Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Echo_


Echo_
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a munkahelyemen gyakran áramszünet van. Működik itt egy olyan számítógép, aminél a BIOSba be van állítva, hogy áramszünet után induljon el magától a rendszer, de ez legutóbb valami oknál fogva nem történt meg, pedig az elosztón lévő többi eszköz működött. Megkérdeztem az egyik dolgozót és azt mondta, hogy legutóbb majdnem két órán keresztül nem volt áram és ekkor történt az is, hogy utána nem kapcsolt vissza a gép. Többször próbáltam, hogy kihúzom a kábelt a gépből, majd vissza, ekkor mindig elindult. A gép alig egy éves. Mi lehet a probléma?
Segítséget előre is köszönöm!

(#78002) Vakegérke válasza anonymus89 (#77988) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#78003) varmi2 válasza Echo_ (#78001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Arra tudok gondolni, hogy a bios alaphelyzetbe állt, például, mert lemerült az elem, a két órás áram szünet alatt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78004) Echo_ válasza varmi2 (#78003) üzenetére


Echo_
csendes tag

Sajnos nem, mert a beállítások megmaradtak a BIOSban. A vezeték kihúzása, majd visszadugása után ismét elindult a gép.

(#78006) kenwood


kenwood
veterán

letezik olyan program,ami a kepernyon zajlo dolgokat tomoritett video formatumban tudja rogziteni ?
Fraps-ben csak raw videot talaltam,de az ilyen 50 giga /20 perc,nekem pedig tobb orat kellene felvennem

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#78009) makoss válasza kenwood (#78006) üzenetére


makoss
addikt

Camtasia Studio 8
SnagIt 8

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#78014) Csizi13


Csizi13
csendes tag

Sziasztok!Remélem jó helyre írok.Olyan problémám lenne,hogy a gép első indításnál bekapcsol,1-2 másodpercet megy,kikapcsol egy pillanatra és újra elindul.Mikor újra elindul akkor minden rendben működik betölt az oprendszer is,semmi gond nincs.De eddig ezt nem csinálta.1-2 hete tapasztalom ezt.Ha újraindítom a gépet,akkor nem csinál ilyesmit.A gép új,1-2 hónapja raktam össze.Valaki tudna segíteni,hogy mi lehet a gond,vagy valami ötlet?Köszönöm szépen előre is!

(#78015) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Vettem egy Acer V3-772G lapost, és hát van vele probléma rendesen.....mármint ami a drivereket illetni.

Amit gyárilag adtak hozzá CD, szinte semmit sem tudtam feltelepíteni, mert mind hibát írt, vagy kompatibilási problémát. ....

YT-n aztán néztem egy videót, ahol be voltak linkelve a driverek, amiből egyedül a Realtek Audió-t, és a chipsett drivert tudtam felrakni, semmi mást.... Se a VGA drivert, se a LAN-t, se a WiFi-t, se a Bluetooth-t, semmit....

Miután felraktam a taccspad driverét, az kilőtte a billzetet, meg a taccspadot, ergo az most használhatatlan.... USB-s egérrel viszont megy... Nem értem..

Lenne valakinek valami ötlete, hogy most ez mi a pék lehet ???? Elég idegesítő, hogy megveszi az ember ennyiért a lapost, erre egy ilyen hulladékot kap.....

(#78017) trufa12 válasza Vakegérke (#78016) üzenetére


trufa12
addikt

pont ezért tettem off ba meg tettem oda a szarvacskás fejet :D
mert eredeti játékkal ilyen nem szokott lenni . :W

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#78018) Echo57


Echo57
csendes tag

Üdv! Olyan problémám lenne, hogy nemrég a napokban Windows 7-et telepítettem egy nemrég cserélt gépre és a frissítéseket követően bekapcsoláskor fekete képernyő, de a kurzor megjelenik. Tudok valamit vele kezdeni, vagy csak az újratelepítés használ?

(#78019) SüdiLaller válasza Echo57 (#78018) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Bootnál ráfekszel az F8-ra, (főleg bootmenü után (is)) és csökkentett módban levakarod a nem odavaló drivert/frissítést esetleg rendszer visszaállítást hívsz. Segíthet a telepítőd is ebben, amikor bebootoltatod, felajánlja a rendszer javítását, de többé kevésbé ez lesz a vége amit előbb írtam.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#78020) Echo57 válasza SüdiLaller (#78019) üzenetére


Echo57
csendes tag

Rendben, köszönöm

(#78021) trufa12 válasza Echo57 (#78018) üzenetére


trufa12
addikt

Nézd meg hogy rendesen telepítetted e, nem e uefi v valami hasonló dolog kavart ott be neked.

Ilyen gondom nekem is volt de már nem emlékszem mi okozta, annyi probléma van mindig ezekkel a mai pc-kkel oprendszerekkel hogy nem tudom megjegyezni az összeset meg a rávaló megoldást.

Én is mindig agyalni szoktam mi a gond ha újra előjön valami.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#78023) Thunderzolee

Üdv!

Ez a hiba ez mit jelent? :F
(Firefox, és Opera is ugyanide dob, ha be akarok lépni az oldalra.)

Ide akarok belépni az ügyfélkapun keresztül, de ez fogad.
Vagy ezek a kormányzati oldalak is olyanok, mint a Neptun, h sose működik? :((

Hűtőgépcsere pályázattal kapcsolatban valami péhás oldal esetleg? :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#78024) Andoidtibi


Andoidtibi
csendes tag

Erre valaki tudna mondani valamit miért van ez ? [link]

(#78025) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Egy Windows-os kliens Linux-os tartományba léptetéséhez milyen szoftverek/szolgáltatások szükségesek pingvin oldalról?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#78027) mezis válasza ch003067 (#78015) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Csak tiszta forrásból !
Ha Win8-at raksz rá, akkor a chip-ek gyártóitól töltsd le a drivereket.

Én először csak a Win telpítőlemezével telepítek. Ezzel már használható további telepítésekre. Ha ismeretlen a hw., (gyári adatok szerint többesélyes) akkor AIDA64. Aztán jöhetnek sorban a driverek, kezelő szoftverek.
(Először alaplapi chipset-é aztán a többiek.)

mezis

(#78028) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy windows telepítésnél csak odáig jut el a gép, hogy: "A telepítő elindul"
Ez win7 és 8.1 alatt is csinálja.
Egyébként a jelenlegi win7 el sem indul, bárhogy indítom kék halál.
A gép egy Acer laptop, ha bármi köze lenne hozzá, a vinyó 2 részre van osztva, külön a win-nek és külön a többi dolgomnak.
A vinyó már "rossz" benne, adat mentés miatt kellene "újra éleszteni" még 1x, úgy, hogy 20 perce még hibátlanul ment.

Most win 8.1-et telepitenék éppen, az egér "homokóra" állásban van, tudom mozgatni, de nem jelzi, hogy töltene, csak "áll".

Köszi

(#78029) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Ez mi lehet? VGA? BIOSig eljut a gép, néha még a Win is betölt, aztán elkezd szétesni a kép és ilyen lesz a végén.

(#78030) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ez az oldal internet expolerben magától jelenik meg, hogyan lehet ezt eltüntetni?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#78031) mezis válasza Khelben (#78029) üzenetére


mezis
nagyúr

Processzor (grafikus processzor hűtése rendben ? Elkók nem púposak (tápegységben is)?

mezis

(#78032) Khelben válasza mezis (#78031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mielőtt szétesett a kép, volt időm ránézni gpu-z-vel, 45-50 fokos volt a gpu játék alatt, hőcsövek tapintásra épp hogy langyosak. Új kártya, 1 hónapos (R9 270X). Ha kiveszem a gépből, akkor minden tökéletesen megy.
Először játék alatt kezdett szétesni, aztán játékindításkor el is szállt, most meg már a win is csak a bejelentkezésig jut. Mindezt kb 10 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#78033) AlyrArkhon válasza Khelben (#78032) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

'tápolása' rendben?

(#78030) makoss
szedd le a beépülőket, ha azzal jött, utána állíts be kezdőlapot sajátot. néhány takarítót is futtas meg, cc cleaner, spybot meg amit kedved tart

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#78034) Khelben válasza AlyrArkhon (#78033) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát mit értesz a rendben alatt? Egy FSP 400-as táp van a gépben, eddig nem volt vele probléma.

(#78035) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Kérnék segítséget abban hogy melyik Bank számlaszáma kezdődik 109-cel,mivel egy partner akivel fülhallgatós üzletem van,csak a számlaszámot adta meg és a Bankot nem.Ezért próbálom így a Bankot felderíteni.A segítségeket előre is megköszönöm Szépen.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#78036) Met válasza Elvagyok (#78035) üzenetére


Met
nagyúr

Ha utalod akkor mindegy, nem kell beírni hogy melyik bank, legalább is BBank-nál nem kell.
Amúgy elvileg UniCredit Bank

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78037) Elvagyok válasza Met (#78036) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Megköszönöm.Tehát UniCredit Bank.Laci.

Soha többé ...

(#78038) mezis válasza Elvagyok (#78035) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem utalásnál amikor beírom a számlaszámot, már írja is, hogy melyik bankról van szó.

mezis

(#78039) AlyrArkhon válasza Khelben (#78034) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

khm, félreértjük egymást, de egyébként ez sincs rendben :)
Én arra gondoltam, hogy a kártya megkap-e minden szükséges áramot, vagy csak bedugtad a slotba? Ez egy elég combosan zabáló kártya, szóval szerintem kell biza minden tápellátás, és még az is lehet, hogy az a 400-as táp kicsi lesz neki (ha jól olvasom, 180-as a kártya maga, de felvenni több mint a felét is fel tudja a 400-nak.)
"A kártya 12 voltos tápellátását két 6 tűs aljzaton keresztül biztosíthatjuk. Ezeken keresztül 150 wattot vehet fel a kártya, melyhez még hozzájön további 75 watt a PCI Expressen sloton keresztül, így összesen 225 wattból gazdálkodhatunk."
Tehát: a két extra csatlakozó be van dugva rendesen? nem mozdult ki vmelyik esetleg?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#78040) Khelben válasza AlyrArkhon (#78039) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ja, értem. Persze, be van dugva minden, kiszereltem, visszadugtam, cserélgettem, semmi változás. Windows betölt, de néha villan a képernyő, ha meg valami 3d-s cuccot indítok vagy akár egy böngészőt, akkor jön a csíkos kép. 1 hónapig ment gond nélkül ezzel a táppal. Az egyik 12V-os ugye átalakítóval van bedugva, mert a tápon csak egy 6 tűs csatlakozó van. Elképzelhető, hogy most unta meg a táp a terhelést?

(#78041) Apollo_21 válasza Khelben (#78040) üzenetére


Apollo_21
addikt

Vagy kontaktos az a molexes cucc...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#78042) Khelben válasza Apollo_21 (#78041) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor el se indulna, nem? Legalábbis ha lehúzom és csak egyet dugok rá, akkor el se indul a gép.
Mit csináljak? Küldjem vissza a vga-t vagy vegyek egy új tápot? Se másik gépbe nem tudom kipróbálni, se másik tápom nincs itthon.

(#78043) Apollo_21 válasza Khelben (#78042) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én visszaküldeném..hisz összevissza csíkoz...most attól még lehet hogy a gép se 100as..de ez majd kiderül ha a szervíz elmondja mire jutottak.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#78044) lockdown90 válasza makoss (#78030) üzenetére


lockdown90
senior tag

adwcleaner töltsd le, minden felesleges toolbart, hirdetest eltavolit a gepedrol :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#78045) makoss válasza AlyrArkhon (#78033) üzenetére


makoss
addikt

Az az érdekes, hogy egyáltalán nem használok IE böngészőt, valószinü valamilyen telepítéssel kerülhetett fel :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#78046) kenwood válasza Khelben (#78042) üzenetére


kenwood
veterán

ki kene probalni valahogy megis masik gepben,mert csak 95% ,hogy a kartya halt meg.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#78047) Khelben válasza Apollo_21 (#78043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most megint eljutottam addig, hogy egy játék is elindult, ment kb. 5 percet, amikor lefagyott a csíkos képernyővel. GPU 53 fokos volt ekkor, az nem sok, nem? Tehát nem túlmelegedés, ugye?

(#78048) AlyrArkhon válasza makoss (#78045) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

még csak ez se biztos, egy időben az MS oldaláról leszedett _gyári_ IE-be is be volt toldozva vmi helyérzékeny reklámkaki. Nem tudom, most is benne van-e még vagy már visszatették a microsoft.com-ot

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#78049) makoss válasza lockdown90 (#78044) üzenetére


makoss
addikt

Az csak arra való vagy másra is?
Nem fog ütközni a Malwarebytes Anti-Malware-val vagy a ccleanerrel?

(#78048) AlyrArkhon: Értetlenül állok ez előtt, nem tudom mire ez, pillanatra magára hagytam a gépet, mire visszajöttem már az asztalon volt nyitva :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#78050) lockdown90 válasza makoss (#78049) üzenetére


lockdown90
senior tag

nyugi ezt még telepíteni se kell, csak futtasd rendszergazdaként :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.