Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lehet, hogy van olyan akinek kétélű lehet, de szeretném eloszlatni a kételyeket, nem az. :)
Szóval, adott egy T-Home-os router aminek a beállításai közt van sok-sok minden, köztük a PPPoe felhasználónév (e-mail cím) és a jelszó. Előbbi megvan, mert az látszik is, viszont a jelszót nem tudom megfejteni és egy másik router beállításához lenne rá szükségem. Magyarán az épp bejelentkezett és működő routert selejtezni kívánom, a másikat pedig a helyére állítani, mert ennek jó a wifi jelerőssége és lenne a földszinten is net (ez antennás) nem csak a padlástérben.
Mégegyszer: NEM feltörni szeretném valakinek a routerjét, mert ez saját, csak nem tudom a jelszavát a PPPoe bejelentkezési résznek, szerződéskötéskor kapott papír már rég nincs meg, ügyfélszolgálaton perig nem tudnak ilyenben segíteni...
Van-e valami kiegészítés Firefoxra vagy akármi más ami a "pöttyökből" látható szöveget kreál, magyarán, hogy lássam a jelszót, ne csak a pöttyöket.

Bízom benne, hogy nem érti senki félre, mert ha aljas szándékom lenne, higgyétek el, nem kérdeznék ilyet Tőletek... :R

(#17002) DJ WOKKY válasza xKacsax (#17000) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

eredeti a win?

(#17003) The DJ


The DJ
addikt

Milyen program az, amivel meg tudom csinálni a következőket:

Felvettem kamerával egy személyt, aki egyszer a videó bal oldalán, egyszer a közepén, egyszer pedig a jobb oldalán teszi a dolgát. A kamera mindezen idő alatt mozdulatlanul állt a helyén. Szeretném egymásra illeszteni ezt a három videót (réteget), pont úgy, mint photoshopban a képeket. Tehát a cél az, hogy a háttér változatlan maradjon, azonban ugyanazon a személy egy időben háromszor is látszódjon a felvételen.

Tudom, hogy ezt meg lehet csinálni, de azt nem, hogy melyik programmal és hogyan. Valaki tudna esetleg valami tutorialt mutatni? Bármilyen linknek örülök, ami közelebb visz a célomhoz. Az ok, amiért erre szükségem van az az, hogy az egyik barátom benevezett egy versenyre az ötletével és megígértem, hogy segítek neki megvalósítani.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17004) xKacsax válasza DJ WOKKY (#17002) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Ha jól tudom OEM, de elméletileg ez nem szabadna hogy gátolja. Volt már telepítve és használva rajta a skype, de most valamilyen oknál fogva nem megy. Esetleg nem lehet valahogyan letiltani ezt a szolgáltatást ??

Verba volant, scripta manent.

(#17005) Lompos48 válasza gamer0101 (#17001) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Erre egyetlen megoldás van: kiolvasni a jelszót a szolgáltatóval kötött szerződésből vagy személyesen, igazoltan felkeresni a szolgáltatót, akinek ugyancsak kell legyen belőle egy példánya, esetleg újat igényelni tőlük. A csillagokat "visszafordítani" nem fogod tudni. Pont ez a lényegük.

[ Szerkesztve ]

(#17006) DJ WOKKY válasza xKacsax (#17004) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Próbáld meg e szerint

(#17007) #48613632 válasza gamer0101 (#17001) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem valószínű, hogy bármely szoftver képes feltörni a jelszavad, max bruteforce, de nem biztos, hogy az itt működne.
Olyan viszont van, hogy központilag alapra állítják vissza, ezt tudnia kell(ene) a T ügyfélszolinak is. (nem tudom, hogy ez segít e?)
Ha mégsem lehet, akkor szervízben tudják kiégetni, jó eséllyel kapsz egy másikat, persze lehet, hogy találnod kell egy jó ürügyet a cserére.

(#17008) xKacsax válasza DJ WOKKY (#17006) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Ez már megvolt, de nem segített. Hiába adtam a kivételekhez, attól még szórakozik tovább.

Verba volant, scripta manent.

(#17009) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Mi lehet a wifim kódja? Routerhez melyik ip alapján lépek be? Thx.

All Black...

(#17010) Realradical válasza Stalker-2572 (#17009) üzenetére


Realradical
őstag

Ha van vezetékes kapcsolatod valahol akkor start menü->cmd->ipconfig
Ebből szedd ki az alapértelmezett átjárót (default gateway) és az lesz az.

szerk: Ja a wifid kódja 12345678 :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#17011) Stalker-2572 válasza Realradical (#17010) üzenetére


Stalker-2572
addikt

céemdé? :DDD

All Black...

(#17012) #48613632 válasza Stalker-2572 (#17009) üzenetére


#48613632
törölt tag

Általában, de nem minden esetben 192.168.0.1

szerk: főként a .0.1 térhet el, a két első byte nagyon valószínű, hogy 192.168

[ Szerkesztve ]

(#17013) Lompos48 válasza #48613632 (#17007) üzenetére


Lompos48
nagyúr

PPPoe felhasználónév (e-mail cím) és a jelszó

PPPoE = Point-to-Point Protocol over Ethernet

Ez a 2 paraméter az ADSL vonalra vonatkozik, anélkül a szolgáltató a drót másik végén nem tud azonosítani. Ezért mindössze a 2 végpont rendelkezik/rendelkezhet ezekkel az adatokkal: kliens és szolgáltató. Nincs alap, amire visszaállíthatnák mint a routereknél, telefonoknál, meg olyan se, hogy szervízben tudják kiégetni.

Mások állítják, hogy lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#17014) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Kipróbálható, vannak esélyek sikerre: [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#17015) DJ WOKKY válasza xKacsax (#17008) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor nem tudom. nem találkoztam még eddig ilyennel és google sem ad ki semmi konkrétat.

(#17016) #48613632 válasza Lompos48 (#17013) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jujj, ezt benéztem, sorry for that :W
Ahogy átfutottam, a router beléptető jelszavára gondoltam, helytelenül. Elnézést a félretájékoztatásért :(

(#17017) localhost válasza gamer0101 (#17001) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"ügyfélszolgálaton perig nem tudnak ilyenben segíteni..." - De! De tudnak, legfeljebb nem akarnak. Bemész személyesen és hazajössz a jelszóval.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17018) xKacsax válasza DJ WOKKY (#17015) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Na sikerült megkerülnöm a kis szemétládát. :)) Letöröltem a telepítettet progit, majd kipucoltam a regisztert, újra indítottam a gépet és egy 4.0.0-ás skypeal sikerült működésre bírnom. :C Azért köszönöm a tippeket! :R

Verba volant, scripta manent.

(#17019) Stalker-2572 válasza #48613632 (#17012) üzenetére


Stalker-2572
addikt

192.168.1.254 az ip, de most kér username-et és passt :F

All Black...

(#17020) DJ WOKKY válasza xKacsax (#17018) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

örülök, hogy sikerült, hátha hasznos lesz majd ez a skyp hibajavítás valakinek.

Stalker-2572: admin, admin ?

[ Szerkesztve ]

(#17021) Stalker-2572 válasza DJ WOKKY (#17020) üzenetére


Stalker-2572
addikt

:(

All Black...

(#17022) Lompos48 válasza Stalker-2572 (#17021) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Töltsd le a router könyvét, abban megtalálod. Ha pedig már konfigurálva volt, kábellel csatlakozva a routerhez, egy reset-elés után, amiről ugyancsak ír a könyv, előlről kezdheted alapoktól az egészet.

(#17023) enginev3.0


enginev3.0
félisten

hungarocellt mivel lehet meglágyítani hogy procit kényelmesen bele lehessen nyomni
majd rá tetejére még egy darabot
és úgy bubis zacsiba elküldeni postán

vagy jobb ötlet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17024) #65675776 válasza enginev3.0 (#17023) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hungarocellbe nem akarnék procit nyomni. Az az anyag könnyedén feltöltődik sztatikusan, szóval akár ki is nyírhatod vele a procit.

(#17025) DJ WOKKY válasza enginev3.0 (#17023) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha hiszed ha nem, az egyik barátomnak kettévágott púrhabba volt beletéve, majd zsebkendő, majd újságlap és leragaszt, kisebb ékszeres dobozba beletéve.

(#17026) enginev3.0 válasza DJ WOKKY (#17025) üzenetére


enginev3.0
félisten

értem
valami más megoldás is jöhet azért :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17027) Realradical válasza Stalker-2572 (#17021) üzenetére


Realradical
őstag

Ha a user/password nem az eredeti akkor két lehetőséged van.
1. Reseteled a routert ezt a reset gomb lenyomásával 10-15 secig megteheted. Arra viszont figyelj, hogy ilyenkor minden visszaáll a gyári értékre közte az ADSL jelszó és a NAT beállítások is kiürülnek. (előre érdemes ezekkel felkészülni)
2. Megtöröd a jelszót. Mondjuk így: [link]
Macerás és ha eléggé paranoid vagy a mai világhoz (szereted a hosszú jelszavakat szimbólumokkal karöltve) akkor nem is biztos, hogy normális időn belül lehetséges.

Persze ha a user/pw páros a gyári akkor elég egy manual ahogy előttem is írták.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#17028) kjani18 válasza enginev3.0 (#17026) üzenetére


kjani18
őstag

Általában a rózsaszín habfólia esd védett. Alaplapot láttam belecsomagolva.
Én egy PC -boltban kértem egy procitartót, adtak egy marékkal...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#17029) #48613632 válasza Stalker-2572 (#17019) üzenetére


#48613632
törölt tag

Előttem már válaszoltak, de annyit azért még hozzáfűznék, hogy a routeren is jó esetben fel van tüntetve a gyári user/pass páros.

enginev3.0

"tüskés" procikkal szokott gond lenni, a statikus feltöltődés szintén probléma lehet, de ez inkább elméleti, mint gyakorlati.

százasával veszem a 775 procikat, általában bubis fóliába jön, barna ragasztóval rárögzítve és 100/100 hibátlan, de azért lehet gond belőle

(#17030) spista222 válasza enginev3.0 (#17026) üzenetére


spista222
addikt

Nekem van olyan szürke szivacsom amit az alaplaphoz néha VGA hoz szoktak adni azzal körbeveszem körberagasztom és mehet a bubis borítékba, eddig még nem volt rá panasz:D.
De kaptam már procit papírzsepibe csomagolva gyufásdobozba vagy cigis dobozba rakva:D, saját kis műanyag dobozában és alaplapban:)

(#17031) enginev3.0 válasza #48613632 (#17029) üzenetére


enginev3.0
félisten

bubis fólia nem kevés? még ha sok akkor is
sztatikus zacskóm van itthon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17032) DJ WOKKY válasza enginev3.0 (#17031) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha előtte belerakod zsepibe, aztán a zsacsiban, majd azt rögzíted ragasztóval, szerintem nem lesz baja a bubis levélben.

(#17033) KaiotEch válasza enginev3.0 (#17031) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ugyanmár pár hónapja vettem egy használt lapot egyik PH!-s tagtól, hát nemhogy dobozba... reklámzacsiba hozta az egészet, benne a procival :D Azt hittem valami vicc.

(#17034) mercenaire válasza DJ WOKKY (#17025) üzenetére


mercenaire
tag

A púrhab még nem hallottam ilyet, de tényleg nagyon jó ötletnek tűnik :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#17035) #48613632 válasza enginev3.0 (#17031) üzenetére


#48613632
törölt tag

Úgy értem, papírdobozban jön, de belül rétegelve van, hogy pl egy 30x30 centis bubisfóliára szépen ráfekteti a procisort, majd a tetejénél fogva leragasztja, hogy egymással ne érintkezzen, és ez így megy rétegről rétegre.
Utána persze még kihézagolja, hogy ne nagyon lötyögjön a dobozban.
Ezzel a módszerrel elég.

De amúgy van ilyen, hogy ESD szivacs, vagy rózsaszin, vagy fekete, alaplapi dobozokban elvileg kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#17036) enginev3.0 válasza KaiotEch (#17033) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért én szeretnék valami igényességet neki :))

(#17032) DJ WOKKY@ lehet ez lesz :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17037) #48613632 válasza enginev3.0 (#17036) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért én szeretnék valami igényességet neki

csomizd a barátnőd bugyijába :O :DDD

(#17038) KaiotEch válasza enginev3.0 (#17036) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs havernak megmaradt bármilyen doboz? Gyere adok ha kell :D Amúgy pzs-be betekered, kiszacsiba berakod(ezt a légmentesen zárhatóba), majd belerakod pufajkásba és kész. Én is így adtam el tavaly, igaz a gyerek azóta nem igazolt vissza, hogy jó vagy nem, de valszeg jó akkor :D

(#17039) DJ WOKKY válasza mercenaire (#17034) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen, főleg akinek van asztalos ismerőse, és nyílászárokkal foglalkozik. Többnyire ezzel fújják ki, és ott lehet betárolni elég sokat.

(#17040) Kezdő vagyok válasza vilmaboy (#16988) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Egy DVD-vé alakító konvertáló program futott,plusz A Mozilla Firefox letöltése.
A letöltés darabban maradt,az átkonvertált fájl meg nem készült el teljesen.
Akkor kb.ennyi hibára számíthatok?

(#17041) mercenaire válasza DJ WOKKY (#17039) üzenetére


mercenaire
tag

Így igaz. De manapság, szinte bármelyik barkácsolással kapcsolatos üzletben lehet kapni púrhabot. Tényleg ki fogom próbálni :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#17042) kjani18 válasza mercenaire (#17041) üzenetére


kjani18
őstag

Nem hiszem, hogy a purhab esd szempontból jó megoldás...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#17043) mercenaire válasza Kezdő vagyok (#17040) üzenetére


mercenaire
tag

Valószínűleg igen. Ezeket a folyamatokat kezd el újra. Szerintem a továbbiakban nem lesz gond, ha nem indul újra a géped.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#17044) mercenaire válasza kjani18 (#17042) üzenetére


mercenaire
tag

Igen, ez nyitott kérdés egyenlőre, tesztelni fogom. Ha ívet húz, akkor kuka az ötlet :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#17045) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Mit lehet olyankor tenni, ha a kepfeltoltes.hu-ra feltöltöttem egy képet, amit le szeretnék törölni? Fontos lenne a segítségetek!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#17046) KaiotEch válasza Satyricon (#17045) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Amikor feltöltötted a képet kapsz egy törlő linket is. Ha már nincs meg akkor dobj egy mail-t. és linkeld be a kép címét.

[ Szerkesztve ]

(#17047) The DJ válasza The DJ (#17003) üzenetére


The DJ
addikt

Erre senki? :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17048) kjani18 válasza mercenaire (#17044) üzenetére


kjani18
őstag

Ha ívet húz, már régen rossz...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#17049) Realradical válasza The DJ (#17047) üzenetére


Realradical
őstag

[link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#17050) The DJ válasza Realradical (#17049) üzenetére


The DJ
addikt

Oda írtam először, de akkor még nem jött válasz, azért bátorkodtam betenni ide is.

Szerencsére azóta már megérkezett a segítség. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.