Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) Slyer válasza Cs1csó (#113998) üzenetére


Slyer
senior tag

persze persze, nem is az az ár az elsődleges, mert nem egy nagy tétel, csak vettem volna ma egyet, és az útbaeső boltokban nem nagyon van aktív raktáron. de akkor rendelek, és jövőhétre tolódik.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :R

(#114002) #65675776 válasza inf3rno (#113999) üzenetére


#65675776
törölt tag

USB2 esetén 500 mA a max. Csatlakozónként kellene tudnia ennyit, nem roothubonként.

(#114003) Cs1csó válasza Slyer (#114001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ok nélkül nincs adapteres raktáron, mert akinek van esze az olyat vesz.

(#114004) Aryes válasza Cs1csó (#114003) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ennek a megállapításnak sok értelme nem volt, tekintve, hogy a boltok azt a terméket tartják raktáron, amit gyakran és sokan vesznek...

[ Szerkesztve ]

(#114005) Cs1csó válasza Aryes (#114004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarországi boltok meg a raktárkészlet mint fogalmak nincsenek korrelációban. Mindegy ne vesszünk el a részletekben biztos ami biztos alapon ha nem csak egy bill egér kombót és esetleg a kényelem miatt egy-két pendrive-ot akar használni egy ilyen HUB-ban az ember akkor jobb ha van adapter hozzá.

(#114006) Aryes válasza Cs1csó (#114005) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez természetesen igaz. És én is tapasztaltam már, hogy készletről sehol nem lehet venni külső tápos hub-ot, csak rendelésre. Akkor viszont már inkább én rendelek, a bolt által rátett hasznot meg zsebre teszem. :)

(#114007) Cs1csó válasza Aryes (#114006) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vettem olyan HUB-ot 4db USB port-osat, amihez nem járt adapter, DE van rajta 5V-os adapter csatlakozó hely.

(#114008) pjen válasza inf3rno (#113999) üzenetére


pjen
félisten

Az USB2 500 mA- t tud.

(#114009) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#114000) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmmm... És akkor eddig hogy szóljhhatott a pl YouTUBE a korábbi 6 jackes alaplappal?

═════════════════════════════════════════

(#114010) cheatergs válasza Aryes (#113995) üzenetére


cheatergs
senior tag

Aha, akk kezdem sejteni, mert az elmúlt héten v azelőtt járt az utcánkban egy hasonló kocsi (nem figyeltem a feliratot rajta), amivel anno hozzám szállt ki a szolgáltató; és minden villanyoszlopon túrkáltak vmit. Lehet, h új tagot kötöttek be, és a sávszélt még tovább bontották. :D

Mindenesetre rájuk írtam, kösz a tippet!

Mindig minden mindegy

(#114011) Doky586 válasza cheatergs (#114010) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a hibabejelentés izgalmasnak ígérkezik.. :))
"Járt az utcánkban egy autó, biztos ő a hibás..."

(#114012) HF77


HF77
senior tag

üdv
lehet nem jó helyre írtam, de hátha....

problémám az lenne, hogy a videókat amit pl telefonnal vettem fel, és ráteszem a gépemre, oldalra fordulva játsza le a notebookom!kivétel nélkül!
mi lehet a gond?
több videolejátszó progival is próbálkoztam, de mindegyiknél fennáll a probléma!

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#114013) tylerddd


tylerddd
veterán

Egy, már nem használt SSD-t szeretnék totál legyalulni, ami 120GB-os, de van egy 450MB-os helyreállítási partíció rajta. Ezzel a Lemezkezelőben nem tudok semmit csinálni. Egyes helyeken megjelenik ez a meghajtó, máshol nem. Hogy tudom eltüntetni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114014) varmi2 válasza tylerddd (#114013) üzenetére


varmi2
nagyúr

Töröld a partíciót.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#114015) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv mindenkinek.

PCvel kapcsolatos problémám lenne. Próbálok minden infot leirni, illetve a lehetö leg pontosabban kifejteni a problémát.

Alaplapom : Asus P8H60M LX2 REV3.0
Processzorom : Celeron G530
Memória : 2x2GB Kingmax

Ugy döntöttem lecserélem a processzorom. Vettem egy i7 3770-es prockót. Meg is érkezett. Szétkaptam a gépet, betettem az uj processzort, minden visszadugtam és elinditottam. Fekete képernyö fogadott, és 4 sipolás, ennyi. Probálgattam ugy hogy kivettem az egyik ramot, a másikat, az egyik foglalatba tettem , a másikba, ugyanaz, 4 sipolás és ennyi ... ventik pörögnek ... de kép nincs. Fogtam, visszatettem a régi procit, és az egyik 2GB-os ramot ... bekapcsoltam ... tökéletesen müködött. Ujra vissza az i7 ugyanaz a 4 sipolás és ennyi. Mivel fáradt vagyok, és nincs most kedvem tovább kisérletezni, ugy gondoltam visszateszem a régi procit, és majd holnap utána járok. Mindent visszatettem, két 2GBos ramot is ... inditanám ... és semmi ... fekete kép ... ventik pörögnek .. se sipolás se semmi. Aztán rájöttem, hogy ha az egyik ram foglalatban nincs memória, akkor elindul a gép ... ahogy beteszem oda a második ramot, akkor csak ventipörgés ... érdekes, hogy memoriahibára utalo sipolás nincs ... sipolás csak az uj processzorral volt. Mi lehet a probléma ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#114016) tylerddd válasza varmi2 (#114014) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem tudom, Lemezkezelőben csak egy súgó jön elő jobb klikkre.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114017) King Unique válasza tylerddd (#114013) üzenetére


King Unique
titán

A rendszer számára létrehozott kisebb partíciókhoz a Windows lemezkezelője eleve nem enged hozzányúlni biztonsági okokból. Viszont parancssorban a DiskPart már tudja őket törölni, ahogyan külső particionáló programok is (példák).

[ Szerkesztve ]

(#114018) pjen válasza tylerddd (#114016) üzenetére


pjen
félisten

Ha van telepítőd azzal is tudod particionálni a haladó beállításnál.

(#114019) philoxenia válasza HF77 (#114012) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#114020) tylerddd válasza King Unique (#114017) üzenetére


tylerddd
veterán

A DiskPart sem látja parancssorból indítva. A Windows telepítős dologra gondoltam én is, mint legvégső, ilyen mókolós megoldás, de akkor elôször nézek valami programot. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114021) #33253120 válasza Aryes (#113995) üzenetére


#33253120
törölt tag

Régi szép idők.... :D
A mai napig ugyanilyenek a városban.... :)

(#114022) Aryes válasza #33253120 (#114021) üzenetére


Aryes
nagyúr

Beírtam panaszkönyvbe is, le se sz..ták a fejem. :N Csatoltam a toldót is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#114023) #33253120 válasza Aryes (#114022) üzenetére


#33253120
törölt tag

Stimm...
A mai napig ugyanilyenek a városban....

;]

(#114024) HF77 válasza philoxenia (#114019) üzenetére


HF77
senior tag

:R :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#114025) King Unique válasza tylerddd (#114020) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy "nem látja"? A linkelt módszer eleve a teljes lemezt törli és ehhez nyilván nem is fontos külön kilistázni a rajta lévő partíciókat. De a megfelelő lemez kiválasztása (select disk X), majd azon a partíciók kilistázása (list partition) után nyilván annak a 450 MB-os helyreállítási partíciónak is meg kellene jelennie ott. Amit szintén ki lehet jelölni és törölni a megfelelő parancsokkal.

Egyébként az nem derült ki, hogy ez az SSD most másodlagos meghajtóként lenne használva netán esetleg adattárolásra, vagy erre is OS lenne telepítve. Mert, ha az utóbbi, akkor nyilván nem a meglévő Windows alól kell nekiállni törölni, formázni stb., hanem eleve majd az adott OS telepítőjével.

(#114026) pjen:
Ha csak particionálni akarja másodlagos meghajtóként, akkor nyilván azt meg tudja oldani a telepített Windows alól is, nem muszáj ehhez a Windows telepítőjét, vagy egy Live Linuxot külön bebootolni.

[ Szerkesztve ]

(#114026) pjen válasza tylerddd (#114020) üzenetére


pjen
félisten

Mi az,hogy legvégső megoldás.Beteszed a telepítőt,particionálod a meghajtót és passz.Akár egy live linux is könnyen megoldja.

(#114027) inf3rno válasza #65675776 (#114002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja igazad van, utánanéztem, 500 és 900 az adatok. A passzívat nyilván egy csatlakozóra kötöd, szóval az a hub max ennyit fog tudni leadni a kütyüknek. Nekem egyébként elég vezeték nélküli gamer egérnek, DAC+AMP-nak, okosóra és pulzusmérő töltőnek a passzív is. Eléggé furcsállom a többszáz mA-es adatokat, amit a kolléga írt egérnek meg billentyűzetnek, de fene tudja, lehet tényleg van annyi.

Buliban hasznos! =]

(#114028) Mustármag válasza Doky586 (#113992) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm, meg lett a különbözet :R

(#114029) tylerddd válasza King Unique (#114025) üzenetére


tylerddd
veterán

Meglett közben. Az SSD már rackben van, nem gépben.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114030) Kal-El válasza Doky586 (#113915) üzenetére


Kal-El
senior tag

Na vettem egy HDMI -> D-Sub átalakítót. Gyönyörű képet ad. Nincs ghosting, vibrálás, képtörés, minőségromlás, semmi. Tehát teljesen jól működik.

(#113921) aryes
Igen ezen én is gondolkoztam. De egyelőre jó ez így. Később majd a pivot-os 24"-os kerül ennek a régi 22"-os helyére. És veszek egy másikat fő monitornak.

(#114031) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Egy fejmozgást követő cuccost szeretnék venni,mint a TrackIR 5 pro csak olcsóbban. Melyikeket ajánljátok? Vagy esetleg van olyan amit ali-ról megtudok venni? Vagy magyarországon esetleg olcsó? Nagyon nagyon max 40E-t dobnék ki érte.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#114032) JackassJana


JackassJana
csendes tag

Szisztok!
Tegnapi nap folyamán frissített a win10-em (64bit) & újraindítás után a laptopon lévő billentyűzetet nem ismeri fel a rendszer. Próbáltam frissíteni az illesztőprogramot de hiába. Egy ASUS keyboard illesztőt talál a netről de azt írja elavult. A hivatalos oldalról letöltöttem egyet az pedig nem települ. Más valaki tapasztalt ilyen problémát? Valakinek bármiféle ötlet?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#114033) Cs1csó válasza JackassJana (#114032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek: eszközkezelőben - billentyűzet - és távolítsd el az eszköz illesztőprogramját majd indítsd újra a gépet - a windows újratelepíti majd automatikusan ez hátha megoldja.

DE kezdésnek megnézheted a GÉPHÁZ - FRISSÍTÉS ÉS BIZTONSÁG - HIBAELHÁRÍTÁS - BILLENTYŰZET (a billel kapcsolatos hibák megoldására van)

[ Szerkesztve ]

(#114034) JackassJana válasza Cs1csó (#114033) üzenetére


JackassJana
csendes tag

Töröltem, de újraindítás után is fennáll a probléma. Ismeretlen eszköz a billentyűzetnél...
Azért köszönöm!

(#114035) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Tegnap teljesen normális módon állítottam le a gépem, ma reggeli indításkor viszont eltünt a háttétkép, az ikonok egy része és az asztalon tárolt képek fájlok mindegyike. Semmi programot nem akart futtatni, valami olyasmit írt, hogy az internet biztonsági beállítások miatt nem lehet megnyitni az adott fájlt. Rendszervisszaállításra szintén ezt. F8-ra nem a csökkentett mód jön elő, hanem a boot választó képernyő. USB billentyűzet engedélyezve van. Aztán valahogy egyik újraindítás során jelezte hogy a SP1 telepítve van (holott ez is telepítve van amióta kiadták). Ettől kezdve már bármilyen telepített programot megnyit, viszont rendzservisszaállítási pont 1db van, 3 évvel ezelőttről. Erre nem szeretném visszaállítani. A böngészők is teljesen alapról indultak, mintha tényleg most települt volna minden, elveszve az összes könyvjelzőm, jelszavam stb :O AVG antivírust használok folyamatosan, nem szólt hogy gond lenne, most futtattam és most is mindent rendben talált. Mi a francot tudnék csinálni, segítsetek légyszi, nem akarom a nulláról újrahúzni a gépet és az eddigi mentéseim veszni hagyni. 64 bites W7-et használok.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#114036) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv Srácok!

Kerestem erre releváns topicot, de nem találtam (elnézést ha butaságomból adódóan nem találtam.)

Bluetooth hangszórót keresek... 60 ezer forintig el tudnék menni anyagilag, de nem muszáj kimaxolni az összeget.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#114037) Cs1csó válasza Lazarus911 (#114036) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom melyik topik lenne a releváns de nekem nagy kedvencem az arukereső ilyen esetekben és ott a JBL vezeti a prímet ezen a fronton, konkrétan a népszerűségi rangsorban az első 10eszköz JBL márkájú.

[link] Ez pediga TOP 1. 60 ezer alatt is van szűkösen: [link]

(#114038) dethroner válasza Lazarus911 (#114036) üzenetére


dethroner
veterán

Tényleg nem találtál? :((( [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#114039) Cs1csó válasza dethroner (#114035) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gőzöm sincs mi lehet. Kártevő? Szoftveres, hardveres hiba? Esetleg egy USB-s pendrive-ra EGY MÁSIK GÉPEN készíts el pl. egy Kaspersky Rescue disket és vizsgált át a gépet, esetleg egy LIVE Linux-al ha megoldható mentsd le az adataidat aztán húzd újra a gépet. Esetleg még az is megoldás lehet hogy egy Windows 7 telepítőt dugsz a gépbe és arról próbálsz valami javítást eszközölni.

Esetleg még csinálj egy gép kikapcsolást - teljes áramtalanítást húzz ki mindent - majd dugd újra össze kapcsold be - hátha ez rendbe vágja. A teljes áramtalanítás sokszor segít.

A FONTOS adataidról pedig a jövőben készíts RENDSZERES, OFFLINE mentést mondjuk egy KÜLSŐ HDD-re. Természetesen elég csak legfontosabb PÓTOLHATATLAN adataidról pl. egy 50-100GB-os játék telepítőt le lehet szedni máskor is, vagy akár filmeket, sorozatokat is. Családi képek, dokumentumok, játék mentés mappák stb. egy két nehezen megtalált zene film stb.

(#114040) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy társasjátékot csinálni egy bizonyos személynek.
A lényeg: a kinyomtatott táblán qr-kódok lennének elhelyzve. Valahol weboldal lenne beágyazva a qr-kódba, valahol pedig sima szöveg. Találtam generáló programot. De itt jön a problémám, ha olyan qr kódót generálok amiben csak szöveg van beágyazva, akkor automatikusan böngészőben nyitja meg a telefon és rákeres az adott szövegre googleban. Van valami megoldás, hogy a telefon (iphone) ne böngészőben hanem mondjuk jegyzetben nyissa meg a beolvasott kódot?

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv: tajati

[ Szerkesztve ]

(#114041) dethroner válasza Cs1csó (#114039) üzenetére


dethroner
veterán

Szerencsére semmi komoly (egyenlőre úgy néz ki). Én is belefutottam a tömeges felhasználói fiók megsérülésbe, de ezen leírás alapján sikerült helyreállítani. Viszont ha ilyen nagy számban fordul elő viszonylag rövid idő alatt, akkor valami csak előidézte.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#114042) gozso


gozso
senior tag

üdv

a következőkben kérném a segítségeteket/tanácsaitokat.
egy telekomos hgw-t szeretnék lecserélni, erre: [link]

ha jól tudom a telekom annex b szabványt használ. nem találom viszont hogy ez a tudja e ezt?

szerk: ez alapján tudja, kérdésem tárgytalan. esetleg tapasztalatot szívesen fogadok :)

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#114043) JackassJana


JackassJana
csendes tag

Tegnapi nap folyamán frissített a win10-em (64bit) & újraindítás után a laptopon lévő billentyűzetet nem ismeri fel a rendszer. Próbáltam frissíteni az illesztőprogramot de hiába. Egy ASUS keyboard illesztőt talál a netről de azt írja elavult. A hivatalos oldalról letöltöttem egyet az pedig nem települ. Más valaki tapasztalt ilyen problémát? Valakinek bármiféle ötlet?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#114044) Aryes válasza JackassJana (#114043) üzenetére


Aryes
nagyúr

És a külső billentyűzet, amit rádugtál, csak dőlt betűvel tud írni?

(#114045) Aryes válasza tajati (#114040) üzenetére


Aryes
nagyúr

A legegyszerűbb az lenne, ha a sima szöveg helyett egy egyszerű weboldalra mutatna a QR kód, ahol a kívánt szöveg lesz olvasható.
Még fel is dobhatod azzal, hogy véletlenszerűen változik az adott mezőhöz tartozó szöveg.
Mellesleg köszi a szuper ötletet, lopom! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#114046) mezis válasza dethroner (#114035) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Mindenképp ellenőrizd a HDD-det. Vagy SSD ?

mezis

(#114047) xtro válasza Aryes (#114044) üzenetére


xtro
aktív tag

((( :DDD )))

(#114048) xtro válasza JackassJana (#114043) üzenetére


xtro
aktív tag

Nézd meg,hogy a BIOS-ban működik-e.
De előtte próbáld meg ne csak frissíteni hanem teljesen eltávolítani majd telepíteni.

Illetve egy Win visszaállítást is megejthetsz 1 nappal ezelőttre ha lehetséges.

Pontosan miért nem települ?

[ Szerkesztve ]

(#114049) JackassJana válasza xtro (#114048) üzenetére


JackassJana
csendes tag

Megoldódott közben, azért köszi szépen!

(#114050) JackassJana válasza Aryes (#114045) üzenetére


JackassJana
csendes tag

Humor Herold... ;]
Mivel ez a funkció is elérhető, így kihasználom :P

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.