Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) #81556480


#81556480
törölt tag

üdv!

Adobe programok(flash player ) , friss win7re ezt írja ki :

action list not found és nem tudom telepíteni. :(((
Mi lehet a gond?

(#35352) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.

Az egyik, hogy a lézernyomtatók hogyan alkotnak (nyomtatnak) szürkeárnyalatos képeket. Tudom, hogy a tintasugarasok a színes patronokat (is) használják ehhez, viszont a lézer más technológia. A lézeresek is színes tonerek segítségével kreálnak szürkeárnyalatos képeket, vagy elegendő a fekete toner (ha igen, akkor gondolom, a fekete-fehér lézeresek is jók a szürkeárnyalatos nyomtatáshoz)?

Másik kérdésem, hogy a színes tintapatronoknál illetve a színes tonereknél feltüntetett X kapacitás/oldalszám egy-egy patronra/tonerre vonatkozik (tehát pl. a cián, a bíbor és a sárga összesen 3X oldalszámra van hitelesítve), vagy a 3 szín együtt képes a feltüntetett X oldalszámra.
Például: cián 1000 oldal, bíbor 1000 oldal, sárga 1000 oldal. Ebből (A) az következik, hogy a három toner együtt 3000 oldalra van hitelesítve, vagy (B) a három toner együtt 1000 oldalra van hitelesítve?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Antivirtuoz

U.i.: már feltettem a kérdésemet a "Nyomtató tapasztalatok, problémák, kérdések és válaszok" topikban is, viszont ott nem kaptam rá választ.

[ Szerkesztve ]

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35353) Amur


Amur
addikt

wifi hálozathoz nem hajlandó csatlakozni a laptop(maga a hálozat már müködő,csak a fater laptopját most látja elöszőr és nem hajlandó netet adni),profilt létrehoztam neki a laptopon,beállítottam benne mindent,egy tippet kapva a titkosításokat végigzongoráztam mindig másra állítva,de egyikkel sem látta.
Újraindítottam a routert is,azután sem tudott csatlakozni!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#35354) seci92


seci92
csendes tag

Mitől lehet hogy a wownál (egyenlőre csak ott vettem észre) hogy picit csókosan vibrál néha a kép? Milyen beállítást kéne nyomnom? A másik pedig hogy mióta videokártyát cseréltem azóta indításnál amíg az AMD control center el nem indul addig sötét a kép (mintha le lenne véve fényerő) de amikor elindul akkor jó lesz. Mi lehet az oka?
Köszönöm!

(#35355) McDog


McDog
aktív tag

A számítástechnikai alkatrészek garanciális ügyintézésénél szokták kérni a dobozt, olyan eszközöknél, amiknek gyári száma is van (router, ssd..stb.)? (Elég sok helyet foglalnak 2-3 éves gari esetén...)
Válaszotok előre is köszi.

(#35356) Lompos48 válasza seci92 (#35354) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...picit csókosan vibrál...

Én azt úgy hagynám. :)) :R

(#35357) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

A mai napon az adattárolásra használt meghajtóm megnyitásakor egy hibaüzenet fogadott, mely szerint nincs megformázva az adott meghajtó, és hogy formatálni kívánom-e?

Ilyenkor mi a teendő? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#35358) McDog válasza D4rkm4n (#35357) üzenetére


McDog
aktív tag

Ez a meghajtó, egy külső HDD, vagy HDD külső rackben? Utóbbi esetben érdemes kiszedni a HDD-t és közvetlenül alaplapra rakni. Mindkét esetben érdemes párszor megpróbálni ismét rádugni.

(#35359) D4rkm4n válasza McDog (#35358) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A notebook-om alap winchesteréről van szó.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#35360) WillChi válasza Amur (#35353) üzenetére


WillChi
senior tag

SSID rejtve van az AP-n? Ha nem, akkor töröld a profilt, és nézd meg a látható hálózatok listájában, írd be a jelszót, és mennie kell! Ez esetben nem kell foglalkoznod a titkosítási móddal, mert beállítja automatikusan

Ha rejtve van az SSID, akkor találsz egy ilyen kapcsolót a beállításoknál: "Kapcsolódás akkor is, ha a hálózat nem teszi közzé a nevét (SSID)". Ezt be kell húzni, mert különben nem hajlandó csatlakozni hozzá a laptopod.

[ Szerkesztve ]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35361) pocokxx válasza D4rkm4n (#35357) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Semmiképp se formázd, ha vannak rajta adatok. Ha nincsenek, akkor formázd nyugodtan.
Ha vannak rajta adatok, akkor próbáld meg másik gépben, hogy ott is kér-e formázást, vagy nézd meg, hogy ubi live tudja-e olvasni a lemez tartalmát.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35362) D4rkm4n válasza pocokxx (#35361) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Sajnos jelenleg a munkahelyemen vagyok, itt nincs lehetőségem áttenni másik gépbe, az adatokra pedig szükségem lenne a munkavégzéshez. Megnézem mit tud ez az ubi live! :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#35363) McDog válasza D4rkm4n (#35359) üzenetére


McDog
aktív tag

Valami akkor mozgatás közben érte, egy rázkódás vagy hasonló, vagy HDD betegeskedik. Ha az adatokra van szükséged érdemes kiszedni és egy külső HDD dokkolóra, vagy külső rack-be rakni hátha abból látszanak az adatok. Ha nincs szükséges adatod a HDD-n próbálj meg rá telepíteni egy oprendszert, Ha lassan megy a telepítés, akkor benne van, hogy a HDD kezdi megadni magát. Érdemes letölteni egy Hiren's Boot CD-t és egy HDD teszt progival megnézni. (érdemes a HDD típusának megfelelőt választani).

UI. lemaradtam :B

[ Szerkesztve ]

(#35364) WillChi válasza D4rkm4n (#35359) üzenetére


WillChi
senior tag

Valószínűleg összeomlott valamiért a filerendszer/partíciós tábla.
Pl. a hiren's boot cd-n van pár olyan program, amivel meg lehet próbálni visszanyerni a file-okat (fejből nem tudom sajnos, hogy mi a nevük), esetlegesen javítani a filerendszert.

Ui.: én is... :D

[ Szerkesztve ]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35365) D4rkm4n válasza McDog (#35363) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az adataimra természetesen szükségem lenne, viszont külső rackem nincs. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#35366) pocokxx válasza D4rkm4n (#35365) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem muszáj rack. Simán rátudod dugni bármilyen asztali gépre, ha van sata foglalat az alaplapon (és persze sata kábel....:) )

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35367) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Feltelepítettem az XP-re a videokártyát és nem tudom miért, de megszűnt a hibernálás lehetősége, és sehol nem látom, hol engedélyezhetném a hibernálást?
(Megszokott helyén nem találom.)

Tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#35368) agressiv válasza WillChi (#35364) üzenetére


agressiv
addikt

Konkrátan északi híd, vagy memória hiba is okozhatja, az EASEUS pasrtition master talán vissza tudja állítani az elveszet meghajtót.

Hát még a borz.....

(#35369) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok mondanátok pár konzolos boltot Miskolcon .

Előre is köszi GERGŐ

PS.: 576-ot ismerem.

(#35370) McDog válasza Gergő170 (#35369) üzenetére


McDog
aktív tag

(#35371) Gergő170 válasza McDog (#35370) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Köszi a gyors választ és semmi más nincs ? mivel néztem itt az x-box 360 slim 4 gb 50 eHUF
pl.: konzolvilágban pedig csak 44 eHUF

(#35372) McDog válasza Gergő170 (#35371) üzenetére


McDog
aktív tag

Hát nem sok van.. sezrintem itt próbálj meg érdeklődni: http://www.avaskonzol.hu/index2.php Talán tudnak segíteni. nem túl informatív az oldal, de úgy látom mindig válaszolnak...

(#35373) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék Windows XP-n megosztani egy könyvtárat úgy, hogyha Windows 7 alól hálózaton keresztül el akarom érni akkor jelszót kérjen?

Eddig csak úgy sikerült, hogy vagy nem kér jelszót vagy pedig azt mondja, hogy hozzáférés megtagadva.

Előre is köszi!

(#35374) McDog válasza Relisys (#35373) üzenetére


McDog
aktív tag

Folder Guard talán segíthet.

(#35375) Sub-ZeRo válasza Relisys (#35373) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Xp-n meg 7-en is állítasz be jelszót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35376) WillChi válasza Relisys (#35373) üzenetére


WillChi
senior tag

Vezérlőpult / Mappa beállításai / Nézet / Egyszerű fájlmegosztás használata - Pipa kihúz (természetesen az XP-s gépen)...
Ez után már normálisan lehet megosztani bármit.

[ Szerkesztve ]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35377) oba


oba
addikt

bocs, hogy ide írok... van egy olyan gondom, hogy oldalt kitöröltem az "itt szóltam hozzá" részből pár topikot, mivel már a kedvencekben úgy is ott vannak, hogy ne foglalja a helyet feleslgesen
azóta nem tudok hsz -t írni ezekbe a topikokba, egy szép hosszú hibaüzenetet kapok (alatta pedig ott van a szokásos sikeres hozzászólás - továbbítás szöveg) majd újratölti a topikot de a hozzászólásom sehol :)

tudna valaki segíteni?

szerk.: amit beírtam ide ezt a hozzászólást, újra megjelent az itt szóltam hozzá "box" és most már tudok hsz -t írni mindenhová :) sry az offért :)

[ Szerkesztve ]

(#35378) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Milyen video capture kártyát ajánlotok vagy amit érdemes venni?
Árakkal ezen a téren nem vagyok tájékozott...

Szépnapot!

(#35379) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Van topija a kérdésemnek, de szakértő nem járt ott november 6 óta.
Terás vinyót szeretnék particionálni, ami jelenleg kétfelé van véve.
100GB volt elkülönítve win-nek, de SSD viszi tovább a vonalat.
A 831GB-os partíciót szeretném adatvesztés nélkül felosztani, és jó lenne ha a meglévő százashoz lenne hozzácsapva, és nem kéne külön még egy partíciót létrehozni.
Mindez megvalósítható adatvesztés nélkül?

(#35380) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Gyors kérdés. ebben ugye USB 2.0 portok vannak, szóval kiegészítő táp nélkül is menni fog benne pl. egy külső HDD?

(#35381) wmati válasza Vodar (#35380) üzenetére


wmati
addikt

Igen 2.0 usb van rajta nem szükséges külső táp max egy y usb kábel

(#35382) PH-User


PH-User
addikt

Hi!

Tud valaki nekem linkelni egy közvetlen letöltési linket egy magyar Sony Ericsson Update Service (SEUS)-hez, mert már lassan agybajt kapok a sok online downloadertől meg reklámról?... Updatestart, Mediaget stb... :W

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#35383) Vodar válasza wmati (#35381) üzenetére


Vodar
senior tag

Igen? E nélkül nem fog menni?

(#35384) wmati válasza Vodar (#35383) üzenetére


wmati
addikt

Ezt nem tudom megmondani lehet hogy kell de lehet hogy nem ez attól függ mit dugsz rá van olyan külső hdd ami csak ezzel megy és van olyan amelyiknek nem kell

(#35385) Bogyó bá' válasza Vodar (#35383) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Alaplapja és HDD-je válogatja:

Samsung 320GB-os gyári külső merevlemezem a netbookról megy egy csatiról, az asztali gépről csak elosztóval.
Hitachi 7200RPM-es notivinyó külső házba téve egy csatiról megy a Lenovo netbookról, az asztali gépről sehogy sem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35386) Malanrion


Malanrion
tag

UP ! [link]

(#35387) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Az mitől lehet, hogy eléggé sokáig tart míg kikapcsol a gépem(adatlapomon)?

(#35388) sgergi válasza AkosAkos (#35387) üzenetére


sgergi
veterán

Mit jelent az elég sokáig? Lehet van fenn valami program, amit csak lassan tud a rendszer kilőni.

(#35389) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Több, mint egy percig megy a leállítás képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#35390) a000


a000
őstag

Sziasztok

Hangot felvenni, beszélgetést, melyik formátumban a legjobb? MP3/AAC/WMA/WAV/ PCM

[ Szerkesztve ]

(#35391) szeva000 válasza a000 (#35390) üzenetére


szeva000
addikt

síma beszélgetés mehet mp3-ban...ha nagyon jó minőséget akarsz,akkor természetesen a tömörítetlen formátum a nyerő(esetleg az mp3 bitráta növelése,ha lehetséges),de egy beszélgetéshez teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#35392) leslieke válasza a000 (#35390) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

MP3 szerintem is bőven elég. Melóhelyen rendszeresen kell beszélgetést rögzíteni, amiből szó szerinti jegyzőkönyv is készül és ehhez mindig elég volt az MP3

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35393) wmati válasza a000 (#35390) üzenetére


wmati
addikt

Inkább a felvevő eszköz minőségére kell szerintem jobban oda figyelni

(#35394) szeva000 válasza leslieke (#35392) üzenetére


szeva000
addikt

jajjj...az ilyen melóhelyről gyorsan menekülnék,mikor még felveszik a beszélgetést is :D

[ Szerkesztve ]

(#35395) leslieke válasza szeva000 (#35394) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Amikor több 100 millió Forintról folyik a megbeszélés, akkor jó, ha van nyoma annak, hogy mit kért a megrendelő (azaz mi) és mit vállalt, majd mit teljesített a vállalkozó. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35396) #65675776 válasza leslieke (#35395) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt ugye tudod, hogy a felvétel tényét közölnöd kell vele, különben bűncselekményt követsz el?

AkosAkos: Valami háttérben futó alkalmazás nem lép ki eléggé gyorsan.

(#35397) leslieke válasza #65675776 (#35396) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom, és minden résztvevő is tudja. Kölcsönös megegyezésen alapul a felvétel, mindkét fél jól felfogott érdekében. Ráadásul nehéz is lenne eltitkolni, mikor az orruk előtt van a mikrofon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35398) uyka


uyka
tag

Sziasztok Szép Estét !

Ez miért van a sony vegassal, hogy "eltűnik" a hang ? A formátum miatt ? (3gp)..

Kép :

[link]

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#35399) Phvhun


Phvhun
őstag

20 megabites digi netem van, és mielőtt bevezették az ajtón, van egy jó nagy gubancnyi kábel, plusz lakáson belül is megy össze vissza vagy 15 métert, mire eljut a géphez.

Lenne értelme leröviditeni a kinti gubancot, és a teljes benti kábelhálózatot cat6 vagy cat7 kábelre cserélni?

Szerk: Amit elvárnék a dologtól, az egy stabilabb kapcsolat, esetleg egy nagyon pici ping csökkenés.

[ Szerkesztve ]

(#35400) leslieke válasza Phvhun (#35399) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak ha zavar, amúgy felesleges.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.