Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Zin válasza szikla92 (#35500) üzenetére


Zin
senior tag

Sztem vegyél egy másik VGA-t amin van olyan port...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#35502) agressiv válasza szikla92 (#35500) üzenetére


agressiv
addikt

Rossz a DVI-DSUB átalakító, szerezz egy másikat.

Hát még a borz.....

(#35503) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Adott egy kb 40gb-s 2,5" vinyó, óvatlanul le lett formázva, és kellene róla egy max 10megás fájl. Azóta megtöltve nem lett a memória elvileg, tehát még "ott lehet".
Milyen programot tudnátok ajánlani, ami esetleg vissza tudja hozni?

Köszi

yo

(#35504) leslieke válasza kenny123 (#35503) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Getdataback

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35505) szikla92


szikla92
csendes tag

Mijet vegyek hogy jó legyen?.Ez is új.Ja és a régi TFT monitorommal tökéletesen működött

(#35506) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Feltettem egy kérdést a céltopicban, még nem érkezett válasz. Nem türelmetlenség okán, de hadd kérdezzem meg itt is.

Előzmény, és a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35507) Qru válasza Vakegérke (#35506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

XP meghülyül, ha kétféle driver van fent. Nem fog működni így a dolog.

mod:

Sőtt az xp-ben a wddm miatt nem is tudsz kétféle drivert feltenni csak hekkelés után (lásd Radeon Graphics nV Physx-házasítás.)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35508) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Olyan problémám lenne hogy egy winchester amin nem rendszer van,időnként eltűnik,miközben meg van nyitva.Mit lehet csinálni?Mi a jelenség oka?
Szeretném kimenteni onnan az adatokat.
Előre is köszi a segítséget!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#35509) Vakegérke válasza Qru (#35507) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ. :)

Az a helyzet, hogy épp most beszéltem az üzlettel, ahol vettem a kártyát. Holnap becserélik egy GTX 650-re. Kifizetem a különbséget, de legalább nem fogok bánatosan szipogni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35510) agressiv válasza Qru (#35507) üzenetére


agressiv
addikt

Az Xp-nek semmi baja sem lesz attól, hogy fenn van több driver, nálam mindíg fenn vannak a driverek és a tesztgépeken is.

Viszont VGA közösítő is max kapcsoló van, de nem valami hatékony..

Hát még a borz.....

(#35511) spista222 válasza Vakegérke (#35509) üzenetére


spista222
addikt

És ha azzal sem fog menni az a régi játék?

agressiv Nálam is fent van mindkét driverből a legújabb és mindig amilyen kártyát rakok bele az aktivizálódik XP alatt(bár nem egyszerre van benne mindkét kártya).

[ Szerkesztve ]

(#35512) Qru válasza agressiv (#35510) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott a pont kevertem a kettőt, XP alatt futhat akárhány csak Vista alatt nem futhat kettő egyszerre. W7 megint tudja...

#nincsbennetarcsi

(#35513) Vakegérke válasza spista222 (#35511) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor cumi. :O

Szerintem menni fog. Ha a 8600GT viszi, miért nem vinné a GTX 650?
Mindenki ATI-AMD alapú kártyákra panaszkodik, hogy nem fut rajta ez, vagy az, főleg a SportsCar GT.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35514) spista222 válasza Vakegérke (#35513) üzenetére


spista222
addikt

Például azért mert azóta már legalább 4-6 generációváltás történt.
Ha biztosra akarsz menni keress olyat akinek GTX 6XX szériájú kártyája van és kérdezd meg hogy neki megy-e.
Nekem a GT240-en még ment, de ez nem jelenti azt hogy a GTX 650-en is menni fog bár jobb előjel mint az hogy az ati 4670 sem ment már.

[ Szerkesztve ]

(#35515) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

Rss.-readerhez tudna valaki adni átfogó leírást ?

Gamertag:Rob3rt75

(#35516) leslieke válasza pelenka35 (#35515) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez? [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35517) Vakegérke válasza spista222 (#35514) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vagy taj, vagy tutaj. Ha nem fog futni a SporsCar GT, akkor fájó szívvel veszem tudomásul, hogy vége egy szerelemnek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35518) pelenka35 válasza leslieke (#35516) üzenetére


pelenka35
őstag

köszönöm :)

Gamertag:Rob3rt75

(#35519) spista222 válasza Vakegérke (#35517) üzenetére


spista222
addikt

Reméljük menni fog, sajnos nincs itthon a kupacban GTX650-em hogy kipróbáljam:)

(#35520) regener


regener
veterán

Innen rendelt már valaki?
Tapasztalatok? Elvileg ingyen szállítanak hozzánk is.

(#35521) dragonfx


dragonfx
veterán

hogy tudnám áthuzni a gépemre egy laptop winyoján levő fájlokat ami 9 giga? 8gigás pendriveon van csak.15 órát ir másolásra.
routerünk van.a laptop wifin kapcsolodik én vezetéken nem tudnék valahogy belemennia gépről a hálozaton keresztül a laptop winyojára és onnan áthuzni? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35522) Qru válasza dragonfx (#35521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De vezetékről is lehet. Egy crosslink kábel kell hozzá és utp-n szépen áttudod húzni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35523) Zin


Zin
senior tag

YT-on hogy lehet ismerosoket felvenni?Én csak feliratkozni tudok a barát listát vagy hasonlót nem látok.Help

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#35524) regener válasza dragonfx (#35521) üzenetére


regener
veterán

Valami tömörítővel ha kettébontod és a pendrive-on 2 kör alatt ottvan? Pl. WinRar vagy 7zip?

(#35525) tomi5244


tomi5244
őstag

Az AVG vírusírtót ajánlja valaki, vagy próbálkozzak az AVIRA-val? :)

Köszi!
T

(#35526) Toxicano válasza tomi5244 (#35525) üzenetére


Toxicano
tag

A Nod32-n nem gondolkoztál esetleg? Én meg vagyok vele elégedve. Vinnyog, ha cink van :C

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#35527) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Szerintem az AVG nagyon lefogja a gépeket AVIRA meg mindenér vinnyóg :D Bár én már vagy 2 éve nem használok virusirtot lehet azota jobbak lettek :K

0631 7710098

(#35528) tomi5244


tomi5244
őstag

Nem nekem kell én sem hiszek ezekben a vírusírtókban de valamit meg fel kellene tennem.... :)

(#35529) pocokxx válasza tomi5244 (#35525) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha nem egy erőmű, akkor panda vagy mse. szvsz...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35530) Vakegérke válasza tomi5244 (#35525) üzenetére


Vakegérke
veterán

Panda Cloud.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35531) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ismertek olyan oldalt, ahol lehet kérdőívet gyártani? 1-5 ig kellene értékelni, hogy mennyire jellemző rá, stb. A kerdoivem.hu nem rossz, de, ha lenne olyan, ahol nem kell regisztrálni, az még jobb lenne.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35532) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok! Megszeretném kérdezni, hogy hogyan tudok könnyedén flash tartalmú dolgokat letölteni? Konkrétan erről [link]
Előre köszönöm a választ.

(#35533) antivirtuoz válasza pocokxx (#35531) üzenetére


antivirtuoz
tag

JotForm (kicsit Google Fordító gyanús, de teljesen érthető).

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35534) pocokxx válasza antivirtuoz (#35533) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm! :R (Bár maradtam a Google drive/Form -nál)...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35535) Zin


Zin
senior tag

Egyre jobban mennek fel az árak PC hardver-eknél.Ezt ti is észre vettétek?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#35536) tikshow válasza Zin (#35535) üzenetére


tikshow
addikt

1 euro = 295 Ft

(#35537) leslieke válasza Zin (#35535) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Észre. Nem jó hír. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35538) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de nem találtam jobb fórumot. :(
Szóval van egy HD7770-es VGA kártyám, aminek a HDMI kimenete rá van kötve egy házimozi erősítőre.
Viszont sajnos nem megy ki a hang, mivel a Realtek audio driver nem érzékeli hogy a HDMI kábel be van dugva. Mitől lehet ez?

Esetleg olyan fórum, ahol jobban tudnának válaszolni?

Köszi

(#35539) FlDutchman válasza Pityke78 (#35538) üzenetére


FlDutchman
tag

Hangkártya kimenet jack dugóban van kábel?

(#35540) Pityke78 válasza FlDutchman (#35539) üzenetére


Pityke78
őstag

Alaplapi hangkártya van és igen, van benne jack dugó és az meg is jelenik a realtekben kimenetként, illetve coaxiális digitális kimenetre is van kötve, az is megjelenik, de a HDMi nem. :(

(#35541) FlDutchman


FlDutchman
tag

Húzz ki mindent, csak a hdmi-t hagyd bent. Nekem samsung tv-vel összekötve csak akkor megy át a hang, gondolom, mert prioritásban a hangkártyát veszi előre. (Tehát elképzelhető, hogy lehet sorrendet megadni szoftveresen)

[ Szerkesztve ]

(#35542) Pityke78 válasza FlDutchman (#35541) üzenetére


Pityke78
őstag

Hiába húztam ki mindent, úgy sem jött elő a HDMI kimenet.
Viszont gyanús, mert kihúztam a jack dugót, akkor értelemszerűen eltűnt a hangszóró kimenet, de miután kihúztam a coaxial digitális kimenetet, az maradt akítv, nem tűnt el a realtekben.
Szóval nem értem. :(

(#35543) Toxicano válasza Pityke78 (#35538) üzenetére


Toxicano
tag

Talán itt adnak választ a problémádra.

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#35544) FlDutchman válasza Pityke78 (#35542) üzenetére


FlDutchman
tag

Nyomnék egy restartot úgy, hogy csak a hdmi van bedugva, hátha. Ennyit tudtam hozzátenni. Sok sikert!

(#35545) dragonfx válasza Qru (#35522) üzenetére


dragonfx
veterán

az milyen?mi az az utp? :U
a alaplapi lankártyába van a kábel mega routerbe.

tömörités jo ötlet de 3 órát ír ki rá. :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35546) gilba


gilba
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne: egy Wi-Fi-s router (Linksys WRT54G) lefedi a ház egyik felét, de a többi részében is kellene vezeték nélküli net. Valamilyen erősítőre/továbbítóra gondoltam, de nem tudom, hogy működne-e (kb. 20cm-es téglafalak szablyák a legnagyobb akadályt)? Sajnos a kábelezés esélytelen... Amennyiben valakinek lenne ötlete, vagy tapasztalata ilyen téren azt szívesen fogadnám.

Köszönet előre is.

(#35547) pocokxx válasza dragonfx (#35545) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha mindkét gépen van net, akkor meg lehet osztani simán is a mappákat. Nem lesz sokkal gyorsabb vezetékesen sem.
Egyébként megpróbálhatod úgy is, hogy ami a routerbe megy, azt rádugod a notira, de ettől még ugyanúgy meg kell osztani a másolni kívánt mappákat. (Az UTP az, ami pl. a routert köti össze a géppel)

(#35546) gilba A téglafalak macerás dolgok... Ha van normális jelerősség valahol a másik helységben, akkor egy repeater kell neked, ha nincs, akkor az sem segít.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35548) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Üdv!
FTP-n másolnék fel egy mappát a szerverre TC nem regisztrált 8.01-es verzióval W7-el. Ez az üzenet fogad majd megfagy az adatátvitel:
200 port command successful consider using pasv
Okosság?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#35549) brd válasza shadow1901 (#35548) üzenetére


brd
nagyúr

Kapcsold be a passzív módot az FTP site beállításai között a TC-ben.

The only real valuable thing is intuition.

(#35550) shadow1901 válasza brd (#35549) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Külön olyan, hogy passzív bekapcsolást nem látok, olyan van, hogy passzív legyen az alapértelmezett.
Lehet rossz helyen kerestem :)
Igen, rossz helyen kerestem.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.