Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139001) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Van egy HP 250 G9-es laptop (i3-1215u,UHD graphics, 8GB RAM, Win 11) amin nem megy se a Netflix se az HBO Max. Minden más igen, más eszközökön pedig azok is mennek. Mindkettőnél az oldal betölt, be lehet lépni a profilokba, keresni videókat, az előnézetben még van is lejátszás.Ha elindítod, akkor elkezdi tölteni és utána bedob egy hibaüzenetet.
Netflix szerint a védett tartalmak nincsenek engedélyezve. Próbáltam:
-engedélyezni a védett tartalmakat böngészőbeállításnál általánosan és direktben a Netflixre is
-frissíteni a böngészőt, widevine modult, grafikus drivert
-Netflix appot windows storeból
-kikapcsolni adblockot, vírusírtót (Eset internet security)
-Chrome és Edge a telepített böngésző, mindkettőnél ugyanaz
HBO-nál csak egy hibakódot ad, de gondolom hasonló a probléma.

(#139002) prolad válasza prolad (#139001) üzenetére


prolad
őstag

Ránéztem Firefoxon. Ott is ugyanez a probléma, viszont ott feldob egy üzenetet: A WidevineCdm bővítmény összeomlott. És amint ez feljön, megáll a betöltés és bejön a hibaüzenet a védett tartalmakkal. Lehet a többinél is ez a baj?

(#139003) liszi70


liszi70
nagyúr

Hoppá, most látom, hogy születtek válaszok szektorhibás HDD-vel kapcsolatban. Én is feltettem egy kérdést a "HDD probléma" szaktopikban, de 0 válasz érkezett. Ki gondolta volna, hogy inkább itt kell kérdezni. :D

WD Elements 1TB külső vinyó a HDS szerint: [kép] [kép]
Levélnehezék vagy ajtókitámasztó funkción kívül használható ez még valamire? :D Pótolható és nem fontos dolgoknak, vagy ideiglenesen filmekhez, lejátszáshoz be lehet fogni, amíg teljesen tönkre nem megy? Megy a rámásolás és olvasható rajta minden, nem érzek durva belassulást. Milyen valószínűséggel romlik majd rohamosan az állapota?
Azt nem nagyon értem, hogy jön össze a Kritikus kondíció és a 100% Teljesítmény. (Ha nekem 10%-os lenne a kondícióm, biztos nem nyújtanék 100%-os teljesítményt. :D)

Szóval az itteni válaszok alapján figyeljem, hogy nő-e a szektorhibaszám, mert ha nem nő, évekig elmehet? Vagy inkább kuka, ne bosszantsam magam vele? :) És komolyan, hogy jön össze a Kritikus, 10%-os kondíció és a 100% Teljesítmény?

[ Szerkesztve ]

(#139004) liszi70 válasza ledgeri (#138994) üzenetére


liszi70
nagyúr

"én átgyalulnám HDS felület írással"

Erre gondolsz?

(#139005) Csupingo válasza liszi70 (#139004) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom, hogy hivatalosan kiszedhető e a hdd a tokból, mert ha jól emlékszem, írtak itt olyat, hogy a külső merevlemezek esetén nem mindig olvassa jól ki a hds az adatokat. Ha ki lehet szedni, akkor közvetlen asztali pc-be téve is megnézném hds-sel, hogy úgy mit mutat. Persze nem fontos adatokkal használnám amíg ki nem múlik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#139006) King Unique válasza liszi70 (#139003) üzenetére


King Unique
titán

Western Digital Dashboard (vagy WD Data Lifeguard Diagnostics)
How to Do Western Digital Hard Drive Test? Here Are the Tools
HDS —► Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Adott a lehetőség tesztelni a külső merevlemezt, amitől jó esetben akár valamelyest stabilizálódhat is az állapota, mármint a gyenge szektorok áthelyezésre kerülhetnek a tartalék területre és onnan lesznek kipótolva. Viszont hibátlan (100/100) már valószínűleg nem lesz, éppen ezért fenntartással kell kezelni az ilyet, nem tárolni rajta fontos adatokat, stb.

Évekig? Az eleve egy muzeális, 10+ éves HDD lehet még a korai WD Green sorozatból, amit már rég cserélni kellett volna és csoda hogy egyáltalán még működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#139007) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Adott öcsém gépe, egy AMD Ryzen 7X 3800X, Giga AB350 Gaming CF (?), MSI RX570 4GB, 16GB RAM, 2 SSD/HDD, stb, W10 Pro-val.

A probléma az, hogy
1. Fortnite meg Apex jatékok indulásakor csontá fagy, WOT Blitz pl megy, minden más megy. Edge, FHF filmek oké. Mást nem néztem.
2. Mintha sokat pörögne a CPU 100%-on, és amiket látom, hogy zabál, az a W10 viruskeresője vagy Steam, Epic kliensek.

Amit eddig tettem és nincs eremdény:
3. MBAM-mal víruskeresés, tiszta.
4. AMD driverek le/újra letölt giga alaplap oldaláról (adrenalin)/fel
5. SFC /scannow pár dolgot javított
6. DISM healthcheck meg helathscan nem talált hibát
7. W10 induláskori RAM teszt oké (RAM ki/be próba etgnaop volt én mára csak 8GB RAM-mal kaptam)
8. Egyik SSD smartja szerint sok az ECC hiba. Pont ezen van az Apex. Itt sata kábelt cseréltem. Nem javult meg. Másik SSD és HDd pipa.
9. Próbaképp RX570 ki, Giga 460GTX be, most itt tartok. Drivercsomag rohadt lassan települ.

+1 CPU-Z-ről tettem fel képeket. Órajelek rendben? Valami gyanús esetleg? Ld itt: [kép]

Vélemény?

(#139008) liszi70 válasza Csupingo (#139005) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi az ötletet, kiszedtem a tokból, de PC-be rakva is ugyanazt írja a HDS.

Köszi King!

(#139009) sinick válasza sinick (#139007) üzenetére


sinick
senior tag

9. "Próbaképp RX570 ki, Giga 460GTX be, most itt tartok. Drivercsomag rohadt lassan települ." Azóta kipróbáltam. Ugyanaz a hiba, ld. 1. és 2. pontok.
10. Csináltam egy BIOS frissítést is, hátha. Nincs változás.
11. BIOS alapbeállításon van (pl. XMP ki is van kapcsolva.)
12. Csináltam egy W10 rendszerindításkori memóriatesztet a W10 saját kétlépéses ellenőrzőjével. Nem volt hiba.

[ Szerkesztve ]

(#139010) ledgeri válasza liszi70 (#139004) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Arra, biza!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139011) t420s


t420s
aktív tag

Üdv

ezek az értékek egy mezei USB 2.0 pendrive esetén teljesen szokásosak átlagosak?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#139012) AlyrArkhon válasza liszi70 (#139003) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

a különbség oka valószínűleg a teszt/mutató eltérő funkciója. Ha pl a teljesítmény alapvető meghatározója az írás/olvasás sebessége, és az jó, nagy számot fogsz látni ezen mutatónál, míg ha a kondicióba erősen beleszámít a hibás területek kiváltásához használt hely, és ez már épp elfogy, akkor biza mehet a vinyó százzal, aztán lehet, hogy a következő hibánál meg fejreáll mert nincs mire lecserélni a hibás területet...

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#139013) liszi70 válasza ledgeri (#139010) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ok, kösz! Ha majd üres lesz a HDD, rámegyek ezzel a teszttel, már csak kíváncsiságból is, hogy lehetséges-e a javulás. :)

(#139014) liszi70 válasza AlyrArkhon (#139012) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
"ha a kondicióba erősen beleszámít a hibás területek kiváltásához használt hely, és ez már épp elfogy"
És azt lehet tudni, hogy mennyi szabad hely van még a hibás szektorok kiváltásához?

(#139015) AlyrArkhon válasza liszi70 (#139014) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Csak egy remélhetően szemléletes de nem szentírás példa volt. Bővebben a témáról pl a HDS oldalán olvasgathatsz, a fele nekem is kínai :) A lényeg hogy a különböző SMART mutatók erősen gyártófüggők, és még csak nem is biztos, hogy jó következtetésekhez vezetnek, lásd egy ott mellékelt példa egy olyan esetre, ami a gyártói értékek szerint tökéletes vinyó, mégis fejreállt. Én csak ez alapján emeltem ki, hogy pl mi okozhat ekkora eltérést.
[link]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#139016) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Régi gépet elővettem a polcról, működve raktam el, most nem ad képet.

Beleraktam másik processzort, azzal se adott képet (CPU, RAM ledek világítottak)

7700k processzort beleraktam egy működő gépbe, és utána az se ad képet

Kajak megkotlott nem csak az alaplapom, de a procim is? :W

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#139017) gregory91 válasza Vismajor01 (#139016) üzenetére


gregory91
senior tag

"Régi gépet elővettem a polcról, működve raktam el, most nem ad képet."
Belepte a por,takarítsd ki szegényt,kezdd a RAM-oknál.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#139018) Vismajor01 válasza gregory91 (#139017) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem poros szegény, csak szar. Sirni jöttem ide leginkább

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#139019) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Weblapok lassan töltenek be nálam, ez mitől lehet?
Sokáig csak teker a böngésző majd hirtelen betölt a lap gyorsan.
A direkt letöltés is 50mb al tudok szedni tehát elég gyors, ezért érdekes. gigabit lan a csatlakozás módja és próbáltam több böngészővel is, pár hete van ez :( ja és csak asztali gépen van a gond.

(#139020) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Hogy hívják azt a tabletet ami monitorkent is képes funkcionálni? Tehát van rajta videojel bemenet? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#139021) Pyttawrx válasza STC Speed (#139019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Driver nem frissült?

(#139022) ityam válasza STC Speed (#139019) üzenetére


ityam
senior tag

Router restart?
Telefonon is vagy csak számítógépen? Van több számítógép többön is lassú vagy csak egyiken?
Másik böngésző? Esetleg DNSt lehet autómatikusról átállítani 8.8.8.8 ra.
Ma nekem PL Vodanál nem volt netem délután vagy negyed órát. Lehet volt valami gebasz valahol és ez okoz fennakadásokat lassulásokat.

(#139023) ledgeri válasza Vismajor01 (#139016) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Alaplap elem?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139024) gregory91 válasza Vismajor01 (#139018) üzenetére


gregory91
senior tag

Pedig a por az egyik okozója az ilyesmiknek.Főleg a RAM-oknál.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#139025) sinick válasza sinick (#139009) üzenetére


sinick
senior tag

Egy Windows 10 alaphelyzetbe állítás megoldotta. Egy két éves W10 Pro volt rajta. Érdekes, mert amióta a hiba fennáll (kb. 2 hete) semmilyen alkalmazás nem lett telepítve vagy frissítve. Drive annyiban változott, hogy a gép kapott egy új egeret. Most vagy ez az egérdriver vagy valami Windows update okozta (?).

(#139026) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Tavolrol szeretnem bekapcsolni a gepet ...
Belso halozatrol be tudom kapcsolni a pc-t.

Noip oldalra regisztraltam
Huawei HG8121h digis routerem van, ezutan jon egy padavan rendszert hasznalo MI-R3G és ezen lóg a pc.

Hogyan lehet igy bekapcsolni a pc-t tavolrol?

Elore is koszi a segitseget :R

(#139027) w.miki


w.miki
veterán

Külső USBs DVD/CD olvasó/írót keres egy ismerősöm. Van ebből ajánlott(aBB) típus, olcsón?
Vagy nézzünk az aprón is, mindegy melyik?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#139028) Pyttawrx válasza w.miki (#139027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

gembird, asus, LG ezekkel még nem volt bajom.

(#139029) Tim82 válasza w.miki (#139027) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én kallódó, laptopból kiszerelt DVD íróhoz ilyet vettem, be is vált. A slusszpoén, hogy ilyen optikai meghajtó helyére tehető HDD-kerettel külső HDD háznak is alkalmasnak bizonyult, amikor épp ilyen kellett.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#139030) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van egy i5-8400 -as gep
9600 GT 512mb-os vga van benne

Azt meg lehet valahogy oldani hogy a vga adja a kepet, de a igpu (Hd630) szamoljon?

Sajnos ket monitoros hasznalat mellett szukseges ez a vga

:R

(#139031) Pyttawrx válasza Tim82 (#139029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én ahhoz ilyet használok, mivel ritkán kell 1 évben max 1-2 pár percre ha kell

Csak most nem ez volt a kérdés. :)

(#139032) Tim82 válasza Pyttawrx (#139031) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem adtam odavágó tanácsot, javaslatot, akkor majd nyilván pontosít a kérdésfeltevő. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#139033) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezt az SSD-t szeretném megvenni, de ez most 3.1-es vagy 3.2-es? Van valakinek itt a topikban tapasztalata erről az SSD-ről?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#139034) kispx válasza Kékes525 (#139033) üzenetére


kispx
addikt

A MU-PE1T0S/EU termékszámra rákeresve a gyártó honlapja szerint 3.2.

(#139035) King Unique válasza Kékes525 (#139033) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung SSD T7 Shield az USB-IF új nevezéktana alapján USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s), ami = USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s). Tehát valójában USB 3.1-es, mert a "fullos" USB 3.2 = USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s), mint pl. az ADATA SE880, Kingston XS2000., stb.
Sőt, ilyen alapon az USB 3.0 (5 Gb/s) is újabban már USB 3.2, mármint USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s). :))

[ Szerkesztve ]

(#139036) w.miki válasza Tim82 (#139032) üzenetére


w.miki
veterán

Kész megoldás kellene. Akkor ezek ajánlottak?
Gembird
Asus
LG
Gembird jóval olcsóbb, minőségre van olyan jó, mint a többi?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#139037) Tim82 válasza w.miki (#139036) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Gembird úgy általában kínai gyártóktól berendelt termékeket árul, amikre saját logót szitáztat stb., így lehetséges (de nem biztos), hogy lesz minőségi gondotok vele.

Mindezzel együtt netes rendeléssel érdemes lehet megnézni (tehát 14 napon belüli visszaküldés, ha nem hozná az elvártakat).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#139038) Marci112233 válasza w.miki (#139036) üzenetére


Marci112233
őstag

Én egy ilyet vettem pár hónapja. Nem sokat használtam, de kipróbáltam az írást és olvasást is, és eddig minden lemezt felismert gond nélkül. Laptopom mellé kellett, mert néha használok még lemezeket, és a mostani laptopomba már nincs optikai meghajtó.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#139039) Pyttawrx válasza w.miki (#139036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem rossz, de nyilván olcsóbb vmiért. :)
szerintem az LG azért jobb és annyival nem drágább.
Utoljára én is ezt szereztem: LG GP57EB40 SLIM USB Fekete

[ Szerkesztve ]

(#139040) Winne


Winne
nagyúr

Urak hogy tudok kijelentkezni a Microsoft fiókomból, ha egyszer bejelentkeztem Win10 alatt és azóta mikor indul a gép mindig kér jelszót, ha indítom a gépet?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#139041) pjen válasza Winne (#139040) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz nem kell kijelentkezni, a jelszó kérést ki lehet kapcsolni.

(#139042) ledgeri válasza pjen (#139041) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem arra kérdez, hogy hogyan lehet elkerülni a jelszó beírást, vagy mekönnyíteni a belépést napi szinten, hanem ki akar jelentkezni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139043) pjen válasza ledgeri (#139042) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, szerintem a jelszó kérés a gond. Úgy gondolja, ha kijelentkezik utána nem kell jelszó, de majd kiderül vagy nem. :)

(#139044) Doky586 válasza Winne (#139040) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem bejelentkezés kijelentkezés kérdése. A gépen vagy MS fiók van, vagy helyi fiók. Át lehet állítani, de az már egy másik fiók lesz. Ha a MS Store a lényeg abba helyi fiókból is be lehet jelentkezni.

(#139045) King Unique válasza Winne (#139040) üzenetére


King Unique
titán

Mivel az alapértelmezett és normális működés eleve az, hogy jelszót vagy PIN-kódot kell megadni a felhasználói fiókba történő bejelentkezésnél, ezért nincs min csodálkozni. :))

Ha az a cél, hogy jelszó / PIN-kód megadása nélküli automatikus bejelentkezés legyen, akkor meg azt kellene írni, amire már kész a válasz.
Ha Microsoft-fiókról helyi fiókra váltás a cél, akkor meg azt.

[ Szerkesztve ]

(#139046) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Van egy Cooler Master MWE Gold 550 wattos tápom, ami hibátlanul működik de utobbi időbe alkalmanként elkezdett rend ellenes hangokat kiadni.
R5 3600/GTX 1660 Super van mellete gond nélkül el is hajtja.
De néha fura hangokat add.
https://www.youtube.com/shorts/zmxYALNAooY
Ugyan ezt a hangot adja ki, de van hogy csak 2-3 óránként.
Vagy hogy napokig teljesen oké.

Van mitől tartanom? vagy vegyek másik tápot? :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#139047) Cs1csó válasza carl18 (#139046) üzenetére


Cs1csó
félisten

Cserélném. Olyan mint ha valami kisebb érintkezési gond lenne, hőtágulás-forrasztás probléma?
Már 21k-ért lehet venni vatta új tápegységet valahol ez az alja a "minőségnek" :
FSP Hydro M PRO 500W

[ Szerkesztve ]

(#139048) carl18 válasza Cs1csó (#139047) üzenetére


carl18
addikt

Köszönöm a Választ.
Hát egyenlőre még meg próbálkoznák a hiba javításával! :)
Tegnap szét szedtem bele néztem de nem találtam semmi rendelenest.

Azért durva hogy megugrottak az árak. Egy normális 550 wattos Gold táp 30E forint. Ha tudom hogy ilyen a Cooler Master meg se vettem volna. Seasonic Focus Plus széria jobban tetszik.
Bár árukeresőn elég drága, a 650 wattos Focus Gold 52E forint. :Y

Ez elött egy Chieftec CTB450S tápom volt az majd 7 évig hibátlanul üzemelt. :K

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#139049) Cs1csó válasza carl18 (#139048) üzenetére


Cs1csó
félisten

A forint ennyit ér. Ez van. Valaki aki hozzáértő annak megmutathatnád, esetleg jó lenne műszerrel is megnézni.
A kapcsolója nem szokott sercegni, ha igen akkor egyszerűen ne kapcsolgasd ott ki/be hanem ha áramtalanítani kell akkor húzd ki a konnektorból vagy ha kapcsolós a konnektor akkor ott kapcsold le.

(#139050) Pyttawrx válasza carl18 (#139048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A táp kábel mennyire szoros benne? Jártam úgy hogy a kábel miatt volt sercegés.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.