Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Rivaul válasza Hardver Arc (#46000) üzenetére


Rivaul
addikt

Már linkeltem a képet. Nem véletlenül van az úgy. Elég levegőt tud onnan felszívni úgy van kialakítva. Meg van tervezve a légáramlás s abba negatívan szólsz bele ha megfordítod a tápot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46002) Vakegérke válasza Hardver Arc (#46000) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lyully, rám ne hallgass, nem tanácsot adtam, csak a véleményemet közöltem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46003) Rivaul válasza Vakegérke (#46002) üzenetére


Rivaul
addikt

Félre ne érts, ez nem ellened szól, bár visszaolvasva túl lelkesen fogalmaztam való igaz :B Ha nem ilyen lenne a ház kialakítása én is azt mondanám amit te :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46004) Vakegérke válasza Rivaul (#46003) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még soha nem láttam ilyen házat, így pusztán a logika beszélt belőlem.
Igazából én ebben a topicban csak egy lelkes "okoskodó" vagyok. Ártani nem akarok, és ha tudok, akkor megpróbálok segíteni a kérdezőknek.
Félreértésről szó sincs. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46005) Rivaul válasza Vakegérke (#46004) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem mind csak lelkes okoskodók lehetünk a monitor túloldaláról. A lényeg a szándék :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46006) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Van egy nagyjából 3 éves Samsung PLEOMAX sztereó PC hangfalam, típusa: S-220
Az utóbbi hónapban elkezdett recsegni a hangfal, ha hangerőt változtattam, illetve mostmár alapból, közepes hangerőn is recseg. (Kontakthibás lehet a hangerőszabályzó potmétere). Mit lehet vele csinálni? Megszabadulni nem szeretnék tőle. Leszedtem az alján lévő gumikorongokat, nincs alattuk csavar, így tuti pattintós. Szerintetek ez esetben hogy szedjem szét külső sérelmek nélkül?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#46007) csasaKKP válasza csasaKKP (#46006) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sikerült szétszedni, pattintós volt. Kis kontakt spray segített is, így öröm bódottá'. :K

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#46008) HuMarc


HuMarc
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyi 1 gigabyte?

Én eddig azt hittem, hogy 1 gigabyte=1024 megabyte=1048576 kilobyte=1073741824 byte.

Ez helyes, vagy én éltem eddig tévedésben?

Előre is köszönöm a választ! :)

(#46009) leslieke válasza HuMarc (#46008) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#46010) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Nagyon fontos kérdésem lenne szeretnék mielőbb segítséget kapni!!!!

Seedszervert használok és a mai nap arra lettem figyelmes hogy a szerver kliensében más torrentek futnak mit tegnap letöltöttem!

Feltörték a gépem?

(#46011) HuMarc válasza leslieke (#46009) üzenetére


HuMarc
addikt

Oké, köszi :) Mondjuk ebből számomra nem derül ki, hogy egy CD, amire 700 megabyte fér, az 700 millió byte, vagy pedig 734003200 byte? Mert nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#46012) Rivaul válasza Teodor52 (#46010) üzenetére


Rivaul
addikt

Keveredés lehetett a szolgáltatódnál. Náluk jelezd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46013) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Csak nekem vannak ilyen ikonhibák a mobilarénán??

Üdv. Johnny

(#46014) Teodor52 válasza Rivaul (#46012) üzenetére


Teodor52
senior tag

Az volt az első,de a szolgáltató az alábbiakat írta:

a webuidhoz csak gépeden keresztül férhetnek hozzá olyan nem létezik másik user belép a gépedre és onét a te webuidra. 2 lehet egyik feltörték a gépedet valaki nem tudom másik az ,hogy valaki kémprogrammal kiszedte jelszavaidat és saját gépéről tesz be torrenteket de ez nehéz elhinni de lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#46015) HuMarc válasza jonnyjoker01 (#46013) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem üríts egy gyorsítótárat, ha utána még mindig fennáll a hiba, akkor nem tudom.

(#46016) leslieke válasza HuMarc (#46011) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Passz, de az íróprogram megmondja, hogy ráfér-e vagy sem az adat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#46017) Rivaul válasza Teodor52 (#46014) üzenetére


Rivaul
addikt

Cserélj jelszavakat de én inkább akkor is a részükről fennálló hibának tartom.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46018) jonnyjoker01 válasza HuMarc (#46015) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:C :R

Üdv. Johnny

(#46019) Superhun válasza Teodor52 (#46014) üzenetére


Superhun
addikt

Ezt ők írták emailben? Te jó ég... És ez egy "szolgáltató" lenne?

(#46020) roland_17 válasza salgocomp (#45800) üzenetére


roland_17
tag

Sziasztok , lenne egy kicsike problémám még pedig az , hogy van nekem egy aver media live hd felvevő / rögzítő kártyám , nos azzal semmi gondom nem lenne normálisan felveszi a videót meg minden ,
Viszont sony vegasnál a rendelerésnél 30perces full hd video 2 óra hossza neki mire le rendeleri azért ez kicsit sok :D
Próbáltam már minden fáj kodekkel le rendelerni pl wmw , avi , meg h264 be is , de még többet mutatott amíg sima wmw 1080p be 2órát nem tudom mi lehet a gond
A gépem paraméterei :
Alaplap : 1155 socket asrock b 75pro m
Proceszor : Sandy Brige Intel Core I3 2120 3.1 ghz (2mag + 2szál )
Memora : 4gb ddr3 1600mhz ( Nem kit )
Videokártyám : Nvidia Gtx 560ti 1gb 256 bit
Szóval ez lenne valaki valami megoldás ? Meg köszönném : )

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#46021) #65675776 válasza roland_17 (#46020) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennyit tud a géped. Nem meglepő dolog, a videovágás, effektezés, renderelés az egyik legszámításigényesebb feladat.

Persze ha a codeceket rendesen beállítod, nem pedig automatikuson, vagy alapértelmezetten hagysz mindent, akkor lehet faragni az időböl.

(#46022) draff válasza spiritex (#45986) üzenetére


draff
aktív tag

Nem.
Egy sima árnyékolt drótra ráforrasztott és jack-dugóval bevezetett kapszulaszerű kis bizbasz, ami a hordozgató magnósrádiókban is bőven megtalálható, avagy a mostani asztali telefonok kézibeszélőjében.

(#46023) draff válasza spiritex (#45986) üzenetére


draff
aktív tag

Ja és a skpye-ot én sosem frissítettem (legalábbis a tudtommal sosem nem frissült, így jelenleg is a 3.2.0.175-ös verziót használom. Egyik napról a másikra csinálja ezt.

(#46024) draff válasza Vakegérke (#45998) üzenetére


draff
aktív tag

A venti a tápok nagy többségénél nem a táp házából szokta kiszívni a levegőt? Magyarul - a rácsos-lyukacsos hátsó vagy felső oldal a kimenete?
Akkor bizony úgy illene elhelyezni azt a tápegységet a számítógép házban, hogy legyen hová fújjon.
És - úgy gondolom - a mindenféle oldalnyílásokon "szívja be" a hűtéshez az utánpótlás friss levegőt.

(#46025) draff válasza csasaKKP (#46006) üzenetére


draff
aktív tag

Ha sikerült, OK

[ Szerkesztve ]

(#46026) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy programot, ami a pdf dokumentumot másolásvédetté teszi. Úgy értem ezt, hogy a szöveget ne lehessen simán kimásolni a dokumentumból.

Tud esetleg valaki ilyet?

:R

(#46027) boly1999 válasza Rivaul (#45985) üzenetére


boly1999
csendes tag

Csak az a baj hogy le töltöm az F5 biost és nem engedi telepíteni mert x64 win 7 van rajta és nem találok 64 bites biost

(#46028) Deck


Deck
titán

Sziasztok!

Utorrentel töltök majd ezt írja ki: "hiba az elem nem található" Tölti 1percig majd ezt írja ki folyton.. Mi lehet a hiba?

PS5

(#46029) pjen válasza pumatom (#46026) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha van is ilyen progi szerintem nem sokat ér.Kinyomtatja be szkenneli,és le van másolva. :((

(#46030) agressiv válasza --HARDCORE-- (#45801) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor az a CTG szar volt és én nem is delta elektronikára gondoltam...

boly1999

A BIOS-nak semmi köze a windows verzióhoz.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#46031) spiritex válasza pumatom (#46026) üzenetére


spiritex
veterán

Az Acrobat Professional Advanced / Security / Password Encrypt opciója éppen erre való.
Be kell tenni a pipát a "Restrict editing and printing..." mellé, és megadni egy jelszót ezek felülbírálásához. Jelszó nélkül semmit sem lehet tenni a dokumentummal a megnyitáson kívül. De a megnyitást is lehet korlátozni egy másik jelszó megadásával.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46032) gamer187


gamer187
tag

Windows 7 Ultimate 32-bit-nél miért fagyhat ki a tálca? csak a start gomb működik ilyenkor és csak az újra indítás segít rajta, a probléma gyakori. Valaki ?

(#46033) spiritex válasza gamer187 (#46032) üzenetére


spiritex
veterán

Ez nem a válasz a miértre, de újraindítás helyett annyit azért tudsz tenni, hogy a Feladatkezelőben leállítod az explorer.exe folyamatot, majd a File / New Task-nál beírod, hogy explorer.exe és Enter.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46034) 5teve válasza gamer187 (#46032) üzenetére


5teve
senior tag

elég sokminden lehet.
- vírus/kéreltlen program
- memória
- púpos kondi
- VGA driver
stb... :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#46035) Xarina


Xarina
aktív tag

Tavaly év végén tönkrement a modemem. A szolgáltató kicserélte, de az új is meghalt 2 hónapja. Ez pár hétig működött rendesen, de mikor elkezdett melegedni az idő, a modem is melegedett, s ilyenkor elviselhetetlenül lassú volt a net. Visszavittem, kicserélték, de az új abszolút nem működött. A lámpák villogtak rajta, de nem volt net. Megint visszavittem, megállapították, hogy hibás, majd kaptam egy másikat. Viszont ennek is az a baja, hogy néhány óra használat után átmelegszik (nem lesz forró, csak meleg), s csak akkor van net, ha ventilátorral fújatom rá a levegőt.
Elképzeltető, hogy rövid idő alatt 4 modem megy nálam tönkre vagy lehet, hogy nálam van a hiba?
Amúgy Optanet kábelmodemem van.

(#46036) pumatom válasza spiritex (#46031) üzenetére


pumatom
aktív tag

Köszönöm, megnézem. :)

@pjen: Ha elég aktív az ember akkor igen, de ha már lopni akar, akkor szenvedjen meg érte. :)

(#46037) EczkE


EczkE
addikt

Üdv!

Jogtiszta zenéket keresnék. YT-on van a NoCopyrightSounds, de ott nem igen találtam megfelelőt. Videó alá szeretnék zenét és feltenni YT-ra és nem akarom, hogy tiltsák az anyagot.

Előre is köszönöm! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#46038) pjen válasza pumatom (#46036) üzenetére


pjen
félisten

én csak az elvet irtam.egyébként ha meg tudja nyitni egy képernyő másoló progi is elég.csak egy bill kombináció.

[ Szerkesztve ]

(#46039) tikshow válasza EczkE (#46037) üzenetére


tikshow
addikt

Ha senki se tud semmit, akkor esetleg iTunes-ba tudsz venni 1 euroért egy számot.

(#46040) moonguru válasza tikshow (#46039) üzenetére


moonguru
őstag

Nem hiszem hogy youtube feltöltésre is elég az 1 Euró ! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#46041) boly1999 válasza agressiv (#46030) üzenetére


boly1999
csendes tag

Nekem azt írja hogy szerezek be 64 bites verziót

(#46042) agressiv válasza boly1999 (#46041) üzenetére


agressiv
addikt

Jaa a flashelő program. A BIOS-ból nem lehet flesselni?

Hát még a borz.....

(#46043) roland_17 válasza agressiv (#46042) üzenetére


roland_17
tag

daa-raa
Az alatt mit értesz , hogy codek ?

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#46044) Rivaul válasza boly1999 (#46027) üzenetére


Rivaul
addikt

Bios topic talán segítségedre lehet.

Mod: látom közbe már agressiv "kezelésbe" vett :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46045) Hardver Arc válasza Rivaul (#46001) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Rendben okés! Nem erőszakoskodom van benne valami.. :DD ha már direkt úgy van kialakítva :U

(#46046) Joker_5x


Joker_5x
tag

Hali !!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a havernak van 1 elöfizus mobilja amit szeretnék megvenni mert olcso :D !!
És ha ő nem fizeti vagy netán öszevesznénk és azt álitaná hogy ellopták bent a T-mobilnál tudnak ezelen valamit csinálni vagy csak a kártyáját tiltsák le ?

Magyarán a telot megtudja bütykölni a t-mobil ? pl.: nem tudok vele hivni stb...
Csak a telot venném meg a kártyát nem értelem szerüen az én kártyámmal használnám tovább !!
Vagy érdemes függetleniteni? És az orvosolja ezt a problémát?

Válaszotok elöre is köszi !!

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#46047) Rivaul válasza Joker_5x (#46046) üzenetére


Rivaul
addikt

Le tilthatják s nem sok mindent lehet vele kezdeni utána.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46048) spiritex


spiritex
veterán

Ebben tud valaki segíteni? Ott valahogy nem jön rá válasz..
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46049) harcikoca


harcikoca
senior tag

Gmailban hogy lehet megnézni a spamokat?

AMD+Ati powee'R

(#46050) Lompos48 válasza harcikoca (#46049) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Külön ládikába érkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.