Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) molnarpeter válasza ch003067 (#19976) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

4+1. Négy nagy teljesítményű, és egy energiatakarékos.

mp

[ Szerkesztve ]

(#20002) Lompos48 válasza molnarpeter (#20001) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"Four plus one refers to Tegra 3’s quad CPU cores, plus the 5th, battery-saver CPU core.... handles low-power tasks like active standby, music, and video, and is transparent to the OS and applications."

Kérdés, hogy mit kérdez a kérdéses kérdés... :)

(#20003) molnarpeter válasza Lompos48 (#20002) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"Hány processzormagja van a Tegra 3-nak?"

mp

(#20004) Lompos48 válasza molnarpeter (#20003) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor te vagy a nyerő! :C

(#20005) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy van egy 5.1-es hangfalrendszerem a géphez, Windows 7-en teljesen jó volt minden. Most váltottam XP-re, ugyan úgy feltelepítettem a HD Audio drivert, de a mélyet szinte alig lehet hallani, és sima MP 3 zenénél is szól az összes hangfal (a mély sugárzóból is a zene jön, nem csak a mély.). Mellesleg a potméterrel teljesen (hogy elhallgasson) le se tudom halkítani, csak akkor hallgat el ha teljesen kikapcsolom.

Xp alatt ez a vezérlőpanel jön elő, de nekem egy ilyenre lenne szükségem. Ha valaki tud nekem segíteni, megköszönném.

(#20006) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Kellene segítség! Kitakarítottam a gépet a portol, ment is jól. Kikapcsoltam a gépet, majd kb. 1 óra múlva bekapcsoltam, minden venti felpörög, a hdd ledje is világit, mintha dolgozna, viszont az alaplapi hangszóró folyamatosan rövideket sípol. Az alaplap könyve szerint ez power error. Na most akkor mi van a gépemmel, mi lehet a baj?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20007) GrandeP válasza zolee0307 (#20006) üzenetére


GrandeP
őstag

Kifújtad az éltető port... :DDD

Vedd ki az csatlakozókat tisztítsd meg, a proci alatt is... ecsettel! és próba ha továbbra sem akkor majd folytatjuk...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20008) ch003067 válasza Lompos48 (#20004) üzenetére


ch003067
addikt

oooh fuck.... csodálatos.... :F :W

(#20009) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Van lehetőségem 1 gépen 2 internetet használni? usb-s wifi adapter(dlink dwl-g122) és egy lan kábelon keresztül az integrált lan kártyával?
dwl-g122+Tplink és egy Pirelli (t-home) + lan.
Remélem érthető voltam:)
Köszönöm.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#20010) GrandeP válasza Sixty21 (#20009) üzenetére


GrandeP
őstag

Egyszerre csak az egyiket, de felváltva lehet.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20011) jozsi252 válasza zolee0307 (#20006) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahogy GrandeP is mondja nézz át minden csatlakozást, illetve érdemes ramokat kivenni majd kifújni a csatlakozó sort. Lehetséges hogy ahogy mozgattad valami kábel meglazulhatott.

iPhone 13 Pro Max

(#20012) James42 válasza asdddsa (#20000) üzenetére


James42
csendes tag

"bios-t cserélt rajta meg átment rajta hőlégfúvóval."

Hőlégfúvóval? :Y

[ Szerkesztve ]

(#20013) zolee0307


zolee0307
őstag

Kábeleket ki, bedugtam, elemet is cseréltem, megmozgattam mindent, de semmi. Annyi, hogy egyszer bejött egy szürke képernyő, vmi cheksum error felirattal, ahol a biost vissza tudtam állítani alapra. De ahogy a biosban beállítottam mindent újraindulásnál megint csak sípol.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20014) Televan74 válasza zolee0307 (#20006) üzenetére


Televan74
nagyúr

1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly
Continuous short beeps: Power error

Erre gondolsz ? Mert akkor a grafikus kártyáddal lesz a probléma.

(#20013) zolee0307 Szürke képernyő is a grafikus kártya miatt van szerintem.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20015) zoo.


zoo.
csendes tag

Szevasztok szükségem lenne egy UltraFire C8 as egy funciós driver re , és egy lengő kapcsolóra Tud valaki segítei ???????????? Kérem jelezzen privátban .

(#20016) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok

Van egy Microsoft Explorer 3.0 egerem, aminek korábban volt már kábelgondja. A sok használattól kontakthibás lesz belül a kábel és kicseréltem egy másik típusú egér kábelére úgy egy éve, másfél. Most újra elhasználódott a kábel és előjött a hiba, de nem emlékszem milyen típusú , olcsó egérre operáltam.
Íme kábel csatlakozójának a képe. Valakinek van tippje melyik típusú egér használ hasonló elosztást?

A kábel

Valamelyik logitech alsó kategóriás egér rémlik ,de nem szeretnék találomra venni és aztán belefutni egy olyanba, ami nem ide való, kidobni a pénzt az ablakon.

(#20017) zolee0307 válasza Televan74 (#20014) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem tudom, mert viszont a bios bejött egyszer, meg az alaplap logója is, tehát szerintem működik a vga-m.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20018) madmaxxx válasza kiralytom (#20016) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Talán a Logitech M115? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20019) Televan74 válasza zolee0307 (#20017) üzenetére


Televan74
nagyúr

VGA tápkábelét visszadugtad?
Tudom banális hiba , de már velem is előfordult egyszer - kétszer.

Ha nem megy akkor passzolom a dolgot. Mondjuk én az ilyen esetek kiszűrésére, mindig tartok itthon akár használt de még működő alkatrészeket is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20020) zolee0307 válasza Televan74 (#20019) üzenetére


zolee0307
őstag

Igen. Viszont most megy a gép, megmozgattam a vga-t, akkor nem volt semmi. Kivettem az egyik memóriát, majd egyenként kipróbáltam és elindult. Most mindkét memóval megy.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20021) madmaxxx válasza zolee0307 (#20020) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Lehetséges, hogy valami kontakt hiba volt. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20022) hamham válasza Thunderzolee (#19956) üzenetére


hamham
tag

Takarítás és memtest is lesz

Köszi a gyors választ mindenkinek
#19956 Thunderzolee
#19954 madmaxxx

[ Szerkesztve ]

(#20023) madmaxxx válasza hamham (#20022) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Hidd el az időszakos karbantartás (mind fizikálisan, mind a gépen) sokat segít néha. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20024) hamham válasza madmaxxx (#20023) üzenetére


hamham
tag

Tudom, szoktam is, körülbelül egy hónapja lett összerakva a gép és akkor ki lett fújva sűrített levegővel.
Egy hülye kérdés ha még is beütne a galiba. A kitben vásárolt 2x4gb ramot lehet külön garizatni, tehát csak az egyik modult?

(#20025) zolee0307 válasza madmaxxx (#20021) üzenetére


zolee0307
őstag

Csak érdekes, hogy miután faszán kitakarítottam a gépet, azután kezdett el vacakolni. Egyébként a power error mit jelent?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20026) madmaxxx válasza hamham (#20024) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Be kell vinni mindkét ramot és kötelesek cserélni, bár lehet mindkettőt cserélik. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20027) madmaxxx válasza zolee0307 (#20025) üzenetére


madmaxxx
senior tag

A "power error" kifejezés hol szerepelt? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20028) zolee0307 válasza madmaxxx (#20027) üzenetére


zolee0307
őstag

Az alaplap könyvében a hangjelzések magyarázatánál.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20029) kiralytom válasza madmaxxx (#20018) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Nem , biztosan nem ez az egér volt az. Köszönöm, hogy van aki foglalkozik a kérdéssel. Remélem lesz megoldás!

(#20030) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok.

A videokártyám GPU-jára most szereltem vízhűtést, s a vRAM-okra is most ragasztottam rá a sünit. A kérdésem az volna, hogy a sünikkel kell várni valamennyit, hogy "száradjanak", vagy kössenek, vagy pedig, ha már fel van ragasztva, akkor egyből üzemképes?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#20031) zolee0307


zolee0307
őstag

Már vagy 2 órája megy a gépem, eddig semmi gond nincs vele. Memtest86-ot lefuttattam, nem talált hibát. Az esetleg nem okozhatta a gondot, hogy a memóriákat 4-4-4-12 ben használtam alapfeszen, viszont most, hogy kivettem őket látom, hogy 2,10 V van az oldalukra írva.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20032) Televan74 válasza AssAssynn (#20030) üzenetére


Televan74
nagyúr

A süniket azonnal lehet használni ha öntapadó matrica van rajta. De vigyázni kell vele, mert ha egyszer valamilyen okból leesik a memóriáról, nehéz visszaragasztani. Bár ma már lehet hűtő ragasztót venni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20033) madmaxxx válasza kiralytom (#20029) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Remélem találsz hozzá megfelelő donort. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20034) madmaxxx válasza zolee0307 (#20031) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Elvileg alaphelyzetben a BIOS-nak is be kell állítania az időzítést és a feszültséget. Bár ha most stabil a gép akkor elvileg jó minden. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20035) seederking


seederking
őstag

Üdv
Szerintetek mennyire elég egy phenom II X4 955 egy Hd7850 kihajtására,a mai játékokhoz?
Valaki belinkelné a beárazós topicot mert nem találom.Köszi
Mennyi egyébként most egy 955 ára?eladáson gondolkodom de szerintem csak 8120 vagy 8150-re lenne érdemes cserélni de hát azok még elég húzósak.

(#20036) spista222 válasza seederking (#20035) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem ha elég magas beállításon(felbontás, minőség, szűrők) akkor nem fogja vissza, legfeljebb a processzort egy kicsit tuningolod 3,6-3,9-et szinte mindegyik viszi.

(#20037) madmaxxx válasza seederking (#20035) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Elvileg valamennyire meghajtja, bár elég erős a GPU.

Mennyit adnál ezért a gépért alkatrészért topik

Ha kíváncsi vagy az árra a topicban megkérdezheted. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20038) zolee0307 válasza madmaxxx (#20034) üzenetére


zolee0307
őstag

Elvileg most jó minden, megy a gép, a memóriák is most 4-4-412-ben mennek. Csak nem tudom mi lehetet a gond. Mondjuk a régi elem 3,03 Volton állt, az új 3,2 Volton van most, nem tudom az elem okozhatta-e most is a problémát.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#20039) madmaxxx válasza zolee0307 (#20038) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Az elem maximum akkor okozhat problémát, ha zárlatos lesz (erre nagyon kicsi az esély), vagy ha nagyon minimális a feszültsége. Ilyenkor általában a gép teljesen áramtalanított állapotában a BIOS nullázódik, de nálad nem hinném, hogy a battery okozott volna gondot. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20040) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Sziasztok!

Azt honnan lehet megtudni, hogy egy számítógépet mikor kapcsoltak be, illetve mikor kapcsoltak ki?

Sürgősen kellene a válasz, előre is köszi!

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#20041) GrandeP válasza JohnnyX (#20040) üzenetére


GrandeP
őstag

Legyszerübben..

Te Jozsi (barmilyen nevet lehet mondani), miko es meee kapcsoltad be a gepet?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20042) #48613632 válasza JohnnyX (#20040) üzenetére


#48613632
törölt tag

ha windows van rajta akkor sehogy. esetleg ha felkonnektál a netre az OS indulásakor, és a router naplózza a feljelentkezéseket, vagy ugyanez hálózatra, szerver oldalról. de simán egy windowsos asztali gép, ami nincs hálózaton, vagy neten, nem loggolja a bekapcsolásokat.

(#20043) spista222 válasza JohnnyX (#20040) üzenetére


spista222
addikt

Win7 esetén(gondolom XP-be is van)
Vezérlőpult, felügyeleti eszközök, eseménynapló.
Ha naplózott valamit akkor biztos be volt kapcsolva, ha elég kitartó vagy akkor meg lehet keresni hogy adott nap mikor volt az első és utolsó bejegyzés és kb addig ment is a gép.
Ezen belül Windows naplók, biztonságon belül
van olyan hogy eventlog a szolgáltatás leáll(1100) ez egyenlő azzal hogy ki lett kapcsolva és az ezt követő(időben) bejegyzés a bekapcsolás(4608 eseményazonosító).

[ Szerkesztve ]

(#20044) spista222 válasza spista222 (#20043) üzenetére


spista222
addikt

Közben rájöttem hogyha szűröd 1100 és 4608 szerint(új nézet létrehozása) akkor csak az "indítást és leállást" hagyja benne persze ha véletlen volt kék halál akkor ott nem lesz leállás:)

(#20045) kiralytom válasza madmaxxx (#20033) üzenetére


kiralytom
aktív tag

arra gondoltam visszavágom a mostani kábelt és az usb végét megtoldom egy hosszabbítóval. érezhető így bármiféle érzékelésbeli különbség akár milisecundumban is? játszom, így bizonyos mértékben érezném és zavarna is.

(#20046) madmaxxx válasza kiralytom (#20045) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon veszítenivalód nincs, ha nem igazán akar működni az egér. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#20047) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

A rang-kalkulátort vki be tudná linkelni??
Előre is big thx :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20048) Melack válasza Richard! (#20047) üzenetére


Melack
veterán

Íme

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20049) Richard! válasza Melack (#20048) üzenetére


Richard!
addikt

köszönöm :R :R

hmmm a nod letiltotta az oldalt.ilyenkor mi van? :O

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20050) Csabee. válasza Richard! (#20049) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nodot állítsd le :)

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.