Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) w.miki válasza Pyttawrx (#130000) üzenetére


w.miki
veterán

Te mindig azt akarod, hogy pénzt költsenek az ilyen régi lomokra. Most mondom, hogy: NEM ! :( ;]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#130002) Pyttawrx válasza w.miki (#130001) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy! De attól, hogy régi, lehet jó, plusz olcsó az alkatrész is. Hol bíztattalak én a pénzköltésre :D Lehetőségeket vázoltam :K

Nah meg szakmai ártalom, mint szervizes. Amit lehet azt meg kell csinálni, nyilván a lehető legolcsóbban, és a lehető legjobb minőségben. Nézd el nekem :DD
Mint a sebészek.... :P

(#130003) sh4d0w válasza C. s. (#129989) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A játék telepítője mellett nincs ott a dx-é?

https://www.coreinfinity.tech

(#130004) mezis válasza w.miki (#129996) üzenetére


mezis
nagyúr

99%-ra tippelem a kattintó hw. hibáját.
A maradék 1%-ra meg teszt egy Live Linux-al.

mezis

(#130005) spili56


spili56
csendes tag

Szép napot!
A számítógépemet nem tudom elindítani. Folyamatosan ki-be kapcsolgat. Ez minek a hibája lehet?

(#130006) Pyttawrx válasza spili56 (#130005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Akkuról meg töltőtől is? Ha ki tudod venni az akksit kezd azzal, majd vedd ki a ramokat meg vissza stb. Mármint ha noti, ha asztali gép akkor tápot nézd meg sak :)

Amúgy mióta van ez, illetve ezelőtt ment? Mi a pontos típus.. stb. ezígy azért mé sok minden lehet: egy egyszerű kontakt hibától, alaplaphibáig szinte bármi. :)

[ Szerkesztve ]

(#130007) spili56 válasza Pyttawrx (#130006) üzenetére


spili56
csendes tag

Szia! Pcről van szó. Pénteken kezdte, szombaton szétszedtem ősszeraktam . Tegnap estig jól működött ma reggel nem tudtam bekapcsolni.
Hiper m 500w táp
Rx 570 4 gb video
Kingston 2x8 gb ram
Asrock h81m-dgs-r2.0 lap

[ Szerkesztve ]

(#130008) Pyttawrx válasza spili56 (#130007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rammal kezdj, ha van vga zat is szedd ki meg tedd vissza, utána én tápra gyanakodnék

(#130009) spili56 válasza Pyttawrx (#130008) üzenetére


spili56
csendes tag

Megcsináltam, ram ki-be, videó ki-be. Ugyan az. Gép ki-be folyamatosan.

(#130010) Pyttawrx válasza spili56 (#130009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

"üresen" csak a lap és cpu? (Igen tudom nem fog képet adni). Táp esetleg nincs kéznél másik? Vagy tesztelővel tesztelni?

(#130011) spili56 válasza Pyttawrx (#130010) üzenetére


spili56
csendes tag

Nincs plusz alkatrész. Se tesztelő.

(#130012) Pyttawrx válasza spili56 (#130011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor vagy szerviz, vagy megpróbálod üresen. Esetleg nézd meg atépot, ha belelátsz, hogy nincs-e púpos kondi.. stb

(#130013) mezis válasza spili56 (#130009) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerelés előtt a port kifújtad a PC-ből, tápegységéből ?
(Ventillátorokat lefogni!)

mezis

(#130014) elistvan


elistvan
senior tag

Nem tudja valaki miért nem tudok oracle virtualboxban egy telepített win xp-ben mappákat megosztani? Próbálnám telepíteni a kiegészítést ami engedi elindul a telepítő a virtuális oprendszerben de nem fut végig csak 3/4-ig a guest addition szolgáltatás telepítése.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#130015) ElektrikusDE válasza spili56 (#130005) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Lehet akár beragadt bekapcsoló gomb is, próbaképpen húzd le. (menet közben ha nincs az alaplapon bekapcsoló gomb)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#130016) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Acer VG270U monitort, displayport és hdmi csatlakozó van rajta. A laptop amire kötném nem új, Lenovo x230, csak vga csatlakozó van rajta. Direkt vettem displayport to vga csatit külön amit bedugva a monitorba arra a vga kábelt ha összedugom a géppel hallom a windows hangját hogy eszközt érzékel de a monitor azt írja nincs jel. Viszont a laptop kijelzője egyből elsötétül ha összedugom a monitorral. Olyan mintha érzékelné is meg nem is. Mit probáljak meg?

Köszi!

(#130017) Pyttawrx válasza kekigyu (#130016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia az átalakítót linkeld be kérlek

(#130018) kekigyu válasza Pyttawrx (#130017) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Szia!

Innen és ezt vettem [link]

(#130019) I02S3F válasza elistvan (#130014) üzenetére


I02S3F
őstag

Van vbox topic!

(#130020) Pyttawrx válasza kekigyu (#130018) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Allows to connect a VGA monitor or beamer to the DisplayPort port of your computer.
Nem mindegy miről mire alakítasz, ez vga monitorhoz jó. azaz a laptopon kellene a display portnak lenni és a monitor vga kábele megy bele ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#130021) kekigyu válasza Pyttawrx (#130020) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Létezik olyan átalakìtó amivel tudom működtetni?Olyan, amivel össze tudom hozni a monitort a laptoppal.

(#130022) spili56 válasza ElektrikusDE (#130015) üzenetére


spili56
csendes tag

Köszönöm mindenkinek! Holnap elviszem a szerelőhöz nézze meg.

(#130023) Csupingo válasza kekigyu (#130021) üzenetére


Csupingo
veterán

Valami ilyesmi kéne neked szerintem. Esetleg ez. Nem tudom, milyen árban vannak, ezek csak példák.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130024) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Valaki tudja mi lehet a megoldás arra, hogy egy új S-es Samsung készüléken nem működik az Always on display? Ha folyamatoson van, akkor az ujjlenyomat ott van, de az idő és az ikonok nem, ha érintésesre van állítva, akkor meg egy pillanatra felvillan és eltűnik. Beállítások már vissza lettek állítva, gyorsítós adatok törölve.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#130025) #85619712 válasza kekigyu (#130021) üzenetére


#85619712
törölt tag

Neked egy ilyen kell, ez alakít vga kimenetről display port bemenetre.

(#130026) Csupingo válasza kekigyu (#130021) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jót nézek, akkor ezeket a felbontásokat tudja a vga szabvány:
The same VGA cable can be used with a variety of supported VGA resolutions, ranging from 320×400px @70 Hz, or 320×480px @60 Hz (12.6 MHz of signal bandwidth) to 1280×1024px (SXGA) @85 Hz (160 MHz) and up to 2048×1536px (QXGA) @85 Hz (388 MHz).

Valószínűleg az átalakítók is inkább fhd környékén működnek, meg a d-sub talán alapból sem tudja a monitorod natív (1440p) felbontását. Persze fhd-n is lehet tesztelni, talán úgy se ronda.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130027) Pyttawrx válasza kekigyu (#130021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze, pl amit leweegee2, vagy Csupingo írt.

[ Szerkesztve ]

(#130028) inf3rno


inf3rno
nagyúr

OpenOffice Writer-ben hogyan tudom megoldani, hogy élőláb és oldalszámozás ne legyen a címlapon, és ne is vegye bele az oldalszámozásba?

Buliban hasznos! =]

(#130029) C. s. válasza sh4d0w (#130003) üzenetére


C. s.
addikt

Nincs sajnos, csak egy exe van, és egy rakás bin. A másik mellett a Dx9 van, de az megy is. A 8-as kellene. Nem is jut eszembe ennyire régi játékom, amiből kivadászhatnám.

(#130030) C. s. válasza I02S3F (#129990) üzenetére


C. s.
addikt

Csak most láttam meg, hogy írtál, bocs! :B
Ha nem lesz más, megpróbálom, köszönöm!

(#130031) Sys85 válasza Winne (#130024) üzenetére


Sys85
veterán

Nagy eséllyel a telefonod saját topikjában gyorsabban kapnál választ erre,főleg hogy ez a topik nem erre szakosodott.
Nem írtad pontosab milyen Galaxy S ez,de mindegyiknek van saját topikja.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#130032) inf3rno válasza inf3rno (#130028) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na megoldottam, de felrobbanok már ettől a szartól. Most kettesével lépteti az oldalszámozást valamiért. Teljesen használhatatlan. Erre baszom el az időmet ahelyett, hogy a szakdolgozatot írnám. :W

Buliban hasznos! =]

(#130033) Aryes válasza inf3rno (#130032) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én 20 éve írtam az enyémet, először láttam word-öt, de internet nélkül is meg tudtam oldani egyedül az oldalszámozást (is). :U

(#130034) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok!

es3 fájlt milyen program nyit meg? Kaptam emailba egy ilyen közjegyzői okiratot de nem ismeri a gépem! Nem is hallottam még ilyen kiterjesztésről! Tud vki vmi jó ingyenes progit hozzá?

Battletag: hojszi#2983

(#130035) m_kovacs válasza Intel fan11 (#130034) üzenetére


m_kovacs
tag

az első találat:
link:https://www.fileviewpro.com/hu/file-extension-es3/

(#130036) Vakegérke válasza Intel fan11 (#130034) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#130037) Tim82 válasza Intel fan11 (#130034) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tessék megnyitni a Microsec honlapját: [webszigno.com] majd nem megijedni a bejelentkezéstől, hanem a "Bejelentkezés vendégként" feliratra kattintani. Ezután: a sárga "Új" gombra kattintás, majd "Megnyitás (e-Akta, ASiC, PDF)". Felugrik egy ablak, ott betallózod (és ezzel feltöltöd konvertálásra) a számítógépedre lementett .es3 kiterjesztésű fájlt. Miután feltöltötted így az oldalra, látni fogsz egy "Műveletek" feliratot és ott egy "..." (igen, három pont) gombot, erre a gombra kattints, majd a "Letöltés" opcióra. Így PDF-é konvertálva letöltöd a fájlt és meg tudod nézni/el tudod olvasni a tartalmát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#130038) Top cat válasza C. s. (#129989) üzenetére


Top cat
őstag

Az oldversion-on még nem nézted?

(#130039) elistvan válasza I02S3F (#130019) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi, rálesek. :R

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#130040) kekigyu válasza #85619712 (#130025) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Megvettem az átalakítót amit linkeltél, a helyzet ugyanaz. Összedugom, csippan a windows, kialszik a laptop kijelzője de a monitor azt írja nincs kábel csatlakoztatva... Mit próbáljak meg?

Most nézem, hogy van a laptopon dual mode minidisplay port ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#130041) Csupingo válasza kekigyu (#130040) üzenetére


Csupingo
veterán

Miért pont azt vetted? Az egy mezei kábel, nem? Érdekes lenne, ha működne, mert gondolom nincs bent olyan áramkör (vagy van?), ami az analóg jelet (vga, d-sub) digitálissá (displayport) alakítja. Nem csoda, hogy az a monitor, ami digitális jelet vár, nem tud vele mit kezdeni.

Viszont egy mini DP - DP kábelnek már működnie kéne szerintem, az lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130042) Aryes válasza Csupingo (#130041) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért gondolod, hogy bárki gyártana olyan kábelt, ami egy digitális kimenetet összekötne egy analóg bemenettel. Mit gondolsz, belül hogy van összedrótozva? :F Persze, hogy van benne elektronika. :W

Más kérdés, hogy megint nem jó kábelt vett, mert neki nem DP --> D-SUB, hanem D-SUB --> DP átalakító kábel kellene. Ezek csak egy irányban működnek...

Egyszerűbb lenne egy használt VGA monitort szerezni valahonnan, mert szerintem VGA --> DP irányban nem gyárt senki átalakítót. :(

[ Szerkesztve ]

(#130043) Csupingo válasza Aryes (#130042) üzenetére


Csupingo
veterán

Becsapós volt a kép, nem tűnt akkorának a vga csatlakozós rész, hogy az még mást is tartalmazna. Itt már jobban látszanak a méretek, de az irány sajnos akkor sem jó.

Hdmi-s van, már többet is linkeltem, talán DP is, de felesleges átalakítózni, mert gondolom a vga szabvány alapból nem támogatja annak a monitornak a natív (1440p) felbontását. A mini DP-DP kábel viszont tényleg jó lehet, mert kiderült, hogy az is van a laptopon.

Amúgy usb-ről is lehet hdmi-re, talán DP-re is alakítani.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130044) Tim82 válasza kekigyu (#130016) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

Az X230-on van mini DisplayPort. A noti bal oldalán, a VGA csatlakozó mellett találod: [link] Mini DisplayPort to HDMI vagy mini DisplayPort to DisplayPort (utóbbi a "normál") kábel vagy adapter kell neked.

Elsőre példa: [link]
Másodikra: [link]

Szerk.: lassú vagyok, közben már más is jelezte.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#130045) Tim82 válasza Tim82 (#130044) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én amúgy ilyet: [link] használok X230i-hez (ugyanaz, mint az X230, csak Core i3 procival), illetve L450-hez, ezzel úgy gondolom, le vannak fedve a monitorcsatlakoztatási igényeim (1920*1200-as és 1680*1050-es felbontású monitorokat használok rendszeresen).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#130046) inf3rno válasza Aryes (#130033) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami elképesztően pocsék megoldások vannak benne. Végül nekem is összejött, amire szükség volt, csak nem erre akartam elcseszni több órát, amikor holnap van a leadási határidő...

Buliban hasznos! =]

(#130047) Aryes


Aryes
nagyúr

Speciális kérdésem van, szerintem erre senki sem tudja a választ. :DDD
Szokásom a YouTube videókat elmenteni a Samsung jegyzet appjában, az előző telefonomon remekül működött a dolog:

Az új telefonomon is működött, mielőtt frissült volna a Samsung notes. Frissítés óta minden videót így ment:

Egyszerűen nem tudom, mit tegyek, mert a notes-ban nem lehet bejelentkezni a youtube-ra. De eddig se kellett, mégse volt gond. :DDD

(#130048) I02S3F válasza inf3rno (#130046) üzenetére


I02S3F
őstag

Hogy sikerült egyébként? Én időben leadtam az enyémet, de én 2,5 félévig írtam.

(#130049) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Létezhet olyan,hogy xy képszerkesztő program amd ryzen proci miatt nem indul el?Pont amik miatt vettem volna még plusz nem akarnak elindulni intelnél mind ment.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#130050) sh4d0w válasza Pityu. (#130049) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi a program neve?

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.