Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Satyricon válasza whited (#70999) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

Én ezt tudom: 06-1-777-4853

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#71002) tornas válasza total90 (#70994) üzenetére


tornas
őstag

Nekem is volt egyszer hasonló problémám, hogy a Java-s cuccok nem töltődtek be a Firefox alatt és ugyanerre a hibára hivatkozott, mint amin a képeden is van. Én egyszerűen letiltottam és meg is szűnt a problémám.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71003) Kódos


Kódos
aktív tag

Üdv mindekinek elöre is köszönöm a válaszokat!
Egy olyan kérdéssel jövök hozzátok hogy az nagy baj ha az alaplapom 1333Mhz támogat és én 1600Mhz raktam bele?Lassabb így a gép hogy 1600Mhz van benne szerintetek cseréljem le egy 1333Mhz-re?

RAM-om: Corsair Vengeance 2x4gb 1600Mhz

A másik pedig az hogy érdemes áttváltani most egy win 8.1-re?(Nekem nincs semmi problémám a csempékkel a gépem 85% játékra van használva és azt halottam hogy a win 8.1 gyorsítja öket.)Remélem nem ba* le senki azért hogy letöltött win 8.1 pro-m van.

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#71004) stopperos válasza Kódos (#71003) üzenetére


stopperos
senior tag

Nem lesz lassabb, sőt az időzítéseket kicsit lejjebb lehet vinni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#71005) Kódos válasza stopperos (#71004) üzenetére


Kódos
aktív tag

Hogy? annyit tudok hogy a BIOS-ban kell valamit ugyködni de nem értek hozzá elvileg ezek vannak rá

Időzítés: 10-10-10-27

SPD időzítés: 9-9-9-24

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#71006) Satyricon válasza Kódos (#71003) üzenetére


Satyricon
addikt

Semmi :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#71007) wrox válasza Kódos (#71005) üzenetére


wrox
senior tag

Ha az SPD szerint azt tudja, és még magasabb is van beállítva, akkor kézzel kell lejebb venned.
Viszont ha nem tudod, hogy mit is csinálsz, ajánlottabb hozzáértőre bízni. Vagy így hagyod, így sem lesz belőle hátrányod, elhiheted.

(#71008) Kódos válasza wrox (#71007) üzenetére


Kódos
aktív tag

Köszönöm

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#71009) Kódos


Kódos
aktív tag

És a win 8.1 téma megéri váltani?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#71010) wrox válasza Kódos (#71009) üzenetére


wrox
senior tag

Azt sajnos nem tudom neked megmondani, hogy a játékok gyorsabbak lesznek e alatta, bár pár FPS növelés lehet lesz a hardverek optimálisabb kihasználása miatt (már ha van ilyen).
Szerintem kíváncsiságból kipróbálhatod.

(#71011) total90 válasza tornas (#71002) üzenetére


total90
veterán

Ok, de en epp Java-ra programozok, szoval ha letiltom az nem fasza :DDD Epp, hogy aktivalni kellene.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#71012) tornas válasza total90 (#71011) üzenetére


tornas
őstag

Nem lesz letiltva...

Valamiért mintha két java lenne fent a gépen, és csak a rinyálósat kell letiltani. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71013) mouzrr válasza mouzrr (#70960) üzenetére


mouzrr
őstag

Hát, nem marad más, minthogy visszavigyem az új tápot. Esetleg az is előfordulhat, hogy az alaplappal van a gond? Ez a réz hűtő amiről szó volt nemrég, a régi táppal nem forró, alig meleg, szóval szerintem emiatt voltak a gondok, viszont az hogy lehet hogy minőségi táppal nem jó a cucc? :W

(#71014) mezis válasza Kódos (#71003) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy nem "tiszta" op. rendszer mocsok sok probléma forrása lehet.... :K

mezis

(#71015) Vigilante


Vigilante
őstag

Kérdésem a következő lenne: Egy mostanság havi 3000-es átlag nézettséggel bíró honlapnak az egyedi ip címről indított nézettségét, hol lehetne megnézni mondjuk egy minimum utolsó félévben. Mert sajna a www.similarweb.com-on ilyen info nincs.

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#71016) CJ4567 válasza CJ4567 (#70966) üzenetére


CJ4567
veterán

Aki erre tud megoldást, annak nagy hálám! :))

No Sana No Life

(#71017) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Miért van az, hogy az 1 terrás WD Caviar green winyóból csak 32 megabyte-ot lát?

(#71018) _Csaba_ válasza IIIstIII (#71017) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Hogy van rádugva a gépre? usb-n?

(#71019) moonguru válasza IIIstIII (#71017) üzenetére


moonguru
őstag

Valószínűleg találkozott egy Gigabyte alaplappal.

Itt is ez történt

Vissza kell állítani gyári programmal az eredeti kapacitását!

Vagy ezzel is lehet próbálkozni:

Restoring Factory Hard Drive Capacity

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#71020) #65675776 válasza moonguru (#71019) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy csak sikerült egyszer rosszul jumperelni.

(#71021) total90 válasza tornas (#71012) üzenetére


total90
veterán

... de nem fasza ugy sem. Egyebkent nem 2 Java van a gepen, hanem az egyik a "normal", a masik meg a Deployement Toolkit es nekem mindkettore szuksegem van. Szoval ha kilovom a DT-t, akkor is ott vagyok, ahol most. Ha az alap Javat, akkor meg a DT-t is kilovi, mert a DT csak kiegeszito hozza.
Amugy nem ertem miert nem jo, az ultrabookomon, amit eladtam, azon meg tobb kulso vedelem volt... egyebkent amikor az "Olvass tovabb"-ra megyek, akkor azt irja, hogy valami harmadik program miatt nem megy. Ezrt gondoltam virusirto meg minden vedelmi szarsag kikapcsolasara, de nem hasznal semmi :W Szoval most ott tartok, hogy a 7.-rol majd szepen szall a laptop :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#71022) tornas válasza total90 (#71021) üzenetére


tornas
őstag

...csak nehogy valaki fején landoljon... :D

Esetleg ha újrarakod a Java-t?!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71023) VegyesTamás válasza total90 (#71021) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

csak alap alkalmazásokat telepítettél? u.a. a szoftverkörnyezet, mint a régi gépen? Nincs valami új? Kéne valami lista, hogy mivel tud ütközni, de én nem találtam.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#71024) IIIstIII válasza moonguru (#71019) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Igen, valóban rá volt dugva egy Gigabyte alaplapra. De ez a program nem akar normálisan működni a 64 bites win 7en :(

(#71025) moonguru válasza IIIstIII (#71024) üzenetére


moonguru
őstag

Igen mert régi, keres újabbat, én is kereshetek, de egy kicsit dolgoznom kell.

Monitor Guru!

(#71026) IIIstIII válasza moonguru (#71025) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Hát én kerestem mindenféle módon gugliban de ugyanazt az 1.2-es verziót találtam mindenhol. Az meg azt írja ki hogy Error opening driver.

(#71027) moonguru válasza moonguru (#71025) üzenetére


moonguru
őstag

Visszatértem.

Innét lehet letölteni a gyári diagnosztikai programot

Neked a HUTIL kellene, amit két változatban tölthetsz le:

FDD vagy CD formátumban.

Ki kéne írnod ,és bebotolni róla.

Most jöhet elő az USB probléma mert ez a program a SATA porton levő HDD-t állíthatja csak helyre.

Tehát az USB csatlakoztatást meg kéne változtatni hozzá.

Ha netán helyre lett állatva a gyári kapacitás nem szabad az ominózus GigaByte alaplaphoz csatlakoztatni, mert újra 32 Mb-os lesz.

A GigaByte alaplap BIOS frissítése megoldást jelenthet erre a hibára.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#71028) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Nagyon h*lye kérdésem lenne, viszont komolyan kérdezem: Az ezen a képen látható Erős felírat vajon milyen betűtipus lehet? :F Próbáltam betűtipus felismerővel, de nem segített :( Hasonló stílusú írott betűtipus is megtenné, csak ilyen vastag legyen!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#71029) IIIstIII válasza moonguru (#71027) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Az csak a kép erejéig volt USB-n, van rendes sata-s csatlakozásom is. Ki fogom próbálni holnap ezt a programot, csak most mennem kell dolgozni. Köszönöm a segítséget!

(#71030) moonguru válasza moonguru (#71027) üzenetére


moonguru
őstag

Ez a link már talán működik:

Samsung HUTIL

Elvileg kiírás és a bottolás után a run.bat-ot kell futtatni.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#71031) razorbenke92 válasza Satyricon (#71028) üzenetére

Brush Script lesz, ékezetes verziót tölts le, viszont utófotoshopolni kell mert nem folyó írásban csinálja a Word.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71032) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Egy elég furcsa kérdéssel fordulnék hozzátok.Tehát az a helyzet,hogy én a számítógépház belsejét kb félévente ki szoktam fújatni az üzletekben kapható sűrített levegős spray-el.Eddig nem nagyon foglalkoztam vele,de most kíváncsi lennék az alábbi dologra:Amikor fúvatom ki a gép belsejét akkor lehet látni,hogy ilyen sűrű fehéres majdhogynem por szerű cucc jön ki a flakonból ez normális? Amikor ráfújom valamelyik alkatrészre ezt a sűrített levegőt akkor mintha megfagyna az adott alkatrész.Lehet látni ahogy kifehéredik pl a ventillátor stb,az lenne a kérdésem,hogy ez nem káros az alaplapon lévő elektronikai cuccokra?Mert ilyenkor nagyon lehűlnek az alkatrészek és mint említettem mintha megfagynának nem kerül ilyenkor víz az alkatrészekre?.Nektek mi a véleményetek erről?

[ Szerkesztve ]

(#71033) Feketelaszlo válasza #85154688 (#71032) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Olvasd el mi van a flakonon és kiderül mi az ami kijött belőle, van-e esetleg benne víz (bár nem hiszem). Amúgy én az alapos, teljeskörű kézi tisztítást vagy a kompresszort preferálom, eseteg a porszívó, bár attól sokan óva intenek.

(#71034) mezis válasza #85154688 (#71032) üzenetére


mezis
nagyúr

Van ilyenből direkt fagyasztó spray is. Hibakereséshez elektronikus áramkörben.. Azzal is deresedni látszik a befújt felület de hamar el is tűnik. Gyanítom, hogy csak csekély mértékben csapódhat ki a felületen víz. A desztillált víz meg nem vezet.

mezis

(#71035) nyunyu válasza anonymus89 (#71000) üzenetére


nyunyu
félisten

EIRP sorban 18dBm mutatja az osszes radiofrekvencias teljesitmenyet, viszont az antenna nyereseget azt nem irjak kulon.

Ez ha jol szamolom, 63mW adoteljesitmenyt jelent. (10^(18/10))

Jogszabalyok szerint max 100mW-tal sugarozhat egy kutyu az ingyenesen hasznalhato frekvenciakon.
Az ugye 20dBm lenne, igy a gyarinal max 2dB-vel nagyobb nyeresegu antennat hasznalhatsz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71036) Satyricon válasza #85154688 (#71032) üzenetére


Satyricon
addikt

Olvastam anno pár emberke hsz-ét erről a dolgoról, és hát nagyon nem tesz jót a hardvereknek! Éppen ezért nem közelről, hanem távolról kell fúvatni a gépházat, kb 35-40cm-ről. Porszívót felejtsd el, mert ha az alaplapról leszív egy jumpert, az agyad eldobod, mire rájössz a hibára, na meg ha rá is jöttél mi a hiba, akkor se nagyon fogod tudni, hogy hová kell visszarakni! Kompresszor ok, én is azzal szoktam! De ha home made készítésű a kompresszor(a miénk az), vigyázni kell, nehogy olajat is fújjon ki.

Remélem tudtam segíteni.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#71037) nyunyu válasza Kódos (#71003) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy olyan kérdéssel jövök hozzátok hogy az nagy baj ha az alaplapom 1333Mhz támogat és én 1600Mhz raktam bele?Lassabb így a gép hogy 1600Mhz van benne szerintetek cseréljem le egy 1333Mhz-re?

RAM-om: Corsair Vengeance 2x4gb 1600Mhz

Gyorsabb RAM mindig tud lassabban is menni.
Eleve tobbfele idozites van beleprogramozva a chipjebe, aztan azokbol az alaplap ki tudja valasztani, hogy a beallitott frekihez milyen beallitas tartozik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71038) anonymus89 válasza nyunyu (#71035) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm szépen! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#71039) nyunyu válasza tornas (#71012) üzenetére


nyunyu
félisten

Valamiért mintha két java lenne fent a gépen, és csak a rinyálósat kell letiltani. :)

Ja, mint az adobevallas appnal.

Annyira bonyolult lenne ugy megirni azt indito abevjava.bat-ot, hogy a program files x86 konyvtarban IS keresse a java mappat, hatha a juzer a default 32 bites javat huzta le a java.com-rol, nem a 64 bites Winre valot?

Kb. 3 sor lenne megnezni, hogy a %ProgramFiles% vagy a %ProgramFiles(x86)% mappaban talalhato a java.
Majd az osszes relativ patht onnan inditani.

De erre az APEH meg nem jott ra, helyette van fel oldal a manualban, hogy 64 bites winre 64 bites javat tegyel, kulonben nem megy. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71040) nyunyu válasza anonymus89 (#71038) üzenetére


nyunyu
félisten

Jut eszembe, 3rd party firmwareekkel (dd-wrt, tomato...) 250mW-ig lehet allitani a WRT54G-k teljesitmenyet, igy nem feltetlenul kell uj antenna rajuk, ha a szomszed lakassal akarod a netet megosztani.

Multkor kiprobaltam, koruttol a lakas legtavolabbi pontjan van a routerem, 250mW-re allitva.
Korut tuloldalan levo kavezobol meg fel tudott csatlakozni a ceges laptop. :DDD

Ez legvonalban 40-50 meter, kozben van par fal.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71041) tornas válasza nyunyu (#71039) üzenetére


tornas
őstag

A behajtásban is valszeg ennyire precízek... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71042) anonymus89 válasza nyunyu (#71040) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez igen, akkor lehet be lesz iktatva egy firmware csere.... :K
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#71043) Satyricon válasza razorbenke92 (#71031) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon köszi!!! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#71044) mezis válasza nyunyu (#71040) üzenetére


mezis
nagyúr

Aztán majd vegyél vissza ebből a mikrohullámú teljesítményből, ha úgy érzed, hogy a routered mellett kezdesz ropogósra sülni ! :Y

mezis

(#71045) attiati


attiati
veterán

létezik a Wget-hez hasonló program win7 64bit-re? (honlap letöltő, ami parancssorból paraméterezhető)

(#71046) nyunyu válasza mezis (#71044) üzenetére


nyunyu
félisten

Majd alufoliabol turbant hajtogatok, hogy megvedjen az agyrak, meg a flying spaghetti monster ellen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71047) pjen válasza Satyricon (#71036) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nincs baj a pórszívóval,csak a fújó oldalára kell tenni a csövet.A régi rakétához még festékszórót is adtak. :)

(#71048) pelenka35


pelenka35
őstag

Reggelt

Esetleg tud valaki olyan egyszerű ingyenes programot amivel video-ra (családi) tudok alákeverni zenét ?

köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#71049) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Ha upc-t szeretnék nézni laptopon akkor ahhoz milyen tuner kártya kell? Ha konkrét típust és linket tudnátok írni azt megköszönném! :R

(#71050) VoidXs válasza Zoli1222 (#71049) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Set-top-boxhoz inkább HDMI bemenet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.