Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) Csupingo válasza m.lala (#116000) üzenetére


Csupingo
veterán

A gtx 750 ti és a gtx 660 között van elvileg. Új kártyából nincs megfelelője, a gt 1030 felett és a gtx 1050 alatt van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116002) Top cat válasza rwin5 (#115999) üzenetére


Top cat
őstag

Szóval kupon, nem kp, az előbb ezt nem írtad. És milyen helye(ke)n lehet elkölteni?

(#116003) rwin5 válasza Top cat (#116002) üzenetére


rwin5
őstag

Mint írtam bonyolult story, itt főleg alföldön kinőtte magát egy cég, ott lehet levásárolni. Úgy kell elképzelni, hogy van egy kifizetése számunkra (család része) és úgy vagyunk megállapodva, hogy kp-ban kevesebb, ha náluk levásároljuk akkor több, de annyira nem olcsóak, kb 10-20%-kal drágábbak, mint társaik, de tulajdonképpen beszállításokból (pályázatok) élnek főleg, nem a "halandó" vásárlókból akik betévednek a boltba. Kb, mindent beszereznek, de főleg műszaki cikkeket, ami alatt értendő a háztartásitól a számítógépig minden.

De röviden még mindig több az összeg, így is, hogy drágábbak az áraik, mint az átlag.

Nem tudom mennyire volt érthető, de nem is annyira lényeges szvsz.

Azért nem írtam konkrét dolgot, mert kíváncsi voltam, hogy kinek mi ugrik be elsőre, hogyha most volna ennyim, akkor vennék ezt, vagy azt.

(#116004) Top cat válasza rwin5 (#116003) üzenetére


Top cat
őstag

Az én gépem már elmúlt 10 éves :O úgyhogy ebből összeraknék egy jó gépet.
Vagy vennék valami nagy TV-t :D

Azt írtad a kp kevesebb lenne. Ha mondjuk 400.000 akkor én inkább azt választanám.

(#116005) cibere11


cibere11
tag

Udv.az appstoreba regiot szeretnek valtani de elotte el kell koltenem 0.84 dollart.hogy? Koszonm

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#116006) carl18


carl18
addikt

Üdv!

Ha már felnéztem az internetre gondolom ki írom egyik tapasztalatom. Hogy kezeljük az élősködő embereket ?

Van egy régi haverom és manapság elégé kezdem észrevenni hogy elvárja hogy mások alá tegyenek mindent.
Kezdem észrevenni elvárja hogy fuvarozzuk ide oda, néha néha segít az ember de azért egy idő után már zavaró. Itt a Fuvar 100 Km-es távokban értendő ami el vissza nem olcsó tétel. A másik ami kibaxta nálam a biztositékot hogy jövőre megbeszéltem vele segítek neki össze hozni egy szüli napi partyt. Az ö szülinapja volna, és erre fel rám ír face-n én is kezdjek el rá gyűjteni. És ilyenkor fogom a fejem hogy WTF?

Így mostanság is egyre jobban előjönnek ezek a dolgok hogy mindenbe elvárja a segítséget és ha elengeded a kezét neki megy a falnak.

Amúgy bizonyos embereknek hogy van bőr a pofáján kéregetni ? Csak nekem égne a pofám ha mástól várnám el hogy fizessen a szülinapi partymba. Ha valamit meg akarok rendezni akkor kifizetem a pénzemből nem mástól várok hogy dobjon már bele. És nincs szó arról se hogy jobb anyagi helyzetbe lennék tőle csak ö szimplán így gondolkozik. Megint más ha valakit meghívok valamire önszántamból, de mikor már követelik a segítséget az undorító.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#116007) Vakegérke válasza carl18 (#116006) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha fuvart kér, vagy egyebet, a válaszod legyen rövid: nem. Akkor se indokold, ha kéri.
A szülinapi buli rendezését mondd le. Ha kérdi, hogy miért, mondd meg neki, hogy gyűjtsön rá a radai rosseb, egyébként se érdemli meg.
Ha nyafog, olvasd a fejére kicsinyes dolgait és mondd meg neki, hogy neked ebből eleged van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#116008) carl18 válasza Vakegérke (#116007) üzenetére


carl18
addikt

Igen hát meg is írtam neki hogy nem megyünk arra amerre ö szeretné :) Mert ö menne egy helyre hátha mi is arra megyünk. Igazából a szülinapi partis kérdés után sokkaltam be, hogy én kezdjek el rá gyűjteni. Ja öö okké az korrekt. Szerintem így is korrekt lettem volna hogy a zenéről én gondoskodtam volna. Hangosítást és a party vezetést én intéztem volna.

Azért ilyen durva nem leszek, csak abbahagyom a szívességeket teljesítését. Főleg úgy hogy én vissza semmit se kapok... elég egyoldalú haverság ez.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#116009) Aryes válasza rwin5 (#116003) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vedd meg, amire szükséged van, ne drágát vegyél, hanem jó minőséget. Ha maradt pénz, keress a rokonságban/ismerősi körben valakit, akinek éppen szüksége lenne vmi drága cuccra (pl laptopra, tv-re stb) és állapodj meg vele, hogy mindketten jól járjatok. :)

(#116010) VoidXs válasza m.lala (#116000) üzenetére


VoidXs
nagyúr

470, 660, 750 Ti

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#116011) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Immáron egy hónapja bajlódok és nem találok mgoldást, hogy a Synology NAS DS112J cason keresztül miért nem hajlandó a letöltőközpontban elindulni a torrent.... Bármi ötletet örömmel fogadnék, mert megölnek fiaim...
köszönöm!

(#116012) Marci112233


Marci112233
őstag

Remélem jó helyre írok, de ha nem akkor irányítson át valaki a megfelelő topikba.
Adott tegnap óta egy Samsung Galaxy J3 2017-es telefon amit szeretnék védelmileg fejleszteni. Venni akarok hozzá tokot, és képernyővédőt.

Tokban a szilikontokot kerülném inkább valamiféle kinyithatós szövet vagy bőr, lényeg a strapabíróság. Árban maximum 5 ezerig mennék.

Képernyővédő ha jól néztem van fólia és edzett üveg is. Árban itt is 5 ezerig mennék el, de ugye ebből is van sokféle variáció.

Mivel első okostelefonom, így ezekben nem vagyok jártas, viszont nem szeretném a telefont egy pár hónap alatt tönkretenni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116013) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Gyors kérdés.

Régi alaplap, új ház. Az alaplapon csak usb 2 csatlakozók vannak, a házon viszont elöl van egy usb 3as. Lehet kapni valami bővítő kártyát amire ezt rá lehetne kötni? 1 x PCIe x1 és 3 x PCI csatlakozó van szabadon.

Let the Zone take me if I am.

(#116014) Aryes válasza Marci112233 (#116012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fóliát akkor javaslok, ha piszkos kézzel, piszkos környezetben szoktad használni a készüléket. Persze erről megoszlanak a vélemények, van aki szerint megéri, mert esés ellen is véd, szerintem egy jó szilikon tok, ami körben ráhajlik elöl a képernyő széleire, jobban véd a pofára esés ellen, és az ütés erejét is jobban tompítja, ha a sarkára érkezne a telefon, mint egy merev műanyag keret. Mondjuk nekem főleg gorilla üveggel védett telóim voltak az utóbbi időben, ami nagyon nem igényli a külön védelmet, de a J3 (7) nincs ezzel védve, szóval talán az edzett üveg mégis jól jön. A műanyag fólia tapintása más, mint az üvegé, én inkább az üveget választanám.
A kinyitható tok ízlés kérdése, de tény, hogy egy táskába hajítva jobban védi a kijelzőt, mint egy nyitott tok. Zsebben hordva szerintem nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#116015) Marci112233 válasza Aryes (#116014) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ.

Előfordul a koszos kéz, és koszos környezet mivel mezőgazdasággal foglalkozunk. Eddig strapa telefonom volt már 2 éve egy Concorde Raptor P60-as személyében, d annak kijelzője is védve volt egy még régebben papír írószer boltban vett fóliával amit én faragtam rá méretre, de a Samsungra ezt már nem szívesen tenném rá, hanem inkább rá való minőségibb valamit. Szilikon toktól meg mint írtam félek. Lehet jobban véd esésnél, de ugye az nem igazán szellőzik, és ha netán párás a környezet akkor könnyen maradhat a telefon és a tok közt vízpára ami ugye magának a telefonnak nem igazán tenne jót, ezért is gondolkodok szövet vagy bőr tokban, ami ugye szellőzik valamilyen formában. Kijelzőre én is inkább üveget tennék szívesen, de nem tudom azt mennyire egyszerű cserélni ha arra lenne szükség, bár lehet azt nem kell sűrűn cserélni mint egy fóliát, mert ugye annak elvileg jobb a karcállósága. Na meg nálam elő fog fordulni hogy nem zsebbe lesz hanem traktorba letéve valahol. Ott is jobb ha szinte körbe védve van főleg a kijelző része.

Van jó pár választás mind tokra és kijelzővédőre is, így mivel első okostelefon, így egyben nehéz is dönteni melyikből milyet vegyek, és honnan.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116016) mezis válasza kutga (#116013) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#116017) Aryes válasza Marci112233 (#116015) üzenetére


Aryes
nagyúr

Így egész más a leányzó fekvése. Szerintem a saját topikjában több segítséget kaphatsz a konkrét modellel kapcsolatban, bár nem túl pörgős. Amit ilyen környezetre tudnék javasolni, ez a tok, és egy jó edzett üveg ezek közül.
Általában két hét alatt ide szoktak érni még ingyenes postával is, ha nincs rá két heted, szokott lenni gyorsposta lehetőség is.
Bőrtokot nagyon meg lennék lepve, ha kapnál rá, tekintve, hogy nem kimondott prémium telefon, legfeljebb vmi univerzálist, ami még nem biztos, hogy kényelmes.
Ha a nedvességtől félted, jobb lett volna rögtön egy vízálló alternatíva, mondjuk az A3(7).
A fóliával kapcsolatban még annyit, hogy ha nincs ilyen irányú tapasztalatod, inkább menj el egy gsm boltba, vegyél ott és kérd meg őket, hogy tegyék fel, mert nem egyszerű jól feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#116018) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyet:
[link]

Csatlakoztatom a gépben lévő vezérlőkártyához és nem történik semmi. Az eszköz ami usb 3.1 elvileg visszafelé kompatibilis. A rá kötött eszköz meg sem szólal.
Más usb eszközök probléma nélkül működnek.
Hogyan lehetne működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116019) Cs1csó válasza Zlin50 (#116018) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Csatlakoztatom a gépben lévő vezérlőkártyához" ez mit jelent? Ez egy USB hub amit egy a gépen lévő USB 3.1-re képes USB port-ba is dughatod és tovább oszthatod a jelét. Próbáld végig a többi USB- port-ot is.
Az USB 2.0-ásakat is.

(magam részéről - nem tudományos vélemény! - mindig is szkeptikus voltam az olyan több port-os USB HUB-okkal kapcsolatban amiket nincs lehetőség külső áramforrással megtámogatni, még akkor is ha pont az USB 3 vagy 3.1 tud több áramot szolgáltatni.)

[ Szerkesztve ]

(#116020) Zlin50 válasza Cs1csó (#116019) üzenetére


Zlin50
senior tag

Azt jelenti , hogy egy usb 3-as vezérlőre csatlakoztatom a 3.1 hub-ot.
A leírása szerint visszafelé kompatibilis (usb 3/2/1.1)
Ha egy pendrive-ot csatlakoztatok , azért azt még tudnia kéne kezelni , vagy nem? Táp nélkül is.
Ez az eszköz képes kezelni:
[link]
Ha ehhez csatlakoztatok egy pendrive-ot akkor simán kezeli.

Azt gondolnám hogy a 3.1 -es is alkalmas kell hogy legyen. Még 2,5-es meghajtókat is.
A vezérlőre közvetlenül kötve a hub-ot (a kábelének a hossza kb fél méter) sem működik rajta egy pendrive sem.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116021) Cs1csó válasza Zlin50 (#116020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet nem jó, próbáld letesztelni más gépben, aztán vissza a boltba.

(#116022) Zlin50 válasza Cs1csó (#116021) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ha az usb 3-as hub működik , és ez nem , akkor talán ez a problémás.
Gondoltam megkérdezem mástól esetleg szembesült-e ilyesmivel , és hátha van megoldás rá, még mielőtt szaladnék a szervizbe, és kapásból elállok a vételtől.
Az usb 3-as hub alapján viszont egyenlőre nem látom úgy, hogy ez az eszköz megfelelően működne. Ha esetleg usb 2-őn működne az sem referencia, mert az usb 3-as a fontos , illetve majd a 3.1 (vezérlővel) , de nem lehet mindent egyszerre beszerezni. Az usb 3-as vezérlőn ott a plusz táp , ez egy pendrive -nak elég kell hogy legyen. A pendrive-nak nem tudok tápot adni, és ennek sem : [link] , de nem is kell. Az usb 3-as hub kezeli.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116023) Cs1csó válasza Zlin50 (#116022) üzenetére


Cs1csó
félisten

A visszafelé kompatibilitás egy nagyon fontos szempont az USB-nél, tehát itt is.

(#116024) Zlin50 válasza Cs1csó (#116023) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ez kétségtelen, csak sajnos nem minden bizonyul annak, még ugyanazt a szabványt használva sem.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116025) Marci112233 válasza Aryes (#116017) üzenetére


Marci112233
őstag

Jól néznek ki amiket linkeltél, de magyar boltból nem lehetne őket beszerezni? Kicsit félek külföldről rendelni, mert ha nem jót küldenek vagy rendelek akkor nem tudom vissza lehet-e küldeni mint itthon a 14 napos elállási lehetőséggel ha mégsem jó a megrendelt termék.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116026) King Unique válasza Zlin50 (#116018) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt oda is van írva, hogy USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0), vagyis ez egy USB 3.0-s hub. A gyártók csak ezen elnevezések adta lehetőséget használják ki. A tényleges USB 3.1 = USB 3.1 Gen 2.

Másrészt igen, visszafelé kompatibilisek az egyes USB-szabványok, de az nem derült ki, hogy esetedben mit jelent ez a "rá kötött eszköz meg sem szólal". Ha Windowson próbáltad, akkor mit mutat az eszközkezelő, lemezkezelő stb. Aztán a gazda (gép) másik USB-portjához csatlakoztatva ki volt-e próbálva, valamint az eszközök az USB-elosztó (hub) másik portjain.

"Azt gondolnám hogy a 3.1 -es is alkalmas kell hogy legyen. Még 2,5-es meghajtókat is."

Először is USB 3.0-s az előbbiek értelmében. Másrészt ez a gazda hardvertől, annak USB-portjaitól is függ, pláne egy ilyen passzív USB-hub esetében. Ha 2,5"-os külső merevlemezt akarsz a hubhoz csatlakoztatva használni, akkor javasolt az utóbbiból aktív (külső tápos) típust venni és használni, pláne ha csak USB 2.0/3.0 portok vannak a gépen. Bár mondjuk 1 db USB 3.0 port még jó esetben elég hozzá, de ha egyszerre több eszköz van a hubhoz csatlakoztatva, túl hosszú a 2,5"-os külső HDD kábele stb., akkor már nem feltétlen.

[ Szerkesztve ]

(#116027) Zlin50 válasza King Unique (#116026) üzenetére


Zlin50
senior tag

Amit írtál abból arra tudok következtetek, hogy ez az eszköz mindössze fából vaskarika... (mivel valóban Gen 1, utólag felismerve a fene egye meg :B ) és így semmi értelme megvenni, mert tulajdonképpen nem tud többet annál amit korábban linkben mutattam, sőt annyit sem. Hát ez van, vissza a feladónak, elállás a vételtől...
Egyébként ki volt próbálva minden portja. Egy pendrive azért igazán működhetett volna rajta.. Csak nem kell neki plusz kétszáz amper...

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116028) King Unique válasza Zlin50 (#116027) üzenetére


King Unique
titán

Gen 2-es hubot nyilván akkor érdemes venni, ha a gépen van olyan port, illetve van olyan eszközöd, ami azt kihasználja. Ha eleve Gen 2-es típust akartál venni, akkor pedig előtte kellett volna jobban tájékozódni... :B De az igaz, hogy tényleg megtévesztő ez, pláne hogy az USB 3.2-nél még tovább bonyolították. Sőt már fel lehet írni akár így is: USB 3.2 Gen 1x1 = USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0. :D

Az oké, hogy kipróbáltad minden portját, de amit az előző válaszban kérdeztem, az továbbra sem derült ki. Akkor lehet biztosabban azt mondani, hogy egyáltalán nem működik, ha több gépen, több operációs rendszerrel, több portban stb. is ki volt próbálva, de semmilyen szinten nem ismerik fel és meg sem nyekken.

[ Szerkesztve ]

(#116029) Zlin50 válasza King Unique (#116028) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mond mit érek vele ha például usb 2-őn esetleg működik..? Felesleges kipróbálni vele.. Majd odafigyelek arra hogy először is Gen 2-esről legyen szó...
Az usb 3 vezérlőt erre szándékozom cserélni (ez a leírás szerint Gen 2) : [link]

Ha pedig ez [link] működik akkor talán az un 3.1-esnek is illik.. amiből egyenlőre csak megtévesztést látok ...

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116030) King Unique válasza Zlin50 (#116029) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mondjuk kiderül az, hogy maga az eszköz (hub) nem teljesen használhatatlan, nem full gyárilag hibás. Lehet csak nálad, az adott hardver- és szoftverkörnyezetben nem stimmel valami. Ezért javasolt ilyenkor több helyen is kipróbálni.

Tehát jelenleg nincsen az alaplapodon USB 3.1 Gen 2 csatlakozási lehetőség és PCIe bővítőkártyával akarod megoldani. Végül is lehet akár ezt is, ha célirányosan kell és van / lesz olyan eszközöd, ami majd kihasználja. De ha nem és nincsen, akkor úgy nem sok értelme van. Az meg a másik, hogy az utólag barkácsolt PCIe bővítőkártyás megoldás teljesítmény és stabil működés szempontjából sem feltétlen mindig ugyanaz, mint a natív megoldás. Pont nem olyan régen volt itt a fórumon egy tag, akkor külső SSD miatt akart Gen 2-t az alaplapjára, de kipróbált több PCIe kártyát és PCIe slotot, viszont nem igazán jött össze a kívánt hatás. Persze ez az ő esete volt, másnál jó esetben attól még működhet rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#116031) Zlin50 válasza King Unique (#116028) üzenetére


Zlin50
senior tag

Az usb 2 és az usb 3 sebessége között egyértelmű különbség van .. Ez már gyakorlatban kiderült.. Sőt az is kiderült , hogy ha nem pcie 1x hanem 2x módban van egy 2x -es SATA3 -as vezérlő akkor bizony van sebességkülönbség.

Lenne még egy kérdésem... "elméleti síkon"...
Ha egy pci-e 1x foglalatnak nincs hátsó fala, egy 2x vagy 4x csatlakozójú kártya működőképes lenne a pcie 1x foglalatban 1x-es módban? A pcie 1x kártya működőképes a pcie 16x -es foglalatban.. Itt persze nem a sebességre vonatkozóan lenne a kérdés, mert ha működőképes is akkor sem lehet több 1x módnál, de legalább használható lenne, mert régebbi lapoknál a pcie-1x foglalat van többségben.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116032) toza


toza
senior tag

udv..

hol lehet venni head - olvaso fejet

st1000lm035 1rk172 568 1tb s seagate hdd hez?

koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#116033) Cs1csó válasza toza (#116032) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEM trollkodásból: szerintem esélytelen, otthon megjavítani, olcsóbb ha veszel egy újat, (troll on: biztos van biztonsági mentésed a fontos adataidról és nem csak egy helyen tároltad őket az isteni gondviselésben bízva)

ITT foglalkoznak ilyesmivel irdatlan pénzekért.

Saját tipp: legolcsóbban úgy jönnél ki ha vennél egy UGYANILYEN HDD-t szétszednéd és a jó olvasófejet kicserélnéd, ha értesz ehhez.

Tuti nem lesz olyan hogy 1-2 ezerért vagy olcsóbban simán veszel egy olvasófejet.

[ Szerkesztve ]

(#116034) varmi2 válasza Zlin50 (#116031) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha ez egy vga kártya lenne, akkor működne. Ebben az ebben nem tudom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#116035) King Unique válasza Zlin50 (#116031) üzenetére


King Unique
titán

Az a linkelt bővítőkártya gyártói oldalán is szerepel, hogy eleve X4, valamint X8, X16 slotok javasoltak hozzá, olyanokba kell csatlakoztatni. A x1 pláne pl. PCIe 1.0/2.0 alapon már csak a sebesség (250/500 MB/s) szempontjából is értelmetlen egy 10 Gbps Gen 2 bővítőkártyánál. Szóval ha nincsen az alaplapodon megfelelő PCIe foglalat és csatlakozási lehetőség, akkor úgy nem sok értelme van erőltetni a Gen 2-t.

(#116032) toza:
Aztán minek az neked? Ha mechanikai hibás a HDD és netán cserélni kell egyes alkatrészeit, átültetni egy donorból a fejszerelvényt, az eleve adatmentő szakember feladata. Akinek megvannak ehhez a megfelelő eszközei, pormentes tisztakamra a szereléshez, megfelelő tapasztalata stb. Szóval nem éppen otthoni művelet az ilyen... :N

[ Szerkesztve ]

(#116036) toza válasza Cs1csó (#116033) üzenetére


toza
senior tag

talaltam kukaban... kattogott.. szetszedtem es ra volt tapadva egyik fej (2 fejes) es leszakadt szegeny.. 12k ujonnan a drive. szamomra siman meger 5-6 ot ha ujra lehet eleszteni... nem adat miatt fontos.

( kinek vannak fontos adatai 2018 ban egyebkent is? par fenykep ? nem vagyork iroda :D
marmint facebook ugyis lelop mindent mindenhonnan,szoval csak vissza kernem toluk..)

csak jo moka lenne megcsinalni.

szoval hol lehet hozza fejet talalni?

koszi

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#116037) Zlin50 válasza King Unique (#116035) üzenetére


Zlin50
senior tag

A leírt szempontjaid alapján főleg a sebességet figyelembe véve akkor ez [link] az eszköz is fából vaskarika lenne. Viszont egy ilyen felhasználásával nem kell az egész bélést lecserélni (hogy egyáltalán használható legyen egy 2x vagy 4x kártya), hogy usb 2 vagy sata2 -nél nagyobb sebességet érjek el, miközben nagyobb teljesítményű gépre igazából nincs szükségem.

Egyébként úgy gondolom , hogy nem azt kell bizonygatnom, hogy ez a "3.1"-es eszköz másik gépen működik vagy másik porton, mert a 3-as simán megy bármelyik porton.... A gyártónak kéne bizonyítania , hogy működőképes az eszköze, nem nekem kísérletezni ...

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#116038) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Valami kis hiba történt a Windows-ban. Jelenleg így néz ki az asztal, startmenü stb... Mi a túró ez? Valak itudja hogy lehet visszaállítani?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#116039) Sub-ZeRo válasza iceQ! (#116038) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Teamviewert ha kikapcsolod mit csinál?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116040) mezis válasza toza (#116036) üzenetére


mezis
nagyúr

Ember, van neked tiszta szobád HDD szereléséhez ? ? ? ! :Y

Ha sikerülne is a fej és lemez csere (azt a lemezt is cserélni kellene, amelyikre feltapadt a fej), összeszerelés után a benne maradt por (legyen az akár csak akkora amilyenek a dohány füstben szálldogálnak) miatt igencsak rövid életű lenne. [link]

Egy olyan lemezről, amire feltapadt a fej, a Kürt Zrt. sem vállal adatmentést.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#116041) King Unique válasza Zlin50 (#116037) üzenetére


King Unique
titán

Ha van az alaplapodon megfelelő PCIe foglalat, illetve olyan, ami megfelelő sávszélességet tud biztosítani a Gen 2-es (10 Gbps) bővítőkártyának, akkor érdemes olyat venni és használni. Ellenkező esetben viszont nem nagyon van értelme... Ha vannak a gépen USB 3.0 portok, akkor nyilván azokkal is elérhető az USB 2.0-s értékeknél nagyobb. Valamint UASP módban a SATA2 max. 2xx MB/s sebességénél nagyobb, ha támogatja az eszköz és az OS.

A kipróbálás azért volt említve, mert lehet hogy nem az eszköz a hibás, hanem a saját hardver- és szoftverkörnyezetedben volt valami gond, azért nem működött megfelelően. Viszont erről semmi konkrétum nem derült ki, illetve hogy Windowson pl. az eszközkezelő mit mutatott. Persze nem kötelező vele kísérletezni, de ugyanakkor általánosítani sem feltétlen kell, hogy a gyártó azon terméke eleve működésképtelen lenne, aminek azért kicsi a valószínűsége... Max. esetleg valaki kifog egy gyári hibás példányt, viszont az alapján még nyilván nem lehet az egész sorozatot általánosítani. Az meg a másik, hogy ha eBay és társai oldalakról, meg ki tudja mennyire megbízható eladótól lett rendelve, akkor ott azért annyira megint nem lenne meglepő, ha esetleg gyárilag hibás, vagy akár fake cuccot küldtek...

[ Szerkesztve ]

(#116042) pjen válasza iceQ! (#116038) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jól néz ki,hogy csináltad?Mért akarod vissza állítani.

(#116043) Cs1csó válasza mezis (#116040) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen gondolom egy legalább HEPA szürt levegőjű helyen kell szétszedni szkafanderben. ez a minimum. Ha jobban belegondol az ember ha MINDENKI betartaná az adatmentés szabályait: a meglévő adatokról LEGALÁBB még egy lokáció szerint is más helyen lévő tárhelyen tartani az adatait akkor nem kellene ilyen dolgokhoz folyamodni. Ha ezt MINDENKI betartaná a Kürt Rt-sek bezárhatnák a bazárt.

[ Szerkesztve ]

(#116044) toza válasza mezis (#116040) üzenetére


toza
senior tag

nagyon tiszta szobaim vannak igen.. legalabb 3..

szoval HOL LEHET VENNI FEJET

st1000lm035 1rk172 568 1tb s seagate hdd hez??

koszonom

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#116045) iceQ! válasza Sub-ZeRo (#116039) üzenetére


iceQ!
addikt

Ugyan ez a helyzet. Muter gépe, nem tudom hogy sikerült. Állítólag egy kis gyerek elkezdte nyomkodni és ez lett belőle.

(#116042) pjen

Köszi :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#116046) Sub-ZeRo válasza iceQ! (#116045) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor állítsd vissza egy régebbi visszaállítási pontra és öröm boldogság.
Vagy CMD -> sfc /scannow parancs.
Vagy ha 1809-es verzió van fent, a sötét támát kapcsold ki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116047) genndy válasza iceQ! (#116038) üzenetére


genndy
addikt

Asztalon jobb gomb - Személyre szabás - Témák - Kontrasztos megjelenítési beállítások - Csúszka KI
Gyorsbillentyű: Bal Alt+bal Shift+PrntScrn

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#116048) Aryes válasza toza (#116044) üzenetére


Aryes
nagyúr

Thaiföldön?

(#116049) toza válasza Aryes (#116048) üzenetére


toza
senior tag

van hozza linked is esetleg ? koszi

szegyen a futas,de faraszto...

(#116050) Cs1csó válasza toza (#116049) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Seagate Thaiföldi gyárára gondolsz egy munkás ha megkéred kihoz neked egyet a gyárból.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.