Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) sanyi02 válasza XmoD (#66998) üzenetére


sanyi02
tag

köszi :R

(#67002) sanyi02 válasza DJ WOKKY (#67000) üzenetére


sanyi02
tag

köszi :R

(#67003) MaxxDamage válasza sanyi02 (#67002) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Legközelebb használd a "szerkesztés" gombot ! ;)
/mielött MODI írná/ :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67004) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Kicsit megijedtem ma reggel. Bekapcsoltam a gépem, és volt egy fura zörrenés a házból, gondoltam semmiség, de csinált mégegy kissebb kattanást, majd egy hangosabbat. Mondom ez hdd lesz.(rendszer: hd502hj, adatok: hd103sj). Megnéztem hdsentinellel, mindkettő hibátlan, viszont a rendszeren előfordultak hibák az átvitel során. Pontosabban kb amikor kattant, akkor történhetett ez:
2014.03.27. 9:02:32,#199 Ultra ATA CRC Error Count 116 -> 120

A kondíciója hibátlan. Mégis mi lehetett ez? Amikor először észrevettem, hogy van pár hiba az átvitel során, akkor kábeleket cseréltem, másik aljzatba dugtam, ez kb 2-3 hónapja volt, azóta nem növekedett ez a számláló, nem tulajdonítottam jelentőséget neki, előtte se volt ilyen hang.
Illetve, ha így használom tovább, lehet valami baja a hddnek?

(#67005) fastleslie


fastleslie
senior tag

Melegedő Asus X50N
Annyira melegszik, hogy a BIOS menűben megállítva is túlmelegszik és lefagy. A Hőcsöves hűtés tűzforró, a venti és a bordák tiszták és működik is. A rendszerbetöltés az esetek többségében sikertelen, de ha mégis sikerül, alapból 70-75 fokos a proci (a két mag hőmérséklete a két érték között) Ez teljesen terheletlen állapotban.
BIOS semmit nem enged módosítani.
Ötlet?

(#67006) MaxxDamage válasza unknownerror (#67004) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Itt találhatsz róla bővebb info-t ! [link] ;)

(#67005) fastleslie: mindenesetre megpróbálnék egy újrapasztázást.. hátha segít valamit !

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67007) béke válasza TaylorXIII (#66978) üzenetére


béke
aktív tag

köszi igen ilyet már találtam én is de ez iszonyat drága.
A legutóbbi link meg nem is arra való megtévesztő lehet igen!!

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#67008) unknownerror válasza MaxxDamage (#67006) üzenetére


unknownerror
tag

Köszi, elolvastam, de amikor először észrevettem, hogy nőtt ez a számláló, akkor is utánanéztem, azért próbálkoztam a kábelokkal, viszont senkinél nem társult hang hozzá. Mintha két fémet összekoppintottak volna. Egyből ki is kapcsoltam a gépet a nagyobbik koppanás után, ellenőriztem mindent belül, semmi nem ért össze semmivel, ezután kezdtem a hdd körül keresgélni. Úgy tűnik, hogy működik, de zavar ez a dolog, mivel rendszerlemez. Remélem nem a vezérlője döglődik, bár szerintem akkor sűrűbben csinálna hibákat.

Táp az esélyes lenne? Ha elmegy egy pillanatra az áram, akkor visszaugorhat pihenőbe a fej? Bár ha menet közben megállt volna a hdd, biztos észrevettem volna.

(#67009) béke válasza orion1025 (#66982) üzenetére


béke
aktív tag

Nem sajnos Slim-em van.

Azt az infót kaptam a konzol boltba hogy így használjam:
HDMI---Kép.
Dugjam be az analóg kábelt és arról csak a hangot használjam ki úgy hogy az audió beállítás menüben átállítom hogy a hang ne hdmi-n közlekedjen azt ennyi.

De viszont egyszerre nem tudom bedugni a két kábelt mert az analóg kábelen van egy takaró kiálló műanyag amit ugye ha bedugok akkor eltakarja a HDMI-t :) magyarul csak akkor tudnám bedugni mind a két kábel ha levágom azt a kis műanyagot a csatlakozó aljáról. :F :F
Kipróbáljam?

Alá írás :)

(#67010) fastleslie válasza fastleslie (#67005) üzenetére


fastleslie
senior tag

Érdekes, ha már betöltött a rendszer, beáll 54-56 fokra 0% terhelés mellett. BIOS rendellenességre is gondoltam, de a 213-as van fenn (? honnan, mert a hivatalos oldalon 204, 211, 212 verziók vannak csak)
:F

(#67011) MaxxDamage válasza unknownerror (#67008) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

ismerős az a "hang" korábban én is tapasztaltam (bekapcsot követően..) amit a HDD adott ki (kopp-kopp) koppanás / recsegés féle hang :U
Amennyiben a HDD-d adja ki akkor lehet felkészülhetsz rá, hogy nem húzza sokáig... hiába nem mutat különösebb gondot a HD Sentinel, mert a HDD-d "felpörgési" gondokkal küzdhet /nálam is volt ami behalt, de van ami bírja és mai napig megy/ pl. Asus Notiba egy Seagate 250GB -os van (2007-2008 -as) és az is kerreg / kattog néha... de még megy ! (nem én használom , de családtagnak csak netezésre megfelelő, továbbá nincs rajt semmi adat amit lekéne menteni.. így neki megfelelő ahogy van)

(#67006) -ban említett dolgot megpróbálnám...

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67012) toza


toza
senior tag

hello! VAIO SVF152C29M ! ehhez a laptophoz vennek Uj vagy hasznalt de nem torott,es mukodo DIGITIZERT!!! uveget!! nem lcdt.! az uveg kene csak,kerettel gondolom.. hol lehet ezt talalni!? kulfodi linkek is erdekelnek.. koszi!

szegyen a futas,de faraszto...

(#67013) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap este, mikor kikapcsoltam a gépet minden tökéletesen működött. Most bekapcsoltam és nincs internet. Először azt hittem upc a ludas, de mint kiderült a géppel van a gond. Nem jelzi, hogy gond lenne a hálózattal, de még a modemet se érem el.

Mi okozhat ilyet?

(#67014) Xarina


Xarina
aktív tag

Mi a különbség egy G-s és egy N-es router között?

(#67015) Mate válasza Xarina (#67014) üzenetére


Mate
nagyúr

Leginkább a a wifi maximális sebessége. N-es gyorsabb.

(#67016) gozso válasza toza (#67012) üzenetére


gozso
senior tag

itt nézted?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#67017) Mate válasza Mate (#67013) üzenetére


Mate
nagyúr

Parancssorból pingeltem pár oldalt gond nélkül. Viszont egyetlen egy alkalmazás sem tud csatlakozni.

(#67018) Mate válasza Mate (#67017) üzenetére


Mate
nagyúr

2 nappal ezelőtti rendszer visszaállítás megoldotta, bár még most se tudom mi volt a gond.

(#67019) razorbenke92 válasza Mate (#67017) üzenetére

Modem és router restart volt már?
Ha nem legyen.

Ha volt, akkor próbáld az ip-jén elérni az eszközödet. Ha nem éred el, akkor nézd meg kapsz e IP-t. Ha eléred, akkor nézd át a DNS beállításokat. (nem tudom, hogy ip alapján pingeltél e)

A hálózati beállításokkal nem babráltál? Nem voltál LAN partyn vagy valahol, ahol manuálisan vettél volna fel IP-t és úgy maradhatott?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#67020) Mate válasza razorbenke92 (#67019) üzenetére


Mate
nagyúr

Többi gépen tökéletesen ment a net illetve gépen is volt, ennek ellenére a programok nem tudtak csatlakozni. Nem tudom mi okozta, de a helyreállítás megoldotta.

Upd: Nem állítottam semmit tegnap, nem volt a géphez nyúlva. Tegnap is többször újraindítottam, mindig jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#67021) Vertigo18 válasza Mate (#67013) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hajszál ugyanez volt a problémám alig egy hónapja, és itt sem tudtak segíteni... Nekem windows reinstal lett a megoldás, de félelmetes, hogy én sem tudom, mi lehetett a probléma. Pingelni tudtam, azonban SEMMIVEL nem tudtam csatlakozni a netre...

Csak egy kérdés, érdekességből: milyen vírusírtót/keresőt használsz? Mert én arra gyanakodtam nálam...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67022) Mate válasza Vertigo18 (#67021) üzenetére


Mate
nagyúr

Windows-os defendert, vagy épp mi a neve.

Nálad a rendszer visszaállítás nem oldott meg semmit? Vagy nem is próbáltad?

Torrent klienst, daemon toolst vagy valami hasonlót nem telepítettél?

(#67023) béke válasza béke (#67009) üzenetére


béke
aktív tag

Ide írom csak ha esetleg valakit érdekelne nekem sikerült megoldanom így:

Xbox 360 Slim, monitor-ra kötve, hang kimenet külön házilag hangfalra kötve.

AV Kábel kis takaró lemezét levágtam, így már befért alá egy hdmi kábel de annak a burkolatát is le kellett szedjem szerencsére szétszerelhető volt.
Voálá jött a kép is a moncsimon és a hang is a hangfalamon.
System settings beállításnál Audio Digital sztereo-ra állítva és kész is.

Mivel RCA lesz a hang kimeneted így érdemes beszerezni a képen látható konvertálót ami jack anyára alakítja így bármilyen ERŐSÍTŐS hangfal rádugható vagy Erősítőbe is mehet szimplán.....
Még sem kell a tizenakárhányezres kütyü meg hasonló!!
Képek:


[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#67024) Vertigo18 válasza Mate (#67022) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem CIS volt fent, torrent nuku, Daemon szintén negatív...

Nem csináltam rendszer visszaállítást, biztosra mentem. 2 nap szenvedés után reinstal.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67025) spiritex válasza Vertigo18 (#67024) üzenetére


spiritex
veterán

Mindkettőtökhöz szól a kérdés: nem tettétek fel az adobe cs3-at? Mert az felrakja a Bonjour Service-t, ami nem mindig, de sok esetben lehalasztja a netet egy új és ismeretlen hálózati kapcsolat létrehozásával. A másik tippem a DNS szerverek címeinek átírása vírus által.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#67026) Mate válasza spiritex (#67025) üzenetére


Mate
nagyúr

Én nem raktam fel az biztos.

DNS szervereket ellenőriztem, az általam megadottak voltak.

(#67027) Vertigo18 válasza spiritex (#67025) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én sem tettem fel...

Vírusírtó safe modeban is lefuttatva, semmit sem talált, meg igazából nem szokásom vírusokat bekapni, figyelek a biztonságra...

Viszont, ha a DNS-szerverek át lettek volna állítva, akkor a Pingelés sem ment volna hiba nélkül, ha jól gondolom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67028) razorbenke92 válasza Vertigo18 (#67027) üzenetére

Az, hogy egy vírusírtót lefuttatsz akár milyen módban, semmit nem ér, ha a baj már megtörtént. Valószínűleg pont azért tudott kárt okozni a vírus, mert a vírusírtódnak fingja sincs róla, mi az. Így a safe mód sem segít. Az, hogy figyelsz a biztonságra példás, de egy nem frissített java-n vagy egy kósza kattintáson is sok múlik.

Abban igazad van, hogy ha a DNS van elállítva, akkor pingelni sem tudsz úgy hogy ping google.com de úgy hogy ping 2a00:1450:4001:c02::8b (ez a google ipv6 címe de lehet bármilyen ipv4-essel is) igen.

Biztos nem windows anomália, hogy egyszer csak eldobja a hálózati kapcsolatokat. Egy jó alapos automatikus programindulás szűrés, egy kis turkálás a gyanús futó folyamatokban, a dns szerverek, átjáróbeállítások stb. ellenőrzése biztosan segít.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#67029) Vertigo18 válasza razorbenke92 (#67028) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ezt gondoltam én is... Hogy majd segíteni fog! És millió segítséget kaptam innen is, mégis mindenki lukra futott, senkinek sem sikerült emgoldania. Nem vagyok egy nagy szaki, nem is átlag user, néha olyan dolgokat kellett bepötyögnöm, amiről fingom se volt, mert itt segítettek, és kérdezték, hogy ha pl. "ezt pingeled, akkor mit ír ki"? És a sok-sok segítő szándék ellenére a vége az lett, hogy mindenki csak tárta szét a kezét, így elhiheted, hogy nem egy szokványos probléma volt.

A rendszerem pedig minden tekinteteben naprakész, mind java, mind vírusírtó szempontjából, nem használok sok programot, azok pedig vagy tiszták, vagy freek, egy sem virágbolti.

Hidd el, nem "átlag" userek próbáltak segíteni, és nem "átlagos" volt a probléma sem...

Hálistennek elmúlt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67030) spiritex válasza Vertigo18 (#67029) üzenetére


spiritex
veterán

Érdekességképpen belinkelhetnéda a múltkori problémád kezdetét (ha megtalálod), hogy végigfussam, -ssuk. (Fent a keresősáv melletti Opciókkal tudsz felhasználóra szűkíteni.)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#67031) Vertigo18 válasza spiritex (#67030) üzenetére


Vertigo18
addikt

ITT kezdődött az egész, majd privátban folytatódott, úgyhogy nem biztos, hogy minden itt lesz.

Viszont azoknak, akik megpróbáltak priviben segíteni, megy még egy köszönöm itt is! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67032) dragonfx


dragonfx
veterán

hol tudnék jó áron venni 4gb micro sd kártyát ami uhs3.as? :U
milyne márkát érdemes venni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#67033) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Barátomnak a gépén egy programot állítanék be.
Bejövő TCP és UDP portokat kéne beállítani, de valamiért nem megy. A win tűzfalban engedélyeztem a szükséges portokat, de így sem sikerült. Kikapcsolt tűzfal esetén sem sikerül. NAT hibát ír ki a program. Az internet wifin jön be házhoz, fix ip címmel. Ha lenne routerje a barátomnak, alapesetben a DHCP-t le kéne tiltani.
Hogy tudom a portokat engedélyezni?

[ Szerkesztve ]

(#67034) XmoD


XmoD
aktív tag

A 2 kozul melyiket ? KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G vagy ADATA 64GB SATA3 2,5" Premier Pro SP600 ASP600S3-64GM-C

Megegyszer nem teszem fel a kerdest a milyen ssd-t vegyek csoportba.

Dr V Szerintem a szolgaltato zarja a portokat. Anno a regi netszolgaltatomnal 1 ip volt 100-150 embernek es nem engedtek a portokat. Gondolom valami kis helyi ISP.

[ Szerkesztve ]

(#67035) Mate válasza XmoD (#67034) üzenetére


Mate
nagyúr

Én a helyedben elgondolkodnék inkább egy samu 120Gb-oson. Bár 7k-val többe kerül, de szerintem megbízhatóbb és a 60Gb-os könnyen szűkössé válhat. Mivel nem tesz jót neki, ha telepakolják abból használhatsz kb. 40 Gb-ot. Ebből os-től függően 15-20-25 Gb már el is megy.

(#67036) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok !

Lehetséges hogy program nélkül le jelszavazok egy mappát ? vagy esetleg csak eltüntetek és csak kizárólag csak én tudom megnyitni ?

Suliba kellene :)

Tanár megengedte hogy vihetünk páran be játékod de csak ha letitkosítjuk a mappát hogy a sok "cigányküjök" ne azon függjön ...

Előre is köszönöm válaszotokat :)!!!!

[ Szerkesztve ]

(#67037) Nkboy válasza Gergő170 (#67036) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elrakod valami jó helyre, ahol még véletlenül sem találnak rá. :) Utána, mappa, tulajdonságok, rejtett = pipa.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#67038) Gergő170 válasza Nkboy (#67037) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Sajnos ezek tuti megtalálnák :|

Mivel ha egy képet letöltenek akkor is végig kutatják a gépet hogy ugyan az a rossz böngésző bácsi hova is pakolta azt a Zsüsztin Bíber képet vagy a többi díszpinty képeket :)

DE azért köszi

[ Szerkesztve ]

(#67039) spiritex válasza Qru (#66952) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a Bios-ban engedélyezve van a Processor Power Management és aktiválva vannak a C1C2 C State-ek [link] és a win7 Power Options-ában 5%-ra van téve a minimum processzor állapot [link], akkor ez már elegendő ahhoz, hogy takarékosan működjön a Q6600-am? Vagy kell még valamit tennem? Fogyasztásmérő nélkül, hogy tudom biztosan megállapítani, hogy takarékosan működik vagy sem?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#67040) DJ WOKKY válasza Gergő170 (#67036) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

win7 alatt próbáld meg ezt. Ez alapján is működnie kell.
Vagy van egy ilyen lehetőség.
De sokaknak elég ha elrejted az adott mappát és cső.

[ Szerkesztve ]

(#67041) XmoD válasza Mate (#67035) üzenetére


XmoD
aktív tag

80gigan elvoltam sokaig, akkor 60on is el leszek :B Ez a keret ra, 12-15 ezerbol kell kihozni.

(#67042) DJ WOKKY válasza Gergő170 (#67038) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vagy Lock Folder. Ingyenes magyar progi.

(#67043) Nkboy válasza DJ WOKKY (#67040) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha létrehozza a locker.bat fájlt, benne a jelszóval, akkor az alap szövegszerkesztővel megnézhető. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#67044) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Ide is felteszem.
Elvagyok
(fanatikus tag)

Sziasztok.Tudnátok-e Boltot,Boltokat,Topikot,mert majd SATA CD/DVD író-olvasót szeretnék venni.Legalsó hangon ASUS-t.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#67045) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Van egy windows 7 cd-m, és egy netbookot szeretnék újratelepíteni amiben nincs dvd meghajtó.
Boot USB-t hogyan tudok készíteni a meglévő dvd-ről?

20 éve a Prohardveren

(#67046) tikshow válasza odrif (#67045) üzenetére


tikshow
addikt

Csinálsz ISO képfáljt belőle utána pedig a Windows 7 USB Toolal csinálsz egy bootolható pendriveot.

(#67047) Dr V válasza XmoD (#67034) üzenetére


Dr V
őstag

Mondasz valamit... Közös a szolgáltatónk, de mivel nálam van router is, ezért a DHCP be van kapcsolva, így a routeren keresztül a portokat is én tudom osztogatni. Remélem nem írtam nagy hülyeséget :)
Ha a szolgáltatónak írna, h az adott portot tegye szabaddá, akkor az működne?
Más programnál miért nincs ilyen probléma? Legjobb tudomásom szerint.

(#67048) kispx válasza odrif (#67045) üzenetére


kispx
addikt

[link]
ISO felcsatolása résznél neked azt nem kell megcsinálnod. Csak helyez be a DVD-t és folytasd a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#67049) eami válasza Dr V (#67047) üzenetére


eami
addikt

na várjunk csak.... a wifi router a tiéd ami osztja a netet? a routerbe hogy megy a net? router beállításoknál általában port forwardingot kell keresni.
mondjuk majdnem mindegy is mert a roteren belül így is úgy is át kell irányítani a roterre kívülről megadott portra érkező cuccot router belső hálózatán lévő megfelelő gépére.

[ Szerkesztve ]

(#67050) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kérdem én, hogy miért van a nyomtatón iRDA (Infra) port ha nem is lehet azon keresztűl nyomtatni ? :F
/most próbálgattam, de sikertelenül... észlelni észleli, de semmi mód nincs rá, hogy nyomtassak :U / (csak "fájlátvitel") am. egy Canon BJC-50 nyomtató a szerencsés :D

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.