Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Ruszki válasza #83381760 (#34399) üzenetére


Ruszki
senior tag

Androidra SoundHound!
Pc-re nem ismerek!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34402) Lompos48 válasza #71028224 (#34377) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az egy gyanúsan kicsi érték. Gondolom a szobában sincs sokkal kevesebb. Akkor pedig elgondolkoztató. :F

(#34403) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

asrock g41m vs3 rev.2.0
Ha bele rakok 2db egyforma ddr3 1333mhz.es 4gb-os ram modulokat akkor fogja tudni kezelni?
Mert a memória támogatásnál azt írja hogy 1066.ból kezel 8gb-ig de 1333ból csak 4gb-ot.
vagy ez hülyeség?
Üdv!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#34404) BomiBoogie válasza xxxthrief (#34403) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#34405) xxxthrief válasza BomiBoogie (#34404) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

win7 64bitem van.
Köszi szépen!
Üdv! :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#34406) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Miért fagy a PH?
Alig lehet bejelentkezni, és rengeteget tölt...
A nettel és a géppel itt semmi probléma mert a többi oldalt zökkenésmentesen behozza :(((

Szépnapot!

(#34407) Qru válasza Dexter-2000 (#34406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam jól fut az oldal, egyedül a privát üzeneteket hozza be nagyon lassan vmiért.

#nincsbennetarcsi

(#34408) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Egy Acer Aspire One-t szeretnék újratelepíteni. Gyárilag Win XP van rajta ami az első bekapcsolásnál felrakta magát. Már 4 éves a gép és eléggé lassúcska lett már a Windows, szeretném újratelepíteni. Hogyan tudom megcsinálni, hogy megint eljátssza amit az első bekapcsolásnál? Előre is kösz!

S23

(#34409) hunboy1974 válasza BomiBoogie (#34393) üzenetére


hunboy1974
tag

köszönöm a segitséget mindenkinek :R

AFFA

(#34410) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

Mondjatok nekem egy oldalt legyetek szívesek, ahova egy 40MB-os file-t fel tudok tölteni regisztráció nélkül, hogy egy ismerősöm meg le tudja tölteni otthon.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#34411) xxxthrief válasza Winne (#34410) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

data.hu ?

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#34412) BomiBoogie válasza alex devil (#34408) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Veszel 1 db Win XP cédét, berakod az olvasóba, és a gép BIOS-ában átállítod, hogy cédéről bootoljon.

(#34413) Zin


Zin
senior tag

Egy masik gepen akarok letrehozni 1 mappat,amit nem lat senki.Csak rejtett fajl megoldas letezik ilyenre?Esetleg olyan nincs hogy le van jelszavazva egy mappa?win 7 32 bit van fent.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#34414) alex devil válasza BomiBoogie (#34412) üzenetére


alex devil
senior tag

De én az eredetit szeretném újratelepíteni, azért kérdeztem.
Egyébként max pendriveról lehetne, mert nincs benne cd olvasó, az csak egy netbook.
Ha más nincs akkor majd telepítek pendriveról egy Win7et, de jobb lenne az eredeti XP.

S23

(#34415) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a laptopom kijelzője bizonyos pozícióban enyhén kékre színeződik ,de egy kis mozgatással helyre áll (ez a hibajelenség nem állandó hanem csak időszakosan jelenik meg), az mennyire utalhat kezdődő videokártya problémára, illetve ki lehet-e zárni a kártya hibáját?

(#34416) tikshow válasza falaci2002 (#34415) üzenetére


tikshow
addikt

Ez inkább szalagkábel meghibásodásra utal, mint videokártyára. Ha a videokártyával lenne gond, akkor torzulna a kép, néha feltűnnének nem oda tartozó dolgok a képernyőn és ezeknek a kombinációja. Persze a szín is változhat, de nem egy árnyalat felé húzna el, hanem a szivárvány millió árnyalatát látnád.

[ Szerkesztve ]

(#34417) falaci2002 válasza tikshow (#34416) üzenetére


falaci2002
tag

Köszönöm a választ!

Remélem "csak" az lesz!

(#34418) Kommy válasza Winne (#34410) üzenetére


Kommy
veterán

(#34419) Jim-Y válasza Winne (#34410) üzenetére


Jim-Y
veterán

Google Drive is.

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső tápos USB hubot, de mivel egy cseppet sem értek hozzá, ezért nem tudom, hogy az ésszerű árkategóriában 2-4E melyiket lenn eérdemes megvenni?! Raspberry Pi-hez használnám, és pendrive-ot, webkamerát, illetve külső merevlemezt kapcsolnék rá. A külső merevlemeznél két lehetőségem van, vagy olyan merevlemezt veszek aminek alapból van tápja 3.5", vagy olyat ami usb-n keresztül veszi, ez gondolom 2.5" kéne, hogy legyen, de szeretném, hogy ha ilyen 2.5"-os merevlemezt is rá tudnék dugni a HUB-ra. üdv

(#34420) Winne


Winne
nagyúr

Köszi! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#34421) tikshow válasza falaci2002 (#34417) üzenetére


tikshow
addikt

Ettől függetlenül lehet, hogy a komplett panel a rossz, vagy ha olyan a laptop, akkor lehet, hogy nem is lehet csak szalagkábelt cserélni, hanem komplett kijelzőpanelt kell.

(#34422) Melack válasza Winne (#34410) üzenetére


Melack
veterán

Dropbox. Nekem ott nem egy nagy méretű fájlom van fenn.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34423) falaci2002 válasza tikshow (#34421) üzenetére


falaci2002
tag

Köszi!

Próbálkozom majd!

(#34424) Zin


Zin
senior tag

SSD-re ha Win7-et felrakok és platform csere van akkor gond nelkul elfog indulni az uj alaplapomon is?Vagy akkor megint ujra kell rakni a rendszert?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#34425) ebegab92 válasza Zin (#34424) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nem fog,de ha el is indul,akkor előbb-utóbb kékhalálozni fog (tapasztalat: Athlon64 X2-es lapról váltottam AM3-as Phenom II X2-esre,egy ideig ment,aztán kékhalál volt induláskor).Ha más processzorplatformra váltasz,akkor garantált,hogy nem indul el :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#34426) BomiBoogie válasza Zin (#34424) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem csak alaplapcserém volt, de az újjal már nem bootolt a Win 7 az SSD-ről, úgyhogy kellett az újrarakás.

(#34427) Zin válasza BomiBoogie (#34426) üzenetére


Zin
senior tag

Akkor ha meglesz a másik lap,akkor telepitek rá uj rendszert addig nem!köszi ebegab92-nek is :)

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#34428) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
Ezen a videon milyen pc ház van?
Egy ilyenre szívesen beruháznák! :R

(#34429) leslieke válasza crysis 2011 (#34428) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Antec Skeleton

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34430) Fecogame


Fecogame
veterán

Ezen a képen a bal oldali milyen USB csatlakozó?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34431) wmati válasza Fecogame (#34430) üzenetére


wmati
addikt

Micro usb

[ Szerkesztve ]

(#34432) Qru válasza Fecogame (#34430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Micro usb port.

#nincsbennetarcsi

(#34433) Vakegérke válasza Fecogame (#34430) üzenetére


Vakegérke
veterán

Samsung telcsik sajátja. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34434) Fecogame válasza Vakegérke (#34433) üzenetére


Fecogame
veterán

Fényképezőhöz kellene. Valóban MicroUSB, és ezek közül a középső, de annak pontosan mi a típusa?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34435) Qru válasza Fecogame (#34434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#34436) black ops


black ops
csendes tag

Valaki tudna segíteni?
Egy játékról lenne szó mégpedig az apb realoaded-ről.
kb 5 perc játék után azt irja ki hogy (out of memory) pedig 4 gb-ramom van.
Továbbá 2.5gb szükséges a minimális játék hoz de nekem 4gb van + minden vagy legalacsonyabban vagy kikapcsolva van.
Ennek ellenére kilép.
Köszönöm ha valaki tud segíteni :R

A gépem adatai intel core duo 2,4 ghz, ati radeon hd 4800 series 1gb memóriával, 4gb RAM

[ Szerkesztve ]

(#34437) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Update-elem az eredeti kérdésemet, mert úgy látom, 3 oldalt fordult a topic, de ezt - valószínűleg - senki nem vette észre.

Szóval legyetek szívesek segíteni nekem ebben!

Köszönöm szépen előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#34438) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Adott egy HP Ergo 1024 monitorom amin van egy 9tűs bemeneti kábel. Sajna nem tudom rákötni a 15 pines d-sub kimenetre. Nem tudtok valami webhelyet ahol árulnak ilyet?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34439) wmati válasza FRENK1988 (#34438) üzenetére


wmati
addikt

(#34440) Fecogame válasza black ops (#34436) üzenetére


Fecogame
veterán

Virtuális memória be van kapcsolva?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34441) ironer23 válasza black ops (#34436) üzenetére


ironer23
csendes tag

Op rendszer tipusa?

(#34442) FRENK1988 válasza wmati (#34439) üzenetére


FRENK1988
veterán

valami ilyesmi csak magyar áruházból kellene

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34443) tikshow válasza FRENK1988 (#34442) üzenetére


tikshow
addikt

90/2000-es évek elején még talán kaphattál ilyet boltba. Vatera a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#34444) Vakegérke válasza FRENK1988 (#34442) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34445) McDog válasza Piftuka (#34437) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha frissíted az adatbázisát, akkor sem működik?
Most próbáltam ki egy Pioneer DVR-216D-vel (igaz nem mai darab), tökéletesen felismert minden lemezt Win7 x64 alatt.

(#34446) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok,

Valaki megtudná mondani, hogy miért laggolok veszettül a Team Fortress 2 és a Minecraftban? A gép konfigurációm megtalálható az adatlapomon. Eddig tökéletesen futott mindkét játék, alap videobeállításon játszottam mindig, nem nyúltam hozzá és egy ideje már nagyobb ütközetek közben (TF2) eszméletlen FPS laggom van, viszont amikor még csak az ütközet felé tartok kilométerekre laggolok, csak akkor még nem olyan intenzíven.
Windows 7, legújabb videokártya driver, nemrég telepítettem újra az op.rendszert, rendesen karban van tartva a gép, Microsoft vírusírtó van azóta fent a gépen, mióta formázva volt (tökéletesen megvagyok vele elégedve), viszont Dirt 3 lagg nélkül 'elgurul' rajta. Ötletek? :(((

Team Fortress 2:

Min. grafikán ütközetben 10 FPS rulz ;)
Options -> Video optionsben max DirectX 9 van? Vagy csak nekem az van feltéve, az mondjuk elég durva lenne, ha nem lenne 11-es DirectX-em.

Dirt 3:

Rallycross (nem egyedül mész a mapon) - 60-80 átlag FPS (60alá nem ment 80 fölé ritkán)
Problem, Valve? :F

Előző op.rendszer újratelepítés a Minecraft folyamatos laggjai miatt volt. Miután megformáztam a C: meghajtót, tökéletesen, simán futott rajta minden, köztük a Minecraft sem laggolt sehol, mindenhol megvolt a 100FPS bőven.
Mi olyan programot rakhattam volna fel, ami ennyire 'zsibbasztja' a gépet? Mellesleg megjegyezném, hogy mielőtt újratelepítettem a gépet a laggok miatt, akkor nem Microsoft virusírtót használtam, hanem NOD-ot, szóval az nem lehet a probléma forrása. Valamint a böngészőm is lassú nagyon. Firefoxot használok, viszont nem találtam 64bit-es verziót sehol, szóval letöltöttem egy simát, hátha mindkét verzión elfut. És végül ha 64bites Java-t tettem fel, a Minecraft nem indult el, így fel kellett raknom a 32bites verziót is. Én az op.rendszer frissítéseire gyanakodom.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#34447) haly válasza Vakegérke (#34360) üzenetére


haly
őstag

Pénzhiányba hát. Nem is akarok költeni, csak ha már költenék, akkor mindenképp kuplungos pedált vennék :K

(#34448) McDog válasza FRENK1988 (#34442) üzenetére


McDog
aktív tag

Próbád meg ITT megkérdezni, régen rengeteg olyan dolog volt náluk, amiről előtte csak olvastam, hátha akad valahol a fiók mélyén egy

[ Szerkesztve ]

(#34449) FRENK1988 válasza Vakegérke (#34444) üzenetére


FRENK1988
veterán

:R maximal respekt

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34450) Ricardo128 válasza haly (#34447) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Szerintem ami a legjobban megéri az Logitech G25-ös kormány :C Használtam 25-35ezer fötö.

gölmétcsül ©

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.