Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) Freddycom válasza tikshow (#34499) üzenetére


Freddycom
őstag

Akkor valszeg ez a hiba. Ez hamar ment, köszönöm. :)

(#34502) tikshow válasza Freddycom (#34501) üzenetére


tikshow
addikt

Az alsó kell, de ahogy látom már rájöttél. Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#34503) Xarina


Xarina
aktív tag

A szomszédom tv-jét rákötöttük a számítógépre a monitor mellé, hogy a tv-n tudja nézni a filmeket. A Catalyst-ban beállítottam a klónozást, minden műdödött is rendesen, ugyanaz látható mindkét kijelzőn. Viszont bármely médiaplayer elindítása esetén a tv-n nem jelenik meg a film, csak a lejátszó program kerete. Probáltam windows media playerrel, Vlc playerrel, Mpc home cinema és még egy pár másik lejátszóval is, de mindig ugyanaz az eredmény. A film helyett a tv-n csak fekete háttér látható. Mi lehet a gond?

(#34504) Kommy válasza Xarina (#34503) üzenetére


Kommy
veterán

kapcsoljátok ki a Overlay video output a VLC-ben.

(#34505) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Hello!
Hogy tudom megcsinálni azt h hdmi kábelen keresztül eljusson a tv-hez a hang?
vtx 6570-em van.
azon van 2 monitor.
1 lcd és 1 tv hdmi-vel összekötve.
az a gondom h nincs hang ha filmet nézek és a tv hangszórója néma.
mit lehet ezzel csinálni?
Üdv! :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#34506) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

w7-em van.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#34507) Kommy válasza xxxthrief (#34505) üzenetére


Kommy
veterán

Állítsd át, hogy a HDMI legyen az alapértelmezett hangeszköz.

(#34508) xxxthrief válasza Kommy (#34507) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

de nincs a lehetőségek között.lehet le van tiltva.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#34509) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

érdekelne a készülék
Magyarországon lehet már kapi?
Ill. csak a készüléket nem lehet megvenni tablet nélkül?

Szépnapot!

(#34510) Malanrion


Malanrion
tag

milyen jó minőségű szerszámot tudnátok ajánlani, gépek szereléséhez?

(#34511) xxxthrief válasza Malanrion (#34510) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

chrome vanadium, yato :D

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#34512) Xarina válasza Kommy (#34504) üzenetére


Xarina
aktív tag

És ezt hol kell megtenni? Végignéztem a vlc opcióit, de nem találtam ilyet.

(#34513) bb0t válasza spista222 (#34482) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi szépen valóban nem kelt fel így. :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34514) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hogy a viharba lehet feltenni a hűtést egy TX3ra azokkal a kis drótokkal?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34515) Kommy válasza FRENK1988 (#34514) üzenetére


Kommy
veterán

Beleakasztod a két végét a ventilátor csavarhelyére és a hűtőn kialakított részbe beakasztod az u alak alját

(#34516) bb0t válasza Qru (#34483) üzenetére


bb0t
senior tag

Biosban ismerem ezt a funkciót de uefiben nem találom :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34517) Qru válasza bb0t (#34516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen deszkád van? Manual-ban kéne erről írjon vmit...

#nincsbennetarcsi

(#34518) bb0t válasza Qru (#34517) üzenetére


bb0t
senior tag

asrock 970 extreme 4

megtaláltam az acpi konfigurációban van elvileg de ott is minden 'disable' -re van kapcsolva szóval nem értem :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34519) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék hozatni az USA-ból, van kinn ismerős, postával szeretnénk megoldani. Valaki jártas esetleg ilyen ügyben? Két darab Nexus 4-ről lenne szó.

Előre is köszönöm a választ!

(#34520) FRENK1988 válasza Kommy (#34515) üzenetére


FRENK1988
veterán

Meglett megnézve a PH-s tesztet :) :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34521) Qru válasza bb0t (#34518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van az uefi-ben "PCI Devices Power On" azt is tiltsd le, meg minden ilyen felébresztős cuccot.

#nincsbennetarcsi

(#34522) FRENK1988 válasza arni1 (#34519) üzenetére


FRENK1988
veterán

Inkább futárt válasszatok :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34523) bb0t válasza Qru (#34521) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen minden le van tiltva és mégis felébred...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34524) spista222 válasza bb0t (#34523) üzenetére


spista222
addikt

Látom még küszködsz mivel nem neked válaszoltam de válaszoltam már a "hibádra":D

[ Szerkesztve ]

(#34525) Qru válasza bb0t (#34523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A win-ben le van tiltva, hogy felébreszthesse a géped a hálókártya?

#nincsbennetarcsi

(#34526) bb0t válasza Qru (#34525) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen ott is le van tiltva, szóval nem értem :W

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34527) Qru válasza bb0t (#34526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kezdek kifogyni az ötletekből így hirtelen... Router beállításokba is nézz bele, hátha ott is van vmi ilyesmi.

#nincsbennetarcsi

(#34528) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudja esetleg valaki, hogy miért van az, hogy a pendriveom mindig ledobja a windows, miközben másolok?
Sok kicsi másolásnál nem jelentkezik a probléma, de ha egy nagyobb fájlt (pl. 1 gb-os iso) akarok akkor egyszerűen lehetetlen.
4 gigás amúgy, kb 2 éves.

Szerintetek? :F Kuka érett? Vagy mit lehetne vele csinálni?

Köszi előre is: Dave :R

[ Szerkesztve ]

(#34529) wmati válasza Reaper04 (#34528) üzenetére


wmati
addikt

Format más kiterjesztésre

(#34530) Reaper04 válasza wmati (#34529) üzenetére


Reaper04
aktív tag

az iso-t csak példának írtam.
Ha egyszerre több képet jelölök ki pl. mondjuk 200-at, ami összesen jó néhány száz mega, netán giga nagyságú akkor is ezt csinálja.
Vagy pl. próbáltam filmet rátenni, akkor is ez volt. :F

[ Szerkesztve ]

(#34531) leslieke válasza Reaper04 (#34530) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Attól még a formázás jó ötlet, mondjuk ntfs-re.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34532) bb0t válasza Qru (#34527) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát így elsőre nem látok semmit azért köszi a segítséget! :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34533) unravel válasza Qru (#34527) üzenetére


unravel
őstag

parancssorba (cmd) ezeket beírhatod:

powercfg -lastwake: hogy megtudd mi ébreszette fel legutóbb alvó módból a géped.

POWERCFG /DEVICEQUERY wake_armed: kilistázza az eszközök neveit melyek képesek ébreszteni a géped alvó állapotból és aktivált állapotban van ez a funkció.

POWERCFG -DEVICEDISABLEWAKE "USB Root Hub" : így lehet egy eszközt tiltani. de az eszközkezelőben egyszerűbb. ez egy példa, az USB Root Hub általi ébresztés tiltására.

szerk: bocs Qru, ezt bb0t-nak szántam

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#34534) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Van nekem egy ssd-m (64 gigás), amire felraktam az oprendszert ill. a programokat. Pár napja figyeltem fel, hogy már csak 23,6 GB szabad helyem maradt, és ezt keveslem.
Összeadogatva a C meghajtó mappájában lévő mappák méreteit, durván 23 GB jött ki szemben, amit a C-re ír, 36 GB. Rejtett mappákat is hozzáadtam, az Appdata, és társait is. Ccleanerrel lefolytattam egy tisztítatást, és a Lemezkezelőnél se tudok több szabad helyet létrehozni.

Szóval az én számításom szerint, 23,6 GB foglalt helyem van, de 36 GB-ot mutat foglalt helynek.

Hol tudnám, azt a 12 GB-ot felszabadítani, illetve hol van?!

Köszi!

Mod: Ja, és igen, azt elfelejtettem írni, hogy nincs külön programmal lefoglalva a ~ 10%-nyi szabad hely, amit meg kell tartani szabadon az ssd-n az élettartama védelme miatt. Úgy voltam vele, hogy figyelek, hogy 10% mindig legyen rajta szabadon.

[ Szerkesztve ]

(#34535) ricshard444


ricshard444
veterán

Most nem lesz egy hétig normális vga-m és X550-em van, 12.2 Legacy driver van hozzá,Win7en jó is volt,de Win8-n már nem,hogyan tudnék rávarázsolni mégis drivert? Mert így minden 3D-s cucc 1fps-el fut

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#34536) odrif válasza SOAD19 (#34534) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

eszméletlen jó a képed! :C

20 éve a Prohardveren

(#34537) SOAD19 válasza odrif (#34536) üzenetére


SOAD19
addikt

Merci! ;)

(#34538) ricshard444 válasza SOAD19 (#34534) üzenetére


ricshard444
veterán

Lődd ki a hibernálást és a virtuális memóriát vagy azt helyezd át ha mindenképp kell,és meglesz az a sok hely.

Vannak dolgok...

(#34539) SOAD19 válasza ricshard444 (#34538) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

A hibernálást, azt hol találom pontosan, nem nagyon lelem. A virtuális memo, azt kinyomhatom, van 8 giga a gépben... Vagy mire is kell az a virtuális memória, nem csak rásegítés a tényleges memóriára? :B

Köszi!

Közben megtaláltam, az "Energiagazdálkodási lehetőségek"nél van, de nem volt bekapcsolva. Csak az alvó állapot 30 perc múlva, a "Hybrid alvás engedélyezése", és "Felébresztési időzítők engedélyezése" volt belőve, mondjuk azt se tudom mit takarnak ezek. :B

Szoktam alvó üzem módot választani, mikor mondjuk elmegyek enni, ilyenkor lefoglal helyet az ssd-n (a rendszer visszaállításhoz hasonlóan), ahol elmenti az aktuális felállást, és ha igen, azt hol lehet törölni?

[ Szerkesztve ]

(#34540) ricshard444 válasza SOAD19 (#34539) üzenetére


ricshard444
veterán

futtatás ---> cmd ---> powercfg -H off

Igen,8GB-al nem látom sok értelmét,arra van,hogy kisegítse a fizikai memóriát.

Vannak dolgok...

(#34541) spista222 válasza SOAD19 (#34539) üzenetére


spista222
addikt

Teljesen nem kapcsolnám ki a Virtuális memóriát mert van egy két program ami hibaüzenet nélkül leáll nélküle vagy el sem indul és lehet találgatni hogy vajon miért tette. Én 1GB-ot szoktam adni neki.

[ Szerkesztve ]

(#34542) ricshard444 válasza spista222 (#34541) üzenetére


ricshard444
veterán

Nálam már 1 éve nincs,és eddig semmi gond nem volt,de valóban szokták ezt mondani

Vannak dolgok...

(#34543) kenny123


kenny123
addikt

Nem szoktam nézni ilyen király műsorokat, de csak megkérdezem.. :D
Barátok köztben a csávó öngyilkos lett, vagy megölték?

yo

(#34544) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Erre valaki tudna választ adni? Köszönöm előre is! :R

És azt megtudná valaki mondani, hogy hogyan lehet utánanézni annak, hogy milyen program lassíthatja be a gépet? Mindig odafigyelek a gépemre, karbantartom, gyönyörűen rendezem a mappákat, semmi szemetet nem szoktam leszedni, virusírtás is havonta történik nálam, vagy amikor sípol, hogy csináljam meg, viszont semmi virust nem talál. Amiket egy újratelepítés során feltelepítek, azt mind hivatalos oldalról teszem meg, freeware programok keretében (pl.: Adobe Reader/Flash, Java, DirectX, legújabb VGA driver, Net Framework stbstb.).

gölmétcsül ©

(#34545) Reaper04 válasza leslieke (#34531) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Ja! :D ... azon van amúgy. Megpróbálom akkor még egyszer.

De többször is átestem már ezen. Volt gyors formázás és rendes "lassú" is. :K

(#34546) mouzrr válasza Ricardo128 (#34544) üzenetére


mouzrr
őstag

A feladatkezelőben minden futó folyamatot megtalálsz, ha gyanakvó vagy kukkants oda és ha valami idegen dolgot találsz keress rá a gógliban hogy mi lehet az :)
Minecrafthoz próbáld meg EZT

(#34547) leslieke válasza Reaper04 (#34545) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor mégiscsak hibás lehet a pendrive.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34548) odrif


odrif
MODERÁTOR

Van egy mailbox.hu-s email cím, melyről minden beérkező levelet szeretnék megkapni másolatban egy megadott email címre.
Hogyan tudom ezt megtenni?

20 éve a Prohardveren

(#34549) Ricardo128 válasza mouzrr (#34546) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Semmi olyan nem fut a háttérben, ill. automatikusan induló programokból sem. Alig van pár program. Mellesleg már a Dirt 3-nál is felfedezni véltem egy kevés laggot. :((( De ha formázom a gépet, akkor sem oldódik meg a probléma, vagyis megoldódik, ideiglenesen. És akkor most formázzam a gépet minden hónapban? Hát facca.

Később kipróbálok Minecraft FPS boost-ot, most nincs erőm hozzá. Köszönöm. Várom még az ötleteket. :R

gölmétcsül ©

(#34550) Lompos48 válasza odrif (#34548) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valószínű gmail fiókba (ha van neked) átcsalogatható. Eddig csak a yahoo nem engedi meg, csak ha előfizetsz a yahoo plus-ra pénzér'.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.