Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ha teamspeak-n van egy állandó szoba ahova csatlakozni szeretnék minden belépéskor, ezt meg tudom tenni automatikusan, anélkül hogy keresgélnem kellene a szobák között?

20 éve a Prohardveren

(#35002) Dexter-2000 válasza odrif (#35001) üzenetére


Dexter-2000
őstag

én ilyenkor a szoba kezdőnevének a betűét szoktam nyomni akkor azokon a szobákon gyorsan lépkedve megtalálom de biztosan van gyorsabb módszer csak még lusta voltam keresni :D

Szépnapot!

(#35003) Ruszki válasza drmazsi (#34952) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha esetleg van ismerősöd aki foglalkozik elektronikával, akkor lehet megúszod a pár száz forintból ha a régin lecseréled a kondit!A legjobb esetben működni fog!
Legrosszabb esetben buktál max. egy ezrest!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#35004) Ruszki válasza lordjancso (#34992) üzenetére


Ruszki
senior tag

Klavit nem cseréltetek? :DDD
Vagy esetleg egy másikkal nem próbáltátok!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#35005) odrif válasza Dexter-2000 (#35002) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Valahogy jó lenne a kedvencek közé betenni vagy ilyesmi

20 éve a Prohardveren

(#35006) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Csak nekem ilyen lassú mostanában a lapcsalád? Van hogy be sem jön egyik oldal sem.
Nálam van a hiba, vagy ti is tapasztaltátok?

(#35007) Ruszki válasza bajaki (#35006) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát nálam is szokott furcsán viselkedni!
Szóval nem vagy egyedül!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#35008) fastleslie válasza lordjancso (#34992) üzenetére


fastleslie
senior tag

Elsőnek én mindenképpen a billentyűzetet cseréltem volna ki! :K
Ha másik alaplappal is ugyanaz a gond, akkor csakis az lehet a ludas! :K

(#35009) sgergi válasza bajaki (#35006) üzenetére


sgergi
veterán

Kicsit túl van terhelve esténként az oldal, ezért van a lassulás. Tudják az üzemeltetők is, dolgoznak az elhárításán.

(#35010) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!
Lehet kicsit off, bocsi érte.

Chrome-ba hogy lehet beállítani azt, hogy angol és magyar helyesírást is ellenőrizzen?

(#35011) uyka


uyka
tag

Üdv ! Szép Jó Estét !

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel ...

Mozilla Firefox:

A problémám a következő lenne.. Amikor beszeretnék lépni a fiókommal a Youtube- ba vagy Gmail-ba mindig ez az írás fogad : Böngészőjében a cookie funkció ki van kapcsolva. Kérjük, kapcsolja be. [?]

Be van kapcsolva! Amit lehetett ki is töröltem .. Chrome- al is ez a helyzet és az Internet explorer-el is.. :W

Mi ilyenkor a teendő ? Van rá gyógymód ? Gépet újratelepíteni nem szeretném..
Az összes programot frissítettem a legújabbra.. :/

Választ előre is köszönöm szépen ! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#35012) Malanrion


Malanrion
tag

erre valaki? :))

(#35013) sgergi válasza menjapipaba (#35010) üzenetére


sgergi
veterán

Nem találtam olyan megoldást, hogy mindkettőt egyszerre ellenőrizze, jobb gombos menüben gyorsan lehet váltani a szótárak között. A Chrome topikban lehet tudnak valami megoldást.

(#35014) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy htc one x-em!
Az a kérdésem, hogy lehet a menüben mappát létrehozni?
Előre is köszi!

Tudom, hogy van jobb topic is ahol megkérdezhetném, de ott nem válaszolnak!

(#35015) WillChi válasza lordjancso (#34995) üzenetére


WillChi
senior tag

Összegezzünk...

- Új alaplap + CPU.
- PS2 és USb csatlakozós billentyűzet is hibázik.

Sok minden nem maradt ezek után. Esetleg táp? Sok h.lye problémát tud csinálni egy beteg(ecske) példány.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35016) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Akik jártasabbak a PC-szerelésben, elsősorban nekik tenném fel a kérdésem. Fontolgatom, hogy veszek egy ilyen LED-es lámpát, hogy ha belemászok a gép belsejébe, akkor is lássak kellőképpen.
Van valakinek tapasztalata ezekkel? Mennyire jók/rosszak? Lehet a LED fényénél is rendesen szerelni?

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35017) menjapipaba válasza sgergi (#35013) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi! :R

(#35018) sgergi válasza csabyka666 (#35016) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg elég fényt ad a szereléshez, szerintem nem lesz rossz.

(#35019) tikshow válasza csabyka666 (#35016) üzenetére


tikshow
addikt

Fejlámpát vegyél, ettől jobbat még nem találtak ki szerelésre.

(#35020) csabyka666 válasza sgergi (#35018) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, mindenhol azt látom, hogy 24 darab nagyfényerejű LED dolgozik benne, de a LED azért más jellegű fényt ad ki, mint a hagyományos izzók...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35021) csabyka666 válasza tikshow (#35019) üzenetére


csabyka666
addikt

Húh, próbáltam, de nem nyerte el a tetszésemet...mondjuk lehet jobb lenne, ha mégis megszoknám, mert azzal garantáltan ott lenne fény, ahova nézek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35022) myteve


myteve
csendes tag

jóestét az uraknak, elég komoly hardveres gondba ütköztem:
van egy konfig( q9400, 4gb ram, ocz vertex 2 ssd, giga G41es lap, vagy giga p35, egyikkel sem megy), ami pár hónappal ezelőtt megadta magát. A win7 beindult ugyan, de egy-két perc után mintha elvesztette volna a kapcsolatot, csak az egér mozgott, és semmi nem töltött be. (addig minden okés.)
Most egy másik alaplappal próbáltam rá felrakni a win8at, de amint a régi partíciót törölném/formáznám, hibát dob, és utána eltűnik az ssd két partíciója a listáról (100mb reserve, meg a main).
Mihez kezdjek vajon? :F

hopp, szerk: a táp egy furcsa, egzotikus nevű nitrox 600w-os darab. :D

[ Szerkesztve ]

(#35023) Kommy válasza myteve (#35022) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem ez a ssd hibája. Nálam is így adta meg magát körübellül, igaz az egy Super Talent ssd-volt

(#35024) csabyka666 válasza tikshow (#35019) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát, körülnéztem fejlámpa terén. Ezzel most aztán beletetted a bogarat a fülembe!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35025) myteve válasza Kommy (#35023) üzenetére


myteve
csendes tag

igenigen, gyanús, viszont az előbb egy ilyen 2,5es vinyó-USB adapterrel bemásoltam róla egy rakat adatot, (ami lassú volt ugyan, de az inkább az USB2.0 hibája)... Hát ez mesés, akkor aztmondod, ssd vissza gariba? keresek valami régi disket, hátha arra sikerül, de ha valakinek ötlete támadna, ne tartsa vissza!

(#35026) Vakegérke válasza csabyka666 (#35024) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem egy Varta rúdlámpám van. Lazán belefér a számba, és ha babrálnom kell a gép bélésében, oda irányítom a fényt, ahol szükségem van rá. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35027) Kommy válasza myteve (#35025) üzenetére


Kommy
veterán

Igen én mindenképpen megpróbálnám másik merevlemezzel.

(#35028) tikshow válasza Vakegérke (#35026) üzenetére


tikshow
addikt

Pontosan, csak ez kényelmesebb. Ezeket az akasztós lámpákat amúgy se lehet gépen belül berakni sehová, mert nincs elég hely neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#35029) Qru válasza Vakegérke (#35026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak, nehogy a kifolyó nyálad egyszer... :D

:R

#nincsbennetarcsi

(#35030) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Mindenkinél nehezen tölt be a PH? :F
Nálam már hetek óta szarozik!

Más oldallal nincs gond!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#35031) tikshow válasza rob83 (#35030) üzenetére


tikshow
addikt

Azt vettem észre, hogy, ha túl sokat és túl gyorsan mászkálok itt fórumok között akkor kapok néha 503-at. Gondolom flood védelem.

(#35032) McDog válasza rob83 (#35030) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha tegnap kérdezed, akkor lassú volt, hagytam is :) , most nálam gyors.

(#35033) rob83


rob83
aktív tag

Klikk a új hozászolásra 4-5 másodperc mire betölti! :W

Mozillám van!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#35034) tikshow válasza rob83 (#35033) üzenetére


tikshow
addikt

Avast plugin nincs véletlen? Azt megpróbálhatod törölni. Vagy bővítmények között nézz szét, lehet valami ott kavar be.

(#35035) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

Épp Windows XP-vel fogok partícionálni egy vinyót. Az lenne a kérdésem, hogy hány MB-ot írjak be, ha 50GB-ra szeretném a rendszer részt.

Tudom, hogy 1GB = 1024MB-t de ha 51200-at írok be akkor ha jól emlékszem, marad 8MB-nyi felhasználatlan területa vinyón. Lényeg a lényeg, arra lennék kíváncsi ti hogy szoktatok partíciónálni egy vinyót ha MB-be kell megadni a méretet.

(#35036) Vakegérke válasza Qru (#35029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem következhet be. Már, és még nem vagyok nyáladzós korszakomban. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35037) #65675776 válasza RedHarlow (#35035) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a 8MiB mindenképpen ott marad.

(#35038) Sub-ZeRo válasza RedHarlow (#35035) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A gigát megszorzom 1024-el. Általában mindig marad 8mb rész. De nem hiszem hogy ez nagyon zavarna bárkit is, mikor terákban beszélünk már.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35039) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Egy jó barátom felhívott hogy ma úgy néz ki meghalt a laptopjában a vinyó.
Pontosan nem tudom mit ír ki, de valami hasonlót ír ki a BIOS:
"Primary valami bad" Előzmény, hogy este nehezen indult el a windows és valami ideiglenes profilt kapott.
A vinyó márkája és tipusa sem ismert egyelőre. Ha tippelni kéne, akkor WD, mert a gyári laptop vinyó is meghalt kb. 2 éve és én szereztem neki.
Annyi tanácsot adtam, hogy ne próbálja elindítani.
Mit tudok még tanácsolni, mit érdemes próbálni? Adatokkal kapcsolatban valami remény?

(#35040) stopperos válasza Satyricon (#34933) üzenetére


stopperos
senior tag

Az utp jó tulajdonsága, hogy 100m-ig megy a szabvány. Vedd meg a legolcsóbbat, és dugd rá. Menni fog. Jobb mint a wifi.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#35041) stopperos


stopperos
senior tag

Megcsinálhatod, nem lesz gond. Eszközöknek meg ott van a windows-os eszköz a számítógép menedzselésénél (nem tudom a magyar nevét). Vagy gparted live, és linux alatt megcsinálod (de szigorúan egyszerre csak egy művelet)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#35042) stopperos válasza ALI_G (#35039) üzenetére


stopperos
senior tag

Itt van a fiókomban egy Toshiba laptop vinyó. Hasonló szindrómák. Meghalt a vezérlő elektronika egy része. Ezt hívják tervezett elavulásnak.
Adatvisszaállítás arany árban megy. Amit tudtok, hogy e-bay en kerestek hozzá elektronikát, ami nagyon hasonló (típus, széria,...) és házilag cserélitek. Rontani nem tudtok.
Talán még annyit próbáljatok meg, hogy asztali gépre rádugjátok. Ott hátha beolvassa.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#35043) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan oldalra, ami arra való, hogy be tudok írni egy szöveget és azt ki tudom választani, hogy milyen betűtípussal szeretném látni. Lehetőség szerint sok betűtípus legyen rajta. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35044) WillChi válasza Winne (#35043) üzenetére


WillChi
senior tag

Google a barátunk. Dob fel párat, itt egy: [link]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35045) kjani18 válasza Freddycom (#34500) üzenetére


kjani18
őstag

igen

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#35046) E300TD válasza RedHarlow (#35035) üzenetére


E300TD
tag

Én azt vettem észre, hogyha a maradék partíciót instal után Windows-zal csinálom meg, nem hagy maradék 8 megát, kihasználja a teljes területet

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#35047) lordjancso válasza Ruszki (#35004) üzenetére


lordjancso
senior tag

(#35004) Ruszki, (#35008) fastleslie: A PS/2-e billentyűzet a régi, az USB-s vadonat új.
(#35015) WillChi: Igen, jól látod, új alaplap, processzor, memóriák, billentyűzet, a hiba ugyan az. A tápot nem tudom milyen.

Érdekesség, hogy tegnap este a "régi" PS/2-es billentyűzettel újra működött a masina. Azt, hogy meddig és hogy újra jelentkezett-e a hiba, egyelőre nem tudom, majd megkérdezem.
Teljesen tanácstalanok vagyunk. Szerencsétlen 350 eurót költött a gépre ez miatt...

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#35048) WillChi válasza lordjancso (#35047) üzenetére


WillChi
senior tag

Próbáljátok majd ki egy másik táppal is, ha esetleg újra előjön a probléma.

Ha esetlegesen azzal is csinálná, akkor mindent húzzatok le a deszkáról (optika, HDD, stb), csak a működéshez szükséges dolgok maradjanak! Ezután egyesével mehetnek fel a dolgok újra. Lehet, hogy lehúzza valami a tápot, és ebben jön elő a probléma, bár ilyen esetben inkább a 'sötét képernyő' effekt a megszokott...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35049) lordjancso válasza WillChi (#35048) üzenetére


lordjancso
senior tag

Na igen, de mindez 2-3 év hibátlan működés után? (Azt lefelejtettem, hogy a lemezmeghajtó is új :P)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#35050) fess


fess
őstag

Sziasztok
Miután töröltem a HD Sentinelt ilyenek lettek a meghajtók jelei. Vissza lehet állítani valahogy?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.