Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) kucuka05


kucuka05
csendes tag

USB Bluetooth v2.0 Donglem van,amit nem támogat windows7.A telefonról tudok a gépre küldeni,de forditva nem megy,tudna valaki segiteni?Köszönöm.

(#43002) total90


total90
veterán

Hali,

Szükségem lenne egy micro SIM vágóra és találtam is Amazonon, E-bayen... nem drága cucc, de néztem videókat a YouTubeon is róla és nem tudom, olyan elég szarul vágja ki... Vagy is nekem úgy tűnt, hogy nem a legjobb megoldás.
Van ezekből esetleg olyan is, ami jobb minőségű, vagy inkább vigyem szolgáltatóhoz vágatni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43003) FRENK1988 válasza total90 (#43002) üzenetére


FRENK1988
veterán

a szolgáltató nem vágat (ha jól tudom) hamen csak cserél :D (persze jópénzért:D)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43004) Rivaul válasza total90 (#43002) üzenetére


Rivaul
addikt

Szolgáltatótól csak pénzért kapsz microt. Én többször vágtam ollóvan persze az is kell hozzá hogy egy eredeti micro-nak a kártyája amiből kitörték. Az alapján körberajzolod s tökéletesen fog működni. 5x csináltam... De láttam itt ph-n is olyat aki megvette a vágót s jófejségből ingyen megvágja ha meglátogatod. Keress rá.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43005) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Amikor elindítok a gépen egy adott programot, akkor kéri a rendszergazdai jogosultságot. Engedélyezem, megy minden. A kérdés az, hogy, hogyan lehet beállítani, hogy ne kérjen mindig engedélyt? :F A progi, ha ez számít, az xfire.

(#43006) FRENK1988 válasza haly (#43005) üzenetére


FRENK1988
veterán

Jobbgomb tulajdonságok kompatibilitás és ott lent lesz hogy Jogosultság Futtatás rendszergazdaként

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43007) Met válasza haly (#43005) üzenetére


Met
nagyúr

Jobbklikk az ikonon, kompatibilítás fül, alul pipa be a jogosultsági szintnél

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43008) haly válasza FRENK1988 (#43006) üzenetére


haly
őstag

Így is engedélyt kér :(

(#43009) KaiotEch válasza haly (#43008) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#43010) opti06


opti06
aktív tag

Hali!

Van egy olyan gondom, hogy ssd firmwaret akartam frissíteni, viszont ha arról megy win akkor nem lehet, első lépésként bootolható pendriveról akartam ocz saját programjával, viszont mikor be kellett volna jönnie programnak boot után, akkor fekete kép fogadott, mint ha nem lenne jel.
Sehogy se akart sikerülni, ezért másik winyóra akartam felrakni wint, hogy majd az alól frissítsem, na itt is ugyan ez a helyzet, még ssd-ről win alól kezdtem el telepíteni másik winyóra windowst, miután jött első restart, hogy települjön ugyanúgy fekete kép mintha nem lenne jel.
biost vissza raktam gyárira hátha ott van vmi elkapcsolva, de utána is ugyan ez.

mi lehet a gond?

(#43011) haly válasza KaiotEch (#43009) üzenetére


haly
őstag

Ez sem az a megoldás, amit keresek, mert csak xfire-t akarom engedélyezni, a többinél kérdezgessen csak. :(

(#43012) KaiotEch válasza haly (#43011) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#43013) haly válasza KaiotEch (#43012) üzenetére


haly
őstag

Most meg az a baja, hogy nem tud 32bites alkalmazást szerkeszteni a Microsoft Application Compatibility Tool, csak 64bitet enged. (azt mondja töltsem le a 32 biteset) :((( Az xfire-m meg 32bites, 64-es tudtommal nincs is. ACT-t hol találok 32biteset? :U

[ Szerkesztve ]

(#43014) BogyóBP válasza FRENK1988 (#43003) üzenetére


BogyóBP
addikt

Lehet kapni kifejezetten microsim et is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#43015) Rakodó


Rakodó
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég újra telepítettem a szüleim gépét viszont a hangot még nem sikerült visszahoznom.
Megtudnátok mondani hogy hol tudok drivert keresni hozzá?

(#43016) fess válasza Rakodó (#43015) üzenetére


fess
őstag

ahhoz kellene egy alaplap és/vagy hangkártyatípus is. Illetve,hogy milyen rendszerhez keresel drivert

(#43017) FRENK1988 válasza Rakodó (#43015) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ha mondasz egy alaplap tipust akkor igen :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43018) stopperos válasza opti06 (#43010) üzenetére


stopperos
senior tag

Nem értem, az ocz Agility ssd-t ami itt van a szerverben simán tudom frissíteni abból a rendszerből, amivel használom.

Megoldási javaslat: Fogsz egy ubuntu live cd-t vagy csinálsz egy live usb-t és arról indulsz. Ott letöltöd a linuxos programot az ocz-től, kicsomagolod.
Terminálba lépsz, cd-vel bemész a megfelelő mappába (32 vagy 64bit), majd sudo chmod +x fwupd és sudo ./fwupd /dev/sda
Ekkor lefut és frissít.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#43019) uyka


uyka
tag

Üdv ! Szép Jó Napot !

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt miért írja ki a winamp ha zenét akarok hallgatni meg csak úgy simán magától youtube-n is elmegy a hang tegnap feltelepítettem a legfrissebb hang kártya drivert azzal is ugyan úgy csinálta sőt sűrűbben is..
Alaplapom típusa : Asus M4A785TD-M Evo
Kép a hibáról :

Köszönöm szépen előre is a választ ! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#43020) Rivaul válasza uyka (#43019) üzenetére


Rivaul
addikt

Se link se kép nincs a hsz-edbe.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43021) opti06 válasza stopperos (#43018) üzenetére


opti06
aktív tag

közben megoldódott, ezen mit nem értettél? ha ssd-ről megy a win akkor azt nem! tudod frissíteni. program is figyelmeztet rá. (agility 3)

bootolható ocz-s programmal sikerült közben, az volt a gond, hogy valamiért az alaplap átváltott igp-re jó kérdés miért. eddig sose csinálta.

(#43022) uyka


uyka
tag

Hmm valóban eltűnt elnézést. :W

[link]

Ha még most sem jelenne meg a kép..
Tehát ezt írja ki : - > nullsoft directsound output v2.6 d error

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#43023) stopperos válasza opti06 (#43021) üzenetére


stopperos
senior tag

Akkor a windows-os frissítő program túl van biztosítva. Nekem linux alatt az Agility2 simán frissül, nem is szól érte semmit, hogy arról megy a gép. Nem is kéri, hogy indítsam újra.
Windows-os gépben samsung-ot frissítettem még csak, ott csak annyit kért a végén, hogy indítsam újra. Ezért nem értettem a te eseted. De így ok.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#43024) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok!Kérek Szépen Segítséget abban hogy szeretnék venni egy Satelitrendszert venni (Tányér,Fej,kábel,Beltéri) és hogy hol mennyiért és melyik helyen érdemes az ilyesmit beszerezni.Van egy Protek 9100 beltérim de azt hiszem a digitális vételre nem jó.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#43025) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Sziasztok adott egy gép :

ASUS P5KPL-AM se lap
E2140 cpu
2gb ram
GTX260 vga
HKC5550 táp(tudom hogy ez egy rakás ... de na)
160gb hdd
dvdrw

Na lényeg újrahúztam kitakarítottam és elfelejtette a bios beállításait...
A procedúra előtt a proci 2,4ghz-n ment most 15%-os tuning van rajta mert így stabil
de ha 30% tuningra kapcsolok gyári overlock profil akkor 10-15 percenként kékhalál
Alaplap beállításaiban sehol nem találtam hogy hol tudok feszt adni a procinak...
FSB meg van szorzó megvan de fesz nincs egyedül ennyit találtam :
1.2v, 1.3v vagy auto

Szeretném visszahozni az eredeti értékeket de mivel sosem tuningoltam még procit lövésem sincs merre keressem és hogy hogy állítsam be! Tuning topikban már kérdeztem de választ nem kaptam...

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni :R

(#43026) BogyóBP válasza BénaNyurga (#43025) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én azt mondom neked hogy ezzel a konfiggal neki se állj tuningolni. Főleg ha gyári hűtőd van. P5KPL-AM egy akkora alap alaplap hogy kb annyi alkatrész van rajta amitől beindul. Nem értem hogy egy netezős kategoriás gépbe minek egy akkora badár nagy kályhaVGA. Akármit csinálsz akkora CPU limited lesz bárhol játszol majd mint ide a boszpororusz. Az a HKC táp meg elég ha 300W ot lead. 499W nál úgy durranna el ahogy azt illik. Csak a VGA felhúz ebből neked most legalább 200W ot hova akarsz tuningolni? :W

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#43031) BénaNyurga válasza BogyóBP (#43026) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Mint írtam oda ahol volt :D a kályha meg a GTX280 nem a 260 :D Alap 37-38° terhelés alatt meg max 60°
Nem agyon tuningolni akartam csak visszakapni azokat az értékeket amin volt ennyi!

(#43032) Rakodó válasza FRENK1988 (#43017) üzenetére


Rakodó
csendes tag

Hewlett-Packard HP Compaq dc7100 CMT(DX438AV)

(#43033) brd válasza haly (#43011) üzenetére


brd
nagyúr

A feladatütemezőben csinálsz egy taskot a programra, a saját felhasználód nevével futtatva, emelt jogosultságok bepipálva, de nem teljesülő triggerrel (mondjuk múltidőt adsz meg), majd a létrehozott feladatról tudsz ikont készíteni a következő módon: az asztal egy üres részén új, parancsikon, és ezt adod meg célként: C:\Windows\System32\schtasks.exe /run /tn "az előbb létrehozott task neve".
Ha ezt az ikont indítod el, akkor nem fogja kérni a jogosultságot.

The only real valuable thing is intuition.

(#43034) FRENK1988 válasza Rakodó (#43032) üzenetére


FRENK1988
veterán

Win7, XP ?
De itt kiválasztva az oprendszert meg tudod keresni a hang drivert [link]

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43035) haly válasza brd (#43033) üzenetére


haly
őstag

Köszi a választ, időközben már megoldottam :K

(#43036) total90 válasza FRENK1988 (#43003) üzenetére


total90
veterán

Írtam a magyar szolgáltatónak, mert a magyar kártyámat kellene cserélni... de 4 napja nem válaszoltak :U Azért gondoltam, hogy veszek ilyen vágót.

(#43004) Rivaul

Ki az, akinek van? Csak megkérdeném milyen van neki és honnét vette...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43037) FRENK1988 válasza total90 (#43036) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ki a szolgáltatód? Ha t akkor 5k a csere, masik két szolgáltatóval nem volt ilyesmi dolgom

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43038) Rivaul válasza total90 (#43036) üzenetére


Rivaul
addikt

Most őket találtam a témában: [link]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43039) total90 válasza FRENK1988 (#43037) üzenetére


total90
veterán

Igen, épp T és OK, hogy 5k, de időben mennyi? Mert pl. teszem azt 2 hetet vagyok Mo.-on, akkor jó lenne 1, max 2 nap.

(#43038) Rivaul

Köszi, mentem őket mint opció :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43040) Rivaul válasza total90 (#43039) üzenetére


Rivaul
addikt

Bemész a t-be s legalább 10 percet sorba kell állnia hogy utána 3 perc alatt kapj egy micro-t :K Ha kifizeted az összeget azonnal cserélik neked nem kell várni. Kihozzák az új kártyát s ráállítják a jelenlegi számod. Ezután szélnek bocsátanak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43041) FRENK1988 válasza Rivaul (#43040) üzenetére


FRENK1988
veterán

Foleg ha nagyobb t pontba mész be

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43042) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

2012-es AutoCAd-ben, hol találom a párhuzamos parancsot, nem találom az istenért se. :(((

Köszi!

(#43043) SOAD19 válasza SOAD19 (#43042) üzenetére


SOAD19
addikt

Storno, megvan. :B

(#43044) total90 válasza Rivaul (#43040) üzenetére


total90
veterán

Szerintem az lesz akkor a legbiztosabb... csak attól tartottam, hogy több nap, esetleg egy hetet is várni kell :B

(#43041) FRENK1988

Majd felkeresek valami nagyobbat :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43045) odrif


odrif
MODERÁTOR

Mostanában nálam elég sok ilyen van.
Másnál is?

20 éve a Prohardveren

(#43046) sgergi válasza odrif (#43045) üzenetére


sgergi
veterán

Másnál is. Van némi gond, dolgoznak a megoldáson.

(#43047) total90 válasza odrif (#43045) üzenetére


total90
veterán

:K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43048) lyzzard


lyzzard
aktív tag

srácok, radeon 4650 alapon 60, terhelés alatt 120+ celsius, ugye jól sejtem, ez nem egészséges?

(#43049) sgergi válasza lyzzard (#43048) üzenetére


sgergi
veterán

Nem éppen, a hűtőt ellenőrizni kellene.

(#43050) lyzzard válasza sgergi (#43049) üzenetére


lyzzard
aktív tag

pár órája vettem egy itteni sráctól, mert van rajta S-Video out, gondoltam a hálóba jó lesz filmezni :D
Na mindegy, hűtőt lekaptam, pörög rendesen, alatta paszta nem száraz, és rendesen van rajta... :S hol a baj?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.