Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) hoby36 válasza Vakegérke (#44999) üzenetére


hoby36
senior tag

Jó,próbáltam másikkal.

A logikában semmi sem véletlen!

(#45002) ludsimon válasza Impressa (#45000) üzenetére


ludsimon
veterán

van multiméter! Kimérem akkor és mennyit kell mutatnia ha jó?

Volt már rá példa, hogy 2 SSD is meghibásodott egy személynél? :Y
3. jó lett végül? :U

Fogom akkor és felbaszom maxra leterhelem és rámérek a molex csatin mit mutat. Mennyit kell mutatnia?

Az szép. :C
Most olyan érdekes jelenség van, hogy böngészőben nincs hang de mindenhol máshol igen, gyönyörű. :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#45003) Impressa válasza ludsimon (#45002) üzenetére


Impressa
őstag

Érdekes, a 3. jó lett, de a körülményekről nem tudok több infót, így kérdéses, más nem játszott közre. Azóta sem hallottam róla. :U
12V és 5V-os feszültséget kell mérned, terhelés alatt is. Mennyi idő alatt mentek tönkre az SSD-ék?

Lehet nálad is az a probléma, vízéren áll a géped. :D

Kiváncsi vagyok, hogy az SSD topic-ban mit mondanak erre.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#45004) FefeeX


FefeeX
veterán

A problémám, hogy eddig ment az SSH tunnelen melóból minden, de most belefaragtak a DNS-be, és átirányították az oldalakat, így pl nem elérhető a FB. Rendszergazdai jogosultság nélkül át lehet állítani a DNS-t, hogy ne a helyit használja, hanem mondjuk a UPC alap DNS szolgáltatását, vagy a Tunnelen keresztülit?

(#45005) ludsimon válasza Impressa (#45003) üzenetére


ludsimon
veterán

Figyi, nekem a tököm kivan már az SSD (OCZ Vector)-vel!

A legelső így romlott el:

Rádugom, fel se ismeri a biosz!
Rádugom egy i3-as gépre, fel se ismeri a bios!

Második: április 11.-én lett a csere egy újra ha jól emlékszek.

Azóta működött rendesen mindezidáig. Most pl az i3-as konfigon, ami nem is az enyém írok, mert fogta magát és olyan fontos rendszerfájlok tűntek el, hogy BEBOOTOLNI nem tudott már a Win7 az SSD-ről!!!!!

Megy vissza HDD-re win7, most telepítem újra.
Nem faszozok én itt ilyen szarságokkal, nekem munkaeszköz és nem szórakozás a számítógép!
Így is ma az egész napom úszik, mert ezzel a szarsággal kell foglalkoznom.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#45006) FefeeX válasza ludsimon (#45005) üzenetére


FefeeX
veterán

Acronis TrueImage, aztán 10 perc alatt felállítod a kész rendszert újra... És akkor nem viszi el a napod. Mondjuk az SSD-vel szarozás még akkor is lehet problémás :)
Kollegámnál a notijában Samsung 830-al jártunk ugyanígy. Csere volt, és csere után a második is elkezdett szarakodni benne, igazából már ötletem sincs, miért, alaplap talán... Sajnos nem lehet visszatenni a régi BIOS-t a VAIO-kra...

(#45007) ludsimon válasza ludsimon (#45002) üzenetére


ludsimon
veterán

Kimértem és stabil 5V megy a molex csatiba!

undefined

(#45008) Impressa válasza ludsimon (#45005) üzenetére


Impressa
őstag

Elég meredek, amit írsz. Ha meg HDD-vel megy, akkor egyelőre ennyi.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#45009) ludsimon válasza Impressa (#45008) üzenetére


ludsimon
veterán

felteszem a win7-et (most települ) és visszaírok azért mi a helyzet.

Ha azzal is ezt csinálja akkor mi más lehet, ha nem kábel és nem táp?

undefined

(#45010) lyzzard válasza ludsimon (#45009) üzenetére


lyzzard
aktív tag

talán az orbitális pech, hogy kettő egymás után halt meg...

(#45011) havri1


havri1
félisten

Szevasztok!

Van egy pc ami feleslegessé vált , és be szeretném határolni a piaci értékét. Van erre topic, vagy hol tunak segíteni?
Köszi!

havri

(#45012) FefeeX válasza havri1 (#45011) üzenetére


FefeeX
veterán

(#45013) cirkus


cirkus
aktív tag

most bővítettem a ramomat 4-ről 8 gigara és a windows nem látja ! 32 bites windowsom van. Azért lehet ez, mert nem 64 bites ?

(#45014) sgergi válasza cirkus (#45013) üzenetére


sgergi
veterán

Ez pontosan azért van.

(#45015) tikshow válasza cirkus (#45013) üzenetére


tikshow
addikt

Pontosan.

(#45016) troll81 válasza cirkus (#45013) üzenetére


troll81
addikt

szia igen az lessz a probléma 32 bit 4gb memoriáig kezel :K

(#45017) moonguru válasza cirkus (#45013) üzenetére


moonguru
őstag

Igen.

Monitor Guru!

(#45018) ludsimon válasza lyzzard (#45010) üzenetére


ludsimon
veterán

Orbitálisan nagy pech, mert HDD-vel semmi gond! :R

Én nem tudok ezzel ennyit foglalkozni, olyan mint egy csaj annyit akarja, hogy foglalkozzak vele. Nekem nincs gépre ennyi időm. :D Inkább töltsön be picit lassabban és tudjak vele dolgozni, mint, hogy 2 hetente ezzel szarozzak.

undefined

(#45020) FefeeX


FefeeX
veterán

(#45021) anonimus25


anonimus25
tag

sziasztok.ide irok mert ti talán át tudtok irányitani a megfelelő topicba.van egy laptopom ma elszállt rajta a windows xp.sajna mikor ujra akartam telepiteni kiderült hogy a cd meghajto közben megadta magát nem olvas.nos a kérdés az lenne hogy hogyan tudnám usb-n keresztül feltelepiteni lehető legegyszerübb modon.válaszotokat elöre is köszönöm.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#45022) sgergi válasza anonimus25 (#45021) üzenetére


sgergi
veterán

(#45023) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Egy kis android. Win7 alatt simán fel tudok pakolni zenéket úgy, hogy le is játssza a mobil. Mindezt úgy, hogy az USB-kapcsolódási mód 'Médiaátviteli mód (MTP)'-re van beállítva. XP alatt viszont ugyan ez a beállítás nem működik. Fel akarja telepíteni a pc companiont, de nem sikerül neki illetve a számítógép nem is látja se a mobilt se az sd kártyát. Átállítottam a kapcs. módot 'Adattárolási mód (MSC)'-re, így sikerül rápakolni, viszont a lejátszó nem mutatja azt a mappát a saját listájában. Astro file manager szerint fent van a mobilon az egész mappa, de a lejátszó még sem találja.
Szerintetek mi lenne a megoldás, hogy XP-s gépről is tudjak zenét pakolni rá?
A válaszokat előre is köszönöm!

Si vis pacem, para bellum!

(#45024) Lenry válasza sznyunyi (#45023) üzenetére


Lenry
félisten

pont tegnap futottam ebbe bele

az XP-ben alapból nincs MTP támogatás, fel kell tenni az MTP Porting Kitet

meg pár helyen olvastam, hogy a Windows Media Player 11 is kell hozzá, úgyhogy én föltettem ugyanabban a körben azt is, de nem tudom, hogy végül hozzájárult-e a sikerhez, mindenesetre működött.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45025) Vakegérke válasza anonimus25 (#45021) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha jól tudom, 4 gigásnál nem lehet nagyobb a pendrive, erre vigyázz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45026) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Internetre, illetve Office 2007 futtatására melyik proci a jobb?

Intel Pentium 4 2600 MHz, 800 MHz FSB, 512 KB L2 cache, Northwood mag, Hyper-Threading Technology

vagy

Intel Pentium 4 3066 MHz, 533 MHz FSB, 512 KB L2 cache, Northwood mag, Hyper-Threading Technology

Magyarán szólva a nagyobb FSB számít többet, vagy a magasabb órajel?

Köszönettel: Munkácsi Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#45027) agressiv válasza Márk (#45026) üzenetére


agressiv
addikt

Órajel.

Hát még a borz.....

(#45028) Lenry válasza Vakegérke (#45025) üzenetére


Lenry
félisten

de lehet.

(#45026) Márk édesmindegy.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45029) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni egy ilyet, de nem találok belföldön rövid (15-30cm, esetleg max. 50 cm) HDMI kábelt. Ti tudtok ilyenről, vagy azt is eBay-ről kéne vadászni? :U Nem szeretnék fölösleges kábeldzsungelt...

(#45030) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok.

Van egy intel alaplapú s478-as 2,8ghz cpu, 2x1 gb ram, fx5500 vga számítógép.
Az elmúlt pár napban, azt a jelenséget produkálja, hogy az esti kikapcsolás után reggel nem akar betölteni semmit.

Ha 5-6 alkalommal megmozgatok mindent, és BIOS reset-elem mindig, akkor nagy nehezen hajlandó bekapcsolni, és amíg nem kapcsoljuk ki, addig szépen megy.
Ha viszont kikapcsoljuk, akkor után megint el kell játszani vele ugyan ezt az 5-6 alkalmas mindent kiszed, betesz.

Egyenként kivettem a hardvereket, akkor jelezte azoknak hiányát a speaker sípolásokkal.
A hardvereket sajnos külön- külön nem tudom tesztelni másik lapban, mert nincs másik s478-as alaplapom.

Valami javaslat a hiba megoldásához, netán szűkítéséhez ?

(#45031) Lenry válasza DJ WOKKY (#45030) üzenetére


Lenry
félisten

azért tápot próbálj cserélni, illetve nézd meg a lapon a kondikat, valószínűleg kiszáradtak és / vagy púposak is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45032) DJ WOKKY válasza Lenry (#45031) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

A kondik épek, ezt már néztem én is.
Másik táppal nem néztem még, de megnézem mindjárt hátha...

(#45033) troll81 válasza DJ WOKKY (#45030) üzenetére


troll81
addikt

szia memoria hiba esetleg + kontakt hiba?ilyeneket néztél?

(#45034) DJ WOKKY válasza troll81 (#45033) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Memóriát néztem egyesével is. Variálva mindenhogy, sőt másik memóriával is, s úgy sem volt jó sajnos.
A kontakt végett kitisztítottam és átnéztem minden csatlakozót. Ilyen téren sem találtam hibát, de átnézem még egyszer, mert már nagyon zavar.

Egyébként bekapcsolni bekapcsol. Felpörög minden, ventik, vinyó. Csak a boot képernyőt sem adja be már.
Jelet sem küld a monitornak.

(#45035) troll81 válasza DJ WOKKY (#45034) üzenetére


troll81
addikt

vga csere volt e már? esetleg proci csere mert én azzal szivtam mire kiderült h az szivat... :K

(#45036) DJ WOKKY válasza troll81 (#45035) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Másik táppal is ugyan az a helyzet.

Sem procit, sem vga-t nem tudtam eddig nézni, mert nincs itthon.
De délután tudnak hozni egy másik vga-t. Azzal meg tudom nézni, egy másik procit nem tudom honnan szerzek.

(#45037) PC4200


PC4200
tag

HLDJ-hez ne mtudok egy játékot se adni!
Miért? Nem talál egy darabot se!

CSAK a puffin :)

(#45038) Timyyy


Timyyy
őstag

Miért van az, hogy bármilyen youtube videót nézek, a vidi háromnegyedénél megakad, a kép megy tovább pár mp-t, a hang eltűnik, és egyszercsak megjelenik a hangyás háttéren a felirat: hiba történt, próbálkozz később.

Hiába frissítek, hiába indítom újra a böngészőt, tökmindegy, mindig megakad, nem tudok egy videót se végignézni.

(#45039) Lenry válasza Timyyy (#45038) üzenetére


Lenry
félisten

mennyi hely van a C:\-n?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45040) tikshow


tikshow
addikt

Szükségem lenne egy olyan képnézegető vagy fájlkezelő programra amiben a képeket egyénileg megszabott csoportokba, kategóriákba tudom sorolni, majd tudok keresni ezekre a kategóriákra. Pl egy képnek lehetnek ezek a kulcsszavai: kék, fekete, gazdaság, üzlet - ha ezek közül bármelyikre rákeresek akkor dobja ki.

Tud valaki valami hasonlót?

(#45041) FefeeX válasza tikshow (#45040) üzenetére


FefeeX
veterán

Adobe Lightroom? :)

(#45042) tikshow válasza FefeeX (#45041) üzenetére


tikshow
addikt

Meglesem, nem tudtam, hogy tud ilyet. :)

(#45043) Timyyy válasza Lenry (#45039) üzenetére


Timyyy
őstag

50 gb.

(#45044) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Van nekem egy USB-s Bluetooth 4.0 eszközöm. Ezzel a kis g.civel az a gond, hogy ha a gépre dugom, akkor vagy felismeri a gép vagy nem. Van hogy jól működik, de ha benne marad a gépben pár nap alatt fullra használhatatlan lesz. Lát mindent, minden eszközt pikkpakk párosítani lehet, jó nagy a hatótávja, de ha fájlokat akarok küldeni, akkor nem csinál semmit! Volt nekem régebben egy másik, de az BT 2.0 volt, az is ezt csinálta. Nokia E72-re akarok cuccokat küldeni, de egyszerűen vár és lóf@sz se történik akárhol is küldöm. Se TC-ből se PC Suite-ből se a Bluetooth windowsos felületéről, semmi!

Erre okos megoldása van valakinek?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#45045) seederking


seederking
őstag

Hali

Tv-knél mi a különbség a Hd ready és a FullHD között?
A hdready 720p a full hd meg 1080p?
Mert a 720p is elég jó képminőséget ad szerintem.
Vagy bonyolultabb a dolog?

(#45046) Rivaul válasza seederking (#45045) üzenetére


Rivaul
addikt

Amit írtál az.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45047) Impressa válasza seederking (#45045) üzenetére


Impressa
őstag

Leírtad magadnak a választ ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#45048) Eternitys


Eternitys
aktív tag

sziasztok,

lenne itt egy 60Hz-en ketyegő 24"-os Samsung monitor[specikáció] amin 3D-s filmeket anaglyph red/cián szemcsivel szeretnék nézni de a köv gondom van:
a színek egyáltalán nem színhűek. minden szín sárgás-zöld és kékes-szürke színben pompázik. így élvezhetetlen bármit is nézek rajta. lehet ezen javítani valahogy hogy színhűek legyenek a filmek? vagy anaglyph szemcsivel nézve alapból minden film ilyen sz....ul néz ki? Megj:a 3D működik, nincs szellemkép se, stb. köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#45049) sznyunyi válasza Lenry (#45024) üzenetére


sznyunyi
tag

Szia!
Nekem valahogy ez a megoldás sem segített. :(
Felraktam az MTPPK12-t, ahogy javasoltad, a WMP11 meg alapból fent van. Ezek után ha csatlakoztatom a telót feljön egy új hardver varázsló, és kéri hogy telepítsem a hozzá tartozó szoftvert. Rányomok, hogy telepítse, majd el is kezd valamit másolni, de kb negyed mp múlva megakad és kidobja azt az üzenetet, hogy:

"A hardver telepítése során probléma volt:
MTP Device
A következő hiba történt az eszköz telepítése alatt:
A megadott szolgáltatás nincs telepítve."

Pedig kétszer is felraktam amit javasoltál. Van esetleg valami más ötleted? Vagy valaki másnak? >>Eredeti kérdés!<<

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#45050) FefeeX válasza Eternitys (#45048) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez az Anaglyph hátránya. Színezni kell, hogy a színes szemüvegen keresztül mást lássanak a szemeid. Érdekesen akarsz úgy színhű képet, hogy mindkét szemed előtt másik, erőteljes szín van...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.