Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Van egy Jabra Stone 2 Bluetooth headsetem. Ezt szeretném csatlakoztatni a számítógépemhez ugye Bluetooth-on keresztül mikrofonként. Egyszer már sikerült haveromnak elérnie hogy működjön, de egyszer megszakadt a kapcsolat, aztán azóta se megy.
Eltávolítottam a párosított eszközök közül, majd újra csatlakoztatnám, de a füles alap 0000 kójták nem fogadja el. Azt írja hogy a füles nem támogatja ezt a párosítást! :(

Mi lehet a baj és hogyan tudnám megoldani? :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35152) PapB18 válasza sgergi (#35150) üzenetére


PapB18
tag

És ezt bármilyen alaplapnál meglehet csinálni ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35153) sgergi válasza PapB18 (#35152) üzenetére


sgergi
veterán

Általában. De, ha írsz egy alaplap típust, akkor megnézhetem, hogy mi a helyzet.

(#35154) PapB18 válasza sgergi (#35153) üzenetére


PapB18
tag

Asrock ConRoe1333-D667 R1.0
Köszi hogy segítesz !
És akkor ha belépek a biosba csak keressek olyat hogy Bios screen ? Vagy valami hasonlót.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35155) sgergi válasza PapB18 (#35154) üzenetére


sgergi
veterán

Manualt nézegetve nem találtam ilyet, de azért nézd meg te is.

(#35156) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv

Adott egy Gigabyte alaplap, amin egy ide csati hely van. Na mármost... Erre szeretnék kötni egy ide winyót és egy ide dvd olvasót. Lehetséges ez? Nekem úgy rémlik, hogy anno a régi gépemnél az volt, hogy egy ide kábelre két azonos hardvert lehet kötni, winyót és dvdírót nem lehet, mert nem fogja őket felismerni... :S Jól emlékszek? Vagy lehet hogy anno nem jól jumperoltam?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35157) Paulo81 válasza PapB18 (#35149) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszönöm a megerősítést!
Igen, én is így olvastam, aztán puding próbája az evés. :)

(#35158) PapB18 válasza Satyricon (#35156) üzenetére


PapB18
tag

Satyricon:
Persze hogy lehetséges !

sgergi:
Azért írtam ezt mert ezen van beállítva vagy nem tudom én annyira nem értek hozzá de ha otthon leszek írok további fejleményeket !

Ha valaki tud még valamit erről írhat nyugodtan !

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35159) Vakegérke válasza Satyricon (#35156) üzenetére


Vakegérke
veterán

A winyót master-re, az olvasót slave-re jumpereld, és a winyó legyen a kábel végén. Nem lesz problémád.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35160) spista222 válasza Satyricon (#35156) üzenetére


spista222
addikt

Lehet egy kábelre kötni különböző hardvereket de az írókat(CD vagy DVD) azért szokták különbözőre kötni hogy ne fogja le az egyik a másikat-> CD bengázásakor a HDD áll, CD/DVD írásnál viszont a HDD lassítja azt mivel ugyanazon a kábelon működnek de időben elosztva.

Régebben egy gépében is egy kábelon volt és rossz CD esetén csak állt a gép ameddig az olvashatatlan CD-t ki nem vettük a gépből és csk utána kezdett el kotorni a HDD:).
Ha nem sokat használod az optikát akkor észre se fogod majd venni a különbséget.

(#35161) Vakegérke válasza spista222 (#35160) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne riaszd már el szegényt. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35162) Qru válasza spista222 (#35160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért kell 80 eres kábelt használni a 40-es helyett akkor nincs ilyen szívás.

#nincsbennetarcsi

(#35163) agressiv válasza spista222 (#35160) üzenetére


agressiv
addikt

Erre megoldás, hogy az optikákat kell az IDE 1-re és a vinyókat az IDE2-re kötni, így nem akasztja meg a gépet egy nehezen olvasható lemez, vagy hasonló. :)

Hát még a borz.....

(#35164) spista222 válasza Qru (#35162) üzenetére


spista222
addikt

Mit számít hogy hány eres ha a CD azt mondja hogy Busy (elfoglalt) és lefoglalja a kábelt akkor lehet akármilyen kábel megáll a hdd is nem?

agressiv elolvastad a kérdést?:D csak 1 IDE csatlakozó van az alaplapján:)
Régebben nekünk azért volt egybe a CD+HDD mert így a mobilrack lehetett akárhogy jumperelve mindig elindult ha csak nem asrock lap volt mert az akadékoskodik ha csak 1 meghajtó van a kábelon és az nem master még a Post-nál sem enged tovább.

[ Szerkesztve ]

(#35165) Qru válasza spista222 (#35164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tapasztaltam hasonlót. Ha így lenne akkor pl nem tudnál cd-ről hdd-re másolni ha egy kanócon lógnak. Márpedig lehet. Sztem nálad vmi más hiba lehetett anno...

#nincsbennetarcsi

(#35166) spista222 válasza Qru (#35165) üzenetére


spista222
addikt

Nem a másolásra gondolok, hanem tegyél be egy karcos CD-t egy olyan gépbe ahol 1 IDE kábelen van a HDD(master) és ODD(Slave).
Amikor nem tud olvasni az ODD mert pl hibás a CD(karcos, rosszul/hibásan megírt) akkor az egész rendszer megáll a HDD sem kerreg mivel a CD lefogja azt az 1 kábelt. Nem is kell feltétlen hibás CD-t berakni elég egy sima CD és amíg felpörög/beismeri addig a HDD is áll a legtöbb ODD esetében(van egy két kivétel de nagyon ritka).
Így már érthető volt?

(#35167) Varoz válasza spista222 (#35166) üzenetére


Varoz
őstag

Annak semmi köze a kábelhez. Azért áll a rendszer, mert arról akar bebootolni. :DDD
Kapcsold ki a CD-ről való boot-ot és nem fog megállni! :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35168) spista222 válasza Varoz (#35167) üzenetére


spista222
addikt

:F
Nem :O
Na akkor lépésről lépésre:D
Betöltött az XP-> itt van az asztal előttem.
Berakok egy CD-t elindítom a Total Commandert.
Mivel beraktam a CD-t és most kezdi el beolvasni és tököl is vele így még a total commander is csak akkor indul el amikor már felismert a CD-t.
Vili?

Másik opció
Betöltött az XP-> itt van az asztal előttem.
Total Commander, karcos CD másolása kiírja hogy 100 év van hátra mert karcra futott ilyenkor a rendszer is áll hiába kattintasz bárhova ameddig nem veszed ki a CD-t egy mm-t nem fog mozdulni semmi az egérmutatón kívül.

(#35169) agressiv válasza Varoz (#35167) üzenetére


agressiv
addikt

Dehogyis, nem arról van szó, jól beszél a csávó, igaza van és leírtam a megoldást is rá az előbb. :K

Hát még a borz.....

(#35170) Qru válasza spista222 (#35166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

#nincsbennetarcsi

(#35171) Varoz válasza spista222 (#35168) üzenetére


Varoz
őstag

Soha az életben nem találkoztam ilyennel. :F

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35172) agressiv válasza spista222 (#35164) üzenetére


agressiv
addikt

Elolvastam, én csak érdekességként írtam. :) A többit megoldottátok.

Hát még a borz.....

(#35173) Met


Met
nagyúr

Van egy gép, usb-s külső vinyóra szoktam backupolni időnként a fileokat Cobian Backup-al.
Iszonyat lassú lett, több óra alatt 1-2%-ot halad csak és nem olyan sok az adat. Régen az én gépem volt ott nem volt gond de újra lett telepítve (nem én követtem el) és azóta ilyen lassú. Ráadásul másolás közben feldobálja hogy "nem sikerült a késleltetett írás" beállítottam az itt javasoltakat és nem javult a helyzet. Sata-s a vinyó.
Tegnap újra telepítettem de most is használhatatlanul lassú.

Mit kellene át állítani?
XP SP3 32 bit

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35174) spista222 válasza Varoz (#35171) üzenetére


spista222
addikt

Én is csak akkor amikor megjött a 915-ös alaplap és le kellett redukálni az eszközök számát kettőre mivel 1 db IDE port volt rajta, és SATA-s cucc még akkor drága volt.

Qru
agressiv

:R

Met Milyen állapotban vannak a HDD-k sentinel szerint?
Nem vált át véletlen USB1.1 re?
Csak USB-ről kap feszültséget a HDD?

[ Szerkesztve ]

(#35175) Met válasza spista222 (#35174) üzenetére


Met
nagyúr

Sentinel szerint minden ok mindkét vinyóval.
Azt hol tudom megnézni milyen üzemmódban megy az usb?
Külső tápos a ház (Icybox IB 390)

Most másolok fel TC-vel 180kbyte/másodperc :Y

Alaplapi driverek frissek.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35176) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Android telómon (ZTE Blade) hálózatról szoktam filmeket lejátszani, általában mindent visz, de most letöltöttem egy sorozatot aminek 1 része 500mb, és ez szakadt elég rendesen.
Any video converterrel konvertáltam úgy, hogy minőségnek kiválasztottam az android mobil formátumot, így a méret csökkent és le is tudja már játszani de még mindig nem problémamentesen mert 10ms. ként 1-1 ms.-re leáll ami elég idegesítő.

Mit tudok csinálni?

Üdv,
Misi

(#35177) spista222 válasza Met (#35175) üzenetére


spista222
addikt

Legegyszerűbben úgy hogy kipróbálod másik gépen, ha ott jó akkor az USB- portokkal van gond ha ott is ilyen lassú akkor a külső ház kezdi megadni magát.
Mit másolsz?
Sok kis fájlnál ne csodálkozz ha akár ennyire is lecsökken a sebesség, ha nagy több10 MB-os dolgokat másolsz akkor valamivel nagy gond van.

misirulez Nem lehet hogy ekkora adatsűrűséggel már nem bír el valamelyik eszköz?
Olyan formátumra kellene konvertálnod amit már vitt.

[ Szerkesztve ]

(#35178) Met válasza spista222 (#35177) üzenetére


Met
nagyúr

Most bedugtam hátra és már 21k nál tart a sebesség, úgy néz ki az előlapi adta meg magát, kérdés hogy hardveresen vagy valami beállítás hiba :F
Amúgy sok kis file és sok nagy file :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35179) gtamate2 válasza xxxthrief (#35146) üzenetére


gtamate2
veterán

Ez csak egy külső kereső, ingame sokkal több van ennél. Steamről töltöttem a játékot természetesen :)
11 Eurot simán megért szerintem, de most volt fél áron :)

Sub-ZeRo: Néha egy kicsit pihenni kell ;]

*Sn0w

(#35180) soo277


soo277
őstag

Sziasztok.
Tegnap átformáztam a pendrive omat NTFS re.
rá is tudtam másolni a 20GB os FULL HD filmet. de most meg nem játca le a tv-m média lejátszója :O
valami ötlet?

BT: wersoo#21211

(#35181) soo277 válasza soo277 (#35180) üzenetére


soo277
őstag

Ez érdekes most letöröltem a 20gb os mkv filmet ,felmásoltam 1,4gb os mkv ,és ezt meg lejátca :D
ez mitől lehet? :F

BT: wersoo#21211

(#35182) donjohnson válasza soo277 (#35181) üzenetére


donjohnson
addikt

milyen tv-d van?
a mienk is csak 15 gigáig képes lejátszani, a nagyobbakat általában nem kezelik, ahhoz külső médialejátszó kell.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35183) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,
Most kezdtem el megismerkedni a steam-el, az első megvásárolt játékom a Spec Ops The Line volt, le is töltöttem de nem találom hova telepitette. Vagy ha steamen vásárlok akkor csak steam-ből, online tudom indítani a játékokat?

(#35184) BomiBoogie válasza RedHarlow (#35183) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Steam-ből tudod indítani, a Library-ből. Elméletileg offline módban is működhet, de legalább egyszer be kell jelentkezned online is.

(#35185) ch003067 válasza ch003067 (#35139) üzenetére


ch003067
addikt

Up !

(#35186) fess válasza RedHarlow (#35183) üzenetére


fess
őstag

amúgy oda telepíti,ahová a steam programot telepítetted

(#35187) BomiBoogie válasza fess (#35186) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azon belül pedig Steam/steamapps/common.

(#35188) PapB18


PapB18
tag

Üdv!
Mennyi lenne egy xbox 360 ban egy dvd olvasó csere ? vagy nem tudom pontosan hogy hívják !
vagy esetleg a javítása ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35189) unravel válasza PapB18 (#35188) üzenetére


unravel
őstag

Erre tessék!

¯\_(ツ)_/¯

(#35190) PapB18


PapB18
tag

oké!
csak gondoltam azonnali kérdések és mondom akkor írok ide de közben megtaláltam !
köszi

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35191) soo277 válasza donjohnson (#35182) üzenetére


soo277
őstag

Ez a tv m van

[ Szerkesztve ]

BT: wersoo#21211

(#35192) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

BenQ G2220HD monitorom van, és mivel nincs 24" így FULL HD-n elég kicsit a betűk stb...
Széthúzhatom a weboldalakat de úgy nem az igazi.

Milyen felbontást ajánlotok amin szintén éles képe van?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35193) Bogyó bá' válasza enginev3.0 (#35192) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bármelyik LCD-monitornak (típustól függetlenül) csak a natív felbontáson van éles képe. Nagyíts bele a weblapokba: ctrl + görgetőkerék az egéren. Visszaállítani ctrl + 0 kombinációval tudod.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35194) donjohnson válasza soo277 (#35191) üzenetére


donjohnson
addikt

ez a tv max 30 mb/s-os full hd mkv videókat tud lejátszani, tehát amelyik film 20 gigás méretű, akkor az már általában meghaladja ezt a bitsebességet és emiatt nem kezeli.
ezzel nem tudsz mit csinálni. vagy veszel hozzá egy külső médialejátszót vagy kisebb méretű filmeket nézel rajta.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35195) miles.co válasza enginev3.0 (#35192) üzenetére


miles.co
csendes tag

Szerintem a full hd lenne az optimális, annyit próbálj ki, hogy a képernyő felbontás-beállításoknál nyomsz egy "nagyobb ikonok" vagy ha w7, akkor közepes nagyítást, és máris jobb lesz az arány a weblapok mérete.
De ha így sem tetszik akkor a 768-as hd felbontást próbáld meg (az a "lefelé-váltója" elvileg). (1366x768)

[ Szerkesztve ]

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35196) soo277 válasza donjohnson (#35194) üzenetére


soo277
őstag

Aha értem!

BT: wersoo#21211

(#35197) kjani18 válasza enginev3.0 (#35192) üzenetére


kjani18
őstag

Elvileg éles képet még a natív felbontás felén ad. 960/540

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#35198) miles.co


miles.co
csendes tag

(Egyébként) Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy adott egy MS-7254 ver:3.0 alaplap.
2x működés közben áramszünet érte.
Ha bekapcsolom akkor azt írja ki, hogy: ERROR: System fan not detected. Stb., túlmelegedhet a gép, stb., ezért lekapcsolja a gépet, és ki is kapcsol.
Van benne system fan, forog is, de kicseréltem egy másikra. BIOS-ban látszik is, hogy van, ámbár hibásan jelez, mert ~7000-8000 rpm-et mutat, de látszik, mint működő ventillátor.
Persze így nem indul a gép.
DE!
Amint BIOS rezet, ramok ki-vissza, akkor "CMOS default loaded" és akkor elindul egészen addig, amíg kap villanyt, vagyis amíg ki nem húzom a tápot. (bár már ez az emlélet is megdőlni látszik, mert egyszer csak megint "fan not detected" van, és akkor megint kikapcsol.)
Akkumlátort is cseréltem, nehogy az baszakodjon, és másik tápot is tettem bele, izmosabbat, "hátha" alapon.
BIOS-ban nem tudom letiltani a fan controllt, mert ez a gyökeredvény HP BIOS, ami butítva van.
BIOS-ban Halt on: No errors-ot is próbáltam, nem érdekli, megáll, és kikapcsol.

Van valami ötlete valakinek, illetve találkoztt már valaki valami hasonló hibával?

BIOS upgrade-en gondolkozom, de az már a végső ötletem, és azt meg amúgy sem csinálnám szívesen, mert mivan ha megsérült a BIOS és nem megy végbe a frissülés, és akkor kuka az alaplap teljesen.

Köszönöm előre is, ha már elolvastad! :R

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35199) kjani18 válasza miles.co (#35198) üzenetére


kjani18
őstag

Esetleg próbálj olyan ventit, ami jó fordszám jelet ad. A bios upgrade, ha sérült a bios helyrehozhatja, de ha olyan gond van, el is pusztulhat a lapod, próbáld végső esetben szervízben, így ha ők b@ák el, nem te viszed el a balhét.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#35200) agressiv válasza miles.co (#35198) üzenetére


agressiv
addikt

Normális ventilátor kell rá és a probléma megoldva. BIOS resethez pedig nem kell kiszedni a ramokat.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.