Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) Ubi


Ubi
tag

Sziasztok!

Vettem egy új gépet, de sajnos nem ad képet. Mielőtt visszaküldeném bevizsgálásra garanciában, gondoltam megkérdezem hátha találkoztatok ilyen problémával. Gondolnék valamilyen kompatibilitási hibára, de mindegyik hardvert az alaplapi ajánlásokból válogattam össze, szerintem ez nem lehet probléma. Eszembe jutott még, hogy régi a BIOS és frissíteni kellene, de mindegyik támogatott CPU minimális BIOS verzió száma F3. Ezért gondolnám, hogy minimásian az lehet rajta. Mivel nem indul el, nem tudom ellenőrizni. A legrégebbi BIOS ami tölthető az alaplaphoz F7. Lehetne még a VGA, de ha kicserélem olyanra ami biztosan jó mert minden nap használom egy másik gépben, vagy csak a CPU-ban lévő integrált GPU-t használnám se kapcsol monitort. Monitor jó, de már cseréletem azt is. A speaker nem sípol vagy csipog, nem jelez hibát. Kihagytam valamit mielőtt visszaküldeném?

Konfiguráció:

Alaplap: Gigabyte X670 AORUS ELITE AX
CPU: AMD Ryzen 7 7700X
Ventilátor: Be quiet! Dark Rock Pro 4
RAM: Corsair 32GB DDR5 6200MHz Kit(2x16GB) Vengeance Black (CMK32GX5M2B6200C36)
VGA: Gigabyte RTX 4070 GAMING OC 12G
M/2 SSD: Gigabyte 1TB M.2 2280 NVMe Aorus Gen4 5000E (AG450E1TB-G)
Tápegység: Be quiet! 850W 80+ Gold Straight Power 11
Ház: Be quiet! Pure Base 500DX Black

Előre is köszönöm a választ! :R

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140002) Csupingo válasza Ubi (#140001) üzenetére


Csupingo
veterán

Elég sok mindent kipróbáltál már, szinte csak az alkatrész hiba maradt. Alaplapra bekötötted az extra tápot is ugye? Érdemes lehet 1 memóriával próbálni, mindegyik foglalatban, ssd nélkül is. Aztán kipróbálnék egy bios frissítést is még visszaküldés előtt, nem veszíthetsz semmit. Ennél az alaplapnál könnyen meg lehet oldani a q-flash gombbal és a bios usb foglalatba történő pendrive csatlakoztatásával.
A vga-kat is lehet próbálgatni a többi foglalatban is. Nekem pl. régi bios-szal a régi vga csak a legalsó pcie-ben működött.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#140003) mezis válasza Ubi (#140001) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Pakstól indulva meddig jut el az áram? (Tápegységet tesztelted?)

Csak az alaplap "csupaszon" és csap proc. és egyetlen RAM modul?

mezis

(#140004) AlyrArkhon válasza Ubi (#140001) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

egyben gép garral, vagy Te raktad össze? Oprendszer van rajta vagy nincs?
Ha van oprendszer, főleg ha az win, akkor meg kéne próbálni _egyszerre_ rátenni egy VGA-val egy monitort az alaplapira, és egyet a dedikált kártyára, hátha valami el...rontott beállításon maradt, és azért nem látsz semmit, mert amit néznél, az másodlagos monitorként szerepel. És kicsit próbálkoznék a monitorváltó gombokkal is (általában AltGr+Fvalami, Vagy Fn+F valami).
A dedikált kártyánál is lehet olyan nyűg, hogy a másik típusu csatlakozóaljzaton adná ki a jelet, mint ahova dugsz valamit (ha jól emlékszem, ez a kártya DP/HDMI)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#140005) Rowon válasza mezis (#140003) üzenetére


Rowon
veterán

"Pakstól indulva meddig jut el az áram?"

Gondolom az első nagyobb alállomásig, majd utána a többi kisebbe, majd végül a trafókig, a villanyórákig és végül ifj. Vér István számítógépéig.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#140006) gregory91 válasza mileston3 (#139995) üzenetére


gregory91
senior tag

"Lehet hogy akkor automatikusan átvált arra hogy az SSD legyen a rendszerindító partíció?"
Legfeljebb egy apró beállítást követően,igen.
"Mint ha lenne egy Win7-em meg egy Win10-em és amelyikkel épp akarok működni?"
Általában az utoljára telepített rendszer felismeri ha van másik is telepítve és azt beteszi "bootentry"-be.
Tudtommal van a rendszerben erről szóló beállítás,de az ilyen jellegű windows-s tudásom kikopása miatt hirtelen nem tudom(bár a egy külső bootloaderrel simán megoldható).
Amúgy a BIOS-ban egy boot sorrendet néztél már?
Ha normálisan csináltál mindent akkor a BIOS beállítása között a boot sorrendben ott kell lennie egy Windows vagy valami hasonló(meghajtónév+uefi vagy +efi vagy bootmgr.efi) bejegyzésnek.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#140007) Ubi válasza Csupingo (#140002) üzenetére


Ubi
tag

Igen, ezek még visszavannak. Most sajnos a munkahelyen vagyok, de estefelé már szedem szét. Tegnap 11 felé már nem volt kedvem szétkapni. Ami még visszavan, hogy szétszedem az egészet és deszkában az asztalon lepróbálom. A CPU hűtőt is le kell vennem, mert nem lehet máshogy a memóriákat kiszedni és átrakni vagy egyesével lepróbálni. A plusz 12V a CPUnak be van kötve. Nem is egy, hanem mindkét helyen ahogy kell. Tápcsere még nem volt, de valahogy még azt is próbálok majd cserélni. Aztán több ötletem nagyon nincs. A gépet Én válogattam és raktam össze. Esetleg még a BIOS reset jutott eszembe, de mivel zsír új a lap, kizártnak tartom, hogy megoldaná a problémát.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140008) Ubi válasza AlyrArkhon (#140004) üzenetére


Ubi
tag

Igen, jól mondod. Van DP és HDMI is. Egyiken sem ad képet. Kipróbáltam. Op rendszer nincs rajta, még a bejelentkező kép sem jelenik meg. A két monitoros dolog jó ötlet! Eszembe se jutott. Köszi! Remélem nem valami hardver hibám van. Elég drága és minőségi cuccokat vettem, de tudom, előfordulhat. Ha lesz valami fejlemény majd írok, hátha másnak a későbbiekben segítségére lenne.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140009) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,
Van egy FPS játék(Hunt: Showdown) aminél azt tapasztalom, hogy X idő közönként droppol egyet a játék, de nem FPS drop. Az gyakorlatilag fix 144 és mikor ez a jelenség van az nem esik le. Itt a configom, ami elég új. 2 hónapja vettem mindent újonan, a VGA ami használt. A játék egyébként a 990Pro van telepítve, ami PCI4.0-s foglalatban van.
Mi lehet a gond?
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D
GPU: Nvidia RTX 3090-Ti
SSD: Samsung MZVLB512HBJQ-000H1 512GB
SSD: Samsung 990 Pro 1TB
RAM: G.SKILL Ripjaws V DDR4 3600 C18 2x16GB
MBD: Asus TUF GAMING B550M-PLUS
Screen: SAMSUNG Odyssey G5 32"
Keyboard: Corsair K70 RGB
Mouse: Logitech G403 Wire

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#140010) Cs1csó válasza iceQ! (#140009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen tápegységed van? Az eseménynapló ír valamit?
Játék alatti terhelés esetén megjelenő hiba VGA vagy táp szokott lenni főleg.
Esetleg VGA drivert frissíthetnéd, vagy egy régebbivel (feltéve ha a játék amivel játszol arra nem tartalmaz valami profilt.)

[ Szerkesztve ]

(#140011) Grave_444 válasza iceQ! (#140009) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Más játékban is csinálja? Valamilyen vga benchmarkot futtattál már?

(#140012) mezis válasza Rowon (#140005) üzenetére


mezis
nagyúr

Bontottam én már asztali PC 230V-os kábelét, mert kíváncsi voltam miért nem jut el az áram a tápegységig. Zöldes korrózió a rézvezeték közepe táján. Évekig nem volt vele semmi probléma.....

mezis

(#140013) iceQ! válasza Cs1csó (#140010) üzenetére


iceQ!
addikt

és Grave_444

3090TI előtt egy 3080Ti volt, nem tapasztaltam ilyet. Tápegység egy FSP Hydro GT Pro 1000W. Ezzel nem hiszem hogy gond lenne.
Eseménynapló üres, nincs hiba. Átnéztem már mindent. A benchmark meg nem hozott hibát, MSI Afterburn-el teszteltem. Más játékban nincs ilyen jelenség, ezért is furcsállom ezt.

Egy korábbi VGA dirvert tényleg jó lenne megpróbálni.
Erre még most nem is gondoltam.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#140014) Rowon válasza mezis (#140012) üzenetére


Rowon
veterán

:R Köszönöm az infót, még van mit tanulnom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#140015) Ubi válasza Ubi (#140001) üzenetére


Ubi
tag

Talán rájöttem miért nem indul. Szerintem az A1, B1 sínekbe raktam a memóriákat nem az A2, B2-be. Ha így van, akkor okozhat ez ilyen jellegű hibát?

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140016) Csupingo válasza Ubi (#140015) üzenetére


Csupingo
veterán

Volt már rá példa, hogy kényesebb lapok nem indultak ilyenkor, vagy nem működtek a memóriák magasabb órajelen ezért érdemes erre is figyelni. Elvileg a dual channel is csak meghatározott foglalatokban működik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#140017) Cs1csó válasza iceQ! (#140013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha más jétékban nincs akkor kizárásos alapon a játékkal van a gond.

(#140018) Ubi válasza Csupingo (#140016) üzenetére


Ubi
tag

Értem. Köszi!

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140019) Grave_444 válasza iceQ! (#140013) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vga csere után drivert újratetted?
Legújabb drivert töltsd le, DDU-val töröld a jelenlegit, netet nyomd ki és úgy telepítsd.

Ugyanez a játék ezzel a konfiggal hiba nélkül ment a 3080Ti-vel?

(#140020) iceQ! válasza Grave_444 (#140019) üzenetére


iceQ!
addikt

Kártya cserénél DDU-val töröltem a drivert, majd frissen telepítettem.
Igen, ugyan ezzel a konfiggal volt a 3080Ti is.

Van arra valami átfogó szoftver ami csinál egy benchmarkot vagyis inkább egy stress test-et az egész gépről?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#140021) Cs1csó válasza iceQ! (#140020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen értelek, SOHA SEMMIKOR MÁSKOR NEM JÖN ELŐ A HIBA csak EGYETLEN EGY JÁTÉK ALATT, akkor ott a játékkal van a gond, az, hogy a játék mi miatt problémázik arra magadnak kell rájönni:
- a driver, a beállítások, a monitor képfrissítési beállításai stb.

(#140022) iceQ! válasza Cs1csó (#140021) üzenetére


iceQ!
addikt

A monitor az 144Hz-en fut, a játékot lekorlátoztam ennyi FPS-re.
Grafika meg gyakorlatilag LOW-on van. Ezért nem értem. Lehet újra fogom tenni azt is, mert valahogy nekem ez nem áll össze, hogy jó-jó de nem jó :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#140023) Aryes válasza Ubi (#140001) üzenetére


Aryes
nagyúr

Triviális kérdés, de muszáj feltennem:

Ugye a videokártya kimenetére kötötted a monitort, és nem az alaplap videó kimenetére? :))

(#140024) Grave_444 válasza iceQ! (#140020) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pl egy ilyen is jó tesztelni. [link]

(#140025) Ubi válasza Aryes (#140023) üzenetére


Ubi
tag

Igen, persze. :DD

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140026) Ubi


Ubi
tag

Elindult az eredeti konfig! Redditen találtam meg a megoldást. Más is járt pont így mint Én. Semmi nem volt hibás és BIOSt sem kellett frissíten. (amúgy F5 volt rajta) A "gond" abból adódott, hogy jó 2-3 percig hagymnom kellett bekapcsolva és látszólag semmit tenni, hogy minden hardvert felismerjen és beállítson. Főleg a memóriákat. Miután végzett, újraindította magát és kapcsolta is a monitort. :DD

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140027) Csupingo válasza Ubi (#140026) üzenetére


Csupingo
veterán

Már más is írta, hogy várni kell, de 2-3 percre nem gondoltam volna. Örülök, hogy sikerült.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#140028) Top cat válasza Ubi (#140026) üzenetére


Top cat
őstag

AM5-nél előfordul sajnos a nagyon lassú POST.

Most már mennyi idő amíg bootolni kezd?

(#140029) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A teljesen legális és legfrissebb WIN 10-es PC-m asztalán van egy ilyen ismeretlen ablak, amivel semmit az ég adta világon nem tudok tenni, csak nagyon picire átmérezetni... :W

Valami ötlet, hogy mi lehet ez? :F

Köszi előre is a segítséget! :U

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140030) Pyttawrx válasza la_cc (#140029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nézd meg, a feladatkezelőben, mi az.
Honnan szedted a wint?

(#140031) la_cc válasza Pyttawrx (#140030) üzenetére


la_cc
addikt

Azt, hogy nézem a sok mindenből, hogy pont ez melyik? :)

A win-t innen vettem 2 éve kb. egy eladótól ÁFÁ-s számlával és be is lett regelve a MS acc-omhoz.

Köszi a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140032) gregory91 válasza la_cc (#140031) üzenetére


gregory91
senior tag

Arra értette hogy a telepítőt honnan szedted.
Feladatkezelő illetve a msconfig(win+r lenyomása után gépeld be),majd az automatikus indítás fülön kellene keresgélned.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#140033) la_cc válasza gregory91 (#140032) üzenetére


la_cc
addikt

Azt hiszem USB-ről raktam fel a win-t, amit meg az MS oldaláról csináltam meg.

Itt az "Indítás" alatt a letíltással nem tudok szétverni valamit? :) Annyira nem szoktam belemászni a win-be.

Van egy ilyen gyanús valami egyébként:

Szerk.: Tiltás és gép restart után is megmarad a "kisablak". :(((

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140034) Pyttawrx válasza la_cc (#140033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jobb klikk rá, és a tartalmazó mappa vagy mi.

(#140035) Top cat válasza la_cc (#140033) üzenetére


Top cat
őstag

Ha a Daemon toolst letiltod akkor is?

(#140036) la_cc válasza Pyttawrx (#140034) üzenetére


la_cc
addikt

Semmit nem csinál.

#140035 Top cat

Akkor se. :)

A pozíciója viszint reset-elődik restart után.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140037) Aryes válasza la_cc (#140036) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mire kell a Daemon tools, amit az oprendszer nem tud alapból?

(#140038) Top cat válasza la_cc (#140036) üzenetére


Top cat
őstag

Milyen vírus zaklatód van?
Felraknék egy malware scannert is mellé. Malwarebytes offline installer.

(#140039) la_cc válasza Aryes (#140037) üzenetére


la_cc
addikt

Már nem emlékszem, hogy mire fel raktam fel, most unistalláltam és még mindig ott van restart után is. :D

#140038 Top cat

Avast Free Antivirus. Felrakom, amit linkeltél... :U

Szerk.: Közben a fentit nem is tudja leszedni a win, illetve "nem találja". ;]

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140040) Top cat válasza la_cc (#140039) üzenetére


Top cat
őstag

" Közben a fentit nem is tudja leszedni a win, illetve "nem találja" "

Mit?

(#140041) la_cc válasza Top cat (#140040) üzenetére


la_cc
addikt

Ezt a jószágot: Avast Free Antivirus

A Malwarebytes lefutott. Nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140042) Top cat válasza la_cc (#140041) üzenetére


Top cat
őstag

Az elfér mellette.

(#140043) la_cc válasza Top cat (#140042) üzenetére


la_cc
addikt

Elférne, csak éppen nem igen működik ezek szerint, hiszen leszedni se tudom. :Y

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140044) Top cat válasza la_cc (#140043) üzenetére


Top cat
őstag

Letiltanám a java update-t is, hátha annak ragadt be valamije.

(#140045) la_cc


la_cc
addikt

Hoppá! Ez alapján eltünt a kis ablak... :C

Ez az ADWClearner karenténba tett valamit, amit le is töröltettem vele.

Mi lehetett ez?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140046) pjen válasza la_cc (#140043) üzenetére


pjen
félisten

Én csinállnék egy szűz telepítést, nekem ez a javítgatás sose jött be.

(#140047) Top cat válasza la_cc (#140045) üzenetére


Top cat
őstag

Az avlauch az antivírus betöltője. Ezek szerint sérült volt a telepítése.

(#140048) la_cc


la_cc
addikt

Korai volt az öröm. Visszajött restart után:

ADWCleaner:

Illetve meghülyült az MSI Dragon Center is:

:W

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#140049) Ubi válasza Top cat (#140028) üzenetére


Ubi
tag

Nem tudom, mert nem kapcsol be olyan gyorsan a monitorom. Azt tudtam mérni, hogy a bekapcsoló gomb megnyomásától a felállt Windows driverek nélkül 15,5 másodperc.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#140050) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Asus Zenbook, és egy C-Type HDMI hub.
A cél az, hogy a lapos alap 1 db HDMI csatiján túl, még egy monitort tudjak használni, tehát összesen kettő külsőt, és ehhez próbálgatom a HAMA cuccot. Elvileg plug & play, ha a Galaxy s10-re kötöm azonnal kivetíti a képernyőt Dex módban, azonban ha laptopra dugom, akkor "no signal" és fekete képernyő.
Mi lehet a gond? A notebookban egy Geforce MX250-es van és a 10th i5 proci.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.