Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) stopperos válasza Phvhun (#35399) üzenetére


stopperos
senior tag

Nincs értelme, ha nem esztétikai okokat szolgál. A kábelban a jel fénysebességgel terjed. Illetve a cat 5 kábel is 100m-ig tudja hiba nélkül a Gigabitet. Semmi nem fog változni. Többet érsz, ha csomagot cserélsz.
A hdmi kábelnál is ez van, ameddig nem akarsz 30 méter környékére merészkedni, a legolcsóbb teszkós szutyok is ugyanolyan jó. Felesleges kiadás itt a kábelre költeni, mert a kapcsolat nem analóg, hanem digitális.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#35402) #65675776 válasza stopperos (#35401) üzenetére


#65675776
törölt tag

"A kábelban a jel fénysebességgel terjed."

Na ez nem igaz.

(#35403) stopperos válasza sanyek2 (#35379) üzenetére


stopperos
senior tag

Először is töredezettség mentesíted egyszer a meghajtót.
gparted. Legfrissebbet letöltöd. Kiírod usb-re. Indítod arról a géped. Itt a lényeg, hogy egyszerre csak 1 műveletet csinálj. Ne rakj be többet a listába.
Először törlöd a 100 gigát. Utána lecsökkented a nagyobb hely méretét. Majd az elejére mozgatod (és ez a legparásabb és leghosszabb rész). Végül létrehozod az újat mögötte.
Ha biztonságosabbat akarsz, akkor csak méretet csökkentesz. És úgy hozod létre az újat.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#35404) stopperos válasza #65675776 (#35402) üzenetére


stopperos
senior tag

Igaz, van ellenállása a vezetéknek. De ez csak annyit jelent, hogy nem pont a vákuumbeli fénysebességgel terjednek az elektromágneses hullámok benne, hanem egy picivel kevesebbel. 30 méteren a jel kb 0,1 microsec. alatt megy végig. Míg egy ping 10 milisec. nagyságrendbe esik.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#35405) #65675776 válasza stopperos (#35404) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagyon messze van a fénysebességtől az elektronok valós áramlási sebessége. Két szabad ütközés között termikus sebességgel mozognak, ami mint neve is mutatja lendületből hőmérsékletfüggő. Emellett anyagi jellemző is. Emellett mivel az elektronok egymással és az atomtörzsekkel is ütköznek és szóródnak emiatt a valós áramlási sebességük (driftsebesség) még ennél is jóval alacsonyabb lesz.

30m-en mondjuk ez nem sok mindent befolyásol.

[ Szerkesztve ]

(#35406) brd válasza #65675776 (#35405) üzenetére


brd
nagyúr

Az elektronok áramlási sebessége itt nem igazán számít, mert a jel terjedéséről volt szó, és a kettő messze nem ugyanaz. Az elektronok, ha jól emlékszem, kb. 0,1mm/s sebességgel (ez persze vezető-, hőmérséklet-, stb. függő, ahogy írod) mozognak ilyenkor (már amennyire ezt mérni lehet, lásd határozatlansági reláció), de maga az áram közel fénysebességgel terjed, jól vezető fémekben. Úgy kell elképzelni, mint egy vízzel teli slagot: ha megnyitod a csapot, akkor nem a csaptól kell elérnie a víznek a cső végére, hogy folyjon a végén a víz. Az elektromos vezetők is tele vannak töltéssel, és a vezetőre kötött áram (megnyitott csap) hajtja egy irányba őket, amint az egyik végén elindul az áram, a másik végén "azonnal" (közel fénysebességgel) áramlanak a töltések.

The only real valuable thing is intuition.

(#35407) Lompos48 válasza brd (#35406) üzenetére


Lompos48
nagyúr

nem a csaptól kell elérnie a víznek a cső végére, hogy folyjon a végén a víz.

És lehet nem is érnek el soha a cső végére, mert egyfolytában ide-oda rohangálnak a vezetőpárban (mer' ugye váltóáramnak tekinthető), hacsak nem egyenáramról beszélünk. De nem. :D

Az elektromos vezetők is tele vannak töltéssel...

Esetleg töltéshordozókkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#35408) brd válasza Lompos48 (#35407) üzenetére


brd
nagyúr

Azzal persze. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#35409) agressiv válasza stopperos (#35401) üzenetére


agressiv
addikt

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, mert a digitális jel is torzulhat és nem feltétlenül a kábel miatt, de egy hosszú kábel nagy kapacitása eltorzíthatja és értelmezhetetlenné teheti a digitális jelet is. Ilyenkor villan néha a kép stb. tv, monitor esetén, a lan kábel pedig elvileg megy 100m-ig gigabyten, de nekem 40 méteren sem volt hajlandó működni a gigabit.

Felesleges kiadás itt a kábelre költeni, mert a kapcsolat nem analóg, hanem digitális.

Felesleges high end többszörösen túlárazott kábeleket venni,d e az aranyozott csatlakozó nem hülyeség. továbbá érdemes még arra is odafigyelni, hogy a lehető legkevesebb csatlakozó legyen a jel útjában. A kép nem lesz homályos az igaz digitális jelnél, de akadozhat, laggolhat, amit egyesek nem látnak, mások meg nem értenek, hogy miért. :DDD

Hát még a borz.....

(#35410) wmati válasza Phvhun (#35399) üzenetére


wmati
addikt

Digi internetéhez felesleges a cat 6 és cat 7, ha zavar vagy probléma van akkor cseréld le nyugodtan. De arra figyelj hogy a Digi gyakran 2 szolgáltatást ad utp-n.

(#35401) stopperos cat 5e tudja a gigabitet a sima nem

[ Szerkesztve ]

(#35411) Vodar válasza Phvhun (#35399) üzenetére


Vodar
senior tag

Ha rossz minőségű a kábel, helyenként töredezett, akkor az lehet gond. Nálam a Digi tökéletes stabil, 3ms a ping, soha nem szakad meg, szóval lehet gond a kábel. Én lecserélném és úgy igazítanám el a lakásban, hogy ne legyen sehol élesen befordítva.

(#35412) unravel


unravel
őstag

Üdv!

Úgy van beállítva az egerem, hogy egy görgetésre egy oldalnyit ugorjon. Minden weblapon működik, csak itt PH-n nem.
A PH-val van a baj, vagy a Chrome frissítés cseszhette el?

¯\_(ツ)_/¯

(#35413) McDog válasza unravel (#35412) üzenetére


McDog
aktív tag

Most kipróbáltam, Firefox alatt működik, így a frissítéssel lehet valami.

(#35414) unravel válasza McDog (#35413) üzenetére


unravel
őstag

:R igen, sajnos.

¯\_(ツ)_/¯

(#35415) pocokxx válasza unravel (#35412) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem Chrome-mal is működik...
Verzió: 23.0.1271.97 m

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35416) unravel válasza pocokxx (#35415) üzenetére


unravel
őstag

24.0.1312.52
Megkaptam ezt a bugos auto frissítést.

¯\_(ツ)_/¯

(#35417) Lompos48 válasza unravel (#35416) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Látom többen panaszkodnak rá, de nálam tökéletesen teszi a dolgát. :)

(#35418) unravel válasza unravel (#35416) üzenetére


unravel
őstag

Ideiglenes megoldás:

¯\_(ツ)_/¯

(#35419) Phvhun válasza unravel (#35416) üzenetére


Phvhun
őstag

Eredetileg régen operát meg firefoxot használtam, de nem volt elég "folyékony" a görgetés bennük, és emiatt váltottam chrome-ra, de most feltettem firefox nightly-t (21.0a1), és azt hiszem ennél is fogok maradni.
Sokkal egyenletesebb az egész kezelőfelület benne érzésre.
Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#35420) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Milyen video capture kártyát érdemes venni? max 20k költenék rá.

Szépnapot!

(#35421) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Sziasztok valaki tapasztalt már olyat hogy multis játék közben felugrik a ping 999 re konkrétan a bad company 2 röl van szó :F Nem tudom mi lehet az oka ez most jött elö amiota ujratelepitettem a win7 et idáig nem csinálta :( és kb 10 percentként elöjön ez a hiba ami kb 1-2 percig tart és utána visszaál a pingem normálisra :K

0631 7710098

(#35422) snake1977 válasza Dexter-2000 (#35420) üzenetére


snake1977
őstag

Attól függ mire akarod használni, szimplán felvenni tv műsorokat, bedigitalizálni videókameráról, vagy videó vágásra is, ahol szükséges az erős hardveres gyorsítás ? :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#35423) Zin


Zin
senior tag

Platform csere elött állók,de sata3-as hdd,ssd-m nincs, és pci-e 3.0-ás vga-t se tervezek...Érezhetően lassabb lesz minden friss win7-el, mint most xp-vel szenvedés?Nembaj ha nem minden megy a legujabb lap, stb 3.0-ával?usb3-ra telefont,fotogépet érdemes kötni?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#35424) McDog válasza Zin (#35423) üzenetére


McDog
aktív tag

Az adatlapodon megnézve milyen géped van, nem hiszem, hogy az Win 7 lassabb lenne, sőt egy csomó drivert nem kell majd keresgélned.... USB 3.0-ra köthetsz bármilyen USB-s eszközt, kompatibilisek egymással, mint régen az USB 1.1-es eszközöknél sem vetődik fel, hogy köthetjük-e USB 2.0-ra...max nem használod ki a sebességét.

(#35425) Dexter-2000 válasza snake1977 (#35422) üzenetére


Dexter-2000
őstag

játékmeneteket felvenni, egyelőre pc ről de van xbox is lehet később azon is fogok valamit alkotni, de egyelőre maradjunk a pc-nél.
Ja igen és szeretnék videót is vágni.

Szépnapot!

(#35426) execute93


execute93
őstag

Sziasztok.
Remélem jó helyre írok. League Of Legends-el szeretnék játszani, de egy olyan gondom van hogy:
Letöltöm a weblapjukról azt a kis 3,3MB-os telepítőt rámegyek, de nem történik semmi.
Adobe AIR leszedve és a .Net Framework is.

Valaki tudna segíteni?

:R

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#35427) wmati válasza execute93 (#35426) üzenetére


wmati
addikt

(#35428) execute93 válasza wmati (#35427) üzenetére


execute93
őstag

Én is megtaláltam, köszi:) Ott ajánlották ezt a 2 alternatívát. Gondoltam beírok ide, hátha tud valaki valamit..

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#35429) PapB18


PapB18
tag

Üdv!
Azt szeretném kérdeni hogy ha elszeretném kérni egy felhasználó adatait vagy esetleg az e-mail címét akkor melyik moderátorhoz kell fordulnom ?
Ugyanis feljelentést akarok tenni ellene de sajna nem tudok semmilyen adatot

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35430) choco01 válasza PapB18 (#35429) üzenetére


choco01
addikt

Impresszum

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35431) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Tudnátok mondani egy 5.1 házimozi rendszert, nagy hangfalpárral max 45k-ig(tudom, hogy ennyiért ne várjak csodát)?
Vagy ez jó lenne: Samsung HT-E355?

(#35432) wmati válasza PapB18 (#35429) üzenetére


wmati
addikt

Ilyenkor a rendőrség kérésére a PH csapata ki adja a felhasználó adatait

(#35433) PapB18 válasza choco01 (#35430) üzenetére


PapB18
tag

Köszi

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35434) PapB18 válasza wmati (#35432) üzenetére


PapB18
tag

hát csak nem akarok úgy feljelentést tenni hogy azt sem tudom kicsoda

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35435) grrpowa válasza AkosAkos (#35431) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Fontos a divx lejátszása :F

0631 7710098

(#35436) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

(#35435) grrpowa: Nem.
Bocs, véletlenül nem a válaszra nyomtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#35437) grrpowa válasza AkosAkos (#35436) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Akorr ezt tudom ajánlani nekem ilyen van iszonyat nagyott szol panasonic sa ht870 :K ha kiváncsi vagy rá és pesti vagy megtudom mutatni mit várhatsz tölle :D

0631 7710098

(#35438) AkosAkos válasza grrpowa (#35437) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Kösz, de újonnan vennék. :)

(#35439) wmati válasza PapB18 (#35434) üzenetére


wmati
addikt

Megértem

(#35440) grrpowa válasza AkosAkos (#35438) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Nem is eladni akartam :N de akkor szerintem a 45 ezres árkategoria felejtös nagy hangfalakkal :)

0631 7710098

(#35441) AkosAkos válasza grrpowa (#35440) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Nem kell csúcsminőség. :)

[ Szerkesztve ]

(#35442) grrpowa válasza AkosAkos (#35441) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Azt értem de egy új nagyhangfalas házimozit szerintem nem kapsz 45 ért de sokk sikert hátha találsz :K Esetleg probálj csomagolás sérült termékeket keresni

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#35443) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Ez: Samsung HT-E355? :)

(#35444) grrpowa válasza AkosAkos (#35443) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Itt néz szét hátha katt

0631 7710098

(#35445) grrpowa válasza grrpowa (#35444) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Fogalmam sincs :N szerintem keres valami forumot hogy miket irnak rolla :K

0631 7710098

(#35446) Morgal


Morgal
tag

sziasztok,

nemrég távolítottam el az office2010x64et és a w7 azóta is ajánlja fel hozzá frissítéseket. külön uninstallerrel távolítottam el még a registryből is eltűnik de mindig csak a következő újraindításig mert akkor megint látja a ccleaner :W hogy lehetne véglegesen eltávolítani?

(#35447) ebegab92


ebegab92
senior tag

Üdv!Szeretnék venni egy AM3+-os lapot,amibe a 4magosítható Phenom II X2 545-ösömet raknám.Lehetőleg használt lapot szeretnék venni garival.Eddig,ami környékemen elérhető az egy ASRock 970 Extreme3.
4 DIMM megvan,ATX szabvány is.CF és SLI építését nem tervezem,csak később Visherát
Ám a CPU ellátását végző fázisok száma kissé kevésnek tűnnek, 4+1 ugyanis :(
Jelenlegi lapom egy Gigabyte GA-MA790XT-UD4P 8+2 fázissal.Nem szoktam tuningolni egyáltalán,csak egy strapabíróbb lapot szeretnék,ami nem fingik ki egy 95-125W-os proci alatt a gari lejárta vége után 1-2 hónappal.
Ti milyen lapot ajánlotok?
(Csak ASRock és MSI támogatja a magfeloldást SB950-es déli híd mellett )
Vagy ASUS és Gigabyte is támogatja?Utóbbiak manualjában nem találtam.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#35448) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Valaki nem tudna segíteni?
[link]
Szóval az XP-ből eltűnt a hibernálás engedélyezésének lehetősége.

Lassú a winyóm, és azért sokat szenvedek a hibernálás hiánya miatt.
Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni.

(#35449) WillChi válasza peter889 (#35448) üzenetére


WillChi
senior tag

Esetleg: Vezérlőpult / Energiagazdálkodási lehetőségek / Hibernálás / Hibernálás engedélyezése.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35450) McDog válasza Morgal (#35446) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha csak a Windows frissítését szeretnéd, akkor próbáld ki, hogy a frissítés beállításainál a Microsoft Update alatti szöveg mellől vedd ki a pipát. Ha jól emlékszem így már csak a Windows frissítéseit fogja keresni (de nem vagyok benne biztos) Azt hogy uninstall után miért keres nem tudom, valami bug lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.