Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Lenne egy olyan problémám egy Logitech Illuminated típusú billentyűzettel, hogy ha elindítom a gépet akkor nem tudok vele belépni a biosba, mert ott valahogy nem érzékeli pedig világít meg minden, és ha betölti a rendszert akkor tökéletesen műxik a bill. Próbáltam egy gagyi bill-el az megy minden gond nélkül és be tudok lépni vele a biosba. Már az összes usb-t kipróbáltam de a logitech nem megy sehogy sem. Gigabyte Z68x-ud3h-b3 típusú a lap.

Play Hard!!!

(#1002) whited válasza Khelben (#995) üzenetére


whited
addikt

ügy-szám van ,semmi más, de kit hívjak mert itt tel szám nincs?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1003) Khelben válasza whited (#1002) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azzal is megpróbálhatod, csak az már utánajárást igényel, nem biztos, hogy telefonon sikerül.

(#1004) whited válasza Khelben (#1003) üzenetére


whited
addikt

ügy-szám van ,semmi más, de kit hívjak mert itt tel szám nincs?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1006) Khelben válasza whited (#1004) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az csak rá van írva, hogy melyik kapitányság adta ki. Azt hívd fel. De ne most, hanem munkaidőben.

(#1007) whited válasza Khelben (#1003) üzenetére


whited
addikt

az jelent valamit hogy a rendőrfőkapitányság fonyódon van viszont engem lellére hívtak be? balatonboglári vagyok, a lellei "csak 1 örs" :F :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1008) Khelben válasza whited (#1007) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt így nehéz megmondani, de valószínűleg ott van az ügyintéző, ahova behívtak és ott is kell érdeklődni. Időpontot írtak rá? Mert ha igen, akkor lehet, hogy kimegy az emberke arra az időre Lellére, de amúgy Fonyódon van. Hívd fel mindkettőt, ha normálisan beszélsz velük, biztosan segíteni fognak.

(#1009) whited válasza Khelben (#1008) üzenetére


whited
addikt

az idő, hogy mikorra kell odamennem az ott van, de szerintem bemegyek holnap lellére és megpróbálom kideríteni,mert tényleg foggalmam sincs miért hívtak be, az lehet hogy ez egy egyszerű kihallgatás mert volt valami amiben valahogy szóba került a nevem? :U

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1010) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A chat és az OFF arányát kicsit csökkentsük ha kérhetem.

Everybody lies.

(#1011) 30z.Samu válasza Csabee. (#761) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kis idő után ugyanúgy produkálta a Wifim a fagyást, egy ideig tanácstalan voltam, míg eszembe nem jutott valami. Amikor a telefonomat akartam rátenni az USB-re, az első USB-n nem akart működni, ahogy rányomtam a tárolóhely gombra úgy vette, hogy lehúztam a telefont a gépről. Viszont amint a hátsó USB-hez dugtam, kapásból ment. Nekem ebből az jött le, hogy a két első USB kevesebb áramot kap, mint a hátsók és lehet, hogy ezért kell a gépnek néha várakozni a Wifire. Mert amint kap egy nagyobb terhelést, megáll a tudomány, mert nincs elég "paks". Most átdugtam hátra, remélem ez lesz a megoldás. :U :K

Sic Parvis Magna

(#1012) toza


toza
senior tag

hello!
alaplapi lan kartyara van dugva net ruterrol,megy frankon meg minden,plusz van egy realtek lan kartya is gepben.

ha toltok fajlcserelo programmal akkor keptelen vagyok webbongeszni .. megszunik kb..
probaltam mindenfele trukkot mas forumokrol de nem megy sehogy tobb kliensel is nem jo egyik sem..

ami erdekes viszont h uaez tortenik ha a masik,realtekes lan kartyara dugott alap xbox be van kapcsolva.. nem is kell h csinaljak rajta barmit csak ha bekapcsolom meghal a net.

192.168.1.7 a ip ruterrol,net megvan oszva, .192.168.0.3 a xbox .
a realtek kartya nem volt hajlando bealni 0.1 re csak ha manualisan beirom neki akkor..

mit lehet vajon csinalni e?

vkinek van e tipje mi okozhatja a webbongeszes halalt..

termeszetessen masik gepen mindenkozben tokeletesen es gyorsan megy minden.

koszi elore is.!

ja meg megegy dolog,ha tap ventilator nem megy egyaltalan akkor mennyit elhet ugy a gep meg?iszonyu veszejes e ez ? eleg ha bedobok kozelebe egy mukodo ventilatort esetleg vagy azonnal erdemes e cserelni.. kis regi gep.. dvd meg 1db 40 es maxtor van rajta.. 2ghz es atlon proccal..

kosz

szegyen a futas,de faraszto...

(#1013) toza válasza toza (#1012) üzenetére


toza
senior tag

most gondolkodom h korabban usb to lan adapterrol ment az xbox.akkor nem volt gond az xboxozas kozben .. de akkor is lassu volt a net fajlcserelovel.. max letoltesre van allitva,de neha csak 50% kot sem hasznalja ki savszelnek,de megis megoli a vvebezest..

xboxnal lehet h a realtak kartya beteg.vagy nem..
. de akkor is mi lehet megoldas a tobbire?

koszi..

szegyen a futas,de faraszto...

(#1014) KonzolKartel

Esetleg valaki #920

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1015) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne h van-e olyan PCI-E foglalatba illeszthető kártya amin USB 3.0-ás csatlakozó van? Mivel most lapot nem szeretnék fejleszteni de jó lenne asz USB 3.0, szóval van ilyen? Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#1016) GrandeP válasza @matthew@ (#1015) üzenetére


GrandeP
őstag

Van... csak 16x-osban nem nagyon ajánlott tenni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1017) 3.Aragorn válasza @matthew@ (#1015) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Létezik, "USB3.0 bővítő kártya PCI" vagy hasonló módon keress rá, árgép. 4k körül vesztegetik.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1018) @matthew@ válasza 3.Aragorn (#1017) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi! Amúgy ezek mennyire megbízhatóak, jók?
GrandeP: abba nem is akartam tenni, mert csak 1 x16-os PCI-m van és abban a VGA van :DDD

Matthew 24:42

(#1019) GrandeP válasza @matthew@ (#1018) üzenetére


GrandeP
őstag

Há csak ,gondoltam szólok... :DDD

Egyébként még nem nagyon veszik.... de sztem nem igazáb lehet vele gond... még nem hoztak vissza egyet sem...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1020) DJ WOKKY válasza Fauno (#977) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Szerintem célnak megfelelőnek kellene lenni, az árat tekintve teljesen jogos a dolog.

(#1010) Barthezz2: látom már dolgozol is :) Én megértettem, mert ez rám is vonatkozott úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

(#1021) @matthew@ válasza GrandeP (#1019) üzenetére


@matthew@
őstag

Akkor lehet vmikor benevezek egyre, mert lapot most nincs kedvem cserélni még egy ideig :( de ezzel megoldódna az USB 3.0 mizériám :DD thx a helpet!

Matthew 24:42

(#1022) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Tud valaki olyan oldalt, ahol fullhd videókat tudok letölteni. TV-re szeretném kíváncsiságból.
Filmelőzetes, bármi egyéb videó is jó. Előre is köszi.

(#1023) @matthew@ válasza DJ WOKKY (#1022) üzenetére


@matthew@
őstag

Pl: youtub-ról is le tudsz tölteni szerintem, csak szedd le ezt: [link] és amikor youtube-ról töltesz le vele akkor asszem ki lehet választani a minőséget, próbáld ki, vagy esetleg warez oldal :DDD

Matthew 24:42

(#1024) DJ WOKKY válasza @matthew@ (#1023) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem szoktam warezolni, mellesleg tiltott is az oldalon !!!

(#1025) stevve válasza DJ WOKKY (#1022) üzenetére


stevve
nagyúr

Innen tudsz mindenfélét leszedni, HD hangsávokkal is. Legális.

[ Szerkesztve ]

(#1026) doncortio


doncortio
senior tag

Hali!

Tudnátok nekem segíteni? Kellene egy olyasféle rejtvény, mint amiket a szfinxek szoktak feladni, tudok párat? Vagy honlapot?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1027) GrandeP válasza doncortio (#1026) üzenetére


GrandeP
őstag

Nyelve van, de még sem beszél?!

CIPPPPŐ!
:DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1028) DJ WOKKY válasza stevve (#1025) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Köszi szépen, ilyenre gondoltam. :R

(#1029) Barthezz2 válasza DJ WOKKY (#1020) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ahogy nezem te mar daa-raa figyelmeztetesere is hallgattal, ugyhogy ez rad mar nem:)

Everybody lies.

(#1030) doncortio válasza GrandeP (#1027) üzenetére


doncortio
senior tag

:U kösz az értelmes hozzászólást..

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1031) @matthew@ válasza DJ WOKKY (#1024) üzenetére


@matthew@
őstag

Tudom h tilos és ezért nem írtam pontos címet, stb-t :N Amúgy még említeni sem lehet, csak mert erre nem találtam választ a szabályzatban h említeni sem lehet vagy igen :F

Matthew 24:42

(#1032) greenmukk


greenmukk
tag

Sziasztok!

Olyan vízipipát keresek aminek az alja teve vagy elefánt. Szóval olyan mintha az elefánt/teve hátán lenne az egész cucc. Nyáron láttam ilyet az osztrákoknál Linzbe de itthon nem találok ilyesmit. Esetleg tudnátok segíteni ebben? :F Hasonló vízipipákat is linkelhettek. Aztán nem elhumorizálni a kérésemet ;]

Vagy valamilyen afrikai mintás,motívumos(az a jellegzetes afrikai fa pl) afrikai térképes pipa is jöhet. Afrikai színű,mintájú fílingű értitek :))

[ Szerkesztve ]

(#1033) doncortio válasza @matthew@ (#1031) üzenetére


doncortio
senior tag

Magyarország egyedülálló törvényei szerint a magáncélú zene- ill. filmletöltés legális.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1034) GrandeP válasza greenmukk (#1032) üzenetére


GrandeP
őstag

Most ez olyan, mintha olyan brownie-t szeretnél enni, ami pacallal van töltve... :DDD

Két külön kultúra...

Ilyenek akkor szokott lenni, mikor a kis kínai kettőt lapoz a gyártási könyvben...

Gíícs piacon találsz max...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1035) @matthew@ válasza doncortio (#1033) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#1036) DJ WOKKY válasza Barthezz2 (#1029) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Azért egy kicsit mégis csak magamévá tudtam :) Amolyan másod megerősítés.
ui.: tényleg jó kis videók vannak azon az oldalon, már csak rá kell jönnöm, hogy az internet Tv funkciót hogyan tudom kihasználni :)

(#1037) greenmukk válasza GrandeP (#1034) üzenetére


greenmukk
tag

Na ne mondd már ;] Nem az ócska kínai szarokra gondolok hé. Pl tunéziában is voltak ilyenek és azok aztán tényleg nem voltak gagyik csak most épp se tunéziába se osztrákiába nincs kedvem kiruccanni.
Azért kössz a választ. Akkor guglizok tovább , haggyálbékén :O

;]

(#1038) 3.Aragorn válasza @matthew@ (#1018) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én még nem használtam ilyet, így nem nyilatkozom.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1039) @matthew@ válasza 3.Aragorn (#1038) üzenetére


@matthew@
őstag

Ok, köszi a helpet! Még azért utána olvasgatok h mennyire jó, bár lehet inkább lapot kéne cserélni mert ez a 4k akkor kidobott pénz lenne :U de ez még eldől, köszi még1x

Matthew 24:42

(#1040) 3.Aragorn válasza @matthew@ (#1039) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Örülök, ha segíthettem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1041) Agostino


Agostino
addikt

üdv

kellene egy kis segítség. van egy 15xx szériás dell laptop. dvi és hdmi kimenet van rajta. van egy tv amin viszont svideo és composit bemenet van. vettünk egy [kábel]t, aminek egy vége div a másik meg composit vagy svideo. namost ezzel a kábellel hiába bűvészkedünk, nem tudjuk a jelet átnyomni a laptopról a tv-re. a gépen win 7 fut, a tévé meg egy jó pár éves sony, 16:9-es, képcsöves.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1042) Cucuska2 válasza Agostino (#1041) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem fog menni. Teljesen más jelet használ a kettő. Ha ilyen perverz vágyaid vannak, ajánlhatok egy PC to TV convertert.
Amúgy amit linkeltél az DSUB, másnéven VGA.

DJ WOKKY alattam:
Nekem van egy, de csak filmezni jó, túl sokat késik.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1043) DJ WOKKY válasza Agostino (#1041) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Jól írták előttem azzal nem fog menni, amit kaptál linkben convertert azzal menni fog viszont elég húzós az ára, azon ne lepődj meg.

(#1044) Spet válasza greenmukk (#1037) üzenetére


Spet
addikt

Csak egy kis segítség a vizipipához: elefánt, de van itt barbis meg koponyás is.

Csak az a baj, hogy egyiket sem ajánlják rendszeres használatra.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1045) DJ WOKKY válasza Cucuska2 (#1042) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mit értesz túl sok alatt ??

(#1046) greenmukk válasza Spet (#1044) üzenetére


greenmukk
tag

Köszönöm a segítséget :K Akkor inká maradok valami ízléses hagyományosnál.

(#1047) Young92


Young92
tag

Szép estét !

Olyan problémával találkoztam mostanában, hogy miközben játszom ( csak akkor jön elő a probléma) főként MW3, változó időnként( van mikor 1.5 óra után de van, hogy elő se jön.. ).

Elmegy a kép->monitor: no signal majd max 2sec elteltével megfagy a gép is.Igazából a kábelt már 1000x megnéztem rendesen csatlakozik.A hőmérsékletek rendben vannak.

Konfigom:i5-2500k,HD6850,DDR3 4GB1333MHz,MSI P67A-C43(B3),CTG-500,HD103SJ. Videokari driver a legfrissebb. Szóval nem nagyon tudom mi lehet a probléma :(
Ha lenne valami ötletetek a problémára azt megköszönném :)

(#1048) DJ WOKKY válasza Young92 (#1047) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Eseménynaplóban esetleg valami ?
Ha semmi, akkor lehet a ramok melegednek, már csak a fagyás miatt is.

(#1049) Cucuska2 válasza DJ WOKKY (#1045) üzenetére


Cucuska2
őstag

0,2 és 0,3 sec közti időt tudtam kimérni.
FPS-t, és minden mást játszani alkalmatlan. Stratégiához meg kicsi a felbontás.

Young92: Szerintem memóriahibás a videokártya. Próbálj ki másikat.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1050) greenmukk válasza stevve (#1025) üzenetére


greenmukk
tag

Nagyon fain ez az oldal , bár nem nekem linkelted azért köszönöm.

Leszedtem egy videót és elinditottam vlc-vel nagyon akadt aztán jetaudioval azzal csak egyszeregyszer nagyon kicsit beakad a hang vagy megugrik a kép. Ez miért lehet? Lassú a winyó vagy ehhez semmi köze és hülyeséget beszélek?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.