Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) quailstorm válasza HoTaZo (#104000) üzenetére


quailstorm
nagyúr

DVI-I-ben benne van az analóg, csak annyi a baj, hogy szerintem az az elsődleges hardveresen. Szóval a BIOS mindenképp az analógos monitoron menne, oprendszerben már lehet változtatni.

A dual monitor meg természetesen támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#104002) HoTaZo válasza quailstorm (#104001) üzenetére


HoTaZo
őstag

S mit kéne hozzátennem, hogy tudjam is a két monitort használni? Az, hogy támogatott az jelenti azt, hogy hardveresen is bírná?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104003) quailstorm válasza HoTaZo (#104002) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ablakok mozgatása szintjén bírná, tervezésre nyilván nem azt használnám, programozni még oké.

Egy ilyen, de óvakodj a legolcsóbbtól.

(#104004) HoTaZo válasza quailstorm (#104003) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem ott van a gondom, hogy a DVI-I portot fogja a géppel vásárolt monitor, amibe jelenleg DVI kábelen viszem a jelet, de tudnám VGA-val is. Viszont a 2. monitorom, amit szeretnék használni az csak VGA-s. Ilyen csatlakozóm van, de ezzel, annyit érnék el, hogy a DVI-I portról tudnám bármelyik monitort használni.
Ahogy keresgéltem, találtam egy ilyen megoldást, vagy ehhez hasonló elosztókat (DVI-I -- 2xVGA, DVI-I -- 2x DVI) amiből tudom mindkét monitort vezérelni. A kérdés még mindig az, hogy így lehet-e?
Nagyjából, igen az ablakokat szeretném itt vagy ott használni, nagyrészt az egyiket használnám fő munka területnek (a DVI csatlakozóst, mert nagyobb), de bele-bele kéne írogatnom, szerkesztgetnem a másikba is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104005) quailstorm válasza HoTaZo (#104004) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De ez jelosztó, ugyanaz a kép mindenütt.
Az kimaradt az előző hsz-ből, hogy a HDMI-re meg raksz egy HDMI-to DVI-D-t.

Szóval két passzív 1000Ft-os átalakító elég.

[ Szerkesztve ]

(#104006) HoTaZo válasza quailstorm (#104005) üzenetére


HoTaZo
őstag

Basszus, tényleg. Annyira elszaladtam e felett... :W

Viszont, ahogy néztem, az eladó is benézte és nem D-Sub (VGA) van rajta, hanem csak soros-port, mentségemre legyen mondva, csak front oldali kép volt a cuccról.

A harmadik az "csak" DisplayPort, abból kéne még HDMI-t csinálni és onnan VGA vagy DVI-t, amiből az olyan átalakítóból, mint amit mutattál tudnám vinni a VGA-t.

Na, akkor ezt az eladóval szkanderezem le hétfőn.

Még egyszer, csak az éjszakai alvásom nyugalmára: ezzel a hardverrel+ W7 Pro tuti a két monitoros buli? :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104007) HoaryFox válasza HoTaZo (#104006) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ahogy végignéztem a beszélgetést, szerintem a legeslegegyszerűbb az volna, ha vennél egy külön VGA kártyát, amin van DVI meg D-Sub is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#104008) quailstorm válasza HoTaZo (#104006) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kb ja, bagóért lehet kapni két kimenetes kártyát, neked még egy GeF 210 is elég, de ígyi s tudja a két monitort Win7 alatt persze.

Amit összehadováltál azt nem értem, nekem is hasonló gépem van. HDMI-ből DVI-D passzív, DVI-I-ből D-SUB passzív, Displayport marad nyugton.

(#104009) HoTaZo válasza quailstorm (#104008) üzenetére


HoTaZo
őstag

:DD
HDMI nincs rajta. (ahogy a hátoldalról linkelt kép is mutatja)

Köszönöm a megnyugtató választ! :R

llwynog: Ez bennem is felmerült, nem vitatom, hogy igazatok van.
Ezt már csak hétfőn tudom egyeztetni az eladóval, hogy mit szól hozzá, ha garancia idő alatt megnyitom a dobozt ( egy kártya berakása miatt nem szívesen vinném szervizbe).

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104010) quailstorm válasza HoTaZo (#104009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ódejó, bocsi. Az enyémen meg van. Az alsó USB volt fura az árnyék miatt, azt néztem HDMI-nek.

Display port to DVI kábel is van mellesleg, de nem olcsó. Komolyan jobban jársz egy kis fogyasztású videokártyával.

Vegyél egy ilyesmit az a legjobb. Intel driverrel amúgy se szeretek vergődni.

(#104011) HoTaZo válasza quailstorm (#104010) üzenetére


HoTaZo
őstag

A képen a DVI-I bal oldalán az a Display-port, nem usb.

De ezt a kártyát megjegyzem. Köszi. :R

Hétfőn szkander eladóval. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104012) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Win 10 Pro 64Bit-s rendszeren a Skype ilyen hibaüzeneteket dobál :

Mi lehet a gond ?

Amit észrevettem :

Eddig jobb oldalon nem voltak reklámok és hiba sem.

Tegnap óta a jobb oldalon a függőleges részen "reklámok" bukkannak fel.
Azóta vannak a hibaüzenetek is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#104013) HoaryFox válasza Borisz76 (#104012) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

IE szokott ilyen hibákat tolni. Valószínű annak a motorját használja a reklámokhoz.

Hogy hogy lehetne eltüntetni, arra nincs ötletem.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#104014) geckowize válasza geckowize (#103996) üzenetére


geckowize
őstag

Erre vki?

(#104015) syberia válasza Pityu. (#103936) üzenetére


syberia
veterán

Én egy kis darab papír zsebkendővel szoktam, de vatta is megteszi, vagy egy darab rongy. Procit érdemes kivenni a lapból törölgetés előtt, hogy ne kerülhessen véletlenül paszta a foglalat lábaihoz.

(#104014) geckowize: Milyen gépről van szó, tápegység típusa?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#104016) SunyaMacs válasza HoaryFox (#104013) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A rad.msn.com domain hosts fájlban való tiltásával lehet eltüntetni a reklámokat.

(#104017) quailstorm válasza HoaryFox (#104013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem a reklámokhoz, az egész Skype mindenestül egy IE frame. A chattől a kezdőoldalig.

Reklámok ellen megoldás ha Explorerben tiltod a https://apps.skype.com-ot.

[ Szerkesztve ]

(#104018) geckowize válasza syberia (#104015) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

A konfig a következő:

MB: Abit KN9
CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+
RAM: 2 GB DDR2-800
VGA: XFX GeForce 9600GT (pv-t94p-ydf4) 512MB GDDR3
HDD: 80GB
PSU: Chieftec GPS-500A8

(#104019) HoaryFox válasza quailstorm (#104017) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Na, ezt viszont nem tudtam, minden nappal okosabb az ember :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#104020) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A 4G/LTE visszafelé (3G) is kompatibilis?

Szeretnék egy tabletet venni, utazás közben mobilneteznék rajta. Falun lakom, ott nincs 4G, de ahová utazom ott van.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#104021) Csabee. válasza Predator2 (#104020) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ami tudja a 4G-t az általában a 3G-t is szokta tudni :)

Üdv: Csabee.

(#104022) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Szeretnék automatikus mentést készíteni a fájljaimról egy felhőbe, hátha meghalna a gép. Rengeteg ilyen program van, de én olyat keresek, ami a külső meghajtókat is automatán menti ahányszor csak rádugom, kérdés nélkül. Meg lehet ezt oldani, hogy minden egyes meghajtót, külső meghajtót, pendrive-ot külön-külön mentsen automatikusan? Mivel személyes dolgok is mentésre kerülnének, ezért egy alapszintű titkosításnak is örülnék.

(#104023) syberia válasza geckowize (#104018) üzenetére


syberia
veterán

Másik tápegység nem akad kéznél? Esetleg procit, ramot meg lehet igazítani a helyükön. Most már nem ju eszembe, sajnos a régi lapok hullanak sorban. :(

https://howbad.info/

(#104024) ggg666 válasza mustang08 (#104022) üzenetére


ggg666
őstag

Szia!

Szerintem a backblaze tudja.

(#104025) Top cat válasza geckowize (#104018) üzenetére


Top cat
őstag

Nem egy mai darab, könnyen lehet, hogy már halódik.

Nézd meg nincs e púpos, kilyukadt kondi az alaplapon.

Vagy a video kártyán.

(#104026) syberia válasza Top cat (#104025) üzenetére


syberia
veterán

A tápegységben is akadhat púpos kondi, szétszedés nélkül azt nehéz felderíteni.

https://howbad.info/

(#104027) mustang08 válasza ggg666 (#104024) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Valószínűleg én vagyok a béna, de a pendrive-omról nem akar biztonsági mentést készíteni.

(#104028) ggg666 válasza mustang08 (#104027) üzenetére


ggg666
őstag

Külön be lehet állítani a külső meghajtókat.

"Unlimited files
Unlimited file size
Unlimited speed
Backup external drives"

[ Szerkesztve ]

(#104029) elistvan


elistvan
senior tag

Epson EB-460 projektorral kapcsolatos problémám lenne, a projektoros topicban nem írtak semmit, hátha valaki találkozott a hibával már. A vetített kép pár napja pirosas árnylatú. A készülék három ledjéből egyik sem ég, hogy baj lenne. A kábelt cseréltük, a menüben a képpel nincs baj ott a pirosodás nem jön elő.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#104030) mezis válasza elistvan (#104029) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor most következik a monitor vezérlő kártya cseréje...

mezis

(#104031) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!

Alvó módból nem ébreszti fel a gépet az egerem( vezetéknélküli tracer egér) eddig nem volt ilyen gond. Nem bluetooth, hanem saját jeladós. Az eszközöknél be van kapcsolva, hogy felébresztheti. WIN 10. Mit kell tennem?
Köszi :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#104032) Bowser válasza HoTaZo (#104000) üzenetére


Bowser
aktív tag

Sziasztok!

Melyik a jobb telefonszám?(könnyebb megjegyezhetőség)

1, 06/30-776-8777

vagy

2, 06/30-776-7666

?

Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#104033) olle válasza Bowser (#104032) üzenetére


olle
senior tag

2.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#104034) HoTaZo válasza Bowser (#104032) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha, már így nekem címezted. :)

Szerintem is a 2.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104035) Pulsar válasza Bowser (#104032) üzenetére


Pulsar
veterán

2.

(#104036) Bowser


Bowser
aktív tag

Köszi a válaszokat akkor innen nekem már egyértelmű :R

Köszi mindenkinek :)

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#104037) leslieke válasza Bowser (#104032) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#104038) inf3rno válasza Bowser (#104032) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem az első. Az enyémbe (06/20-xyx-xyzz) legalábbis mindenki belezavarodik, amikor le kell írni, mert az eleje hasonló mint a vége. Ha meg babonás vagy, akkor eleve a második kizárva. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#104039) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Jól gondolom ezen leírás alapján, hogy az Aqua-nál ingyenes a garancia futár szolgáltatás? :R

(#104040) MaxxDamage válasza moddingR (#104039) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Amennyiben garanciális problémáról van szó, garancia időn belül és a vásárolt árú értéke 10 ezer Ft feletti, akkor igen! (Aqua állja az oda-vissza utat) - Házhozszállitással rendelted - (olvasd el figyelmesen az oldalon található infókat - minden benne van)

A házhozszállítással rendelt br. 10.000 Ft feletti termékek jogos garanciaigénye esetén ingyenesen hozzuk a hibás terméket, visszük a cserét vagy a javítottat. Ha a termék br. 10.000 Ft alatt van, akkor a Garanciális Gyorsposta költsége 1.990 Ft, mely az ügyfelet terheli.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#104041) moddingR válasza MaxxDamage (#104040) üzenetére


moddingR
aktív tag

Köszi! :R

(#104042) Pityu. válasza MaxxDamage (#104040) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bezzeg a pcx nél ezért is kérnek plusz egy kis pénzt :W

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#104043) MaxxDamage válasza Pityu. (#104042) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a PCX. :)
Rendelés előtt altalaba atolvasom az ASZF-t vagy kulon szall.feltetelek, garancia, fizetes es egyeb koltsegek reszt. (érdemes)

moddingR: Nagyon szívesen! ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#104044) syberia válasza Pityu. (#104042) üzenetére


syberia
veterán

Cserébe szinte minden olcsóbb náluk mint a vizeseknél.

https://howbad.info/

(#104045) ph2012


ph2012
senior tag

Firefoxot használok. Utóbbi időben ha Adobe Flash Playert kell letöltenem a letöltés után ezt az oldalt látom: [link]. Pedig jól sikerült a letöltés.

Mi lehet a baj? Ha jól tudom a letöltés végén egy animációt kellene látnom. Hogy lehet elérni, hogy lássam azt az animációt?

(#104046) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

A Windows 8.1-em meghülyült. Véletlen szerűen megfagy. Az egér mozog de nem tudok semmire kattintani. Ctrl Alt Delre is késve reagál. Eredeti 3 hónapos rendszer, frissítés bekapcsolva, idén semmilyen program sem volt még telepítve, vírust nem talált az Avast, de csak a bejáratott oldalaimra megyek, nem kalandozok neten.

Egyedül az Avast frissítette magát másfél hete (program frissítés) és azóta van ez a probléma. Szinte minden napos.

Szerintetek lehet összefüggés? Másra nem igen tudok gyanakodni.

(#104047) Pityu. válasza syberia (#104044) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Máshol is számolgattam a gépet máshol kb annyira jött ki mint a pcx nél minden garanciával együtt,bár lehet itt az azonnali cseregarancia megérte a 9000Ft ot

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#104048) leslieke válasza Ryder62 (#104046) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem ott kell keresned a hiba okát. Töröld le első körben és tegyél fel másikat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#104049) Top cat válasza ph2012 (#104045) üzenetére


Top cat
őstag

Szedd le az offline installert és azt tedd fel.

Oldal alján Still having problems? szöveg alatt van a link.

(#104050) mezis válasza Ryder62 (#104046) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Internetes böngésző flash playere valamint a Win frissítése nagyon szemét tud lenni.
Futtass folyamatosan egy Process Hacker2-t vagy Process explorer-t és lődd le a processzor, memória gyilkos taskot.
Ha fogytán a RAM, akkor a HDD-t kezdi memóriának használni és az is nagyon tud lassítani.)

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.