Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, anyukám kapott egy "új" gépet, vkinek a maradványát.
Egy asus m2n rev 1.02g alaplap van benne, a proci a matrica alapján c2d, de hogy milyen és tényleg az-e, még nem tudom, mert nem szedte még le róla a ventit, 2x1gb kit, asus nvidia EN7300TC256/TD/64M kártyával.

Így nézett ki, amikor megkaptam.

Kihúztam mindent és elölről kezdtem el a bekötést, sajnos az eredmény változatlan maradt.
Ha hátul a kapcsolót bekapcsolom, akkor felpörög a hátsó meg a processzor venti (pedig ilyenkor nem kéne) egy pillanatra, a zöld led meg világít az alaplapon. Megnyomom a bekapcs gombot, akkor megint csak a két venti felpörög egy pillanatra, de ezt se mindegyik nyomásnál.

Mi lehet a probléma?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#60002) STC Speed


STC Speed
őstag

Hali!

Ha windows xp telepítést elkezdem a windowsból,akkor utána fogja kérni a lemezt,ha újraindul?
Mert a külső dvd íromat a laptop már nem látja boot opcióként:(

Más: Ezen elfutna a win7? netezés,youtube kellene. [link]

[ Szerkesztve ]

(#60003) Apollo_21 válasza moonguru (#60000) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igen, köszi ez "jó" csak se az email a helyes jelszó pótlással nem érkezik meg..sem az sms-es megoldás..se a másodlagos email címre..szóval nemtudom..ezeknek mind-mind fél napja kb..és 1sem jött..tehát ha használni is akarom a 110 ért vett telefont új fiók kellett....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60004) razorbenke92 válasza Zirowe (#60001) üzenetére

Egyszer volt ilyen probléma egy korosabb géppel a családban, annak meghalt az alaplapja. Elvileg lehetett volna valami újraélesztést eszközölni, de majd annyiba került mint egy (ahogy te fogalmaztál) "új" alaplap, és nem is biztos, hogy visszahozta volna.

Szerk: Ki akartam egészíteni, hogy kb mennyiért kapsz használtan egy cserekompatibilis alaplapot, rákerestem neten, és szerintem a matrica kamuzik, mert erre az alaplapra AMD AM2 procik mennek. Itt egy régi hirdetés, ahol említik is.
Két éve 6k-ért ment el a lap, kíváncsi vagyok ma mennyiért lehet venni :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#60005) Zirowe válasza razorbenke92 (#60004) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Közben beszereltem az én gépem, tápját, azzal tökéletes, csak az egyik venti csapágyas, de azt majd beolajozom.

Szóval akkor igazából, már csak egy hozzávaló használt táp kéne, lehetőleg a legolcsobban, erre már nem igazán érdemes többet áldozni.
Kb mekkora teljesítményű kellhet bele?

Athlon 64 x2 4000+ 2.1ghz, 200gb pata, nvidia 7600 256mb, 2gb ram.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#60006) Qru válasza Zirowe (#60005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valami (minőségi) 300/350W-is bőven elég ehhez a konfighoz.

#nincsbennetarcsi

(#60007) Zirowe válasza Qru (#60006) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kösz, akkor körbe nézek majd apró. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#60008) Joker_5x


Joker_5x
tag

Hali !!

Van nekem egy Intel Core 2 Duo E8400 3ghz procim. Mi ennél a procinál a max elviselhető hőmérséklet amit nem nagyon kéne átlépnem :D ilyen hűtövel nexus hoc-9000 universal 40-60 C között ugrál bár 60 még sosem volt vagy csak nem láttam :))

( kicsit parázok hogy ez már nem koser mert anno volt egy 4 magos provim az sosem volt még 45 C fokos sem )

Előre is köszi !!

[ Szerkesztve ]

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#60009) pjen válasza Joker_5x (#60008) üzenetére


pjen
félisten

60 fok az egyáltalán nem sok,főleg ha terheled,de a cpu megvédi saját magát,ha melege lesz leszabályoz. :)

(#60010) Joker_5x válasza pjen (#60009) üzenetére


Joker_5x
tag

De nem 1 csőves gyári hütő van rajta és mégis ilyen magas türhető? Ez a megvédi saját magát mit takar? kiapcsol a gép vagy sipol vagy felrobban körülötte a gépház :D ?

Ha netán pasztázgatnék abból menyit kell rárakni csak egy kicsit szétkenni vagy adjak neki :DD barbár módjára !!

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#60011) pjen válasza Joker_5x (#60010) üzenetére


pjen
félisten

:)

[ Szerkesztve ]

(#60012) pjen válasza Joker_5x (#60010) üzenetére


pjen
félisten

Leszabályoz,végszükségben kikapcsol,ha pasztázol a lehető legkevesebbet kenj a CPU ra de előtte a már rajta levő régit gondosan szedd le.Egyébként mikor nekem szorult a laposban a venti 5 percenként újra indult.
Bocsi duplán ment.

[ Szerkesztve ]

(#60013) Joker_5x válasza pjen (#60012) üzenetére


Joker_5x
tag

A proceszoron lévü ventit tudom szabályozni jelen esetben gyorsitani ? Van erre program a speed fant leszedtem de azzal csak a gépem elejében és hátuljában lévü ventiket tudom gyorsitani meglátásom szerint (csak azok pörögtek fel irgalmatlan csak betyár hangos )

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#60014) pjen válasza STC Speed (#60002) üzenetére


pjen
félisten

Nem egy acélos szerkezet,ha fel is megy rá "futni"biztos nem fog.A ram nagyon kevés. :((

Joker_5x:Ha a Cpú venti csatlakozója jó helyre van dugva az alap lapon, általában szabályozza a ventit.Aidában meg tudod nézni a fordulat számot.De ha gondolod az intel honlapján megtudod nézni a CPU d hőmérséklet tűrését,a 60 fokkal semmi baj nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#60015) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Hali!

Van egy DFI KM400MLV alaplapom és egy ATX házam. system panelt próbáltam bekötni és a bekapcsolás reset, HDD led megi s vannak de van egy sárga és fekete 1 tűs csatlakozó(sárga a pozitív gondolom habár itt nincs megjelölve de szerintem a sárga az) és gondolom ez lenne a power led de azt még nem sikerült kitalálni, hogy dugjam rá. Ja és van egy molex csaltakozó is amibe 2 piros és két fekete kábel megy. Az lenne az elülső hang kimenet és mikrofon csatlakozója? A power lednél pórbáltam rákeresni a neten, hogy ez milyen de nem igazán jártam sikerrel. Szóval valaki tudja, hogy kéne rádugnom és mire van az a molex csatlakozó a 2 piros és 2 fekete kábellel?:D

[ Szerkesztve ]

(#60016) balika8.8 válasza VinoRosso (#48820) üzenetére


balika8.8
csendes tag

Szia. Ma engem is erről a számról hívtak háromszor. Ugyanaz a történet mint nálad. Esetleg kiderült azóta valami?

(#60017) ^^|CC|^^


^^|CC|^^
tag

csáóó!

olyan problémám lenne, h a chrom-ba állandóan előhozza h "adobe flash playert letiltottuk, mivel lejárt" pedig próbáltam telepíteni meg elvileg sikerült is de ezek szerint mégse:S x64bites az oprendszerem (win7).. mit kéne csinálnom?!
köszönöm :R

üdv.:
^^|CC|^^

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#60018) #85154688 válasza TaylorXIII (#60015) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szia!Egy határozott mozdulattal rádugod a csatlakozót és kész.... :)

(#60019) TaylorXIII válasza #85154688 (#60018) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A molexet azóta megnéztem, és a házon elől világításáért felel 2 led segítségével(igaz cska az egyik világít) de a sárga fekete kábel még mindig nem tudom mi lehet és, hogy kéne rádugni:D

(#60020) sklopp


sklopp
őstag

Üdv mindenkinek, erre tud valaki választ?

(#60021) Vakegérke válasza sklopp (#60020) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link
Vagy nem erre gondoltál?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60022) Tommy7


Tommy7
tag

Hali, RCA kábellel, a házimozi inputjára kötöttem a gépet, de csak a bal oldala szól, ezzel mit lehet kezdeni? :F A választ előre is köszi :R

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#60023) sklopp válasza Vakegérke (#60021) üzenetére


sklopp
őstag

Sorry, elsiklottam a válaszod felett. Namost, nem drivert keresek ehhez a kombóhoz, hanem azt szeretném tudni, ez a billentyűzet vajon kommunikál-e a képernyőn (úgynevezett OSD), tehát a különböző funkciókat (hangerő fel-le, mute, numlock on-off stb.) kijelzi-e. Driver a jelenlegi, öreg Cordless Desctop Optical kombómhoz nincs W7-re, emiatt csak pár extra gomb működik, nincs OSD, és hasonlók. Egyébként erről van szó. Tehát cserélni szeretnék valami újabbra, így jön képbe az MK330 kombó.

[ Szerkesztve ]

(#60024) Vakegérke válasza sklopp (#60023) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értelek.
Szerintem megpróbálhatnád a Vista drivert, Windows 7 alatt sokaknak bejött. Megúsznál egy vásárlást.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60025) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Hi emberek!

Tudnátok nekem ajánlani egy jóféle, 2-portos DVI-os KVM-switchet (+USB egér és bill) ami képes egy 2560x1440-es TFT-t meghajtani?

Előre is köszi!

Ha ilyen nincs, akkor ajánlhattok HDMI-set is.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#60026) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

van nekem egy mozillám. az lenne a bajom hogy amikor kijelölök egy szöveget és jobb gomb keresést akarok alkalmazni akkor a yahoo-t használja google helyett.
néztem a vezérlőpult programokban meg a mozilla kiegészítőkbe de sehol semmi.
hogy lehetne googlere átállítani_?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#60027) sklopp válasza Vakegérke (#60024) üzenetére


sklopp
őstag

Már próbáltam, nem megy. Napokig kísérleteztem, de eredmény nélkül. Ezt az MK330-at néztem ki, mint elérhető áru kompromisszumot. Nincs szükségem igazán a rengeteg extrára amit a mostani öreg billentyűzetem nyújt.

(#60028) razorbenke92 válasza marec1122 (#60026) üzenetére

Elvileg ugyan azt a keresőt használja, ami jobb fent be van állítva, szóval oda is a guglit állítsd be. Ha erre sem változik, akkor benyaltál valami kedves cuccot a böngésződre.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#60029) Vakegérke válasza sklopp (#60027) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eredeti megszólalásod félreérthető volt, legalábbis butaságomnak tudható be, hogy nem értettem. Fölöslegesen beszéltem, elnézést kérek. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60030) marec1122 válasza razorbenke92 (#60028) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm szépen siker :R

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#60031) sklopp válasza Vakegérke (#60029) üzenetére


sklopp
őstag

Időnként félreértünk dolgokat, ez már csak így működik... :)

(#60032) Vakegérke válasza sklopp (#60031) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm megértésed. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60033) €uro


€uro
őstag

Hogyan tudok könyvtárat másolni (file-okkal, könyvtárakkal és alkönyvtárakkal együtt) úgy, hogy a forrás oldalon lévő Junction könyvtárak a cél helyen is Junction könyvtárak legyenek?

(#60034) €uro válasza €uro (#60033) üzenetére


€uro
őstag

FastCopy a megoldás.

(#60035) Lompos48 válasza €uro (#60034) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Total Commander?

(#60036) €uro válasza Lompos48 (#60035) üzenetére


€uro
őstag

Lehet, hogy azzal is megoldható. Találtam egy oldalt, ahol erről volt szó, de nekem nem segített előrébb jutni.

(#60037) Lompos48 válasza €uro (#60036) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Évek óta használom PC-NAS-MemoryStick-külsőHDD bármely kombinációjában ide-oda, könyvtárastól, szőröstől-bőröstől.

(#60038) €uro válasza Lompos48 (#60037) üzenetére


€uro
őstag

És milyen beállítással tartja meg a hard link junction könyvtárakat?

(#60039) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Valaki segítsen már. Írtam a múltkor, hogy beírok a google-be 1 szöveget, majd a találatokat kidobja. Rámegyek az egyik találatra, majd mikor visszalépek a google-be, kitörlődik a beírt szöveg! kb 10-ből 9x ezt csinálja, de kegyetlenül idegesítő tud lenni, hogy állandóan be kell írkálni a kereső mezőbe a szöveget! :W

Szerk.: A cookie-kat és a gyorsítótárat már töröltem. ezen felül mit lehet még tenni? :F Firefox 25.01-et használok

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#60040) €uro válasza Satyricon (#60039) üzenetére


€uro
őstag

Ezt már én is észrevettem. Nem tudom, hogy mi lehet az oka.

Milyen böngészőt használsz? Nekem Firefox-ban jelentkezett.

(#60041) MacCaine válasza Satyricon (#60039) üzenetére


MacCaine
őstag

Hogyan mész vissza? A vissza gombbal?

(#60042) Satyricon válasza MacCaine (#60041) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, a vissza nyíllal. kb 1 hónapja szórakozik!

(#60040) €uro: írtam. ff-t használok

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#60043) MacCaine válasza Satyricon (#60042) üzenetére


MacCaine
őstag

Engedélyezve vannak a cookie-k a google oldalához?

(#60044) Satyricon válasza MacCaine (#60043) üzenetére


Satyricon
addikt

Igazából nem tudom azt hogy kell. De nem nyúltam hozzá, szóval szerintem engedélyezve van. Ha csak át nem állítódott magától :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#60045) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Sziasztok!

Furcsa jelenség ütötte fel a fejét a gépemben.
Néha megáll az egész kb 10-15 mp-re. Begakad a hang, nem mozdul az egér. Olyan mintha teljesen lefagyott volna, de se kék halál se restart nem következik. 15mp után megy tovább, mintha mi sem történt volna.
Amikor újraindul, akkor néha a dvd meghajtó újrabootol, mint amikor indul a gép.
Bármilyen helyzetben előjön: játék, netezés, semmittevés...

Ötlet, h mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#60046) doncsikaa123


doncsikaa123
újonc

Sziasztok! Volt egy régi tápom aminek a ventije elkezdett koszorálni, így vettem egy "Használt, de jót".A tápegység aminek a neve : sharkoon sha350-8p. Nos, amikor kicseréltem akkor 3-4 napig ment tökéletesen a gép, a játékok is tökéletesen mentek. 3-4 nap után eggyik naprol a másikra egyre gyengébb lett. A BIOS boot is lassabb lett és a windows (xp sp3) betöltése is. A játékok játszhatatlanok, mert annyira kevés az fps meg a hang is recseg,vagy ropog nemtudom. Megnézte már egy informatikus is és nemtudott vele mit kezdeni. Már egy jó ideje fenn ál a probléma ezért írok ide mert idegesít. :( Várom a tanácsokat :F Már nagyon idegesít, sok ember mondott ezt-azt de semmi. a Gépem : 1GB ddr2 ram, Nvidia 8400gs , Intel celeron cpu 430 1.80ghz.

(#60047) Satyricon válasza doncsikaa123 (#60046) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

Tápot nézd meg másik gépben. Ha ott is szórakozik, akkor lehet púpos kondis a táp. Akkor viszont szakember nagy valószínűséggel meg tudja javítani(Nem javaslom a szétszerelését, mert megrázhat az áram! Én inkább vennék egy márkásabb/megbízhatóbb tápot, mondjuk egy FSP 350-eset, kb 3-4.000 ft-ért). Ha a táp rendben működik másik gépben, akkor az alaplapon lehet púpos kondi.Ezt viszont Te is megkeresheted.

Szerk.:Majd írj, mi a helyzet

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#60048) doncsikaa123 válasza kenesei1982 (#60045) üzenetére


doncsikaa123
újonc

Szia! Velem előfordult ez a probléma. Menj bele a vezérlőpult -> rendszer -> hardver -> eszközkezelő -> IDE ATA/ATAPI vezérlők katt a vinyóra kétszer és Speciális beállítások. Ha ott PIO modba van akkor tedd át ultra DMA üzemmódra egy gép újraindítás és jó! ha esetleg ezek után sem jó akkor a vinyó kábelt igazítsd meg! :)

(#60049) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megnéztem a helyi kapcsolat tulajdonságait, és találtam egy új sort: Rawether NDIS 5.X SPR Protocol Driver.
Fogalmam sincs, hogy mi célt szolgálhat. Nyerek vele valamit, ha bekapcsolom?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60050) doncsikaa123 válasza Satyricon (#60047) üzenetére


doncsikaa123
újonc

Üdv. az a baj hogy az beletelne egy időbe mire tudnék valakit akinek a gépébe beletudnánk tenni a tápomat. Az áramot jól adja le "állítólag" mert én a táp áramellátáshoz nem értek. Úgyhogy valami más megoldás kéne. :S

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.