Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) atesss


atesss
addikt

Még egy kérdés:
Olyan billentyűzetet keresnék, ami úgymond klasszikus kivitelű: fehér, és nem szigetes.
Új legyen, boltból, számlával.
Elég nehezen találok...

(#35702) atesss válasza atesss (#35699) üzenetére


atesss
addikt

Ezen a laptopon sem működik :F
Fujitsu Lifebook A530, Core i3 M380.
Lehet nem szereti a Firefoxot ?

(#35703) atesss válasza atesss (#35702) üzenetére


atesss
addikt

IE (8) alatt megy !
Vagy 5x rákérdezett az UAC hogy biztosan telepítem-e, de működik.

(#35704) zarayg válasza atesss (#35703) üzenetére


zarayg
aktív tag

Na akkor az volt a hibája. :) IEX rulz : DDDD

sikerült feltelepíteni?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35705) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Lenne 1 olyan problémám hogy adódott egy 8GB-s pendriwe ami egyik napról a másik írásvédett lett. Nem tudom formázni nem tudok rá másolni meg semmi. Olyat hallottam már hogy Linux alatt kéne formázni de soha nem is használtam még csak live verzióban sem. Szóval tudnátok e esetleg ajánlani 1 programot amivel ezt meg tudnám oldani hogy ne keljen linuxot telepítenem?

Köszönöm előre is a segítséget.

PSN: salieven

(#35706) spista222 válasza salieven (#35705) üzenetére


spista222
addikt

Legegyszerűbb az Ubuntu.
Letöltöd kiírod CD-re és Kipróbálás telepítés nélkül-el indítod.

(#35707) kispx válasza attiati (#35695) üzenetére


kispx
addikt

Kell klónózni vagy telepíteni.

(#35708) zarayg válasza salieven (#35705) üzenetére


zarayg
aktív tag

#1 CMD.EXE > jobbgomb futtatás rendszergazdaként
#2 DISKPART funkció enter.
#3 LIST DISK funkció enter.
#4 SELECT DISC x ( x = a pendrive száma ) funkció enter.
#5 CLEAN funkció enter.
#6 CREATE PARTITION PRIMARY funkció enter.
#7 SELECT PARTITION 1 funkció enter.
#8 ACTIVE funkció enter.
#9 FORMAT FS-NTFS funkció enter.
#10 ASSIGN funkció enter.
#11 EXIT funkció enter.

és elvi működnie kell. Nem muszáj linux :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35709) zarayg válasza zarayg (#35708) üzenetére


zarayg
aktív tag

jaj kis javítás!

#7 SELECT PARTITION x (x ugyan úgy a pendrive száma) funkció enter.

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35710) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Szeretném az uTorrent-et service-ként futtatni win7 x64 alatt és webui-on keresztül elérni.
Kétféle képpen próbáltam, de egyikkel se sikerült:

1. Próbáltam egyszer ez alapján. Ekkor sikeresen megjelent a szolgáltatásoknál és el is tudtam indítania szolgáltatást, de mégse futott a háttérben (webui nem jött be, ami pedig biztosan jól van konfigolva, mert amikor fut a program akkor bejön)

2. Aztán próbáltam ez alapján is. Ekkor is létrejött a service, viszont indításkor azt írja, hogy a szolgáltatás nem válaszolt megfelelő időben az indítási vagy vezérlési kérésre.

Tudnátok segíteni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35711) Vakegérke válasza spista222 (#35514) üzenetére


Vakegérke
veterán

Végül őt vettem meg. XP alatt továbbra sem változott a helyzet, viszont Win7 alatt fut a SportsCar GT.
Na, megyek is madarat fogni örömömben. ;)

Köszönöm, hogy törődtél elem. :R

Egy kérdésem még van.
Érdemes XP-re rátelepíteni a Win7 rendszert? Átveszi a progikat?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35712) zarayg válasza Vakegérke (#35711) üzenetére


zarayg
aktív tag

Én is voltam ebben a szituációban, miután XP-ről W7-re váltottam. Gondolkoztam, hogy fent hagyom, hogy esetleg ha nem lenne jó, akkor letörlöm (másik partícióról) és akkor minden okés, de miután kiderült, hogy milyen jó, azután nem bírtam, és a mai napig nem bírok leszállni a W7-ről annyira megvagyok vele elégedve.
1 Problémába ütköztem anno, hogy XP-ről mentettem az adataimat egy partícióról formázás nélkül, és az XP után nem engedte a W7, hogy lássam valamiért, formázni akarta, mert nemtudta miaz. Későbbiekben megoldottam külső tápos átmásolással, majd full formázással, de szerintem nem lenne igazán jó ötlet XP-re rátelepíteni W7-et... W7 powa! :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35713) ingalls


ingalls
senior tag

Ebben esetleg tudnátok segíteni?
Köszönöm!

(#35714) spista222 válasza Vakegérke (#35711) üzenetére


spista222
addikt

Örülök hogy megérte a felárat:)
Amikor tudok segítek.

Érdemes XP-re rátelepíteni a Win7 rendszert? Átveszi a progikat?
Eszerint nem lehet egyszerűen frissíteni Win7-re, vagyis el kell menteni az adatokat, előkeresni a programok telepítőjét, feltelepíteni a Win7-et és visszarakni amit kell.

(#35715) Apollo_21 válasza atesss (#35699) üzenetére


Apollo_21
addikt

Abban a "G" ben még HD2000 van...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#35716) ingalls válasza ingalls (#35713) üzenetére


ingalls
senior tag

Magyarul: hogy lehet GPT stílusú lemezre (SSD és csak ez van bedugva) win 7-et telepíteni dvd-ről úgy, hogy nem lehetséges se parancssorról, se lemezkezelőből konvertálni MBR-re. De lehet, hogy nem is kellene, csak érdekel, akkor GPT-vel hogy lehet a win 7-et összehangolni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35717) Vakegérke válasza spista222 (#35714) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahamm, szóval kezdhetnék mindent elölről.

Az XP 80 gigás winyón van, a Win7 egy 200-asból kihasított 50 gigás partíción.
Arra gondoltam, hogy lassan felépítem szájízemnek megfelelően a rendszert, aztán a 80-as format, alap Win7 telepítés, és egyszerűen rámásolom a már megszokott, működő komplett tartalmat.
Ez járható út? Már csak azért kérdem, mert a 80-ast szeretném rendszer lemeznek, más most sincs rajta.

Szerk: Programok uninstallálása merre található? Nem találom.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35718) spista222 válasza Vakegérke (#35717) üzenetére


spista222
addikt

Nem lehet átmásolni mivel másik partícióra másolnád (HDD0 partició2->HDD0partició 1-re) így csak egy szép kék halált kapnál(próbáltam), én úgy oldottam meg hogy az első particót 100MB-ra visszavettem elrejtettem és akkor a win szerint maradt ugyanazon a partíción és így nem halt meg és nem is kellett újratelepítenem.

Ha törölni fogod a partíciókat akkor nem kell mindent letörölnöd, ha Win7-be kérdezed akkor: Vezérlőpult->Programok és szolgáltatásoknál tudsz törölni.

[ Szerkesztve ]

(#35719) Vakegérke válasza spista222 (#35718) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, akkor jostent az annyába neki!

Az sem járható út, hogy csak a Windows, Program Files, és a Dokuments and Settings könyvtárakat másolom át, a gyökérhez meg nem nyúlok?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35720) spista222 válasza Vakegérke (#35719) üzenetére


spista222
addikt

Nem, mert a Windows mappában vannak olyan fájlok amik a második partícióra mutatnak így-> kék halál.

(#35721) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Mi történik akkor, amikor a tápegység nem elég az összes komponenshez?
Okozhat Windows fagyást? És egy ventilátor (egyszerű házventilátor) okozhat Win fagyást?
Ugyanis épp most vettem egy Corsair AF120-as ventilátort, azonnal be is szereltem (egy másikat cseréltem le), és mióta bekapcsoltam a gépet már 3-szor fagyott be a gép, és kellett újraindítsam (reset): nem kék halál (bár lehet, hogyha várok, az lett volna belőle).
Most lehúztam az új ventilátort és egyelőre nincs fagyás (már kb. fél órája megy a gép, a fagyások pedig 2-3 perc után jelentkeztek).
Létezik, hogy ez okozza a problémát?

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35722) Bogyó bá' válasza antivirtuoz (#35721) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jó tápod van, az nem valószínű. Inkább (kikapcsolt gép mellett) az összes csatlakozót, memóriát, kártyát igazgasd meg a helyükön!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35723) zarayg válasza antivirtuoz (#35721) üzenetére


zarayg
aktív tag

Hello

Hát tudni kéne, hogy milyen tápod van (gondolom nem Vargáné és Társa), és hogy mi van a gépedbe. Másodrészről, hogy az előző ventivel volt fagyás? Valószínűsíthető amúgy, hogy a venti zárlatos, vagy az alaplapi 3 pin ment tönkre, vagy tette tönkre, ha a régivel is fagy most. Esetleg még annyit csinálj, hogy húzz le mindent (ODD-re gondolok), csak a rendszervinyó maradjon, minden más fajta ventit is húzz le, csak azt az 1-et próbáld rajta hagyni. Csinálj egy AIDA rendszerstabilitás tesztet, és ha azzal is lefagy, akkor az a ludas. Ha nem, akkor más, lehet túlterhelt a tápod, de mondom, jó lenne tudni, hogy milyen :)

EDIT: Nézem az adatlapod, igen jó tápod van. Így az, hogy túlterhelt lenne, kilőve. Még egy apró kérdés, hogy 3pin vagy molex? vagy esetleg ventiszabályzón van a venti?

EDIT 2: Nem nagy valószínűséggel, de cseréld ki a modu kábelt, egy másik molexra, amin leadja a megfelelő áramot a hangkártyának. Vagy esetleg lehet ez szoftveres probléma is..

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35724) antivirtuoz válasza Bogyó bá' (#35722) üzenetére


antivirtuoz
tag

Megpróbáltam, mindent leellenőriztem (semmit sem találtam kimozdulva) és menet közben kihúztam a ventilátort.
Aztán PC bekapcs, és azóta megy.
Most -írás közben- visszakötöttem a ventilátort. Remélem, rendben lesz.

Azért gyanakodtam a tápra, mert nincs egy hónapja, hogy vettem egy ASUS Xonar Essence STX hangkártyát, amit mindenki annyira nagyon dicsér. Van hozzá egy AIAIAI TMA-1 fejhallgatóm. Szóval mindenki nagyon dicséri, viszont én azt nem érzem, nem hallom, amit a sok beszámoló után vártam. Gondoltam, hátha nem kap a fejhallgató-erősítő elég áramot. Ez hülyeség?

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35725) antivirtuoz válasza zarayg (#35723) üzenetére


antivirtuoz
tag

Corsair 600TM ház beépített ventilátorszabályzójára van kötve.

Egyelőre nincs gond. Lehet, tényleg ki volt mozdulva valami? Pedig mindent a helyén találtam.

Mindenesetre csinálok egy AIDA tesztet.

[ Szerkesztve ]

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35726) spista222 válasza antivirtuoz (#35724) üzenetére


spista222
addikt

Gondoltam, hátha nem kap a fejhallgató-erősítő elég áramot. Ez hülyeség?

Az.

Mivel feszültséget kap és az erősítő felvételétől függ a felvett áram erőssége és mivel a tápod minden ágán 10+A-t tud leadni így kizárt hogy az erősítőnek az a néhány tized Ampere gondot okozna neki.

Amikor szerelgetted nem mozgattál/ feszítettél meg bármit is?
Egy ventitől nem szabadna fagynia a rendszernek, ha zárlatos lenne akkor szerintem füstölne:)

[ Szerkesztve ]

(#35727) zarayg válasza antivirtuoz (#35725) üzenetére


zarayg
aktív tag

sajnos nemtudtam még 1x módosítani. Naszóval

Nézd meg, hogy a szabályzó azon CH-ja, amire rákötötted, hogy hibátlan-e, vagy a kábelja nem-e törhetett meg. Esetleg fixre dugd rá valami alaplapi 3 pinre, és nézd meg, hogy úgy fagy-e.

EDIT: Várjuk, hogy mi lehetett a probléma :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35728) antivirtuoz válasza zarayg (#35727) üzenetére


antivirtuoz
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

(#35722) bogyo112: Neked is köszönöm szépen!

(#35726) spista222: Neked is köszönöm szépen! Hülye kérdés volt, de legalább tanultam valamit. :)

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35729) ingalls


ingalls
senior tag

Hová tudnék fordulni ezzel a kérdéssel, mert itt a fórumon, mintha fel sem tettem volna (most negyedszer, egy oldalon belül)?
Köszönöm!

(#35730) Malanrion


Malanrion
tag

a gmailbe, betudom valahogy állítani, hogy az emailjeimet, ne címezze egy alá, az azonos címekel, vagy küldőktől jövőt, hanem mindegyik külön, és tudjam őket csoportosítani?

(#35731) Kommy válasza ingalls (#35729) üzenetére


Kommy
veterán

Nem tudom mennyire tudsz angolul: [link]

Ha telepítőből bebootolsz akkor ott van parancssor ott vannak a parancsok

(#35732) zarayg válasza ingalls (#35729) üzenetére


zarayg
aktív tag

vagy [itt] vagy [itt] kérdezz rá a szakiknál :) ők lehet tudják a választ.

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35733) Vakegérke válasza spista222 (#35720) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerkesztés nem nyerő? A jelenlegi rendszer alól intézném, aztán hajrá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35734) Mezi1982


Mezi1982
tag

Üdv

Olyan problémám lenne, hogy több apró, pár perces(MB)-os fájlból áll egy BD és ezt szeretném valami program segítségével egy fájllá "varázsolni"

Erre keresnék megoldást, előre is köszönöm.

(#35735) ingalls válasza Kommy (#35731) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszönöm a segítségeteket! De sajnos, ezeket már próbáltam. Eredménytelen. A lemezkezelőben az MBR halvány, tehát nem konvertálható, ami elméletileg azt jelenti, hogy GPT az alapértelmezettje. De a Win boot telepítője azt mondja, hogy GPT, s ezért nem támogatja. :W
Ötletem sincs....

(#35736) Kommy válasza ingalls (#35735) üzenetére


Kommy
veterán

Azt próbáltad, hogy amikor indítod a gépet F11-el behozod a boot menüt és UEFI:xxx -el indítod, tehát xxx az optikai meghajtó, elvileg így felmegy ha minden igaz GPT-re is.

HA 64 bites rendszert raksz fel akkor így mennie kell a GPT- nek: Microsofot faq-ban:
Q. Can Windows 7, Windows Vista, and Windows Server 2008 read, write, and boot from GPT disks?

A. Yes, all versions can use GPT partitioned disks for data. Booting is only supported for 64-bit editions on UEFI-based systems.

[ Szerkesztve ]

(#35737) spista222 válasza Vakegérke (#35733) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos nem tudod mit kell szerkeszteni úgy meg nehéz:)

(#35738) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Gép: Athlon 3500+, M2V alaplap, 1 giga ram, régebbi 400as FSP. Eddig egy 7600gs volt benne, és ki akartam cserélni 9800gt-re. Az új kártyával nem ad képet. A kártya biztos jó, mert másik gépben megy. Esetleg a táp lehet neki kevés? Vagy az alaplap nem passzol?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35739) spista222 válasza JoolsNOS (#35738) üzenetére


spista222
addikt

400W-os FSP bőven elég neki szerintem, inkább az alaplap nem szereti a VGA-t.

(#35740) zarayg válasza JoolsNOS (#35738) üzenetére


zarayg
aktív tag

Táppal semmi baj, egyszerűen túl erős a VGA a laphoz :) ilyen max 9400 menne bele, de inkább a 8 ezres széria :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35741) Vakegérke válasza spista222 (#35737) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Marad a nyűglődés, de megéri. Hogy a jostent az annyába! :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35742) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

a chrom böngészőmbe bejelentkeztek, és gyakorlatilag "széthányta" mindenféle könyvezővel, kieggel. meg ilyenekkel az előző felhasználó.
Eddig még nem volt chrome fiókom, ezért nem is tudom visszaállítani, bejelentkezni meg főleg nem akarom nehogy a jelenlegi helyzetet mentse el.
Hogyan tudnék mindent visszaállítani alaphelyzetbe, hogy a saját könyvjelzőim megmaradjanak?

Szépnapot!

(#35743) Kommy válasza Dexter-2000 (#35742) üzenetére


Kommy
veterán

Talán ez segít: [link]

(#35744) ingalls válasza Kommy (#35736) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszönöm, ez lehet, hogy segít! Majd kipróbálom!
:R

(#35745) attiati


attiati
veterán

nem szóltam

[ Szerkesztve ]

(#35746) ingalls válasza Kommy (#35736) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszönöm, sikerült!
Most már csak azt kellene megtudnom, hogy hogyan állíthatom be alapvető boot-eszközzé?
BIOS-ban hiába állítom át az SSD-t elsődlegessé, mégis a HDD-ről bootol. :((

(#35747) Kommy válasza ingalls (#35746) üzenetére


Kommy
veterán

UEFI Setup Utility > Boot > Boot Option és itt szintén UEFI: ssd-t állítod ide, szerintem így lehet gondolom ide is kell ez ha így javult meg, szerintem mivel alapból nem így indítja így átugorja mert nincs bootolható rajta.

(#35748) JoolsNOS válasza zarayg (#35740) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi mindkettőtöknek! Táppal gondoltam nem lesz gond, jelenlegi konfigomat is vitte gy darabig 400as. Ajánlani tudtok hozzá egy lapot. Minél olcsóbbat, csak vigye ha már beszereztem a kártyát. Akár itt aprón is.
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35749) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segyteni hogy hogy rakjam fel UBUNTU-ra (12.04) a Skypeot? :F :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35750) gamer187 válasza choco01 (#35749) üzenetére


gamer187
tag

,

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.