Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) attiati


attiati
veterán

Beállítottam egy kisebb felbontást próbaképpen (catalyst 12.10)
Majd visszaállítottam natívra (1680*1050), és nyomtam egy "alkalmaz" gombot.

De most meg állandóan visszaváltogat 20-30 másodperc után a kisebb felbontásra :W
Ez mitől van?

(#35852) ivana


ivana
Ármester

Sziasztok!
Nem tudtok valami megoldást arra, hogy a youtube ne buffereljen állandóan. Nagyon idegesítő, nem hogy 1080p-ben, akár még 480p-ban is ezt csinálja. (Windows 8 és openSuSE 12.2 alatt is, a net 15Mbit/s-es és ez át is jön, proci phenom ii x3@3.2ghz, ennek az 1080p-t prociből is meg kellene ennie).

(#35853) Sub-ZeRo válasza ivana (#35852) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem a proci miatt bufferel, hanem a net miatt. Hiába van 15 megás letöltésed, ha a video ahonnan jö, a szerver túl van terhelve. Meg a youtube mostanában szokott gyengélkedni szóval nem kell aggódni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35854) Satyricon válasza Elvagyok (#35850) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

A VGA drivert először nem, mert újat akartam leszedni. De a végén már az összes drivert feltettem, hátha megbolondult és amiatt nem enged fel a netre... De a hálókártyát mindig elsőnek telepítettem!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35855) salgocomp


salgocomp
senior tag

Hali.

Adott egy kínai 1 dolcsis memóriakártya olvasó, és egy 16 gigás minőségi MicroSDHC. Xbox360-hoz volt használva. Most gépről másolnám fel az adatokat, erre egy idő után elkezdett pittyegni, mintha ki be dugdosnám, és folyamatosan azt írta ki alul a kis buborékban, hogy az USB eszközt nem lehet felismerni. Már ott tart, hogy bedugom, nem is pittyeg. Sem a gép, sem az xboxom nem ismeri fel. Minek nagyobb az esélye, annak, hogy a memóriakártya adta meg magát, vagy annak hogy ez a kártyaolvasó, amit a kis Huang Ce gyártott Kína valamelyik elhagyatott pincéjében ? Sajnos kipróbálni nem tudom most, mert nincs másik MicroSD-m.

(#35856) ivana válasza Sub-ZeRo (#35853) üzenetére


ivana
Ármester

Köszi, azt tudom, hogy a net miatt bufferel, csak a kliensoldali problémát akartam kizárni (a chrome cache már ramdisken van, a video által felhasználható tárhely meg a lehető legnagyobb). A googlenél se ártana akkor valami fejleszteniük, mert azért mégse valami sufni cég....

(#35857) brd válasza attiati (#35846) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor ugye felugrik a kérdés, hogy valóban el akarod-e indítani? Próbáld még meg törölni az összes file-t a könyvtárból, és csak az .exe maradjon és úgy indítsd.

The only real valuable thing is intuition.

(#35858) Bogyó bá' válasza Satyricon (#35848) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezekkel biztosan ki tudod utálni a szomszédokat. Pocsékul, de k*rva hangosan szólnak! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35859) uyka


uyka
tag

Üdv !

Adódott most nekem egy ilyen alaplappal rendelkező PC [link] amit ujra kellene telepítenem win 7 x86 al .. de ehhez megfelelő drivert nem találok se a linkelt oldalon se máshol .. :W Ilyenkor mi a teendő ? Mit lehet tenni ?

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#35860) Bogyó bá' válasza uyka (#35859) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valami feltelepül magától a Win7 által, a többit meg próbáld meg Vista-s driverekkel pótolni. Túl régi az a platform.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35861) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Egy gyors kérdés : adott egy autórádió és van rajta egy AUX IN bemenet.Van egy PC és azon alaplapi hangkártya.Kérdés : a PC alaplapi hangkártya kimenetét (zöld jack) összekötném az autórádió aux in csatijával (3,5 jack) és persze kötnék a rádióra hangszórót,meg kapna 12 V-ot,akkor a PC-n lévő hang megszólalna-e a rádióra kötött hangszórókon ? Nem akarok erősítőt venni ,egyenlőre.Átmeneti megoldásnak
ez így jó ? Ha igen,lehet-e "bömböltetni" a cuccot,vagy csak óvatosan ? :) Tönkre tudom-e ezzel az összekötéssel tenni bármelyiket is ? (alaplap,rádió)

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#35862) uyka válasza Bogyó bá' (#35860) üzenetére


uyka
tag

Rendben !

Köszönöm szépen a gyors választ ! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#35863) Lompos48 válasza Atti1112 (#35861) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...megszólalna-e a rádióra kötött hangszórókon ?

Igen.

Tönkre tudom-e ezzel az összekötéssel tenni bármelyiket is ?

Nem.

(#35864) Bogyó bá' válasza Atti1112 (#35861) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Működni fog, de kell egy brutális 12V-os tápegység: "megbőgetésnél" akár 10-12 ampert is kér a rádió!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35865) Atti1112 válasza Bogyó bá' (#35864) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Köszi ! És ha csak halkan hallgatom ? Gondolom az áramerősség függvénye,milyen erős hangot bír.Ha kicsi amper jut a rádióra ,attól még meg fog szólalni,ugye ? Max a trafó kakilja össze magát,jól gondolom ?

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#35866) Lompos48 válasza Bogyó bá' (#35864) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hacsak nem valami csúcs autórádióról van szó, akkor nem olyan sötét a kép. Legtöbb jó típus csatornánként 40W-tal kecsegtet. Ha 4 hangszórón hallgatod (mert tudja ezt) - FL, FR, RL, RR - akkor jöhetne össze 4X40=160w, ami 12V-os tápnál "enne" 13.3W-ot, de csak csúcsra hajtva színusszal. Ergo, két hangszóróval már csak a fele, és mivel nem lehet állandóan csúcsra hajtani, akkor még kevesebb. Az is kérdés milyen hangszórókat akar használin vele. Ha eléri a táp maximális áramát, ott csökken a feszültség és "csuklani" fog (torzít).

[ Szerkesztve ]

(#35867) Atti1112 válasza Lompos48 (#35866) üzenetére


Atti1112
aktív tag

2 db hurka videoton hangszóró 4 ohm , 15 watt / db max. Ja és egy noname autórádió :) Csak arra kell,hogy skypon dumáljak és ne kelljen a fülest használni.Az sem gond,ha csak egy hangszóró lesz bekötve.Akkor mennyi amper kell neki ,ezzel a felállással ? Találtam itthon egy töltőt 12 V 200 mA ... :) Ez rögtön köddé válna ?

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#35868) Bogyó bá' válasza Atti1112 (#35867) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vélhetően be sem fogod tudni vele kapcsolni a rádiót. Üresjárásban többet fogyasztanak 200mA-nál.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35869) Lompos48 válasza Atti1112 (#35867) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az azért nagyon sovány. Ha ráadásul nincs benne semmi védelem, akkor hamar ki fogod nyírni. Egy hangszóróval és kis hangerővel talán működhetne. De ennyi.

(#35870) Atti1112 válasza Bogyó bá' (#35868) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Köszi a válaszokat,akkor ezt hagyjuk.Csak gondoltam megoldom "itthoni" anyagból :) Akkor ez a legegyszerűbb,ugye ? [link] Vagy átmegyek a szomszédhoz és elkérem az akku töltőjét :) Az 6 ampert bír...Egyébként egy 4ohm-os vagy egy 8 ohmos hangszóró "kajál" többet ? Mondjuk mindkettő 40 W-os.Melyik szól jobban ? Mi az a +4 ohm különbség ?

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#35871) Bogyó bá' válasza Atti1112 (#35870) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valami ilyesmit keress a rádióhoz: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35872) Atti1112 válasza Bogyó bá' (#35871) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Á,akkor már vennék egy ilyet [link],nem költenék tápra.Bár ez biztosan nem szólna olyan jól,mint az autórádiós itthon "épített" dolog,igaz ? Még egy kérdés : ha van egy LCD tv és ugye azon van fejhallgató kimenet és azt rákötöm mondjuk erre : [link] ,akkor ez hibátlanul meg fog szólalni ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#35873) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg valakinek van ötlete ezekre :F

-1-
-2-

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35874) Qru válasza pocokxx (#35873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Éles/magas visító hangjon szól? Ha igen akkor csak áthúz egy tekercs, nem lehet vele mit kezdeni de károsodást nem okoz.

Mennyit futtattad a memtesztet? Mert legalább 6-8 órát kell futtatni és nem os alól.

#nincsbennetarcsi

(#35875) Perillustris


Perillustris
senior tag

Nem jövök rá, mi lehet az ismeretlen eszköz. Hogyan deríthető ki? Elvileg minden működik, az alaplapi driverek is felmentek, stb.

:R

Perillustris

(#35876) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Win7ben hol tudom kikapcsolni, hogy a hengerőcsúszkák együtt mozogjanak?
Mikrofonon akarok hangosítani, de emeli a speakert is.

(#35877) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem tudom jó helye írok, de az lenne a kérdésem, hogy gondolkodom egy PCI-oes, vagy PCI-E-s USB3 bővítőkártya vásárlásán. Neten valahol 5Gb/s-es adatot olvastam. Kérdésem tehát, hogy ez is tudja a 6 Gb/s-et?
Előre is köszi. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35878) Qru válasza GrooveHero (#35877) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Sőtt a 5gb/s-es is csak egy elméleti maximális sebesség amit elég nehéz reprodukálni köznapi használat során.

#nincsbennetarcsi

(#35879) leslieke válasza Perillustris (#35875) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telepíts fel valamilyen hardver- és szoftverdiagnosztizáló programot, pl. Everest vagy Aida
Ezek megmondják mi az ismeretlen eszköz.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35880) Perillustris válasza leslieke (#35879) üzenetére


Perillustris
senior tag

Az ingyenes/trial változatok is? :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#35881) GrooveHero válasza Qru (#35878) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. Szóval akkor azért gyorsabb a sima USB2-bél, de nem tudja az USB3-at, valahol félúton lehet, vagy még ott sem. Jól értem? :))
Van egyébként vmi módja annak, hogy új alaplap nélkül kihasználjm a pendriveom tudását? (KB 190Mbyte/s read és 100Mbyte/sec write)

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35882) fess válasza Perillustris (#35880) üzenetére


fess
őstag

igen

(#35883) leslieke válasza Perillustris (#35880) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem igen, de ennyire nem ismerem egyiket se.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35884) Qru válasza GrooveHero (#35881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, kb annyit tudnak. De ez erősen függ, hogy mekkora és mennyi file-t másolsz a pendrivera/ról.

Hát a legegyszerűbb és olcsóbb az egy eSata-usb átalakító lenne, azzal olyan 200-250 mb/s elérhető lazán (elméleti max az 300mb/s). Már ha van eSata csatid de a legtöbb házon van ilyen kivezetés az előlapon.

Am itt egy teszt az usb3 / usb 2 / esata trióról.

#nincsbennetarcsi

(#35885) Intel fan11


Intel fan11
őstag

asus M4A785TD-V EVO alaplapba vettem Geil ultra black dragon 1333 mhz-es ramot 2x2 GB. Belerakva felzúg a gép de nincs semmi kép a monitoron. Másik gépbe kipróbálva működött a ram. Mi lehet a probléma?

Battletag: hojszi#2983

(#35886) fess válasza Intel fan11 (#35885) üzenetére


fess
őstag

Régi ramokkal beindult? Itt lehet itt hozzáértőbbek válaszolnak

(#35887) Qru válasza Intel fan11 (#35885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak az egyik modult teszed be akkor sem indul el?

#nincsbennetarcsi

(#35888) Intel fan11 válasza fess (#35886) üzenetére


Intel fan11
őstag

Régi ramokkal ment 2*1 GB bővítés miatt vettem 2x2 GB-t ' rammal is kipróbáltuk úgyis ugyan ez. gép felzúg monitor ledje villog és nincs kép!!!

Battletag: hojszi#2983

(#35889) Satyricon válasza Bogyó bá' (#35858) üzenetére


Satyricon
addikt

Sajna nem szánok rá enyit. Amiket felsoroltam, azok közül választanék... Vagyis ajánlhatnátok :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35890) GrooveHero válasza Qru (#35884) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szóval úgy érted, hogy az USB3-esata átalakító megoldás lenne? Mert van e-sata természetesen a házon.

[link]

szerk: csak olyanokat találok gugliban, ahol az USB3-at kell a gépbe dugni, az esata részt meg az átalakítóba. Nekem pont fordítva kellene. Tudsz ilyet mutatni esetleg?

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35891) Qru válasza GrooveHero (#35890) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pontosan. :)

Gyorsabb jóval a sima usb 2-nél, az usb 3-as bővítőkártyák nem hozzák az elvárható sebességet ezért olcsóbb és kellően gyors egy usb/eSata átalakító.
Csak arra figyelj, hogy az átalakító usb3-as legyen, különben megint az usb2-es sebességet éred el.

Am faja ház, nekem az egyel régebi van. :)

#nincsbennetarcsi

(#35892) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#35888) üzenetére


Intel fan11
őstag

néztem a memoria támogatási listát az alaplaphoz. Konkrétan ilyen ramot nem találtam csak olyan aminek az időzítése cl 7-7-7-24 amit vettem annak pedig 9-9-9-24. Ez lehet gond? Okozhat ilyen problémát?

Battletag: hojszi#2983

(#35893) Qru válasza Intel fan11 (#35892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a lazább időzítés nem baj. Lehet kicsit több feszültség kéne. Esetleg egy bios frissítést is megpróbálhatsz, mert szokták bővíteni bennnük a ramok támogatását.

#nincsbennetarcsi

(#35894) reflxx


reflxx
aktív tag

Heló, ma szereltem be friss radeon HD7770 GHz OC tipusu videokártyám, és olyan problémám lenne, hogy amikor elakarok inditani egy játékot, kiirja hogy directx 10-es vagy jobb vga kell. Eszközkezelőben kiirja hogy ez a tipusu van, a frissitéseknél azt irja hogy a legujabbak vanak feltéve. Emellett az op rendszerem is 64 bites(windows 7 ultimate 64 bit), és a procimszerint is kéne müködnie.. az előző videokarimmal semmi baj volt(nVidia gt 220) Valaki help?
ja kihagytam hogy nem tudom átállitani a szin összeállítást 64 bitre
Előre is köszi!

(#35895) GrooveHero válasza Qru (#35891) üzenetére


GrooveHero
addikt

Na most van a fejemben egy nagy-nagy kérdőjel:DD
Szóval arról lenne szó, hogy nekem van a házon egy esata csatlakozó. Ide kellene bedugni egy olyan kütyüt, vagy madzagot, aminek a végére USB3-as pendriveot tudok csatlakozni.
Tehát átfogalmazom, nekem a házban van egy eSATA anya. Ehhez kellene egy olyan berendezés, aminek az egyik vége(amit az anyába dugok) eSATA apa, a másik vége pedig USB3 anya. Mivel, hogy a pendrive természetesen apa( a jobb oldali) :))

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35896) fess válasza reflxx (#35894) üzenetére


fess
őstag

Rendszer reinstallt csináltál? Ilyenkor sztem ajánlott,főleg ha nvdia-ról amd-re váltottál. Driverét felraktad?

(#35897) reflxx válasza fess (#35896) üzenetére


reflxx
aktív tag

rendszer reinstall még nem volt mert nem ismerte fel a pd-t a gép... driverek fent vannak.

(#35898) fess válasza reflxx (#35897) üzenetére


fess
őstag

Akkor csinálj azt. Pd-pendrive? Ha igen akkor ajánlom ezt a progit,bedugod a pendrive-ot,betallózod az iso és már kész a rendszertelepítő.

(#35899) Intel fan11 válasza Qru (#35893) üzenetére


Intel fan11
őstag

köszi az infót megpróbálkozok bios frissítéssel! Egyébként ez a jelenség hogy elindul a gép de nincs kép azt jelenti hogy nem kezeli ez a verziójú bios ezt a memoriát?

Battletag: hojszi#2983

(#35900) reflxx válasza fess (#35898) üzenetére


reflxx
aktív tag

igen. pont ezzel csináltam csak előbb isot kellett csinálni fileokból szerintem ott csúsztam el.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.