Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Bogyó bá' válasza gtamate2 (#29000) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem a géped fölött eljárt az idő, az ennyire képes.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29002) gtamate2 válasza Bogyó bá' (#29001) üzenetére


gtamate2
veterán

Akkor XP-vel sem lenne jobb a helyzet?

*Sn0w

(#29003) spista222 válasza angelus8925 (#28999) üzenetére


spista222
addikt

Nekem már volt gondom a K-lite pack miatt egy játékkal ezért nem rakok fel egy kodeket sem inkább használok VLC-t mert ahhoz nem kell kodek.

A másik gépen is fent van a K-lite pakk?

gtamate2 Win7-hez minimum P4 kellene, Xp alatt jobban menne minden.
Athlon XP-vel se lenne sokkal jobb a helyzet de valamivel igen:).

[ Szerkesztve ]

(#29004) angelus8925 válasza spista222 (#29003) üzenetére


angelus8925
tag

másik gépen nincs fenn, mert VLC van rajta.. hmm... jó lenne, ha csak ennyi lenne a gond :C amint lesz időm, ki is próbálom !

(#29005) Bogyó bá' válasza gtamate2 (#29002) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem, vagy alig. Milyen win7-et használsz? Gondolom 32 biteset, az még a jobbik eset (kisebb az erőforrás-igénye)
W7 telepítése előtt hogyan használtad? Nem XP-d volt a gépen? Akkor hogyan viselkedett?
Sajnos annak a régi PIV Cerkának a teljesítménye nagyon hasonló egy egymagos Atoméhoz, azok is hasonlóan szenvednek minden (mai) feladattal.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29006) spista222 válasza angelus8925 (#29004) üzenetére


spista222
addikt

Az még előfordulhat hogy a kodek pakk legyalulása után a játékot is újra kell rakni ha szerencséd van nem marad a kodek pakkból gyalulás után semmi sem a gépen(sajnos néha marad).

(#29007) SOAD19 válasza DeFranco (#28993) üzenetére


SOAD19
addikt

Másnak is írtam már, hogy hasonlót lát ki a mintákból! :P

(#29008) angelus8925 válasza spista222 (#29006) üzenetére


angelus8925
tag

köszönöm, bár erre számoltam én is, de legalább megerősítettél benne :)

(#29009) gtamate2 válasza Bogyó bá' (#29005) üzenetére


gtamate2
veterán

Az Asus 1005ha-m amibe n280as atom van fényévekkel jobb, igaz XP-vel.
Idáig nem is használtam, most került hozzám, win7 volt már rajta azt nem cseréltem.
Az elsődleges gépem egy q8200+5750hd szóval azért hozzászoktam már a sebességhez, lehet azért ennyire szembeötlő. 32 bites természetesen a W7

*Sn0w

(#29010) #10726912 válasza gtamate2 (#29000) üzenetére


#10726912
törölt tag

Milyen alaplapod van? A szűk keresztmetszet jelenleg a CPU, a cerka helyett megérdemelne egy ilyet, ha lekezeli az alaplapod, de egy ilyen is sokat dobna rajta. A win7-et meg felejtsd el, az XP, ha jól van beállítva, sokkal kevesebbet kér az erő forrásokból.

(#29011) Satyricon válasza hruodnand (#28996) üzenetére


Satyricon
addikt

A Duna plázánál a hardverker van ha jól emlékszem. Nem benn a plázában, hanem oldalt kell bemenni, ott a bolt. Nekem Logitech MX 518-asom van, nagyon jó kis egér, ajánlom figyelmedbe! :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#29012) gtamate2 válasza #10726912 (#29010) üzenetére


gtamate2
veterán

Egy Ilyen asrock: [link]
Én is a procit érzem a leggyengébbnek, utána talán elkellene még egy picit jobb videókártya pl. 66gt
Egy ilyen kombóval szerinted mennének azért a játékok? Egy kis Left 4 Dead 2 -ről lenne szó. De az viszont szaggatásmentesen kellene. Ha nem akkor lehet cserélek egy lapot valami olcsó 2 magos 775-re.

*Sn0w

(#29013) spista222 válasza gtamate2 (#29012) üzenetére


spista222
addikt

Inkább cserélj lapot is, nem sokkal drágább de cserébe ha legalább Core2Duo-t veszel sokkal gyorsabb lesz és egy jó alaplappal meg is lehet rántani rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#29014) #10726912 válasza gtamate2 (#29012) üzenetére


#10726912
törölt tag

Erre a lapra vedd meg valamelyik CPU-t (talán a Northwood szerencsésebb választás, nem hőerőmű és nem zabál annyit, mint a Prescott magos), de VGA-t már nem igazán érdemes cserélni rajta, game-r konfignak nem érdemes ebben gondolkoznod. Mint ahogy spista222 is írta inkább lépj egy lépcsőt felfelé. Ha fejleszteni akarsz érdemben (a Northwood CPU-n kívül, azt mindenképp érdemes), akkor írd le, mennyit szánsz rá és fogsz kapni tanácsokat, ezt meg add el (akár a mostani CPU-val együtt), az árát meg befekteted az újabb cuccba. Ha mégis ezt hagyod meg, akkor Northwood vagy Prescott+ 6600GT, ha találsz jó áron.

(#29015) unravel


unravel
őstag

sziasztok
ASUS p5kse, Mercury 350W
A gépem többszöri újraindulások után megadta magát és nem indul. Szétszedtem, kitakarítottem a tápot. Illetve megpróbáltam gyanús jelekre bukkani.
Újrapróbáláskor a bekapcsológomb villant egyet de nem indult el a gép. Az alaplapon van egy zöld led az folyamtosan világít.
Hogyan tudnám BIZTOSRA megállapítani, hogy a táp vagy alaplap romlott el, esetleg a bekapcsológomb lett zárlatos stbstb. segítsetek léci.

¯\_(ツ)_/¯

(#29016) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Mi a lófütty történt a google-val, hogy már a tárolt változat nem jelöli meg a keresett szavakat a találati oldalon?
Eddig mindig jelölve voltak színessel.
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#29017) #10726912 válasza unravel (#29015) üzenetére


#10726912
törölt tag

Húzz le mindent az alaplapról, a mindent alatt értek MINDENT: a pc ház nyomógombjait és az előlapi USB csatlakozókat, fejhallgató-mikrofon csatlakozókat, billentyűzet-egér-hdd-odd-pci-os hang-lan kártya, stb, azaz mindent húzz le az alaplapról.
Ami maradjon: CPU+hűtő, VGA, tápegység, és egy darab RAM. Próbáld csavarhúzóval indítani a géped (a csavarhúzóval érintsd össze azokat a tüskéket, ahonnan a bekapcsoló gomb vezetékeit lehúztad). Ha nem indul, tegyél rá másik RAM-ot. (A Merkúri tápegység helyett szerezz be egy normális tápegységet azt meg add le veszélyes hulladék átvevő helyen és reménykedj, hogy nem tette tönkre a géped). Csinálj egy BIOS resetet is.

(#29018) cashback válasza gordonfreemN (#29016) üzenetére


cashback
őstag

Nálam üzemel ez a funkció.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#29019) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok! Nem működik az itunes Store! Azt írja ki, hogy hozzáférés az itunes Store-hoz, de semmi nem történik. A célom az itunes u program telepítése Windowsra (XP, SP3). És a Safari böngésző sem müxik. :F
Köszi a segítséget :R

Üdv. Johnny

(#29020) Achar


Achar
tag

Sziasztok
A pcoutlet (nem a computerimperium) megbízható?
Melyik futárszolgálattal küldenek?
üdv.

(#29021) rambo76


rambo76
csendes tag

Bővíteném a laptopom de nem tudom hogy milyen cpu megy bele ebben szeretném kérni a segítségeteket a készséges segítséget előre is köszönöm!
A laptopom típusa: Asus A6T

Üdv.:rambo76 http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rambo76

(#29022) Kispaprika


Kispaprika
tag

Milyen sata 2 es vinyót érdemes venni ha fele azt mondja jó fele meg azt hogy nem.....
wd10ears
ugye hibás.....
van itt minden
ez a másik
Miért nincsen egy topic ahová be lehetne írni pl.vinyónak az élményindexét is......ill valódiságát? a kommenteknek.
Ha ez jó akkor milyen ssd-vel lenne érdemes párosítani sata2.márka kéne meg kapacitás.és hol?

[ Szerkesztve ]

(#29023) #65675776 válasza Kispaprika (#29022) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy korábbi hiba, amit azóta javítottak, és a felhasználók többségét nem is érintette. Emiatt leszarozni valamit kicsit erős.

Az élményindex meg nem mond semmit.

(#29024) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,

nem tudom milyen topikban kellene, ezért itt kérdezem:
eddig ace mega codec pakkot használtam, viszont tele van szeméttel és a frissítése is macera nekem
van valami preferált "bestbuy" pakk, vagy tudnátok ajánlani, hogy milyen kodekeket érdemes letölteni?
ilyenekre gondolok, hogy kép(xvid, divx), hang, feliratot kezelő...
Köszi!

One Ring to rule them all

(#29025) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Windows 7 + Firefox + kiterjesztett desktop (Értsd: 1 Monitor + 1 TV)
A monitoron van az asztal, azon a böngésző (firefox).
Ha firefoxba megnyitok egy új ablakot, akkor az adott ablak mindig a kiterjesztett oldalon nyílik meg.
(Ergo ha nincs bekapcsolva a TV akkor be kell kapcsolni, és áthúzni az ablakot.)

A kérdésem az lenne, hogyan lehet resetelni az ablak pozícióját? (Hogy mindig az elsődleges monitoron ugorjon fel az ablak).

:R

[ Szerkesztve ]

(#29026) Kispaprika


Kispaprika
tag

daa-raa köszi a hozzászólást,esetleg olvasmányt tudnál róla küldeni,javításról?
nem állítások voltak hanem kérdések......
a rendszer teljesítménye és javítása nekem amúgy ez volt oda írva...adatátviteli sebesség.....

[ Szerkesztve ]

(#29027) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Üdülési jogot lehet meghirdetni? (Tulajdonostól, kihasználatlanság miatt.)
Nem találok erre vonatkozóan semmit a szabályzatban (vagy vak vagyok...).

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29028) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok .
Van egy Toshiba A300 PsaGue Laptopom . Win 7 64 bit van a laptopon.
Mindennel próbálkoztam már hogy a vebcamot felismerje ... vista driverrel is , több oldalról letöltöttem , de semmi . Feltelepítés után azt írja a program ami elv kezelné hogy ujra kell indítani , ujra is indítom de ezután is ujraindítást kér .... :S
Tudna nekem valaki segíteni ?

(#29029) Kispaprika


Kispaprika
tag

laptopdriver frissítést kéne csinálnálni.....
Link
legalsó, ugye rendszer szerint is.
eddig jó volt amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#29030) Kispaprika


Kispaprika
tag

(#29031) Budinszki válasza Kispaprika (#29029) üzenetére


Budinszki
tag

Helló . Ujra telepítettem a gépet , és azóta nem találok drivert hozzá ... ( de ahogy olvastam sokan vannak ezzel így )

(#29032) Budinszki válasza Kispaprika (#29030) üzenetére


Budinszki
tag

Amit másodjára linkeltél az xp-s

(#29033) Kispaprika


Kispaprika
tag

Budinszki ne haragudj akkor fogalmam sincsen róla mi okozhatja....lehet almappába valami ez egy új rendszeren van amúgy?Előzőleg volt fent csak ismét szükség van rá?

(#29035) Budinszki válasza Kispaprika (#29033) üzenetére


Budinszki
tag

Ismerősömtöl vettem a gépet , nála szépen ment . Ujr lett téve a win 7 és azóta sehol se találni driwert hozzá ... nem egyet letöltöttem már ( hivatalos oldalukról is ) de egyik sem üzemelt .....

(#29036) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

A mai napom sajnos a gépem többször is meghibásodást jelzett.
Éppen a gw2-vel játszottam amikor kidobott a játékból, és hibaüzenetet küldött a program a játékgyártó felé.
Gondoltam ennyivel megúszom de nem, a játékba visszalépve a program elkezdte javítani magát, miután sikeresen újra betöltött kb 10 perc után ismét elment a játék. A program minden belépésnél eljátszotta ugyanezt a javítgatást de semmi haszna nem volt kb 10-15 perc elteltével mindig kidobott.
Oké gondoltam, akkor törlöm a játékot, majd újratelepítem, így is történt ... minden oké is volt kb 40 percig amikor újra kezdődött a mizéria.

Azóta súlyosbodott a helyzet, már 3. alkalommal jött be a híres kék képernyő, mindegyik alkalommal a képernyőm becsíkozódott (piros,kék zöld egysoros összevissza csíkok jelentek meg).
A gép újraindításánál mindig leellenőrizte magának a hdd-t hibás szektort nem talált.
Gondoltam megnézem hdd sentinellel is... semmi gond nincsen vele pedig én alapból hdd hibára gondoltam.

Mi más lehet? Vid kártya esetleg ram? Ti milyen programokat futtatnátok le a gépen?

A válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#29037) Vakegérke válasza Budinszki (#29035) üzenetére


Vakegérke
veterán

Buta kérdés: ismerősöd sem tud segíteni? Valahonnan csak leszedte a szükséges meghajtókat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29038) pocokxx válasza blackydan (#29036) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én megnézném nem melegszik-e...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29039) Vakegérke válasza pocokxx (#29038) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy bizony, méghozzá a VGA elsősorban. Egy takarítás gyógyszer lehet a problémára.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29040) Budinszki válasza Vakegérke (#29037) üzenetére


Budinszki
tag

Ő volt az első akit kérdeztem , de ő már nem emlékszik rá :(

(#29041) Vakegérke válasza Budinszki (#29040) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg itt találsz valamit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29042) Budinszki válasza Vakegérke (#29041) üzenetére


Budinszki
tag

Próbáltam már :(

(#29043) Budinszki válasza Vakegérke (#29041) üzenetére


Budinszki
tag

Win 7 64 nél nincsen webcam driver

(#29044) Vakegérke válasza Budinszki (#29042) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, várj csak. Induljunk a kályhától.
Mi a webcam típusa?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29045) Budinszki válasza Vakegérke (#29044) üzenetére


Budinszki
tag

Azt hogy lehet megnézni ?

(#29046) Vakegérke válasza Budinszki (#29045) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van papírja? Van valami ráírva valahol? Esetleg az Everest megmondja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29047) Budinszki válasza Vakegérke (#29046) üzenetére


Budinszki
tag

Nincsen papírja , és ráírva sincs semmi . Előbb próbálkoztam everestel , de nem találom benne ( lehet mert nem jo helyen keresem )

(#29048) Vakegérke válasza Budinszki (#29047) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha csatlakoztatva van, kell, hogy lássa az Everest. Akkor pedig megmondja, hogy "kiről" van szó. Lépésről lépésre nyálazz át mindent.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29049) pocokxx válasza Budinszki (#29047) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Eszközök/USB eszközök között keresd.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29050) Dell XPS válasza Budinszki (#29047) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem fogod megtalálni az eszköz gyártóját, legalábbis nekem még nem sikerült, még az eszközkezelőben sem. (működő esetében sem) Megoldás szokott lenni, hogy OS frissítés tartalmazza....

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.