Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, repülőre fel lehet vinni kézipoggyászban elektromos fogkefét és egy noname akupakkot?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#107002) E300TD válasza Zirowe (#107001) üzenetére


E300TD
tag

Fogkefét biztosan, akku pakk-nál van limit a teljesítményre, meg lehet nézni a honlapon, pl Wizz

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#107004) inf3rno válasza rokendrol (#107003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

káposzta

Buliban hasznos! =]

(#107006) Kernel válasza bluobluo75 (#106981) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha van a környékeden antennaszerelő, műholdas szerelő, illetve szaküzlet, ott szoktak ilyet vállalni, profi kivitelben, méretre. Préselt, roppantott, ahogy illik.

Az 50 ohmos kábel egyébként rádiótechnikai alkalmazásnál használatos, neked a 75 ohmos kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#107007) Speeedfire válasza Speeedfire (#106994) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Több formában is írtam nekik. Jött is a válasz éjjel fél 2-kor már, hogy jön a refund 5-7 napon belül. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#107008) Met válasza Speeedfire (#107007) üzenetére


Met
nagyúr

Az auto renew-et remélem kikapcsoltad :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#107009) Speeedfire válasza Met (#107008) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hallod, mindent töröltem a godaddy oldalról amit csak tudtam. :DDD
Kamu paypal fiók, stb. Egyedül a domain maradt. De lehet, hogy ha lejár, akkor elviszem máshova.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#107010) kjani18


kjani18
őstag

Légyszi irányítsatok olyan topikba/oldalra, ahol ETH bányászatról lehet tanácsot kérni! ( és működik)

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#107011) G viktor válasza kjani18 (#107010) üzenetére


G viktor
tag

(#107012) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Koax-ra milyen villám védelmet ajánlotok? Egy ponton osztom el a kábelt, afölé szeretnék valamit tenni, hogyha beüt a ménkű, akkor ne égjen szét minden. Fontos, hogy visszafele is menjen a jel, mert a modem is kábelen van. Láttam ezeket a galvanikus leválasztókat pár ezerért, van értelme ezekkel próbálkozni, vagy van valami komolyabb cucc is a témában?

Buliban hasznos! =]

(#107013) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Szerintetek mennyire megbízható a táp tesztelésénél, hogy a 24-es alaplapi csatinál rövidre zárjuk a két ajánlott pólust (16-17)?

Bővebb leírás:

[link]

Megcsináltam és ez alapján a tápegységem tényleg 'döglött'

[ Szerkesztve ]

(#107014) hundai válasza vbbb (#107013) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!
Nyugodtan tesztelheted úgy is, attól függően hogy milyen hibát produkál.

-Wake up Neo!

(#107015) quailstorm válasza vbbb (#107013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van olyan táp, ami terhelés nélkül nem indul. Én ezt a módszert még csak régieken alkalmaztam és ott sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#107016) Top cat válasza vbbb (#107013) üzenetére


Top cat
őstag

Semennyire!

Ahogy quailstorm is írta van olyan amelyik terhelés nélkül nem indul. És ha el is indul nem tudhatod, hogy megvan e minden ágon a feszültség ami kell.

(#107017) Kernel válasza vbbb (#107013) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tesztelésnek nevezni talán túlzás, az csak a táp elindítása. Noha ez is hordoz információt, hiszen ha el sem indul, az már jelent valamit, de terhelés nélkül ez sem mérvadó.

Hulladéknak számító optikai meghajtót vagy HDD-t kell rá dugni legalább, attól el szokott indulni. Következő lépés a feszültségek mérése, utána vagy a hullámosságot kell vizsgálni oszcilloszkóppal, megfelelő terhelés mellett (ami utalhat kondenzátorok kiszáradására) vagy legalább szemre ellenőrizni.

Csak ezek után merem rádugni az ismeretlen tápegységet egy jó gépre.

Mert én ilyen félős vagyok, barátom a 230 V, párszor kezet is fogtunk, de egy tápegységtől én is félek, miután szinte naponta látom a szervizgyakorlatban, hogy mekkora károkat tud okozni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#107018) quailstorm válasza Kernel (#107017) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van olyan táp, aminek az is kevés. ITX (Intel Atom) gépen nem indul el akár egy félpasszív 400-as vagy nagyobb modern táp.
A műszeres teszt viszont ahogy mondod kötelező, legalább a multiméter, az oszcilloszkóp nem realitás.

(#107019) vbbb válasza vbbb (#107013) üzenetére


vbbb
őstag

A "teszt" kozben ugyan azt csinalja mint a szamitogepben.Ventillatort megporgeti verszegenyen es leall. Ezutan semmi, csak ha aramtalanitom az eszkozt (kabel kihuz) majd eljatsza a fentieket ujbol.

Ket napja jatek kozben lekapcsolt a gep es azota ilyen. BIOS reset utan mukodni latszott (XMP profilon voltam, picit tulhajtva a CPUt)de reggel megint nem indult el. Most mar egyaltalan nem indul el a szamitogep, csak az alap alkatreszek vannak beszerelve.
Ma EVGA Supportnak irtam - arrol is hogyan teszteltem - rogton irtak,hogy nyitnak egy jegyet kuldhetem vissza.

Viszont most picit tanacstalan vagyok, vissza kuldom megkapjak, kivizsgaljak majd kapom az ujat Munchenbol egyszer, addig gep nelkul. (Esetleg veszek egy olcso tapegyseget amit utana eladok,megtartok stb) Vagy visszakuldom, utalok PayPalon penzt a masikra amit hamarabb megkapok, ok megkapjak az enyemet majd visszautaljak PayPalra amit kuldtem. Na persze meg nem tudom nekem kell-e allni a postat vagy nem.
Ezalatt nezegettem kalkulatorokat mekkora tapra is lenne szuksegem, egy 650-750W-os teljesitmenyut javasoltak tobbnyire.A regi tapom 650W-os, lehet ez volt a problemaja?Szoval lehet inkabb vennem kene nagyobbat es amit kapok azt eladni. Azt azert megjegyzem, hogy a kalkulatorral sosem kaptam 500Wnal nagyobb erteket kulonbozo tulhajtasokat megadva stb. es erre bekinalja ezt. :) Nem konnyu...

Koszi a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#107020) quailstorm válasza vbbb (#107019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elégnek kellett volna lennie a 650-nek és nagyon valószínű, hogy elpukkant a táp.
Arra vigyázz, hogy a 750-es ne kamutáp legyen, bár elvileg a 650-esed is minőségi.

Elvileg neked egy 500-as, 550-es is elég lenne 1db VGA mellett, mai gépek nem esznek sokat, amit igen, azt viszont a 12V-on. És itt csalnak a kamutápok, a csillió wattosak is meg a filléres 500-as tápok. Azok még a 15 éves szabvány szerint vannak tervezve és címkézve, de 12V-on sokszor csak 200-350W-ot tudnak, címkén meg 400-600W szerepel... (Akyga, HKC mint példa)

[ Szerkesztve ]

(#107021) vbbb válasza Kernel (#107017) üzenetére


vbbb
őstag

Terheltem es ugyan ezt produkalja. Volt egy Dr.Power 2 teszterem ami rogton kiirna, ha hibas de ket hete adtam el. :)

(#107020) quailstorm

Nem, sose vettem még ocsó tápot. Mindenből igyekszem jobbat venni ha van rá lehetőségem. Szerintem FSP, Seasonic kornyeken lesz az uj, ha ez az opcio mellett dontenek.

[ Szerkesztve ]

(#107022) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS VIVI PC (VM42-S093V)
A probléma akövetkező: jelen Win 8.1 terpeszkedik rajta. Ezt formáznám és telepítenék rá egy 10 es kiadást USB3 pendrive ról.
A rendszer maga igen instabil, ami azt jelentené, hogy a köv hibaüzenet fogad mikor az alaprendszert indítanám:
Hiba (C0000034) a(z) 820/227761. frissítési műveletkor (_00000000000...)

Melyesetben az új rendszert telepíteném (USB) folyton folyvást a UEFI t indítja el... :P

Most utoljára otthon hagytam a masinát, a felajánlott rendszervisszaállítási folyamattal (iszonyat lassu ugye) később kiderül végig megy e.

Mi lehet a gond?

Segítségetek előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#107023) hundai válasza Kingcold (#107022) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia !

A win 10 et csak UEFI-vel tudod feltenni.

-Wake up Neo!

(#107024) ph2012


ph2012
senior tag

Nektek nem az a tapasztalatotok, hogy az újratölthető AA akku nem bírja addig mint az új AA elem, ami nem újratölthető? Ti tudtatok venni olyan újratölthető AA akkut ami sokáig bírja a feltöltés után?

(#107025) sklopp válasza ph2012 (#107024) üzenetére


sklopp
őstag

Azt ugye tudod, az elem 1,5 voltos, az akku csak 1,2 ? Ebből kifolyólag, nem minden készülékben lehet akkura váltani az elemeket.

(#107026) quailstorm válasza sklopp (#107025) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#107027) #33253120 válasza sklopp (#107025) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az elemre a teljes feltöltöttség értéke van ráírva, (1.5V) míg az akkukra az elvi meríthetőségi érték. (1.2V) De egy feltöltött akku 1.44V-on van. (Szerk.:mint az autóknál is a 12V-os akku teljesen feltöltve 14.4V-on van)

Viszont máshogy merül, és ezért nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#107028) Aryes válasza quailstorm (#107026) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erről most hallok először, köszi! :)
Bár ez meg megint nem 1,5V. :DDD

Sosem értettem, miért jó, hogy az akksik feszültsége 1,2V.

(#107029) sklopp válasza quailstorm (#107026) üzenetére


sklopp
őstag

Elég vegyes vélemények vannak egyelőre, töltő is drága. Érdemes utána olvasni, aztán mindenki döntsön maga.

(#107030) ph2012


ph2012
senior tag

IKEA Ladda AA akku csak a saját Ladda töltővel használható vagy más töltővel is használható? Van itthon töltőm, ha nem muszáj akkor nem vennék töltőt.

Köszi.

(#107031) quailstorm válasza Aryes (#107028) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert kémia. Visszafordítható kémiai folyamattal működő galvánelem cellája ilyen kapocsfeszültséget tud biztosítani. Gimnázium 11-ik osztályos anyag elvileg, de ez a leggyengébb tárgyam :DDD

(#107029) sklopp: tudok róla, nem tökéletes megoldás, de ahova az 1.2V határon van, megérhet egy próbát.

(#107030) ph2012: bármilyen 2500mAh-t kezelő Ni-Mh töltővel és okostöltővel tölthető.

[ Szerkesztve ]

(#107032) inf3rno válasza quailstorm (#107031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha úgy vesszük minden kémiai folyamat visszafordítható, csak energiát kell közölni a megfelelő mennyiségben időben és helyen. A gyakorlatban ez már nem ilyen egyszerű, mert nem mindig lehet létrehozni azokat a körülményeket, amik visszavisznek az előző állapotba. Az aksiknál azért olyan reakciókat használnak, aminél nincs ilyen probléma. Ezeknél egyébként fel kell írni a Nernst egyenletet a két elektródra, aztán abból jön ki, hogy mekkora feszültség létrehozására képesek, szóval nem kizárólag attól függ, hogy milyen anyagokat használsz, bár azért az anyag választás erősen behatárolja a lehetőségeket. A feszültség korántsem állandó, mert ahogy merül az aksi, úgy változnak benne az ion koncentrációk a két elektródnál. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#107033) Aryes válasza quailstorm (#107031) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom, nekem a gimnáziumot sikerült 4 év alatt befejezni. ;]

(#107034) quailstorm válasza inf3rno (#107032) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen a Nernst egyenletről voltak halvány emlékeim, de sajnos nem vagyunk barátok a kémiával.
Gyakorlati szempontból a bolti elemeknél és a középiskolai példáknál viszont általában az anyaggal variálunk. Közelítőleg az is hozta az eredményt.

A válaszomnak a lényege az volt, hogy nem konteó meg gyártói erőszak, hanem kémiai/fizikai okai vannak az 1.2V-nak. Tudom hogy messze voltam a pontosságtól.

(#107033) aryes: Az itteni nyertesnek csak 6 év alatt sikerült.
Sőt, van akinek 8 év kell :(
Szörnyű dolgok ezek.

[ Szerkesztve ]

(#107035) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Online szerettem volna játszani,azaz böngészöben az androidos játékkal.
Valaki segiteni mit kéne csinálnom hogy müködjön?
üdv

[ Szerkesztve ]

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#107036) Kernel válasza ph2012 (#107024) üzenetére


Kernel
nagyúr

Eleve hiányosak az információk is:

- Mihez kell?
- Milyen fajtát próbáltál?
- Mi az, hogy "sokáig"?

Időben nagyon sokáig bírják az alacsony önkisülésű fajták. De még töltésmennyiség (Ah), illetve energiamennyiség (Wh) is több van benne, mint a szárazelemben, csak azt más feszültségtartományban adja le, amit arra alkalmas fogyasztó tud kiaknázni.

Frissen töltve 1,4 V, majd használat közben 1 V alatt van a letörési feszültség, amikor elfogy belőle az energia és "összeesik". Gyakorlatban egy lehajló görbét kell elképzelni. Terhelés nélkül 0,9 V még nem számít kártékony túlmerülésnek.

Mindezek átlagát nevezik a névleges vagy nominális feszültségnek, ami 1,2 V a Ni-Cd, Ni-MH típusoknál.

Ni-Zn akkunak is megvannak a hátulütői, saját felhasználási területe, erről többször volt már szó a szaktopikban. 1,6 V épp nem számít semmit, egyébként új alkáli elemen is mérhető 1,65 V.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#107037) Kingcold válasza hundai (#107023) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm! :R
NTFS pendrive el próbálkoztam, FAT32 vel simán felment. :)

(#107038) Geller72


Geller72
veterán

Üdv.
Olyan problémám lenne, hogy van egy Rapoo billem, amihez volt egy USB stick. Nos, ezt vesztettem én el. Lehet e ezt pótolni valamiféle módon, vagy kuka a billem?
Köszi.
G,-

(#107039) philoxenia válasza inf3rno (#107032) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak egy kérdés. Elég egy darab fa. Milyen "energiát kell közölni a megfelelő mennyiségben időben és helyen"ahhoz, hogy a folyamat visszaforduljon...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107040) inf3rno válasza philoxenia (#107039) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont erről beszélek, hogy nem mindig egyszerű. A te példádnál maradva kapásból egy többsejtű élőlény egy darabjáról van szó, nano méretű struktúrákkal. Nincs meg a technológia, hogy atomra pontosan visszaállítsuk az eredeti állapotot, nem is lesz még vagy ezer évig. Egyébként ha egy kicsit más irányból közelítjük meg, akkor a fa 50%-a cellulóz, amikor elég, akkor (nagyrészt) víz és széndioxid lesz belőle, amit egy másik fa újra tud hasznosítani, és napenergiával újra hasonló struktúrába rendezni.

Buliban hasznos! =]

(#107041) philoxenia válasza inf3rno (#107040) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két dologról beszélünk. Anno még én más kémiát tanultam, '79-ben tanultam utoljára kémiát. Nem vágom a mai leírásokat. Ellenben szerintem sok kémiai folyamat visszafordíthatatlan. Például vegyük az égést:
Nitrogéndioxidból hogyan lesz újra egy N és két O? [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107042) inf3rno válasza philoxenia (#107041) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tanultál más kémiát, tényleg vannak olyan folyamatok, amiket visszafordíthatónak meg visszafordíthatatlannak neveznek. Minden reakciónál van egy szabadentalpia gát, amit át kell lépni, hogy végbe tudjon menni, értsd: energiát kell közölni a kiindulási anyagokkal. Amikor elég energiát közöltél a kiindulási anyagokkal, akkor mindkét irányba lejátszódhat a reakció, csak eltérő valószínűséggel. Az hogy melyik irányba megy végbe, erősen körülmény függő. A visszafordítható reakcióknál hasonló a két irány valószínűsége adott körülmények között, a visszafordíthatatlannál meg preferáltabb az egyik irány. Visszatérve a nitrogéndioxidra egész enzimrendszerek fejlődtek ki arra, hogy kivonják a levegőből a nitrogént (nitrogén ciklus), ennek része az is, amit keresel [link]. Egyébként ha enzimesen nem oldható meg valaminek az átalakítása, akkor plazma fáklyával még mindig atomjaira hullanak a vegyületek 10.000°C-on, utána meg újra fel lehet építeni belőlük, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#107043) philoxenia válasza inf3rno (#107042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem arra gondoltam, hogy felbonthatatlan egy vegyület, hanem arra, hogy az eredeti molekulákra kell bomlania ahhoz, hogy visszaforduljon a folyamat. Így már a katalizátorok sem játszanak igazán, mert van köztes lépés és segédanyag, az eredetiben meg energiáról volt szó. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107044) inf3rno válasza philoxenia (#107043) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor elbeszéltünk egymás mellett. :-)

Buliban hasznos! =]

(#107045) philoxenia válasza inf3rno (#107044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindig szó szerint értem, amit olvasok, hacsak nincs nyilvánvalóan más értelme. :)
Itt nem éreztem ilyet:
Ha úgy vesszük minden kémiai folyamat visszafordítható, csak energiát kell közölni a megfelelő mennyiségben időben és helyen.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107046) inf3rno válasza philoxenia (#107045) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a mondat szerintem elég tágan értelmezhető ahhoz, hogy ne zárja ki az egyik fent említett dolgot sem. Nem véletlenül írtam ilyenre.

Buliban hasznos! =]

(#107047) philoxenia válasza inf3rno (#107046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Matematikai logikával a csak, kizár minden mást. Persze lehet olyan feltételezés, hogy ha kellően nagy energiát közlünk valamivel, akkor bármi megtörténhet, de ez nincs így...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107048) inf3rno válasza philoxenia (#107047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha figyelmesebben elolvasod a mondatot, talán feltűnik, hogy nem írtam, hogy mivel kell energiát közölni. Tetszés szerint behelyettesíthetsz bármilyen részecskét, ahogy kedved tartja. A kémiai kötésekben általában elektronok vesznek részt, szóval az NO2-nél a nitrogén és oxigén közös elektronjaival ha elég energiát közölsz, akkor elszakad a kötés, utána meg úgy taszigálod az atomokat, hogy az oxigén az oxigénnek ütközzön, a nitrogén meg a nitrogénnek. Azt, hogy ezt hogyan valósítod meg a gyakorlatban már a te dolgod, nincs rá megkötés...

Már nagyon elmentünk offba, ha gondolod folytassuk privátban, mert ez ide már sok lesz. Talán a fáradt gőzös topicban még elmenne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#107049) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Arra van lehetőség hogy Google helyelőzményeknél ne csak egy napot, hanem hónapokat egyszerre meg tudjak nézni? Kb egy hónapja kapcsoltam be, azt szeretném látni egy térképen hogy azóta hol jártam.
Köszi a segítséget

(#107050) Aryes válasza Csápájev (#107049) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem inkább igyál kevesebbet. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.