Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem egy MSI FM2-A55M-E33 alaplapot egy AMD A4 5300-as procival.

Sajnos a bekapcsoló gomb megnyomása után a ventilátorok elindulnak feljön az angol szöveg,hogy "processzor vagy memóriacsere történt,F1 biosba lépés,F2 alapbeállítások betöltése"
Lényegében bármelyiket nyomom meg elsötétül a kép és nincs tovább. Nem csinál semmit onnantól. Ha röviden megnyomom a bekapcsológombot akkor pedig azonnal le is áll. A második indításnál már persze az elöbbi kérdést sem teszi fel,nem mutat semmit csak sötét kép...
Ha kiveszem az egyik ram-ot,és úgy kapcsolom be akkor ismét előjön a fenti kérdés,de utána ugyanaz a probléma jön elő.

Tud bárki tippet adni,hogy mi lehet a gond? :F
Jó lenne ha emiatt nem kellene visszaküldenem pestre,meg a munkámhoz is kellene most nagyon :O

(#35902) spista222 válasza SN2O (#35901) üzenetére


spista222
addikt

Kölcsön kellene kérned egy rövid tesztig memóriát.

(#35903) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Hello
Az lenne a problémám hogy fellöktem egy Win7-et a gépemre és működik minden királyul, de amikor belépek egy játékba akkor a Teamspeak (push to talk gombját) nem érzékeli ha nyomom, a picpick nevű képlopó program a Printscr gombot nem érzékeli, illetve semmilyen más alkalmazás gombját sem. Fontos lenne mind a TS, PicPick, Fraps, gombjait tudja kezelni. Valakinek esetleg van ötlete rá merre kéne keresnem ?

Válaszokat előre is köszönöm szépen! :R

ui: Xp alatt tökéletesen működött, virtual boxos xp és ubuntu alatt is működnek, szóval valami a rendszerben van.

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scripta manent.

(#35904) SN2O válasza spista222 (#35902) üzenetére


SN2O
aktív tag

Hát sajna senkinek sincs a közelbe memória... de két db 2gigást vettem és egyikkel se megy :F

(#35905) spista222 válasza SN2O (#35904) üzenetére


spista222
addikt

Ha a gyártót vagy konkrét típust nem szereti az alaplpa akkor pedig csak más típussal való teszteléssel szűrhető ki ez a hiba.

Volt nemrégen egy hasonló tünetes lap itt, ott BIOS frissítés oldotta meg a gondot.

(#35906) Qru válasza GrooveHero (#35895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bekötöd az előlapi eSata kivezetést azzal a kábellele amit a házhoz adtak. Majd szépen besétálsz a boltba vagy rendelsz a neten egy eSata-usb3 átalakítót. Ha az megjön kicsomagolod szépen ( ;] ) aztán bedugod az adaptert az előlapi eSata csatlakozóba és abba pedig a pendrive-ot.

"Easy as goblin pie" :)

#nincsbennetarcsi

(#35907) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Van ötletetek, hogy miért van az, hogy amikor egy ablakot leteszek a tálcára, vagy onnan felnyitok, akkor beakad az egér, miközben az ablak megy le tálcára, vagy nyílik fel onnan? Máskor nem akadozik...

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35908) Qru válasza csabyka666 (#35907) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

W7? Akkor lehet sok az Aero a technikának, kapcsold ki.

#nincsbennetarcsi

(#35909) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

gyors segítség kellene: Ezeknek a jeleknek mi a nevük? < d[(^ ˛ *)]b Nem smyley-k, hanem??? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35910) Lompos48 válasza Satyricon (#35909) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Emoticons?

(#35911) csabyka666 válasza Qru (#35908) üzenetére


csabyka666
addikt

Nemnem, XP-ről lenne szó.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35912) Satyricon válasza Lompos48 (#35910) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi szépen, igen ez lesz az! :U Igazából egyik ph-s fórumtagnak az aláírását akarnám megkeresni, abba van egy olyan emoticon, hogy két fegyver között van egy fej, iszonyat jól néz ki! Egyszer megtaláltam, de én hülye nem mentettem el :(((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35913) seederking


seederking
őstag

Üdv

Mit kell bepötyögni a parancssorba,hogy kidobja az ip címem?
Köszi

(#35914) csabyka666 válasza seederking (#35913) üzenetére


csabyka666
addikt

ipconfig, illetve ha mindent tudni szeretnél, akkor ipconfig /all

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35915) tikshow válasza Satyricon (#35912) üzenetére


tikshow
addikt

Itt találsz kismilliót. :)

(#35916) seederking válasza csabyka666 (#35914) üzenetére


seederking
őstag

:R

(#35917) SN2O válasza spista222 (#35905) üzenetére


SN2O
aktív tag

Hát mivel a bios-t se nyitja meg,nem tudok frissíteni sem sajnos :(

(#35918) spista222 válasza csabyka666 (#35911) üzenetére


spista222
addikt

Ha valami VIA-s alaplap integrált VGA-ja akkor az a gép sajnos csak annyit tud.

SN2O Akkor nincs több ötletem, cserealkatrész nélkül nehéz kiszűrni a hiba okát.

(#35919) GrooveHero válasza Qru (#35906) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ömm...tudom, hogy mit mibe kéne dugni :))
Csak nem találtam normális fajtát. Illetve konkrétan csak ezt:
[link]

de ez meg nem USB3-as. Tudnál esetleg linkelni egyet?
Köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35920) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Ati Radeon xpress 200M-hez valaki tudna BIZTOSAN működő Win 7 drivert? :F
Sokat leszedtem,van ami felrakja de nem működteti,van ami működteti is de összeomlik az ati..
Köszi!:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35921) Satyricon válasza tikshow (#35915) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon kösziiiiiii, megtaláltam amit kerestem!!! :DD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35922) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Pontosan mi is ez az LCD Overdrive? És Catalystban mi az a három részre osztott kép a menüjében, ott mit kellene csinálnom? Mit érek vele ha bekapcsolom?
Előre is köszönöm a választ! :)

(#35923) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

(#35924) csabyka666 válasza spista222 (#35918) üzenetére


csabyka666
addikt

Egy laptopról van szó, WinXP-vel, valami egyszerű VGA-val, de eddig nem szokott akadni, szóval szoftveres problémát érzek...

MOD: Meg is van a probléma okozója. Feltettem a Soluto nevű progit, és amiatt volt az akadás. Sajnálatos, mert amúgy tetszett a program. :(

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35925) salgocomp válasza crysis 2011 (#35923) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ha jól értelmeztem a problémádat akkor Így.

[ Szerkesztve ]

(#35926) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok nem találok megfelelő topikot ezért beírom ide:

Probléma: uTorrent-et szeretnék rakni egy olyan gépre amit a rendszergazda jelszóval védett. A portable verziók nem működnek mert többnyire azoknál is jelszót kér, hogy lehetne megoldani? :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#35927) salgocomp válasza bb0t (#35926) üzenetére


salgocomp
senior tag

Tudtommal sehogy. Ez a lényege a rendszergazdai jelszóvédelemnek.

(#35928) Qru válasza GrooveHero (#35919) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Linkeltem neked már, olvass vissza. ;)

#nincsbennetarcsi

(#35929) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek.

Létezik olyan, hogy egyik gmail.com-os címről egy másik gmail-esre valahogy átimportálni a címjegyzéket? (Viszonylag nagy állományról van szó, majdnem 5000 darab).
A másik, az megoldható, hogy adott leveleket letölteni egy másik címre, például csak azokat, amik meg vannak csillagozva?

(#35934) True


True
aktív tag

Üdv.
Tudja valaki hogy innét készített linket hogy kell betenni hsz-ba, hogy ne csak a zagyva kód jelenjen meg...?
Már kétszer elcsesztem a hirdetésemben... :W

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#35935) McDog válasza siebener (#35929) üzenetére


McDog
aktív tag

Van egy olyan, hogy Beállítások/Fiókok és Importálás/Levelek és névjegyek Importálása, ez más levelezőrendszerrel működik..gondolom a saját levelezőrendszerével is kellene.

A csillagos részre nem tudom a választ. :(

(#35936) Kommy válasza True (#35934) üzenetére


Kommy
veterán

Jobb klikk a képen és hivatkozás címének másolása, tehát a kép linkjét másold ki és az illeszd be képként.

(#35937) spista222 válasza True (#35934) üzenetére


spista222
addikt

(#35938) True válasza Kommy (#35936) üzenetére


True
aktív tag

Köszönöm, először nem értettem mit is írtál, de megfelelően újraolvasva, már világos lett...! :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#35939) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy internetezés közben vagy online videonézés közben lefagy a gép.
A hang ilyenkor 2 másodpercig tovább megy a kép vagy tiszta fekete lesz vagy teljesen fehér függőleges szürke csíkokkal.
Az eseménynapló csak ennyit ír:
Kernel power 41

Mi lehet a baj?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#35941) spista222 válasza Vhiktor (#35939) üzenetére


spista222
addikt

Milyen VGA?
Milyen alaplap?
Milyen táp?
Hőfokok rendben vannak?

[ Módosította: #65675776 ]

(#35942) Vhiktor válasza spista222 (#35941) üzenetére


Vhiktor
veterán

HD6770
ASUS M5A78L-M LE alaplap
FSP Bluestorm 500 bronze

KB 30 fokos minden benne.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#35943) HoaryFox válasza Perillustris (#35875) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Próbálj ki egy olyat, hogy bemész az Ismeretlen eszköz tulajdonságiaba, majd Részleten fülön válaszd ki a legördülőből a Hardverazonosítókat majd a leghosszabbra guglizz rá

Egyszer egy csajnál így kellett keresnem drivert egy noname Teszkó Gazdagságos webcamhoz :DD

Remélem segítettem! :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#35945) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
A BIOS-ban el lehet úgy állítani valamit,hogy az az USB-n keresztül csatlakoztatott eszközöknek ártson?

(#35946) spista222 válasza Vhiktor (#35942) üzenetére


spista222
addikt

Én VGA-ra vagy memóriára vagy VGA driverre gyanakodnék.
Többször is jelentkezett már a hiba?

Kezdő vagyok Nem hiszem legfeljebb nem ismeri fel őket.

[ Szerkesztve ]

(#35947) Kezdő vagyok válasza spista222 (#35946) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor se,ha esetleg a BIOS saját magától"hülyül"meg?
Köszi a választ!

(#35948) marsu válasza Kezdő vagyok (#35945) üzenetére


marsu
addikt

Nem hiszem. Ha túl sok mindent állítottál el vagy állítódott el magától, állítsd vissza alapértelmezettre ...

Press any key to continue ...

(#35949) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Haverommal stronghold-oznánk.
Ő Osztrákban laptoppal én Bp-n asztalival.
Multy menü alatt megcsinálom a host-ot ő pedig beírja az ott látható "Yourip-met" de nem csatlakozik hozzám.
Próbáltam a parancssor ip címet beíratni vele,próbáltam az ő ip-jét beírni magamnak de csatlakozáskor semmi.
Nincs ötletetek?
Bnőm laptopjával múltkor pikk-pakk csatlakoztam az én gépemhez.Most viszont még ide sem sikeül...
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#35950) spista222 válasza Kezdő vagyok (#35947) üzenetére


spista222
addikt

Mivel a feszültség az fix így nem tudja olyan behatás érni a rá csatlakoztatott eszközt ami kárt okozna benne hacsak a táp nincs elszállva és nem ad több feszültséget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.