Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) spista222 válasza s3toraph (#34900) üzenetére


spista222
addikt

A kérdésem arra irányult volna, hogy csak akkor tudom-e kikapcsolni a ventit, ha le lehet tekerni a potit 0V-ra?
Igen, mivel ha nem 0V-ot kap a venti akkor nincs kikapcsolva mivel feszültség van rajta.

Legegyszerűbb ha veszel egy kapcsolót és sorba kötöd feszültség vezetéket(Ventiknél piros) vele és amikor nem kell akkor lekapcsolod.

(5V kellett nekik, csak az ampert volt kevés kb. 0,05-el)
Hát ha 5V kell neki minimum akkor el kellett volna indulni, mivel ha a szabályzó 5V-ot akkor annak 5V-nak kell lennie terhelés nélkül és terheléssel is, kivéve ha csak egyszerű potméter mert akkor semmilyen visszacsatolás nincs benne így a megnövekedett áramtól lecsökkent a feszültség és akkor már nem is kapott 5V-ot.

Hmm gigabyte lapom is volt, de ezt nem is tudtam. Igaz, akkoriban még nem érdekelt a gép hangja, meg kevesebb venti is volt benne.
Mindenki szokta mondani hogy rossz az alaplap hát még a CPU venti sem pörög:))

(#34902) plaschil


plaschil
aktív tag

Érdekes dolgot találtam pár perccel ezelőtt. Gondoltam a telefonszámom alapján megkeresem saját magam, google-lel. Az alábbi oldalra bukkantam.
Pepsi Hungary Accounts Leak
Több oldalon keresztül vannak felsorolva különböző személyek adatai...

Mi a bánat lehet ez? Feltört adatbázis nyilvánosságra hozása? :Y

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#34903) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

xbox 360 wifis kontrolleremet össze csatlakoztatni szeretném a telefonomhoz (wifivel).
Ehhez van valamilyen app. vagy egyáltalán van rá valamilyen mód?

Szépnapot!

(#34904) brd válasza plaschil (#34902) üzenetére


brd
nagyúr

Annak tűnik.

The only real valuable thing is intuition.

(#34905) s3toraph válasza spista222 (#34901) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, köszönöm a felvilágosítást! :R

Kapcsolóval nem bíbelődnék, mert annyira nem értek hozzá, inkább veszek egy zalmant, azzal meg tudom oldani. :K

Azok már nincsenek meg. Szerintem kevesebb wattot kaptak minimumra (5V) tekerve, mint amennyi az elinduláshoz kell, pedig 5V-osak voltak. Arra jutottam számolgatással hogy a szabályozó ott még éppen nem adott nekik elég ampert. Persze lehet tévedek. Mind egy már nem lényeges. :D

Gigabyte-ommal nagyon meg voltam elégedve, most nem tudom milyen minőséget képvisel, de 4-5 éve vásároltam azt a lapot és nagyon jó volt! :K

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#34906) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Lenovo G550 notebookom van. 1+2GB-os DDR3 RAM van benne (gyári alapállapot), dualban mennek. Ha jól tudom, ebbe max. 4 GB mehet. Arra gondoltam, hogy eladom ezt az 1+2GB-os RAM-ot (vajon megvennék?) és veszek helyette egy 4GB-os kit-et. Mivel ezek is CL7-ben mentek, az új RAM párral szemben is ez az elvárásom...

Jelenleg ezek vannak a notebookban:

DIMM1: Samsung M471B5673EH1-CF8
DIMM3: Samsung M471B2874EH1-CF8

Mit vegyek helyette? Legalább olyan paraméterekkel bírjon, mint a meglévő... ez jó lenne?

(#34907) choco01


choco01
addikt

Létezik olyan program ami a laptop fogyasztását mutatja?:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34908) fesii válasza plaschil (#34902) üzenetére


fesii
aktív tag

Nem piskóta banyek :D

(#34909) cashback válasza choco01 (#34907) üzenetére


cashback
őstag

Program helyett egy ilyen biztosan jobb lenne: [link]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#34910) fesii válasza cashback (#34909) üzenetére


fesii
aktív tag

Meg drágább is...

(#34911) cashback válasza fesii (#34910) üzenetére


cashback
őstag

Pénzről nem esett szó.

Úgy 2500Ft körül van egy ilyen. (úgy 2éve vettem a helyi elektronikai kisboltban hasonlót)
Szerintem egy neten fellelhető korrektül működő program sem olcsóbb. Az ingyenesek pedig olyanok is. (tisztelet a kivételnek, mert mindig van)

Ajánlom ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#34912) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni itt is.
Egy haverom szeretne updatelni.
Van egy Gigabyte GA-P35C-DS3R alaplapja és szeretné tudni érdemes-e erre áldozni még.
Mi a legjobb proci amit érdemes belerakni szerintetek?
Valamint akkor a ramokat is cserélni DDR2--DDR3-ra

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#34913) Melack


Melack
veterán

Erősen offline kérdés, de: nem tud valaki egy helyet Pesten, ahol lehet licsit kapni? Fontos lenne, leginkább páromnak szeretném megvenni, mert sehol sem találtunk idáig :( Köszönöm előre is a tippeket!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34914) cashback válasza Killerlaca (#34912) üzenetére


cashback
őstag

Processzor támogatási lista

Az én véleményem hogy nem éri meg. Ha még kapna is egy csúcs processzort elfogadható áron (pl.: Q9xxx ~ 35ezer) annyiból egy korszerűbb és talán picit fürgébb gép is kihozható.

Ajánlom: s1155 - H61 alaplap - i3 2100 - 2*4Gb ram = ~35-40ezerből kihozható

Melack - LIDL?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#34915) choco01 válasza cashback (#34909) üzenetére


choco01
addikt

Ismerem..de az lenne a lényeg h az akksiról menyit eszik.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34916) Ruszki válasza Killerlaca (#34912) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ez sok mindentől függ!
De leginkább a pénztől!!
Mire akarja használni?!
DDR3-as ramok nem drágák és ahogy néztem a lap adatlapját bele tud tenni 8GB-ot(2*4GB)
Hát 775-ös procit tud bele tenni ebből a listából tud válogatni!
De a komolyabbaknak komolyabb ára is van!
Meg aztán ott van a fogyasztás is!
Én azt mondom ha nincs sok pénze akkor még vágjon bele egy updatbe de ez az én véleményem!
Én nem sokat játszom szinte semmit!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34917) cashback válasza choco01 (#34915) üzenetére


cashback
őstag

Ugyanannyit mint a "vezetékes" áramból. ;]

Nem tud se többet, se kevesebbet.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#34918) ricsi081 válasza stopperos (#34849) üzenetére


ricsi081
tag

Gparted segített, köszönöm! :R

(#34919) koxw


koxw
csendes tag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni mert szeretném lecserélni a pc-m pár alkatrészét mégpedig a processzort, alaplapot és a ramot. Maximum 35 ezer hufot tudok rászánni.

Én ezekre gondoltam : INTEL PENTIUM G860
Gigabyte GA-H61M-DS2V S1155
KINGSTON 4GB 1333MHZ DDR3

Jelenlegi konfig: Intel E2140
asrock conroe1333-dvi/h
VTX3d HD 4850 1gb ddr5
2 GB ddr2
1 TB sata2
m-tech 450W

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#34920) Ruszki válasza koxw (#34919) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mi a kérdés!?? ;]

Szerintem kezdésnek jó lesz!
A lapon van integrált vga majd tudod bővíteni,ugyanígy a ramot is!
Nem rossz összeállítás!
A proci se rossz!
Jó órajel,nagy cache, és kis fogyasztás!
Nekem AMD van! :P

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34921) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék hogy az alábbi tápegységről mi a véleményetek,mennyivel jobb és megbízhatóbb mint egy chieftech ctg500.[link]

(#34922) stopperos válasza choco01 (#34915) üzenetére


stopperos
senior tag

Ha csak egyszer akarod megnézni, akkor itt a megoldás: Csinálsz egy ubuntu live usb-t, nem nagy ördöngősség. Ubuntu alatt van energiastatisztika, húzd ki a konnektorból, megjelenik az akku ikon. Az akkumulátorra kattintva feljön egy ablak és kiírja, hogy mennyit fogyaszt a gép.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#34923) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

Win7-en Diginet automatikusan tárcsáz bekapcsoláskor, nekem most az új router miatt kell a tárcsázáshoz szükséges jelszó, viszont a szerződést égen földön nem találom.
Valahogy meglehet nézni hogy mégis mi az amit megjegyzett?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#34924) Ruszki válasza kovacsroli (#34923) üzenetére


Ruszki
senior tag

Diginet felhív!
Szerintem az a leggyorsabb!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34925) Lompos48 válasza kovacsroli (#34923) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mintha a RouterPassView megtalálná...

(#34926) Vakegérke válasza kovacsroli (#34923) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hívd fel a Digit, vagy inkább menj be az irodájukba. Adataid igazolása után biztos megkapod a kért adatot, vagy a szerződés másolatát.

Avagy iktasd ki a routert, és emilben kommunikálj velük, vagy a honlapjukon vedd fel velük a kapcsolatot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34927) leslieke válasza #85154688 (#34921) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

ITT vagy ITT kérdezd meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34928) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Lenovo G550 notebookom van. 1+2GB-os DDR3 RAM van benne (gyári alapállapot), dualban mennek. Ha jól tudom, ebbe max. 4 GB mehet. Arra gondoltam, hogy eladom ezt az 1+2GB-os RAM-ot (vajon megvennék?) és veszek helyette egy 4GB-os kit-et. Mivel ezek is CL7-ben mentek, az új RAM párral szemben is ez az elvárásom...

Jelenleg ezek vannak a notebookban:

DIMM1: Samsung M471B5673EH1-CF8
DIMM3: Samsung M471B2874EH1-CF8

Mit vegyek helyette? Legalább olyan paraméterekkel bírjon, mint a meglévő... ez jó lenne?

(#34929) fastleslie válasza Vodar (#34928) üzenetére


fastleslie
senior tag

1 és 2 GB-os memóriamodulok DUAL chanelben? biztos? Nem csak két egyforma memóriamodullal működik?
A dual chanel nem váltja meg a világot, szerintem nem is nagyon vennéd észre a különbséget, mint ahogy azt a kis ugrást a 3 GB-ról 4 Gb-ra fejlesztésnél sem.
Én a Te helyedben nem nyúlnék hozzá! Mondjuk 3 GB helyett 8 GB-nál már lehet némi előny, alkalmazástól függően, de szerintem ez is felesleges...
Javaslom, olvasd el ezt: [link]

(#34930) Qru válasza fastleslie (#34929) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek a modernebb memvezérlők már tudják az asszimetrikus DC-t. Így van nála is DC (ami amúgy nem egyenértékű a "klasszikus" DC-vel sebességben de az az alkamazások többségénél nem jön elő úgy sem csak a nagyon raméhes alkalmazásoknál).

#nincsbennetarcsi

(#34931) fastleslie válasza Vodar (#34928) üzenetére


fastleslie
senior tag

Még egy: 32 bites rendszernél nem is kell 3 GB memóriánál több, ahhoz már 64 bites rendszer kell...
(és nem tudom, mennyit kezel le a memóriavezérlő, ennek utána kellene nézni) DE!
Ez amúgy egy jól kiegyensúlyozott nem éppen izomgép, még egyszer azt mondom, ne nyúlj hozzá! :N

(#34932) choco01 válasza Vodar (#34928) üzenetére


choco01
addikt

Csak 1066mHz-ben gondolkozol?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34933) Satyricon


Satyricon
addikt

sziasztok

adott egy upc-s net, am jelen pillanatban wifi routerrel megy, es ezt a netet ketten vagyis kulon szobaban ketten hasznaljak. meg lehet azt oldani, hogy veszek utp kabelt, es en is tudom hasznalni igy a netet? vagy kulon modem kell hozza? nagyon nem vagom ezt a temat, kerek egy kis felvilagositast

ha utp kabel eleg hozza, akkor hol erdemes venni hogy a leheto legolcsobban jojjek ki anyagilag, ill erdemes/muszaj e duplan arnyekoltat venni a 15meteresbol???

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#34934) bobooo válasza Satyricon (#34933) üzenetére


bobooo
addikt

Csá

(#34935) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Kies nem látja a telefonomat (mtp driver okozza) töltöttem le külön olyan drivert de a kies nem látja még mindig a telómat. Be kell valljam hogy ez baromira idegesítő a samsungtól vagy én vagyok ennyire béna? :F

Szépnapot!

(#34936) Vodar válasza fastleslie (#34929) üzenetére


Vodar
senior tag

DC-ben megy igen. 64 bites rendszert használok.

(#34937) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok srácok!
Kérdésem a következő lenne, szabad e helyettesíteni 25v 470uf kondit 25v 1000uf-el, több kondit (4-5db) cserélnék egy Hanns-G monitor táp panelon, az ominozus kondik helyett csak 1000uf-ost tudtam beszerezni, tehát felhasználhatom e, avagy mindenképpen rendeljek 470uf-osat?
Köszi a választ előre is. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#34938) brd válasza snake1977 (#34937) üzenetére


brd
nagyúr

Ha fizikailag elfér, nyugodtan.

The only real valuable thing is intuition.

(#34939) snake1977 válasza brd (#34938) üzenetére


snake1977
őstag

Elfér, köszönöm! :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#34940) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.

Ma vettem át egy csomagot a PCX.HU webáruháztól és hiányzott belőle egy nagyobb értékű tétel. A csomagolást sértetlenül vettem át, szerintem kifelejtették. Otthon bontottam ki, nem vettel fel videóra :(
Mit tudok most tenni? Szerintetek el fogják küldeni utólag a kimaradt cuccot?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#34941) tikshow válasza wiggen123 (#34940) üzenetére


tikshow
addikt

Fel kellene hívni őket szerintem. A számlán szerepel a tétel?

(#34942) wiggen123 válasza tikshow (#34941) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Szerepel, persze. Hívni is fogom...

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#34943) tikshow válasza wiggen123 (#34942) üzenetére


tikshow
addikt

Nem tudom, hogy milyen súlyú tételről van szó, de ha viszonylag nehezebb, akkor egyszerűbb beazonosítani, hogy a futárhoz került-e vagy sem. Ezt arra alapozom, hogy gondolom lemérik a csomagokat mielőtt bepakolják őket.

(#34944) wiggen123 válasza tikshow (#34943) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Egy SSD volt :( 18e

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#34945) tikshow válasza wiggen123 (#34944) üzenetére


tikshow
addikt

Remélem előkerül. Egyébként nincs benne valamelyik dobozban? Néha bele szokták rakni egyes boltokban a kisebb dolgokat a nagyobb dobozokba.

(#34946) n42


n42
tag

Sziasztok, most próbálok egy vadonatúj sata-s vinyóra telepíteni egy win7-et, de a telepítő nem indul el, elkezd bootolni, megjelenik a kék telepítő képernyő, de nem jelenik meg a nyelv, régió, időzóna képernyő, s nem is tölt, ez milyen hibára utal?

(#34947) tikshow válasza n42 (#34946) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem a Win7 telepítőd rossz. Miután a telepítés első pár lépésében nem is használja a HDD-et.

(#34948) Qru válasza n42 (#34946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a bios látja a hdd akkor szotfveres gond lesz ahogy előttem írták.

#nincsbennetarcsi

(#34949) n42 válasza Qru (#34948) üzenetére


n42
tag

oké', de ezzel csak egy gond van: két küéön telepítőt is próbáltam, s mind a kettő működött már, nem is régen. :(

(#34950) wiggen123 válasza tikshow (#34945) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Nagy piros pont a PCX-nek. Utána néztek és kimaradt a csomagból, holnap küldik futárral a címemre a kimaradt terméket.

Sometimes you win, sometimes you learn.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.