Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) atosan válasza =HG= (#84997) üzenetére


atosan
addikt

Igen, a hangnál is, meg az audio keverő (valami ilyesmi), már eljöttem otthonról. Próbáltam drivereket frissíteni, de nem jozott eredményt. Előző gép még régebbi volt, szintén win7-el, annál ilyen gondok nem voltak.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#85002) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#85000) üzenetére


Bazsee71
őstag

Meglett a hiba: az új kábel nem árnyékolt, a régi pedig igen, helyre is állt vele a rend. :)

(#85003) =HG= válasza atosan (#85001) üzenetére


=HG=
addikt

Próbálj meg más drivereket használni (pl 1-el régebbit.. És kezdd elölről.. alaplapi chipset driver, és utána a többit...

(#85004) atosan válasza =HG= (#85003) üzenetére


atosan
addikt

Értem, köszönöm :R

Maine coon

(#85005) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Copperhead egerem van. Elkezdte a dupla kattintós nyűgjét, amit kb az összes elér élete során.

Amire én gondoltam, hogy mikrokapcsolót kellene cserélni benne. Ha igen, akkor milyet érdemes tenni bele?

Találtam egy ilyen leírást is, amit ha jól látok, akkor egy pötty pillanatragasztót nyom a mikrokapcsoló fölé (?)
Ez marhaságnak tűnik, de írják alatta, hogy működik.

5let?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#85006) mezis válasza Winne (#85005) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nézd meg jól a mikro kapcsoló kis műanayag bütykét és ha árkot mart bele az a műanyag felület, amivel érintkezik, akkor inkább cseréld a mikro kapcsolót.
Ez a ritkább eset. Az én egereimnél a nyomófelületbe kopott árok. Az meg többnyire polisztirolból készül. Jól ragasztható Észer hígítóban oldott polisztirollal. (Modellezés...) Csak sokat kell várni a keményedésre. Akár heteket is. Addig meg használj egy T-gazdaságosat.

mezis

(#85007) Winne válasza mezis (#85006) üzenetére


Winne
nagyúr

Holnap talán lesz időm szétszedni, akkor küldök neked egy képet, ha nem gond, aztán mondasz egy véleményt rá, hogy mi lehet a gondja. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#85008) Met


Met
nagyúr

Van egy Asus RT-N12 D1 routerem, kb. 2 éves.
Tegnap és tegnapelőtt délután megszűnt a wifi jel, újraindítás után működött tovább, vezetékes kapcsolattal nem volt gond.
Kezd megdögleni?
Szedtem le frissebb fw-t de még nem raktam fel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85009) hardtechno92


hardtechno92
tag

Sziasztok. Tesóm gépébe van egy HD3650 512DDR2 PCI-e kártya, de bármilyen lapba teszem, (gen1,2,3) akkor is csak 8x-osan hajlandó működni. Mi lehet az ok ?

Meghirdetett termékeim más oldalakon is meg lehetnek hirdetve !!

(#85010) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Lenne egy frissében (2 hetes) összeszerelt gép, úgy néz ki, hogy terhelés alatt eldobja magát, pedig nem kellene.

A probléma részletes leírása jöhet ide vagy van erre célzott topic?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85011) Shingen válasza Met (#85008) üzenetére


Shingen
addikt

Kérdezz rá itt: [link]

風林火山

(#85012) Met válasza Shingen (#85011) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, azonnali routeres topicot kerestem csak :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85013) kenwood


kenwood
veterán

van valami egyszeru modszer a masodlagos kepernyon felejtett alkalmazasok athuzasara?
s
urun szoktam teven nezni youtubeot,vagy videot.
ha ugy kapcsolom ki a gepet,hogy a teven volt full screen,akkor kovi bootnal ott fog elindulni a program.
a tevet emiatt bekapcsolni necces,mert a taviranyito helye legalabb 2-3 meterre van tolem.
athuzni nem tudom,mert nem latom a tetejet a proginak,amig nincs a teve bekapcsolva.

talaltam egy modszert,a windows gombot tartva a talcan talalhato ikonja felett,a jobbra-balra nyillal mozgathato.
ezzel az a gond,hogy nem mindig mukodik.
azt megfigyeltem,hogy a talcan levo tobbi progri megnyitasa,majd visszarakasa talcara,megoldja az esetleges zavarokat,de ez meg a taviranyitonal is korulmenyesebb dolog.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#85014) orion1025 válasza Winne (#85005) üzenetére


orion1025
őstag

Hülyeség, mert ha kicsit több megy rá, akkor komplett mikrokapcsoló csere, bár első körben is érdemes ezzel indítani, a ragasztózásból csak baj lesz. Teljesen mindegy milyen lenne a csere példány, idővel mindegyiket ki lehet csinálni, Eczke kolega egereit is javítottam már ilyen nyűgökkel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#85015) Shingen válasza Met (#85012) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs mit! :)

風林火山

(#85016) genndy válasza kenwood (#85013) üzenetére


genndy
addikt

Mi van hogy ha nem másodlagos képernyőként használod, hanem megkettőzve? Ha nincs tv, akkor úgyse használja úgy, szóval az nem gond.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#85017) atosan válasza =HG= (#85003) üzenetére


atosan
addikt

Erre nem került sor, a pci-s régi videokártyám beindult, pedig tegnap minden driver telepítés után újraindítottam, ma mikor bekapcsoltam, elkezdett csicseregni.

Maine coon

(#85018) Vertigo18 válasza kenwood (#85013) üzenetére


Vertigo18
addikt

Display Fusion Pro nevű szoftvernél megadhatod minden egyes alkalmazásnál, hogy amennyiben elindítod, akkor hol, melyik képernyőn induljon!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#85019) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Windows 8.1-et szeretnék telepíteni a gépemre. Ezzel viszont 2 bajom is van. CD-re kiírt 64bites van meg (ncore)

Első Probléma: Nem tudok Bootolni. Tehát amikor bejön az alaplap képe és nyokodom hogy behozza a bootot, hogy aztán kiválazthassam a CD Rom installt, nem kapcsol a billentyüzet. Tehát amint bejön a boot képernyő a billentyüzet lekapcsol. Usb-s, dell billentyüzetről van szó.
A Második Probléma: Amint észrevettem, a Videókártyámhoz az AMD OLdalán hivatalosan nincs fennt Windows 8.1-es driver csak sima Windows 8-as ( ATI HD 4770-es videókártyám van!)
És még valami!
---A Régi gépemre úgy tetttem Windows 7-ről Windows 8.1-et hogy bedugtam a pendrive-ot rátettem a Windows 8.1 telepítőjét, ami egy ugyebár .iso fájl aztán elindítottam a pendriveról Daemon tools Segítségével, és simán felrakta, annyi hogy maradt egy windows.old mappa, ami aztán törölendő volt. De ezt sokszor igy tettem a régin. Semmi baja nem volt csak féltem hogy ennek lenne, mivel bootolni sem tudok. Vagyis tudnék, ha menne a billentyüzet.

Ha bárki tud segíteni annak előre is NAGYON Köszönöm! :K

(#85020) MasterMark válasza Norbi095HUN (#85019) üzenetére


MasterMark
titán

Hivatalos helyről szerezd be a telepítőt.

Switch Tax

(#85021) genndy válasza Norbi095HUN (#85019) üzenetére


genndy
addikt

Úgy látszik nem sikerült elolvasnod az Alapelveket. NINCS WAREZ.
Majd ha eredetivel is ilyen nyűgöd van, írj újra.
:(((

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#85022) Norbi095HUN válasza MasterMark (#85020) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Megvan. De bootolni ugyanúgy nem tudok, ezek a hibák szintén fennálnak.

(#85023) Mister_X válasza genndy (#85021) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én is ncore-ról szedtem le a laptopomnak a telepítőt, mert a hivatalos nem akarta letölteni, 20 perc alatt haladt 1%-ot, az előbbi megoldás meg kevesebb, mint tíz perc alatt lejött. Különbség elvileg nincs a kettő között, matrica meg a gépen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85024) MasterMark válasza Mister_X (#85023) üzenetére


MasterMark
titán

Soha nem tudni mit piszkáltak bele.

Switch Tax

(#85025) Mister_X válasza MasterMark (#85024) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mondjuk a legnagyobb bánatom vele, hogy nem hajlandó beaktiválni magát, gépház alól meg közli, hogy jelenleg nem lehet beaktiválni. Futott már le MalwareBytes meg még valami, Avast békésen elfut, nem jeleztek.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85026) Norbi095HUN válasza Mister_X (#85025) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Akkor ezt most fel lehet rakni a pendrive-os megoldásommal, vagy sem? Nem azért, de másképp nem látom hogy menne, úgy pedig talán jó lesz. Másik meg hogy hogyan tegyem müködésbe majd 8.1 alatt a HD 4770 Vga-mat? van erre is valamilyen megoldás?

(#85027) mezis válasza Mister_X (#85023) üzenetére


mezis
nagyúr

Az MS-től való letöltéseim engem a régi szép telefon modemes, betárcsázós időkre emlékeztetnek.
Egy ekkora profittal rendelkező cég, hogy nem tud több, nagyobb teljesítményű szervert üzemeltetni ?
Vagy van nekik is bőven hw, csak hát a sw meg ugye a házi "barkács" ? :F (Windows Sever XXXX :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#85028) Mister_X válasza Norbi095HUN (#85026) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezt letöltöd, kiválasztod az .ios-t és a pendrive-ot, bepipálod, hogy bootolható legyen, megvárod míg végez, restart, F8/F12-vel boot menü, kiválasztod az USB-ről való bootolást (Gigabyte alaplapokon lehet HDD-k közé sorolja) és utána mintha lemezről menne. Fontos, hogy kiírni csak USB2-n tudja bootolhatóra, a legtöbb alaplap telepíteni se tudja 3.0-ról, ellenben a laptopomra utóbbiról telepítettem fel.

Szedj le drivert a VGA-hoz, mennie kellene, bár nem tudom, hogy mi a hardveres kikötése a 8.1-nek,

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85029) MasterMark válasza Norbi095HUN (#85026) üzenetére


MasterMark
titán

A 8-as driver jó 8.1-hez is.

Switch Tax

(#85030) dfdfdf válasza Winne (#85007) üzenetére


dfdfdf
őstag

helyedben cserélném japán Omron D2F-01F re. ez a legjobb microkapcsoló

(#85031) dfdfdf válasza Norbi095HUN (#85026) üzenetére


dfdfdf
őstag

Én ezt használnám ez csak gyári :) Gyári driver tuti van a VGAhoz ha nem gamelsz akkor nem gond. Esetleg béta driver nincs még hozzá?

Bocsi belefért volna egy szerkesztés ha erre jár egy modi összepászítaná nekem a 2 HSZem? :) thx és még egyszer bocsi

[ Szerkesztve ]

(#85032) Norbi095HUN válasza dfdfdf (#85031) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Éppen ez a gond hogy nagyon sokat játszom rajta, és semmiféle 8.1-es drivert nem találtam hozzá. És kitudja, ha mégis felteszem és mivan ha a sima 8-ashoz való drivert nem lesz neki jó? :F

(#85033) dfdfdf válasza Norbi095HUN (#85032) üzenetére


dfdfdf
őstag

hát az gáz akkor hanyagold míg nincs jó support szerintem

(#85034) batman25


batman25
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy számomra megfejthetetlen dolog.Nektek házi feladat.Ha valaki megfejti,nem maradok hálátlan.Van egy asztali gépem,és külföldre szeretnék hirdetést föladni.A külföldi hirdetési oldal nem engedi.Van egy ismerősöm,elhoztam tőle az asztali gépet(csak a házat,meg ami benne van),összedugtam az én monitorommal,billentyüzetemmel stb és láss csodát tudtam föladni.Az ismerősöm otthon maga is kipróbálta,és tudott föladni.Szóval az a kérdésem miben különbözik az ő gépe az enyémtől,vagyis mit lát az én gépembe a hirdetési oldal amit az ismerősömébe nem.Mind a kettőnk gépén külföldi win7 van föltelepítve,az övén mondjuk most lett winyó cserélve mert meghalt nemrég,de előtte is tudott föladni.Az alap lap lehet a rejtély?Neki egy régebbi típusú alap lap van benne.Várom válaszotokat.

(#85035) #65675776 válasza mezis (#85006) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az árok eltömítésére a sima modellragasztó a legrosszabb. Inkább kemény tömítőpaszta jó ilyen célra, persze csak akkop ha egyébként is van otthon. Anno több egeret is Tamiya Putty-val kezeltem, utána többet bírt, mint eredeti állapotában. De a Trinát Msetertapasz is jó. Max egy napot kell hagyni száradni. (A Tamiya anyagának 20 perc elég volt.)

(#85036) orion1025 válasza batman25 (#85034) üzenetére


orion1025
őstag

Tűzfal, adblock programok, etc.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#85037) rii


rii
nagyúr

sziasztok

engedelmetekkel, had kérdezzek már egy -feltehetően- kellőképp nagy baromságot

ha a falba megy koax kábel (TV miatt volt...), akkor azzal lehet belső hálót csinálni, mint régen, '97-be, a T-dugós megoldással, meg ellenállásal lezárva a végén?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#85038) Lompos48 válasza rii (#85037) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Elképzelhető, de honnan szerzel hozzá koaxiális csatlakozós hálókártyát? Nekem van 2-3, de még gondolni sem merek a sebességükre. :) Meg kellene hozzá valami UTP/koax átalakítás is.

[ Szerkesztve ]

(#85039) MasterMark válasza rii (#85037) üzenetére


MasterMark
titán

Lehetni lehet, csak olyan lassú is lesz. Meg olyan eszközök kellenek hozzá.

Nem lehet UTP-re cserélni?

Switch Tax

(#85040) #65675776 válasza rii (#85037) üzenetére


#65675776
törölt tag

Próbálkozni lehet, csak kérdés érdemes-e. Mert a 10BASE-2 50 ohm-os impedanciát ír elő, a TV-zésben használt koax viszont 75 ohm-os.

(#85041) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, nem találtam "Azonnali HDD-s kérdések órája" topicot, úgyhogy itt tenném fel a kérdésemet: :R

Win7 64bit (Sandy Bridge i7) PC-mben most cseréltem ki egyik HDD-met (Samsung HD204UI) egy másik típusú (WD purple 3TB) vinyóra (volt már a gépben, de pont egy másik WD purple helyén), és valamiért nem akar befejeződni az "illesztőprogram telepítése" (legalább is a kis ablakban továbbra is keresi az illesztőprogramot az "előre beállított illesztőprogramokat tartalmazó mappában").
Lehet belőle bármilyen probléma, ha kikapcsolom így a gépet?
A vinyó amúgy tökéletesen működik, most is épp másolok rá, de utána visszakerül a helyére a fent említett Samsung.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#85042) Lompos48 válasza #65675776 (#85040) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt még illeszteni lehetne... De a 10BASE-2 már nem is jutott eszmbe a sebesség kapcsán.

(#85043) mezis válasza Lompos48 (#85038) üzenetére


mezis
nagyúr

Van olyan is. Ez PoE táplálású lehet, én még olyat használtam a múlt évezredben, amelyiknek saját dugasztápja volt. (A koax 50 Ω-os volt.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#85044) Memora


Memora
senior tag

Az én problémámra nincs valakinek ötlete? Lassan kikapcsolnám a gépet, de még mindig megy az illesztőprogram telepítése. Mondjuk rákattinthatok a bezárás gombra...

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#85045) dfdfdf válasza Memora (#85044) üzenetére


dfdfdf
őstag

baj nem igen lesz belőle kapcsold ki szerintem nyugodtan ha végzett a másolással.

(#85046) Memora válasza dfdfdf (#85045) üzenetére


Memora
senior tag

Én is így tippelem, elvégre a vinyó tökéletesen működik. Remélem a másikat is rendben felismeri majd újra.

Fancy quote placeholder

(#85047) dfdfdf válasza Memora (#85046) üzenetére


dfdfdf
őstag

Persze fel kell ismernie. Csak kapcsold ki a gépet úgy cseréld ki őket :D

(#85048) Memora válasza dfdfdf (#85047) üzenetére


Memora
senior tag

Persze, egyértelmű :DDD

Fancy quote placeholder

(#85049) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Egy kicsi hosszabb hangvételű hibával kapcsolatban írok.
Kb. fél éve kezdődött a hiba (win7 64bit) a Windos betöltésekor a gép random újra indult, és csak a 3-4x próbálkozásra tudta magát betölteni, utána minden tökéletes, hibamentes, akár 24 órán keresztül is tökéletesen ment. Ez addig meddig fajult, míg win7 frissítést se tudtam végrehajtani, mert az új fájlok telepítésekor is újraindult. Valamint chdisk automatikusan elindult, és pár fájlt nem tudott javítani. Ekkor döntöttem, hogy akkor nekiülök egy formázásnak, és biztos ami biztos, egy másik winyóra telepítem a win7-et, ami szintén eddig benne volt a gépbe (4 meghajtó, amiből 3 winyó) HDD life, és HDFD Senntinel, mindent tökéletesének lát, csak az egyik winyó 90%-os állapotú.
Az új rendszer kb. 3 hete tökéletesen üzemel, azonban sajnos ismét előállt pár új hiba.
Alaplap betöltésekor megáll a folyamat, nincs csík, ami jelezné, csak annyi, hogy „Loading Asus…” (ASUS P5G41T-M) ezt talán egyszer csinálta.
A másik hiba, ami általában mindég van, hogy nem tud bebotolni a rendszer. Mielőtt a windows töltene be, „Disc Read Error ocurped” üzenete, vagy szimplán fekete képernyő, de a hdd led-je folyamatosan világít, tehát valamit tölt.
Biosban minden tökéletes, mind a 4 meghajtót látja.
Mi lehet a probléma? Alaplap haldokolna, vagy a kábelek? Max 4 éves az alaplap és a táp is.

(#85050) mezis válasza Silious (#85049) üzenetére


mezis
nagyúr

Alaplapi, tápegység beli elkók a leg gyanúsabbak. Ha púposak, akkor biztosan. De lehet, hogy csak kiszáradtak (ESR meter).

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.