Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) MaxxDamage válasza agressiv (#50964) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gépbe bedobva régi 512 -es RAM és szépen duruzsol !
Win XP Prof + sp1 & sp3 setup complete , holnap erről fog futni nCore -s torrent :D

:R :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51002) #65675776 válasza Vakegérke (#50983) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kár is volt, mert jelen esetben szinte bizotsan az nV chipset a probléma forrása.

(#51003) Freesia


Freesia
csendes tag

Sziasztok!

Itt is megkerdezem, mert az en problemam is azonnali megoldasra var. Itt azert van elet ejfel utan is. A vinyos topkban mar leirtam, aki jaratos abban a temaban. legyszi nezze meg. Link

Koszi szepen!

(#51004) agressiv válasza kekkec (#51000) üzenetére


agressiv
addikt

Valószníáleg semmi extra, talán a SATA kábel gyengélkedett, vagyis kontakt hibás volt, de az is lehet, hogy a HDD nem működik együtt a lap energiagazdálkodásával. Próbáld előidézni a hibát, ha nem sikerül, anomália volt, amivel nem kell foglalkozni, ha sikerül mindíg előifézni a hibát, akkor megvan a válasz.

Freesia

Mivel kvázi a WD az egyetlen fennmaradt vinyógyártó más választásod nincs, és a green-től nem kell félned.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#51005) ggg666 válasza Freesia (#51003) üzenetére


ggg666
őstag

Wd red-et egy két helyen 5 év garanciával is meg tudod vásárolni.

És azért a garanciaidő sem mindegy.

(#51006) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Ez nem szakmai fórumra tartozik, de mégis megkérdezem, hátha valaki tudja, hogy ez mit jelképez? :F :R

[ Szerkesztve ]

(#51007) föccer válasza KaiotEch (#51006) üzenetére


föccer
nagyúr

A kínai színházakban használnak ilyen maszkokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51008) KaiotEch válasza föccer (#51007) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem, tehát semmi "isteni" ábrázolása nincs?

(#51009) kekkec válasza agressiv (#51004) üzenetére


kekkec
aktív tag

Szóval, azt mondod, hogyha esetleg be volt kapcsolva a C6/C7 állapot (amit nem tudom hol lehet beállítani) a BIOS-ban, és alvóba ment a gép a nem "Haswell ready" tápommal, amire csatlakoztatva van egy venti szabályzó 3 ventivel, akkor nem károsodhatott benne semmilyen alkatrész az incidens során?

(#51010) Deck


Deck
titán

Windows 7 van a gépen. Tegnap lett frissen telepítve, jogtiszta semmi warez.

Induláskor a Windows betöltése majd ez felett fekete a képernyő és nem indul el. Csökkentet módban sem indul el. Mi lehet a baj? Mit próbáljak meg?

PS5

(#51011) nonee


nonee
aktív tag

üdv mindenkinek!
van egy dell 620 asztali kis pc-m, és azt irja inditàsnàl hogy alert!
system battery voltage is low !mit jelenthet ez?valaki help!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#51012) föccer válasza nonee (#51011) üzenetére


föccer
nagyúr

Merűl a BIOS elem. Kicsi kellene cserélni. Ha teljesen lemerül, akkor elfelejti a bios beállításokat és minden indítást a default beállításokkat (és dátummal, idővel) fog indulni a gép.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51013) föccer válasza Deck (#51010) üzenetére


föccer
nagyúr

Hardveres gondot kizártad már? Esetleg telepítő lemezről OS javítása opciót kiválasztva próbáld rendbe tenni a Wint.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51014) nonee válasza föccer (#51012) üzenetére


nonee
aktív tag

Hálás köszönet !!Üdv szép napot!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#51015) Deck válasza föccer (#51013) üzenetére


Deck
titán

Javítás sajnos nem jó. Esetleg ha rosszak a winyók okazhatja ezt?

PS5

(#51016) MaxxDamage válasza agressiv (#50967) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van egy gondom, a kép egy idő útán "megfagy" ezt okozhatja a VGA hibája ?
(passzív hüttés és túlmelegszik... ?) Elsa Erazor III - TnT2

Továbbá ebböl lehet baj ? - beleraktam a tegnap említett gépbe 512MB Ram -ot és kevés , ezért bedobtam mellé még 1db -ot , de ez már másik fajta... remélem ebből nem lesz gondom a késöbbiekben (24hr online)

:R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51017) föccer válasza Deck (#51015) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem hinném. Rakj fel egy képet a monitorról a hibajelenség közben, és írd le, hogy miből áll a konfig.

Én kezdésnek csinálnék egy hiren boot cd-t és elkezdeném tesztelni a hardvereket. Memória, vga első körben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51018) gamer187


gamer187
tag

Üdv

Ha egy DVI-HDMI kábellel kötöm össze a Számítógépet a TV-vel (PC: DVI + TV: HDMI)

Ez esetben hogyan tudom át vinni a gépen lejátszott film hangját, a tv hangszóróiba?

Tudom hogy a legegyszerűbb megoldás a HDMI kábel, de engem ez érdekel.

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#51019) ggg666 válasza gamer187 (#51018) üzenetére


ggg666
őstag

Bedugod az audiót az audióba és kész.

(#51020) gamer187 válasza ggg666 (#51019) üzenetére


gamer187
tag

Nekem ilyen kábelem van:

[ Szerkesztve ]

(#51021) Qru válasza gamer187 (#51020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel csak képet tudsz átvinni.

mod:

Olyan kábel(ek) kellenek amit ggg666 írt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51022) callmeakos válasza #65675776 (#51002) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akkor jelen pillanatban össze vagyok zavarodva kissé :F
Mert kivettem a kártyát, és integrált VGAval ment egy kicsit a gép és semmi baja nem volt. Visszatettem a kártyát, és szemmel láthatóan lassabb a gép. A bekapcsolásnál induló programok pl a HDD Sentiel vagy az Avast sokkal lassabban ugrik elő mint kártya nélkül, a YouTube is hajlamos össze vissza szaggatni ha valami fut a háttérben (pl. telepítési folyamat). Ráadásul észrevettem hogy a telepítések is valamivel több időbe telnek. :F :F

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#51023) #65675776 válasza callmeakos (#51022) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval valóban inkompatibilitás okozza a problémát. nV chipsetek esetén nem ritka, hogy az újabb VGA-kal nem igazán szeretnek működni.

(#51024) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Újabban neki állt a gépem kékhalálokat dobálni. De csak játék közben. Attól függ mennyi idő után, hogy milyen játékkal játszok. Tehát, ebből arra következtetek, hogy valami túl melegszik a gépben.
Vajon nekem most valami értelmes proci vagy VGA hűtő kéne? :U
A mért adatok gép alap helyzetében vannak, csak a win fut.

(#51025) #65675776 válasza forras2 (#51024) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen VGA az, hogy idle 80°C-os? Ott lesz a probléma. Vagy le van fojtva a ventilátor, vagy simán nem is megy. Esetleg csak agyig van porral.

(#51026) forras2 válasza #65675776 (#51025) üzenetére


forras2
őstag

Ati Radeon HD 4770.
2 hete cseréltem alaplapot, akkor kipucoltam. Menni megy, hallom is, ahogy pörög.
Amikor pucolva lett, megmozdulhatott, és nem érintkezhet rendesen? :F

(#51027) #65675776 válasza forras2 (#51026) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annak akártyának nem kellene ennyire melegednie. Valami nincs rendben a hűtője körül. Lehet le kellene venni és pasztát cserélni. Ha ez is megvolt a takarításkor, akkor a jelek szerint rosszul raktad vissza a coolert.

(#51028) föccer válasza forras2 (#51026) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen gyártmány? Voltak olyan kiadások is belőle, aminek kifejezetten gyatra hűtése volt. A kártya is elég régi, valószínűleg a paszta is elöregedett már. A szerelésnél lehet, hogy megmozdult.

Érdemes leszedni a bordát a GPU-ról rendesen megtisztítani, újrapasztázni és visszatenni a bordát. Ha nem javul a helyzet sem vesztettél vele semmit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51029) Ruszki válasza forras2 (#51026) üzenetére


Ruszki
senior tag

Lehet érdemes lenne ujrapasztázni a GPU-t.
Nem mai darab lehet, hogy már teljesen ki van szaradva a gyári paszta.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#51030) forras2 válasza föccer (#51028) üzenetére


forras2
őstag

XFX gyártmány. A hűtőt nem szedtem le, csak légfúvóval megfújattam óvatosan, hogy a sok por jöjjön ki belőle.
Tegnap délután kezdődött ez a probléma, eddig ilyen nem volt.
Holnap veszek pasztát, azt akkor megpróbálom óvatosan szét kapni, azt megcsinálni.
Akkor valszeg ez lesz a gond.

Köszönöm :R

(#51031) callmeakos válasza #65675776 (#51023) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Driveres úton nem lehet ezt megoldani vagy áthidalni?
Nem volna kedvem egy 2 napos kártyán ilyen okból tuladni...

All→M8

(#51032) #65675776 válasza callmeakos (#51031) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is feltétlenül a kártyát cserélném. Inkább a lapot vágnám ki a halálba. De azért előtte nézd meg a kártyát másik gépben.

Sw úton meg nem javítható, hogy az nV-nél igencsak lazán kezelték a szabványokat. Régebbi Via-s lapokban is mennek akár a legújabb VGA-k is, csak az nFosoknak törik bele rendszeresen a bicskájuk.

(#51033) callmeakos válasza #65675776 (#51032) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez azért nem kicsit gáz... :(((
És az alaplap se 2-3 éves cumó.

Tavaly lett véve, és nagyban is hirdeti magáról hogy kezeli a 8 magos procikat blablabla..
Erre meg egy közel 1 éves kártyát se képes kezelni zseniális... Mondjuk 1 év alatt mióta megvan leesett hogy ez az alaplap kicsit gáz főleg a PciE csatlakozója. Vagy alig lehet beleszuszakolni a kártáyát, de akkor se fogja meg a foglalat rendesen mert hajlamos könnyen kimozdulni, kivenni a kártyát meg kész rémálom :W

All→M8

(#51034) agressiv válasza callmeakos (#51033) üzenetére


agressiv
addikt

Ez a chipset semmit sem képes normálisan kezelni, egyszerűen egy használhatatlan sz@r. Le kell cserélni a lapot.

Hát még a borz.....

(#51035) bb0t


bb0t
senior tag

Hello

Lefut a post de nem indul a windows.. xp telepítőlemez is lefagy egy idő után két külön lemezzel is ugyanott, mitől lehet? memória, hdd?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#51036) MaxxDamage válasza bb0t (#51035) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Üdv.

Sejtésem szerint a RAM a ludas , tegnap ugyanezt tapasztaltam én is ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51037) Deck válasza Deck (#51010) üzenetére


Deck
titán

Na újraraktam. Restart után fekete képernyő nem indul a gép :( Folyton ez van. Memória tesztnél nem volt probléma.

PS5

(#51038) joergie


joergie
őstag

Üdvözlet! Egy gyors kérdés. Melyik most a legmenőbb vírusirtó? egy core duo-s 2gb ramos notira kéne, szóval ne egyen túl sok ramot.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#51039) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném az informatika világában jeleskedő kedves fórumozóktól . :)

Van itthon nekem egy asztali számítógépem , körülbelül 3-4 éves és azt szeretném megérdeklődni tőletek ,hogy ez a konfig mennyit ér ?
Mivel az asztali pc-m főleg játékokra használtam de már kinőttem ezt és nekem bőven megfelelne egy kisebb laptop ami kijönne az árából.

Tehát az asztali pc-m adatai a következőek :

- COOLER MASTER RC-335U-KKN1-GP Elite 335 Black ház
- Antler SL-8400BTX 400W Táp
- GIGABYTE GA-770T-D3L Alaplap
- AMD Athlon II X3 445 Processor 3.10GHZ (3mag)(3logikai processzor)
- Kingston 4096 GB DDR3 RAM
- Nvidia Geforce GTS 450
- Western Digital 500GB SATA II
- Lg Dvd Író/Olvasó
- Genius Webkamera
- Logitech Classic Keyboard 200 ( billentyűzet )
- Genius egér
- Philips 170 S4 TFT 17'' monitor

Tehát a kérdésem az ,hogy ez így együtt mennyit ér .

Előre is köszönöm válaszaitokat !

Üdvözlettel : AsusBoy

(#51040) föccer válasza AsusBoy (#51039) üzenetére


föccer
nagyúr

Helló!

Ezt a kérdést inkább ide tedd fel. Ott pontosabb infót kapsz. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51041) MaxxDamage válasza AsusBoy (#51039) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

ITT megmondják neked ! :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51042) föccer válasza joergie (#51038) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs olyan, hogy "menő" vírusirtó. Ha nagyon kevés erőforrást igénylő program kell, akkor MSE-t tudom ajánlani. Nem túl hatásos, de megteszi. Elég kevés a gépigénye a Nod-nak és a Kaspersky-nek, és ezek már jóval hatékonyabb szoftverek. A gépet jobban terhelők között van a Norton és az avira. A norton kiemelkedően hatékony, az Avira kevésbé.

Lehet válogatni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51043) AsusBoy válasza föccer (#51040) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Bocsi :)

Köszi nektek! :) :)

(#51044) Slade82


Slade82
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tippje, hogy ez mi lehet? Vagy mitől. Csak ránéztem az eseménynaplóra is egy csomószor előfordul a pirossal bekeretezett hiba. Tudok ezzel valamit kezdeni? Vagy reinstall? Egyátalán mi ez? :F

Dobjátok ki! Expeditíven!

(#51045) ggg666 válasza Slade82 (#51044) üzenetére


ggg666
őstag

Töltsd le hozzá ezt a fixet

[link]

(#51046) Slade82 válasza ggg666 (#51045) üzenetére


Slade82
csendes tag

Szia

Köszönöm szépen úgy tűnik ez megoldotta! Mi a fene volt ez??? Netán erre is van ötleted?

Dobjátok ki! Expeditíven!

(#51047) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

A qvo6.com-tól hogy lehet megszabadulni? Már malwarebyte-s és MSE is végigment, le is törölt 1-2 kártevőt/reklámot, valamint a webböngészők parancsikonjainak elérési út mezőinek a végéről is kitöröltem a hivatkozást amit oda bebiggyesztett, de még mindíg megnyitja magától a legújebb lapra a webböngésző a qvo6.com-ot! :(( :(( :(( Valaki, ötlet, mit csináljak még? :W

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51048) MRProff17


MRProff17
csendes tag

win 7-et feltelepítettem a gépemre sikeresen de az illesztőprogikat nem, és nemtem sincs amivel letudnám szedni, de az irja hibakeresésnél " a windows nem talált illesztőprogramot a hálózati adapterhez, én csak kihúztam aztán visszadugtam, de az nem segített, és nagyon nem vagyok otthon ebbe a témába

(#51049) agressiv válasza MRProff17 (#51048) üzenetére


agressiv
addikt

Nincs driver telepítve a hálózati kártyához, nem is fog segíteni az, hogy kihúzod, majd visszadugod. Valahol le kell tölteni a drivert és felrakni.

Hát még a borz.....

(#51050) s3toraph válasza s3toraph (#51047) üzenetére


s3toraph
senior tag

Meg van nagy nehezen a megoldás: itt az utolsó két hsz. MINDENHONNAN, az összes parancsikon mögül (asztal, tálca) és a startmenüből is (beírod pl. firefox és az összenél megnézed jobb gombbal az elérési utat és kitörlöd mögüle). Na így lett jó, és csak így. Mekkora egy mocsok ez a valami. :((( :(((

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.