Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Rivaul válasza C. s. (#65000) üzenetére


Rivaul
addikt

Frissebb sata hdd-t már nem mély formázunk. Az a régebbi ide winyóknál volt még módszer. Formázd ntfs-re mint a többi hdd-d. A hibás szektort te nem tudod kikerülni, azt a hdd magától kizárja s nem használja. Ezután hdd sentinellel ellenőrizd le mennyire bizonyul megbízhatónak s használd ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65002) C. s. válasza Rivaul (#65001) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
A mélyformázás árthat neki? Mi számít frissebbnek? Az enyém több éves SATA2. Még új korában mélyformáztam, mert erről most hallottam először. Szeretném "megpucolni", régebben volt rajta vírus.

(#65003) Vakegérke


Vakegérke
veterán

SATA, és ez a lényeg. Formázás után tuti nem marad nyoma egyetlen vírusnak sem. :)

Szerk: Nem gyorsformázásra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65004) C. s. válasza Vakegérke (#65003) üzenetére


C. s.
addikt

Ez remek, köszi szépen! Hamarabb is meglesz! :C

(#65005) Vakegérke válasza C. s. (#65004) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minden gondod ilyen gyorsan oldódjon meg. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65006) Rivaul válasza C. s. (#65002) üzenetére


Rivaul
addikt

A vírust a sima formázás is eltörli. A low level format nem ezeknek a jószágoknak való. Bár konkrétan nem tudom hogy állnak vele jelenleg a winyók de régen gallyra is lehetett vele vágni. Nem fogja a hibás szektorokat megjavítani. Én is használtam anno, arra jó volt hogy 2 hétre életet leheljek egy ide hdd-be aztán kuka. Formázd simán, teszteld s használd. Pár hibás szektor nem a világ, adattárolásra teljesen jó lesz ha nincs nagyon leharcolva, ha meg igen akkor akár csirkét is áldozhatsz de előbb utóbb elfekszik :K

Vakegérke gyorsabb s tömörebb volt :B

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65007) Vakegérke válasza Rivaul (#65006) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megértette mondandónkat, és ez a lényeg. Én csak megerősítettem azt, amit mondtál. ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65008) C. s. válasza Rivaul (#65006) üzenetére


C. s.
addikt

Vakegérke, Rivaul:

Mindkettőtöknek köszönöm szépen a gyors segítséget! :K

(#65009) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Melyik csatorna közvetíti most az AC Milan - Athletico Madrid meccset? :F Sport 1 vagy 2-re van kiírva a neten, de nincs ezeken a csatornán. :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#65010) leslieke válasza Satyricon (#65009) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Digisport 2-n megy. Itt jól van kiírva: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#65011) Satyricon válasza leslieke (#65010) üzenetére


Satyricon
addikt

Ó basszus :(( Online lehet nézni valahogy? Regeltem az oldalra, és hiába megyek az élő közvetítésre, nem jön be. :F

Szerk.: Mármint a digisport.hu-ra regisztráltam

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#65012) Rison77


Rison77
senior tag

Üdv,
Windows7 telepítő dvd-n található bootos memtest program használható tesztelésre, vagy mindenképp memtest86 szükséges hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#65013) Rivaul válasza Rison77 (#65012) üzenetére


Rivaul
addikt

Win telepítőn van ilyen memtest? :U ha van ilyen akkor csináld azt, nem feltétlen egy programra kell hagyatkozni, az csak a bevált.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65014) Apollo_21 válasza Satyricon (#65011) üzenetére


Apollo_21
addikt

Elvileg ez a portál jó..én tavaly és elötte itt néztem sport adásokat ezerrel..minőség nem a legtutibb és regisztrálni kell, de ez mükszik!

http://onlinetv.gportal.hu/ Remélem nemokoz gondot h beírtam a link címet. Ha igen kéretik törölni! :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#65015) Satyricon válasza Apollo_21 (#65014) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi Neked is, megnézem! :U :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#65016) leslieke válasza Satyricon (#65011) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Streamet sajnos nem tudok. :(((

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#65017) Vakegérke válasza Satyricon (#65011) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt nézheted. A felugró ablakokat ki kell lőni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65018) Satyricon válasza Vakegérke (#65017) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem szaggatott, ráadásul magyar is volt! :B

Nagyon köszönöm! :R

Üdv

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#65019) Vakegérke válasza Satyricon (#65018) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örömmel segítettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65020) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Mostanában jól beszopom a rohadt mobogenievel, állandóan összeb@ssza kérés nélkül a chromeot, meg még kitudja mit. Rendszert nem akarok újrahúzni, milyen anti malvare / vírusírtót ajánlotok ami törli az egészet a fenébe???

köszi

yo

(#65021) Rico83 válasza kenny123 (#65020) üzenetére


Rico83
tag

Ezt
Próbáld meg, utána pedig például Panda Cloud-dal csinálj egy vírustisztítást.(nekem bevált)

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#65022) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Tudnátok segíteni miért nem kapcsol ki a gépem 10-ből 5-ször?
azaz ventik továbbra is pörögnek

Befejezem a dolgaimat aztán start menü kikapcsolás, win7.
Mi egyebet írhatnék még?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#65023) Sub-ZeRo válasza anonymus89 (#65022) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez így kevés info.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65024) Rison77 válasza anonymus89 (#65022) üzenetére


Rison77
senior tag

Kép van? Esetleg alvó módba kapcsolod ki?

(#65025) Szabó0922


Szabó0922
tag

sziasztok
segitségeteket kérném!
Lehet most olyan Tabletet kapni amin futna a autocad?
segitségeteket előre is köszönöm :R

(#65026) VoidXs válasza Szabó0922 (#65025) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Microsoft Surface Pro.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#65027) Szabó0922 válasza VoidXs (#65026) üzenetére


Szabó0922
tag

köszi a gyors választ :R

(#65028) Kispaprika


Kispaprika
tag

kenny123:
Szerintem az egyik általad telepített program okozza, által került fel azt le, vagy a telepített programok közt a dátum szerint láthatod mikor került oda esetleg.
Blokkoló

[ Szerkesztve ]

(#65029) spiritex


spiritex
veterán

A Panda Cloud-ban szükség van bármilyen beállításra, vagy jó úgy, ahogy feltelepül?
Illetve a kliens szoftver hogyan frissíti magát, mert nem találtam menüpontot erre...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65030) Vakegérke válasza spiritex (#65029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem volt okom változtatni semmin. Egyébként nem reklamál, nem traktál információkkal, csendben teszi a dolgát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65031) jfehervari1


jfehervari1
tag

Sziasztok! Lenne egy buta kérdésem ha egy routerről használok 2gépet az ip cím ugyan az lesz?Hogy tudok IP címet megváltoztatni?

(#65032) Sub-ZeRo válasza jfehervari1 (#65031) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lesz egy. A lan kártyánal ha fix ip-t adtál meg azt ki kell törölni. Ha így is 2 van, akkor a routerben gyorsan megtalálod az ip címeket és adsz 2 különbözőt. De inkább a routert tedd át hogy ő ossza ki és tuti nem lesz baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65033) tikshow válasza jfehervari1 (#65031) üzenetére


tikshow
addikt

A kimenő IP-d ugyanaz marad amit a szolgáltató osztott ez lehet fix vagy dinamikus. Ezt sehogy se tudod megváltoztatni, de egy Proxy szerver mögé "el tudsz bújni".

(#65034) jfehervari1 válasza Sub-ZeRo (#65032) üzenetére


jfehervari1
tag

köszi

(#65035) jfehervari1 válasza tikshow (#65033) üzenetére


jfehervari1
tag

Köszi! Hogy tudom azt megoldani?Az a lényeg egy helyre akarok regizni más néven de ha ugyanaz a kimenő ip akkor nem jó.

(#65036) tikshow válasza jfehervari1 (#65035) üzenetére


tikshow
addikt

Vannak ingyenes Proxy-k, googlbe írd be, az a legegyszerűbb. :)

(#65037) KaiotEch válasza jfehervari1 (#65035) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Router újraindít? :)

(#65038) Sub-ZeRo válasza jfehervari1 (#65034) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

DHCP-re kell rakni a routert és akkor nem lesz 2 ip-d.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65039) Rico83 válasza spiritex (#65029) üzenetére


Rico83
tag

A panda úgy jó ahogy feltelepül.Mindent "automatice" csinál, hozzá sem kell nyúlni.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#65040) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv. Adott 2 laptop! asus K53U és asus X53B. Kérdésem az volna ha 1ikre felvan telepítve a win meg programok. Norton Ghostal átrakhatom másik laptopra! Igazából drivereket is ugyanazt használom! Szinte ugyanaza a 2 laptop! Szerintetek?

Battletag: hojszi#2983

(#65041) spiritex válasza Rico83 (#65039) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi nektek!
Akkor az nvcpl.dll-es tiltással sem kell foglalkozni ugye? Csak akkor, ha karanténozza valamiért?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#65042) Rico83 válasza spiritex (#65041) üzenetére


Rico83
tag

Igen

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#65043) Phvhun


Phvhun
őstag

Ezzel az oprendszerrel lehet általános dolgokat, mint pl photoshop képszerkesztés, játszolódás, stb is csinálni, vagy tényleg csak arra jó hogy szerverként fusson?

Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter 64-bit

(#65044) Rivaul válasza Phvhun (#65043) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet általános használatra is. Drivereket és illesztőket nem tudom mennyire fogsz találni az eszközeidhez de amúgy minden más tekintetben használható.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65045) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Amikor root-olok 1 készüléket, akkor csak annyit teszek, h rendszergizdai jogokat adok magamnak, a beállítások letöltések, fájlok maradnak ahogy voltak és amikor felteszek vmilyen rom-ot akkor gyalulom le az egészet?

(#65046) Rico83 válasza Zoli1222 (#65045) üzenetére


Rico83
tag

Végül is igen, de csak óvatosan kísérletezz főzött romokkal.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#65047) Rivaul válasza Zoli1222 (#65045) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen annyi történik de garanciális problémáid is lehetnek. Több készülék menti a "belenyúlás" adatait s ez a garanciális szerviz megakadályozását is jelentheti némely esetben.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65048) snake1977


snake1977
őstag

Ért valaki az lcd monitorok lelkivilágához? :U
Van egy kis samsung 17"-os monitorom, nemrég kaptam, de ha d-sub kábellel kötöm rá a gépre, csak vátogatja a ki irást hogy analog/digital 5-6x majd lekapcsol, ha dvi kábellel kötöm rá, akkor meg pár vizszintes csik jelenik csak meg, ránézésre a kondik épek, nincs égés vagy egyéb fizikai nyom.
Öteletek? Kidobni csak végső esetben szeretném.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#65049) Zoli1222 válasza Rivaul (#65047) üzenetére


Zoli1222
őstag

Értem. Köszi emberek. Sajnos kénytelen leszek, mert a tab3-mam gyalázatos. kicsit elhamarkodtam a vásárlást. Eladni már nem sok értelme van sztem.... így marad a gányolás. Nem sok kedvem van hozzá! :B

[ Szerkesztve ]

(#65050) Rivaul válasza Zoli1222 (#65049) üzenetére


Rivaul
addikt

Mielőtt nekiállsz látogasd meg a tabod topicját hogy mire figyelj, vagy az alap androidos tablet topicot. Így elkerülheted a mellényúlást. Androidos korszakomban sok romot próbáltam különböző készülékeken s van ami drámai gyorsaságnövekedést eredményezett DE a megbízhatóság nem mindíg párosult ezzel az erénnyel.


snake1977

Itt próbáld inkább. axlrose32 nem tudom arra jár-e még de nagy mester. Ha nem, akkor is biztos tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.