Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Tud valaki pesten olyan műszerész(?) szakit, aki egy ránézésre külsérelmi nyom mentes Panasonic DECT-telefont megnézne, és esetleg külön díj nélkül adna javítási árat rá?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27002) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Amint már írtam régebben is, kékhalálozik a gépem... Feltettem a bluescreenviewert, és 3 fájl piros volt benne. Ez mit jelent? Ill. tud valamit ez a progi, ami megszünteti a kékhalált?

Esetleg Ti valami megoldást rá tudtok? memtest nem jelzett hibát, proci nincs húzva, se vga, se memó...

Szerk.: Megfigyeltem, ha elindítom az utorrentet, rá 10-15 percre jelentkezik a kékhalál. Összefüggésbe lehet vele?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27003) ReMa válasza pocokxx (#27000) üzenetére


ReMa
csendes tag

igen mert most van egy Intel pentium 2 2.66 mh magonként egy Ati Radeon HD 4650 1gb os videokarim meg 4 gb ddr2 es ramom és akad

(#27004) CoolMan válasza Satyricon (#27002) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A bluescreenview nem szünteti meg a hibát csak részletesebben kiírja.
Tegyél fel másik régebbi/újabb torrent klienst, mert valószínűleg az miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27005) pocokxx válasza ReMa (#27003) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát nem vagyok biztos benne, hogy egy proci cserével meg fog szűnni az akadás... Talán ITT segíthetnek a témában jártasabbak.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27006) ReMa válasza pocokxx (#27005) üzenetére


ReMa
csendes tag

köszönöm

(#27007) miztyc válasza siebener (#26997) üzenetére


miztyc
csendes tag

Igazából nem ragaszkodom, a tananyag viszont a legnagyobb ami lehet :D viszont a telefont bármikor ki tudom próbálni, szóval az bármikor fennálló lehetőség, de ha mégis vennék mire figyeljek?

(#27008) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

SZIAsztok
ey mi;rt van<
ha megnyomok 1 gombot akkor mast eszlel meg a z az y ... az abc 2. betuje ' ez...
nemtudom mi lehet szerintem elallitodott..
hogz lehet vissza allitani?

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#27009) siebener válasza miztyc (#27007) üzenetére


siebener
aktív tag

Azért javasoltam a telefont, mert én is azt használom, a diktafont felesleges dolognak tartom. Éppen ezért irreleváns lenne a véleményem. Főleg, hogy nem értek hozzá. :))

(#27010) Satyricon


Satyricon
addikt

Lehet újabb kell neki. Bár nem hiszem, hogy olyan régi...

Am ezeket rózsaszínezte be:

ndis.sys / win op rendszer fájl
ntkrnlpa.exe / win op rendszer fájl
Rt86win7.sys / realtek pci e adapters (alaplapi hangkariról lenne szó? Mert nem azt használom, hanem egy külön X-Fi hangkarit)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27011) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Aprón szeretnék eladni még garanciális cuccot, de a számlán egyéb más tételek is vannak.
Ilyenkor mi a megoldás? Fénymásolat az egyéb tételek letakarásával? :U

Előre is köszi a segítséget! :R

üdv.

(#27012) CoolMan válasza Satyricon (#27010) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Most nem az a lényeg, hogy régi vagy új, hanem az, hogy azzal a klienssel csinálja ami most van fent. Nem tart semeddig lecserélni és egyből kiderül.

(#27013) pocokxx válasza xxxthrief (#27008) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Angol billentyűzetre váltottál. ALT + Bal shift.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27014) xxxthrief válasza pocokxx (#27013) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

És jó.
Köszönöm szépen!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#27015) miztyc válasza siebener (#27009) üzenetére


miztyc
csendes tag

És vmilyen app-ot esetleg tudsz ajánlani ?

(#27016) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

ezen a képen alul látható egy kábel(alul,középen) ami feltételezésem szerint arra való hogy a számítógéppel összekössem a külső hangkártyát. azt hiszem hogy annak optikai-usb kábelnek kell hogy legyen. a kérdésem az hogy ti is így látjátok e és ha igen akkor hol lehet ilyet külön beszerezni.

üdv Marec

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#27017) marec1122


marec1122
senior tag

sztem ez a kábel az.szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#27018) ZeroCaptan válasza GrandeP (#26958) üzenetére


ZeroCaptan
tag

beállítottam a sebességet. mindenféle lemezzel próbáltam már sonytól a ritekig :DDD mindig 1-szeresen írja mindenféle programmal a dvd-ket, pedig ez már a 2. íróm és szinte biztos hogy teljesen hibátlan mindkettő hisz boltiak

NHL, NBA, Soccer

(#27019) Hunork válasza marec1122 (#27017) üzenetére


Hunork
veterán

Hogy ez hangkártya é e, nem tudom, de egy biztos: nyomtatókábel. :K De ettől még lehet...neten nézegetek, de nem látok egy értelmes képet sem...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#27020) marec1122 válasza Hunork (#27019) üzenetére


marec1122
senior tag

én is így vagyok ezzel. ráadásul nem is nekem kell. de nem találok semmit

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#27021) Hunork válasza marec1122 (#27020) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, mindegyik kis méretben van...kábelt találtam, de mindkét végén vékony fejűt, meg másmilyent...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#27022) Satyricon válasza CoolMan (#27012) üzenetére


Satyricon
addikt

Feltettem egy másik utorrentet, de a helyzet ugyanaz... Kékhalálozik a gépem... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27023) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Roccat kova egerem van azt szeretném megkérdezni melyik a legjobb egérpad hozzá? Roccat Sota, taiotó? mit ajánlotok? elvileg a sota a legjobb hozzá úgy hallottam :D nemtudom milyet vegyek
köszi :D

(#27024) whited


whited
addikt

Ha ilyen dvd író van a notimban, akkor a dupla rétegű dvd-t tudom írni, de csak a +-ost?
matshita dvd-ram uj8a0asw

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27025) brd válasza whited (#27024) üzenetére


brd
nagyúr

Eszerint igen. De ne bánkódj, a +-os lemez a jobb. Vagy valami fisifosi konzol csak --os lemezt eszik, és azért kellene?

The only real valuable thing is intuition.

(#27026) whited válasza brd (#27025) üzenetére


whited
addikt

1 xbox 360hoz kellene

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27027) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok! Notebook-ot szeretnék venni egy főiskolásnak. A lényeg, a netezés és az esetleges iskolai feladatok. Másra van otthon gép. Nézegettem az olcsó AMD (E300-E450) processzoros notebook-okat és a szintén olcsó B sorozatos processzorral (B815-820-960) szerelteket is. Melyiket érdemesebb?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27028) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

Google Chrome-ból hogyan tudom lementeni a könyvjelzőimet és a mentett oldalaimat, jelszavaimat, hogy egyszerűen vissza tudjam másolni egy másik gépre telepített chrome-ba?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#27029) Lenry válasza Winne (#27028) üzenetére


Lenry
félisten

C:\Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

ezt a mappát kell kimentened és visszamásolnod az új gépre

vagy bejelentkezel a Google-fiókoddal a Chrome-ba és felszinkronizáltatod az egészet a Google-nek, aztán az új gépen is bejelentkezel és oda meg letölti (persze ez csak akkor áll, ha elhiszed, hogy a Google-t nem érdeklik az adataid, vagy nem érdekel, hogy a Google-t érdeklik-e az adataid)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27030) Winne válasza Lenry (#27029) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszöntem! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#27031) barisj


barisj
aktív tag

Helló! Van egy Msi x1950xtx 512mb 256bit GDDR4 karim, és valami nem stimmel vele..
Msi afterburnnel semmit sem jelez ki,nem lehet állitani a fan speedet,huzni sem lehet stb..
Riva Tuner progival próbáltam feljebb venni a fan speedet,de nem lehetett mert azt irta ,hogy Catalyst detected.. Aztán most GPU-z a GPU core clock 650mhz helyett 506mhz.. CPU-z sem irja ki normálisan az adatokat.. és most néztem Furmark progival,és 8 kemény fpsem van, semmit nem ir ki,hogy hány fokos,hány mhz-n pörög.. semmit.. ez miért van? valaki segitsen plz:D

képek:

http://kepfeltoltes.hu/121011/vgaa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/121011/vga2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#27032) brd válasza whited (#27026) üzenetére


brd
nagyúr

Ahhoz +-os lemezt használj inkább.

The only real valuable thing is intuition.

(#27033) #65675776 válasza barisj (#27031) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezeken a kártyákon még nem is lehetett állítani a ventilátor fordulatszámát, ahogy a feszültségeket sem.

A Catalyst mit mond órajelere?

Egyébként meg nem kellene ennyi baromsággal telehányni a gépet, akkor lehet működne rendesen.

(#27034) barisj válasza #65675776 (#27033) üzenetére


barisj
aktív tag

ezt

btw milyen baromsagokra gondoltal?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#27035) #65675776 válasza barisj (#27034) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg oldd fel a zárást. Viszont így is rohadt meleg az a kártya. Üresjáratban produkálja ezt? Mert még a referencia hűtéssel sem ilyen meleg az a kártya.

Esetleg még ATi WinFlash-sel nem ártana lementeni a kártya BIOS-át, és megnézni Radeon BIOS Editor-ral, hogy milyen értékek vannak benne definiálva.

Baromságok: ezerféle diagnosztikai program, FurMark...

(#27036) Puma K


Puma K
veterán

A korábban említett Borderlands 2-vel kapcsolatos problémám megoldódott.

Mégpedig úgy, hogy felraktam az én gépemre a játékot beregisztráltam és már lehetett is letölteni Steam-en.

Köszönöm a javaslatokat!

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27037) zotya31


zotya31
csendes tag

hali azt szeretném kérdezni h fel tolom 3000-ghz procim 3300-ra minden oks csak internetem nincs mikor 3000-van semmi gond de amit tuningolom nincs internetem biost frisitettem P5PKL asus alaplapom van!!

(#27038) barisj válasza #65675776 (#27035) üzenetére


barisj
aktív tag

most van beszerzés alatt egy bontatlan arctic twin turbo pro. az már jó lesz nem?:D elvileg rá is megy. akkor toljak egy bios resit azzal az ATi WinFlasshel?

és az az ezer féle diagnosztikai program,az kb 2. és csak tesztnek raktam fel h mivan.. már csak a furmark van fent:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#27039) spista222 válasza zotya31 (#27037) üzenetére


spista222
addikt

10%-ért nem érdemes húzni:) pláne ha utána nem is működik rendesen.
PCI/PCI-e clock fixálva van?
Ha nincs akkor a hálókártya a legérzékenyebb a magasabb PCI órajelre ezért nincs neted.

(#27040) zotya31 válasza spista222 (#27039) üzenetére


zotya31
csendes tag

értem vinné a magasabbat is mert probáltam csak a net nem birja ezt a pci fix et biosba kell be álitani??

(#27041) spista222 válasza zotya31 (#27040) üzenetére


spista222
addikt

Ahol elvileg tuningolsz BIOS-ban ott lenni kell ilyennek:
PCI Express Frequency azt állítsd "auto"-ról "100"-ra. Ahogy látom mást nem lehet állítani.

(#27042) zotya31 válasza spista222 (#27041) üzenetére


zotya31
csendes tag

oks megnézem közi. :)

(#27043) zotya31 válasza spista222 (#27041) üzenetére


zotya31
csendes tag

igen automatán van de nem tudok vele mit kezdeni mert ENTERE nem reagál :( szoval nem tudom miért nem tudok rajta álittani!?

(#27044) spista222 válasza zotya31 (#27043) üzenetére


spista222
addikt

Érdekes.
+, -, PageUp, PageDown gombokkal sem tudod állítani?

(#27045) zotya31 válasza spista222 (#27044) üzenetére


zotya31
csendes tag

azt nem probáltam!! :Y

(#27046) zotya31 válasza spista222 (#27044) üzenetére


zotya31
csendes tag

max 09.0 vagy minimum 06.0 tudom vinni

(#27047) zotya31 válasza spista222 (#27044) üzenetére


zotya31
csendes tag

amugy meg 30% tudom huzni procit!

(#27048) CoolMan válasza zotya31 (#27047) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amúgy meg legyél szíves használni a szerkesztés gombot. 5 percen belül, lehet vele szerkeszteni a hsz-t, és akkor nem lenne egyből három hsz-ed.

(#27049) spista222 válasza zotya31 (#27046) üzenetére


spista222
addikt

Biztos azt állítod amit írtam?

Ha ilyen nehéz inkább használd alapon.
Milyen proci egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#27050) zotya31 válasza spista222 (#27044) üzenetére


zotya31
csendes tag

már meg van rossz helyen kerestem most rá tettem 100 ra kiváncsi vok 10% hogy viszi e!!
nem sajna igy sem engedi azt hiszem akkor hagyom ahogy volt azt kész!! :(
inter core dual E8400 3000-ghz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.