Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) amdathlonxp válasza Lompos48 (#59000) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Igen itt a következő probléma könyv nincs az ip pedig nincs az alján,a futatás menüben csinált valamit a srác ha ez segíthet.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59002) föccer válasza Lompos48 (#58998) üzenetére


föccer
nagyúr

Itthon upc van, egy lakásban van digi. Ott van kábel modem. Annak a firmwarebe/beállításaiba nem próbáltam belépni, de gondolom, hogy nem is jött volna össze. Ezért is csodálkozom, hogy egy sima utp kábelen hoznák be közvetlenül vonalat. Az már lehet, hogy lent a társasház aljába van egy modem, meg egy komolyabb swich, ahonnan utp-vel vagy stp-vel húzzák ki a lakásokba....

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59003) Lompos48 válasza föccer (#59002) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez generáció meg technikai upgrade kérdése. Nálam is koaxon érkezett korábban. Meg modem stb. Most ellenben az ajtómtól 5 méterre egy szekrénybe érkezik az optikai kábel, ott van média konverter meg router, amivel UTP kábeleken osztják szét a lakásokba előfizetés függvényében 100 vagy 500 Mbps.

(#59004) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Nekünk volt már digi és ugyan ez a rendszer volt akkor is.Csak akkor nem használtam routhert.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59005) Lompos48 válasza amdathlonxp (#59004) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az ID meg jelszó ugyanaz marad. Próbálj a linkelt programmal belépni a router oldalára.

(#59006) föccer válasza Lompos48 (#59003) üzenetére


föccer
nagyúr

Jogos. Teljesen megkavart ez az utp-n jön a vonal. Köszi a kiigazítást :R

(#59007) Lompos48: Legalább ne rugdoss ha már egyszer porba tiportál :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59007) Lompos48 válasza föccer (#59006) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem kiigazítás, csak felvilágosítás volt. :)

Szerk: Határokon átívelő. És csak tipp volt, arra spekulálva, hogy ugyanazt elkövethették ott is, mint itt. Ami logikus feltételezés. :R

[ Szerkesztve ]

(#59008) amdathlonxp válasza Lompos48 (#59007) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszi most próbálom

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59009) amdathlonxp válasza Lompos48 (#59007) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

A link sajna nem hoz eredményt de talán megvan az ip parancssor ipconfig/all ezt adta ki

ipcim 192.168.14
alapértelzett átjáró:192.168.1.1

parancssor-al bírta működésre a srác múltkor.

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59010) Lompos48 válasza amdathlonxp (#59009) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Parancssorral is lehet, de én úgy nem tudom. Ellenben böngészőbe beírva az IP-t, ezúttal a Gateway-ét, eredményes kellene legyen.

(#59011) amdathlonxp válasza Lompos48 (#59010) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Bocs totál hülye vagyok(ezekhez is) ,mit és hova írjak :B
közben próbálom levadászi a drivert is a mercury oldaláról

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59012) amdathlonxp válasza Lompos48 (#59010) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Paswordot kér oda mit írjak?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59013) Winne válasza föccer (#58982) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi!

A tulajdonost nem akarom vinni, mert már nem szeret kimozdulni és nem akarok felesleges nyűgöt neki, ebben az esetben megbízási szerződés is jó egy rokonának?

Szerk.: ezt találtam:

" Milyen adatokat kérnek a lakcím bejelentésekor?

A polgár a lakcímbejelentkezés során a következő adatokat közli a helyi nyilvántartó szervvel:

természetes személyazonosító adatait;
állampolgárságát;
előző lakcímét;
új lakcímét;
a bejelentés időpontját;

a tulajdonos vagy a lakás használatára egyébként jogosult hozzájárulását. §."

Eszerint elég, ha leírja. Holnap lehet beugrom személyesen és rákérdezek, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#59014) bolyhos bari


bolyhos bari
tag

Sziasztok!

Próbáltam keresni célirányosan egy témát, de nem találtam, Ha elkerülte a figyelmem, légyszíves irányítsatok oda. Köszi!

A Sandboxie-val gyűlt meg a bajom. Írtam nekik, de egy kifejezetten udvarias levélben lepattintottak a saját fórumukra, ami azért bajos, mert eléggé gyatrán megy az angol mostanság. (1-2 levélváltás még belefért volna, de hogy ott keresgéljek órákon és napokon át, az nem megy.) Örülnék, ha itt tudna valaki segíteni!

A régi gépen (XP, 32 bit) használtam a programot, de elromlott, most új gépem van, A HDD-t kimentettem, viszont a Sandboxie-ban maradt fájlokhoz nem enged hozzáférni. Az új gépre nincs telepítve. Egyszer már jártam hasonlóan, akkor is az XP kerpált be annyira, hogy már csak az újratelepítés segített volna, viszont a Sandboxie-ban akkor is maradtak fontos fájlok. Egy másik partícióra raktam hát az új XP-t, a Sandboxie-t és pontosan így jártam, a Sandboxie kizárt onnan is.

Most emiatt nem merem telepíteni a Sandboxie-t, hátha az új észleli a régi kollégát, összebeszélnek és emiatt zár ki. De tévedtem!!! :O

Hogyan juthatnék hozzá a saját fájljaimhoz? Most 64 bites W 8.1-et használok, de már kezdem azt hinni, hogy ez teljesen mindegy.

Utóirat: :O :Y ÁÁÁÁ :W

(#59015) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Tudna vki segíteni? Karaoke progit, sok magyar zenét és hozzá tartozó zeneszöveget keresek. Van vkinek ilyene felhalmozva? :R

(#59016) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!
Tudna vki abban segíteni hogy itt ph-n található-e olyan topic ami agyament hűtési elméletekkel/megoldásaikkal foglalkozik? tehát mondjuk ami extrém barkács kategóriát képvisel?
Konkrét régi kivehető mélyhűtő részt szeretnék rábarkácsolni házvázára..majd pedig elérni h vhogy kontakba kerüljön a hűteni kívánt alkatrészekkel. Tudom páralecsapódás..stb...ezért is kellene egy ilyen topic:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59017) pocokxx válasza Apollo_21 (#59016) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen van : Gány topik

Szerk.: Közben ezt meg UPOLOM...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#59018) Apollo_21 válasza pocokxx (#59017) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nagyonszépen köszönöm!:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59019) Lompos48 válasza amdathlonxp (#59012) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nálam közben jócskán éjfél után járt az idő... :D

Jelszóhoz kell az, amit mind emlegettem: benne kell legyen a szerződés papírjaiban ID (azonosító) meg Password (jelszó). Ezek nélkül biztosan nem tudsz előbbre lépni.

(#59020) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Tegnap áramszünet. Elmegy, visszajön majd 3 másodpercre rá megint elmegy. Most a táp meg enyhén ciripelő hangot hallat amint áram alá kerül. Tehát gép be sincs kapcsolva. Diagnózis? :(
A gép még tökéletesen működik. De véleményem szerint már nem sokáig.

(van külön topic hardver meghibásodásra vagy nem gond itt kérdezgetem az ilyesmit?)

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#59021) tikshow válasza Ry0K3N (#59020) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem semmi baja nincs, de ez az a topic amit keresel: Valami baja van a tápomnak...?

(#59022) Ry0K3N válasza tikshow (#59021) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Köszi, felteszem ott is a kérdést. De nem hinném hogy semmi baja nincs mert olyan hang jön belőle aminek nem szabadna. :DDD

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#59023) tikshow válasza Ry0K3N (#59022) üzenetére


tikshow
addikt

Az is lehet, sőt szerintem biztos, hogy az elosztó vagy az aljazat sült meg, próbáld meg másikba.

(#59024) SpZ


SpZ
senior tag

üdv mindenkinek!
Ma építettem össze egy gépet:
Msi Z77A-GD55
i7 3770
Asus r9 280x matrix platinum
Kingston HyperX Genesis DDR3 2x4Gb
Corsair CX 600 (480 W-os verzió)
Kingson hyperx 3k 120gb ssd
1Tb seagate barracuda
Fractal Desing core 3000
Scythe Ashura

A tápon kívül minden új, a probléma az hogy bekapcsoláskor 2mp -ig kigyulladnak a lámpák felpörögnek a ventik de ki is kapcsol a gép. A lapon lévő hiba jelző led világít. Próbáltam vga-val nélküle. 1-2 rammal vegyesen. Procit újra berakni, kábeleket átmozgatni. Sajnos eredménytelen mert marad a fent említett jelenség. Én kifogytam az ötletekből, mi lehet a probléma? Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#59025) KaiotEch válasza SpZ (#59024) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Speaker nincs bekötve? Ad-e hangot. Nem maradt mondjuk távtartó pluszban benne ami rövidzárlatot okoz? Ramokat megpróbáltad nem kit-ként, hanem egyesével?

(#59026) SpZ válasza KaiotEch (#59025) üzenetére


SpZ
senior tag

Speaker nincs, ramokat próbáltam egyesével kettesével minden slotban. Rövidzárlat lesz a ludas szerintem.

(#59027) hunboy1974


hunboy1974
tag

Sziasztok,
Egy kis segítség kellene. Van egy Samsung le19r86bd típusú LCD tv amire egy pc-t szeretnék HDMI kábellel rákötni. Nem működik. Nincs jel. Olyan mintha a HDMI csatlakozó le lenne tiltva. A VGA és a komponens kimenetelek is ugyan ezt produkálják. A menüben ezek a csatlakozók sötét szürkék. Csak a TV és a külső opció választató.
Jó lenne, ha valaki tudna segíteni. Fontos lenne.
Köszönöm.

AFFA

(#59028) KaiotEch válasza SpZ (#59026) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szedd ki a lapot és próbáld ki az asztalon.

(#59029) nyunyu válasza Winne (#59013) üzenetére


nyunyu
félisten

a tulajdonos vagy a lakás használatára egyébként jogosult hozzájárulását.

~10 eve a lakcim bejelento urlapon ket alairas hely volt, az egyik a lakcimet bejelentoe, masik pedig a lakas tulajdonosanak.
Eleg volt ott alairnia, nem kellett kulon papirozni semmit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#59030) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erre vki? Fontos lenne! :R

(#59031) Nokedli92 válasza pjen (#58960) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Nem oldotta meg a problémát sajnos :(

Üdv, Csaba

(#59032) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Tudtok/Létezik valamilyen üzlet(et) ahol még kapható/előrendelhető a PS4 úgy, hogy megjelenéskor megvásárolható legyen? Tehát decemberben?

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#59033) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!
Egy hónapja kb telepítettem fel a gépemre a Win 8.1-et, de azóta ha fut a torrent, (akár csak feltöltés) DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQAL hibával el kékhalálozik.
A dmp file tartalma:
==================================================
Dump File : 111313-5015-01.dmp
Crash Time : 2013.11.13. 17:18:22
Bug Check String : DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug Check Code : 0x000000d1
Parameter 1 : 00000000`00000028
Parameter 2 : 00000000`00000002
Parameter 3 : 00000000`00000000
Parameter 4 : fffff800`00d6b43f
Caused By Driver : mcupdate_GenuineIntel.dll
Caused By Address : mcupdate_GenuineIntel.dll+cbc43f
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+14dca0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:WindowsMinidump111313-5015-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 9600
Dump File Size : 280 960
Dump File Time : 2013.11.13. 17:18:48
==================================================
Konfig:ASUS Maximus VI GENE /i5-4670k /Vengeance Low Profile 8Gb /Asus HD7870 2Gb /SAMSUNG 840 Series 120GB /FSP Aurum S Gold 500W
Mi lehet a hiba? Már nagyon idegesít hogy nem tudok normálisan használni a torrentet :/

(#59034) tikshow válasza HUNgaroczel (#59033) üzenetére


tikshow
addikt

Futass egy Memtest-et.

(#59035) tonyrulez válasza KaiotEch (#59030) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ékezetet nem kezel (vagy eleve ilyen a felirat, nem tudom), de sok magyar zene van hozzácsomagolva: [link]

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#59036) HUNgaroczel válasza tikshow (#59034) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Lefuttatva 2x is, semmi hibát nem talált. Még annyit elfelejtettem, hogy a kékhalál végén ott van még hogy netio.sys, mi lehet még a hiba? :F

(#59037) KaiotEch válasza tonyrulez (#59035) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kezeli, kipróbáltam, egy hátránya van az a minőség :( Ez mondjuk egy polifónikus telóra jó :D Szöveg sincs mindnél, nincs valami mp3-as esetleg? :R

(#59038) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!

Tudom, ez még itt is off topiknak számíthat, de ezt a könyvet hol tudom beszerezni péntekig? Alex Ferguson My Autobiography

Haver szülinapjára kell, nincs valami bolt ahol angol, 2013-as könyveket lehet venni, és nem 1 hetes rendelésre???

Köszi
Üdv

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#59039) Vakegérke válasza HUNgaroczel (#59036) üzenetére


Vakegérke
veterán

Alaplap driverei telepítve vannak? McAfee progit használsz esetleg?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59040) HUNgaroczel válasza Vakegérke (#59039) üzenetére


HUNgaroczel
tag

McAfee nincs semmilyen, alaplap cuccai ami csak az oldalon van 8.1hez az fel van rakva :/ Azóta csinálja ezt amióta kijött a 8.1 rendesen és akkor újra telepítettem (addig is win8.1 volt rajta csak ilyen szivárogtatott). Most, ha fut a torrent akkor fél-1 óránként kékhalál :/

(#59041) tonyrulez válasza KaiotEch (#59037) üzenetére


tonyrulez
őstag

Pár sör a karaoke party előtt és máris nem fog érdekelni a minőség :D
Ezt az egyet ismerem, esetleg nCore-on nézz körbe, hátha van modernebb.

4 8 15 16 23 42

(#59042) hunboy1974


hunboy1974
tag

Erre valaki
[link]

AFFA

(#59043) @matthew@ válasza Vakegérke (#58969) üzenetére


@matthew@
őstag

Koszi, tényleg megoldotta ;)

Matthew 24:42

(#59044) Vakegérke válasza @matthew@ (#59043) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örömmel segítettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59045) KaiotEch válasza hunboy1974 (#59042) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Milyen VGA? A Control Centerében nincs tiltva?

(#59046) amdathlonxp válasza föccer (#59006) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszi a segítséget neked volt igazad tegnap vettem egy routhert és 2 perc alatt beállítottam.....

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59047) aproo


aproo
tag

Hali.
Volna 1 mis p55 cd53 alaplapom amiben kéne memóriát bővíteni. AZ igazi kérdés az,hogy a z 1.5V ramok jók-e bele?
Most OCZ Platinum Edition ramokkal megy, amit megtaláltam már 1.8V - 1.65V jelöléssel is.
Vagy keresek ugyanilyen ramokat?

(#59048) Palafi


Palafi
tag

Sziasztok!

Olyan problémám adódott, hogy szinte semmilyen nagyobb programot, játékot nem tudok telepíteni. Mindíg valamilyen hibával leáll a telepítés, mindegy hogy miről, hogyan akarok valamit telepíteni. Általában valamilyen kicsomagolási, vagy "unarc.dll", vagy ezek kombinációja okozza a hibát. Már szinte mindent leteszteltem, lecseréltem, de nem javul a dolog. Sajnos még a Windowst se tudom újra húzni, az is telepítés elkezdése után kicsomagolásnál 1-2%-nál leáll. Az a szerencsém, hogy van rendszer mentésem, és arról vissza tudom állítani az egészet. Természetesen a játékok, és a Win is eredeti. Mi lehet a probléma? Rendszer SSD-n ajánlásoknak megfelelően beállítva, minden frissítve, egyebek HDD-n.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#59049) hawrlantb


hawrlantb
tag

Asrock Fm2a75-m pro4+ alaplapot hogyan kössek be?
ftp://europe.asrock.com/manual/qig/FM2A75%20Pro4-M_multiQIG.
pdf
Ezen a linken elérhető az alaplap rajza, a csatlakozók neve.
Kérdésem az lenne hogy a ház, a ventillátor és a táp kábeleket hova és hogy kössem be?
Ház (Sharkoon vaya) kábelei:
-HD audio/AC'97
-USB
-Powerled+ és -
-Reset SW
-Power SW
-Egy másik ventillátor tápkábel, ezen több féle is van
-H.D.D led

A plusz ház ventillátor egy Spire cooling fan
A táp egy Cheftiec CTG-500-80P

(#59050) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Xperia X10i-hez(a nagyhoz) szeretnék venni eredeti akkumulátort. Tudnátok Pesten ilyen boltot/boltokat mondani, ahol lehet venni? Szóval nem tré telós bolt érdekelne, ahol tré utángyártott cuccok vannak, hanem gyári, jó árban lévő akksit szeretnék venni a telómba. :F ?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.