Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) DJ. Ru$y válasza Satyricon (#61000) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem 12 GB-ot szed elvileg....

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61002) Satyricon válasza DJ. Ru$y (#61001) üzenetére


Satyricon
addikt

tyúúúúúúúú :DD Akkor ba... va van az egész :F

Szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#61003) molnarpeter válasza Satyricon (#61000) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha megvetted, már bármikor leszedheted. Nekem 7.5 GB.

(#61004) Satyricon válasza molnarpeter (#61003) üzenetére


Satyricon
addikt

Még nem vettem meg. De lehet az lesz, ha nem sikerül elindítani a letöltést.

Bár... Ha reggel 7 körül ráírok unitesómra hogy szedje le nekem a 80 megás netjével, remélem lejön még időben! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#61005) #65675776 válasza DJ. Ru$y (#61001) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól is függ, hogy korábban volt-e már a gépeden mondjuk HL2 és Episode akármennyik.

(#61006) molnarpeter válasza Satyricon (#61004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megvétel alatt azt értettem, hogy 0 forintért vásároltad :) Először begyűjtöd, megjelenik a játékaid között, és ott tudod indítani a letöltést.

daa-raa: nálam megvan a Portal.

[ Szerkesztve ]

(#61007) DJ. Ru$y válasza #65675776 (#61005) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semelyik. Sőt a régi játékaim is eltűntek az acc-omból.

molnarpeter
Sajnos nem így megy. Korlátolták. Valami olyasmit írogatnak mindenhol, hogy ha holnap este hétig nem szeded le, akkor nem marad meg a játék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61008) Satyricon válasza DJ. Ru$y (#61007) üzenetére


Satyricon
addikt

Na sikerült bejelentkeznem. Jön lefelé szépen, sztem reggel 10-re lazán lejön! :B
És igen, tényleg 12 giga. O.o Remélem lesz olyan jó játék hangulatilag, mint a HL2!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#61009) #65675776 válasza DJ. Ru$y (#61007) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eltüntek, vagy csak nincsenek telepítve? Mert nálam utóbbi módon járt pár.

(#61010) DJ. Ru$y válasza #65675776 (#61009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Régen játszottam már Steam-en, nem játszom nagyon mostanság. És egy CS:S, Trackmania meg ilyesmik voltak rajta. Meg a friend-ek. Múltkor beléptem online felületen, ott meg volt minden, most a szoftverben se barátok, se játékok... Nem értem. De mivel nem nagy érték és a CS:S lemezes így még talán fel is tudom regelni, ha nincs fönt, de a barátok lista jobban idegesít. Online meg most lehetetlen belépni, nem tudom az mit mutat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61011) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Wifis rágcsáló nem akar működni USB 3.0-ról, csak 2.0-ról. Lefele kompatibilis nem? Megoldás?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#61012) ggg666 válasza haromegesz14 (#61011) üzenetére


ggg666
őstag

Kérdéseddel megadtad a választ, működik az usb 2.0-ban, tehát kompatibilis lefelé.

(#61014) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Nagyon furcsa, és rendkívül zavaró hibája van a gépemnek, valakinek valami ötlet?

Ma reggel volt egy avast frissítés, nemtudom mennyire lehet hozzá köze a dolognak mindenesetre azóta szenvedek a nettel. Reggel néztem volna egy YouTube videót és mintha elszállt volna a net: 20 másodpercnél megállt a videó, csak odáig töltötte le. Próbáltam beletekerni. Odébb tettem 1 másodperccel, amire újra magához tért és betöltött még 10-15 másodpercet. Így tudtam végignézni szenvedősen a 2 perces videót, folyamatosan belenylúlva, mert minden kb 15mp betöltése után leállt a további letöltés.

Videó után még prohardvert olvasgattam majd egy rövid idő után látszólag totál elment a net, de csak az én gépemen. Semmilyen oldalt nem töltött be. Nem volt az óra melett a kapcsolaton semmi hibajelzés, hibaelhárításra sem történt semmi.

Letiltottam a netet, majd újra engedélyeztem, de ez nem segített. Gépújraindítás után látszólag tökéletesen működött, lejátszottam 2 menetet Hearthstoneban probléma nélkül. Aztán néztem volna újabb YouTube videót és ugyanaz a probléma. Pár másodpercet tud csak előre betölteni, utána megáll. Néztem speedtestet: elindult 17 Mb-es letöltéssel de pár másodperc után az is megszakadt és elkezdett szépen lassan csökkeni a mutatón a sebesség, mivel már nem ment a letöltés: vártam egy ideig, jól le is csökkent de el nem indult utána.

Géprestart, és mostmár rögtön speedtestel indítottam. Ugyanez, elindul majd megszakad.
Öcsém másik gépen vígan netezik/játszik, a hiba valahol nálam van.

(#61015) orion1025 válasza DjDanee87 (#61014) üzenetére


orion1025
őstag

Töröld le az Avastot, szokott érdekes dolgokat művelni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#61016) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A kinézett FRACTAL DESIGN Core 1000 gépházra többen mondták, hogy nagyon hangos a gyári ventilátora. 8 ezer Ft-ig tudnátok mondani olyat, amiben halk venti van?

A többi hardver:

Alaplap: ASUS H81M-A (14.846 Ft)
Processzor: INTEL Pentium G3220 3.00GHz 1150 BOX (14.794 Ft)
Memória: KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G (10.888 Ft)
Merevlemez: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX (13.184 Ft)
SSD: KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G (14.707 Ft)
Táp: FSP FSP350-60APN 85+ 350W (8.458 Ft)

(#61017) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag


Radiátor légtelenítést vágja valaki? :DDD
Klasszik panel radiátorról van szó,csak a bejövő ágnál meleg, kb a feléig.
Légtelenítő szelepnek se híre, se hamva.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#61018) pjen válasza -HajTömeg- (#61017) üzenetére


pjen
félisten

Zárd el a felső szelepet ,a szelep és a csap között van egy hollandi azt nyisd meg egy picit,hogy jöjjön a víz.

(#61019) -HajTömeg- válasza pjen (#61018) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az a baj,hogy nem tudom ezen a képen melyik a szelep a csap és a hollandi :)

Melyik pöttyössel mi a teendő? :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#61020) pjen válasza pjen (#61018) üzenetére


pjen
félisten

Segítséget kérek.Olyat keresek:Konnektorba dugható csatlakózó amelybe bedugható az utp s net kábel,-szintén konnektorba dugható csati amelyen kijön a net utp kábelen.Hogy hívják és akinek van megírhatná mennyire használható.Ha nem ez a jó topik akkor bocs. :R

HajTömeg-:A nagy fekete csapot zárd el és a zöldet lazitsd meg óvatosan,először sziszeg aztán picit csöpög,zárd el.sajnos egy svéd fogó valószínüleg kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#61021) ggg666 válasza pjen (#61020) üzenetére


ggg666
őstag

Powerline.

(#61022) -HajTömeg- válasza pjen (#61020) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

És tutira nem fogom karácsonykor eláztatni a házat? Sokba lenne :D

Alias: Júzer error

(#61023) pjen válasza -HajTömeg- (#61022) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy picit nyisd meg,épp csak csöppenjen,kupra zár nincs benne tömítés.Ha nagyon régi szerelés vagy nincsenek szerszámaid inkább hívjál szakembert.

(#61024) pjen válasza ggg666 (#61021) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#61025) DonThomasino válasza pjen (#61020) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez engem is érdekelne.
Illetve az hogy ebbe van vmi védelem vagy a szomszéd is le
veheti a jelet konnektorból? :DDD

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#61026) #10726912 válasza -HajTömeg- (#61022) üzenetére


#10726912
törölt tag

Számíts rá, hogy az a nagy fekete csap, ha el lesz teljesen zárva, csöpögni fog! Vedd le először a műanyag tekerőt és készíts elő szerszámot a szelepszár tömítés szorító csavarjához, ha kell, meg tudd húzni, kellemetlen, mikor ömlik a víz alóla és nem férsz hozzá.
Nézd meg az alsó szelepet is. Azt is zárd ki. Ha mindkettő zárva van, nyisd meg a hollandert csepegősre, ami a felső szelep és a radiátor között van. ha nem jön már belőle víz, akkor tekerj rá egy rongyot, mármint a meg bontott hollander köré és ezután nyisd meg az alsó elzárót. A rongy azért kell, hogy az esetlegesen spriccoló vizet felfogja. Ha nincs alul elzáró, akkor próbáld megtudni, hol lehet gyorsan kizárni a teljes rendszert, stb. S legyen tartalék tömítés megvéve előre!

[ Szerkesztve ]

(#61027) -HajTömeg- válasza #10726912 (#61026) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

OK,holnap akkor hívok egy szerelőt :D Az a tuti :Db :R

Alias: Júzer error

(#61028) Źşë' válasza pjen (#61020) üzenetére


Źşë'
addikt

pl. ez az adapter

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#61029) DjDanee87 válasza orion1025 (#61015) üzenetére


DjDanee87
addikt

Előbb vírusírtással próbálkoztam, de lehet tényleg az avast lesz a ludas. Most kikapcsoltam és úgy toltam és megy a speedtest és a youtube is. Lehet újra kell raknom majd, még kísérletezgetek.

(#61030) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Először is Kellemes Ünnepeket!

Másodszor, lenne egy kérdés, van-e olyan program, amivel megtudom mérni egy számítógép konfigurációnak a teljesítményét? Tudom, van videokártya és CPU benchmark, de úgy összességében megtudná valamelyik progi mondani, mint a Win 7-ben az élményindex? És adna a progi egy összpontszámot, ami szerint behatározza egy rangsorba, esetleg netezős, gamer és munkagépek szerint. Esetleg javasol is, hogy mi avult el, vagy mit kellene cserélni.

Előre is köszi a válaszokat!

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#61031) pjen válasza Źşë' (#61028) üzenetére


pjen
félisten

Köszi a linket,Töröm a fejem mert a két egység két különböző fázison van ünnep után először megpróbálom átrendezni a fázisokat.Az ipon ban is létezik a 14 napos vissza vételi lehetőség mint a veb árúházban? :R

(#61032) pjen válasza Unteroff (#61030) üzenetére


pjen
félisten

Össze hasonlító tesztet az Aida 64 progival is tudsz csinálni. :)
Megint nem szerkesztettem bocs. :((

[ Szerkesztve ]

(#61033) haromegesz14 válasza ggg666 (#61012) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Hopp, fordítva gondoltam. :DDD Tehát 2.0-ról nem, 3.0-ról működik.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#61034) cashback válasza Unteroff (#61030) üzenetére


cashback
őstag

PassMark PerformanceTest ™

Ugyan nem mondja meg mit kell kicserélni, de ez elég átfogó tesztet képes készíteni. Illetve van lehetőség összehasonlítani egyéb alkatrészekkel/konfigokkal.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#61035) Unteroff válasza pjen (#61032) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Ja, vagy az arra is való, csak sose próbáltam... :)) (Régen Everest volt)
Most az Extreme verzió van fent.
Eddig csak arra használtam, hogy megállítsak minden adatot a gépemről (dx verzió, pontos ram név, stb.)

Így tudok összehasonlítani 3 op.rendszert is? Win XP, Win 7, Win 8-t? Ugyanarra a konfigurációra raknám.

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#61036) Unteroff válasza cashback (#61034) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Köszi pjen és cashback. :C

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#61037) Melack


Melack
veterán

Windows 8/8.1-et hol lehet nem 40k-ért venni? Pedagóguskedvezmény vagy valami ilyen nincsen rá?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#61038) Vakegérke válasza DjDanee87 (#61029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már lepusztítod, próbáld ki a Pandát. Ingyenes, semmi gond vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61039) DonThomasino válasza pjen (#61031) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én 8 napról tudok. (munkanap)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#61040) pjen válasza DonThomasino (#61039) üzenetére


pjen
félisten

Köszi.Az nekem elég ha nem megy két külön fázisról kipróbálni.Bár azt irják úgy is megy.

[ Szerkesztve ]

(#61041) orion1025 válasza DjDanee87 (#61029) üzenetére


orion1025
őstag

Ha rám hallgatsz, akkor szedd le az AVG free-t, ami csak antivírus védelem és nem egyben tűzfal is.Teljesen jó átlag felhasználásra és nem csinál ilyen port "megcsapolást" mint az Avast.A Bitdefender is produkál hasonló anomáliákat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#61042) DonThomasino válasza orion1025 (#61041) üzenetére


DonThomasino
veterán

+1 Az AVG tényleg jó ,csak egy kicsit fogja a gépet.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#61043) pjen válasza DjDanee87 (#61029) üzenetére


pjen
félisten

A win saját virus írtója mért nem jó,észre sem veszem hogy fut. :)

(#61044) orion1025 válasza DonThomasino (#61042) üzenetére


orion1025
őstag

A Panda Cloudot is írtam volna, mint Vakegérke, de nálam nem teljesített túl fényesen.Ellenben tényleg észrevehetetlen olyan kicsi az erőforrás igénye.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#61045) DonThomasino válasza orion1025 (#61044) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt nem ismerem, mondjuk ha komplex védelem kell
akkor én azt mondom kaspersky.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#61046) #65675776 válasza Vodar (#61016) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem a Core 1000 úgy ahogy van egy tré ház, nem éri meg az árát.

Az ilyen kategóriájú házakban minden esetben hangos a ventilátor 12V-on. Szabályozni kell őket, és akkor nincs gond.

(#61047) Vodar válasza #65675776 (#61046) üzenetére


Vodar
senior tag

Köszönöm a választ, de akkor mit? 17-18-ból kell, hogy kijöjjön a ház és a táp, a 18 a legfelső határ. A kiválasztott FSP FSP350-60APN 85+ 350W táp felülre megy, szóval vagy felsőtápos házra lenne szükségem, vagy olyan tápra, ami alulra megy. A lényeg, hogy halk legyen a gép és a ház se rezonáljon. Ja és iPontól rendelném.

[ Szerkesztve ]

(#61048) cashback


cashback
őstag

Tudtok valami olyan programot javasolni ami egy másik program adatforgalmát tudja naplózni?

Call of Duty: Ghosts adatforgalmát szeretném megnézni. Le és feltöltést is... min és max értékeket.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#61049) VoidXs válasza cashback (#61048) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pedig pont pár napja használtam a cuccot, és csak annyi jut eszembe, hogy a Cisco-tól van...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61050) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Adott ez az SSD: http://ipon.hu/webshop/product/kingston_60gb_sata3_25_ssdnow_v300_sv300s37a_60g/293864

És ez a ház: http://ipon.hu/webshop/akcios/fractal_design_core_1000/190903

iPonról rendelném úgy, hogy gépösszeszerelést is kérek. Úgy látom, hogy a házban nincs 2,5-ös hely, az SSD viszont 2,5-ös. Így meg se rendeljem?... Nem lehet beszerelni?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.