Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Sima D-Sub-ot át lehet alakítani DVI-D-re?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#47002) Elvagyok válasza tDr1v3r (#47001) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Igen!Veszel egy átalakítót,ami nem egy nagy összeg és működik.Laci. :R

Soha többé ...

(#47003) anonymus89


anonymus89
addikt

Sracok a diablonak szeretnem a menteset masolni hol talalom?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47004) leslieke válasza anonymus89 (#47003) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A telepítés helye\save könyvtárt keresd.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47005) anonymus89 válasza leslieke (#47004) üzenetére


anonymus89
addikt

Nincs save mappa sajnos csak a diablo 2-ben..

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47006) leslieke válasza anonymus89 (#47005) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ok, Diablo 1-nél ezek kellenek: multi_0.sv, multi_1.sv, stb és single_0.sv, single_1.sv, stb.. [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47007) Arlekim válasza Elvagyok (#47002) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Az nem a DVI-A?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#47008) Rivaul válasza tDr1v3r (#47001) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha a célod hogy d-sub ból digitális cél-ba küldj jelet az nem fog menni egy sima átalakítóval.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47009) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Fogalmam sincs, hogy melyik topicban kérdezhetném, így megteszem itt
Most végeztem sulival, érettségi után szakma, és a volt gyakorlatihelyen felajánlották a maradást, 950ft órabér mellett, 4. hónaptól pedig 1.000ft

Hogyan tudnám kiszámolni a nettó fizetést? 8 órázás van 6-2ig, plusz a kajaidőt le kell dolgozni
Hétvégén kívül minden nap menni kell, elvileg 160 munkaóra

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47010) leslieke válasza enginev3.0 (#47009) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bérkalkulátor 2013

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47011) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

Ha jobb egérrel ráklikkelek egy fájlra vagy exére akkor az egérmutató átvált karikára és úgy marad. Csak úgy tudom folytatni ha a Feladatkezelőben újraindítom az Intézőt. Illetve néha az sem segít, sokszor csak a gép újraindítása oldja meg a dolgot.
Feladatkezelőben minden ok, nincs beragadva egy progi sem, az intéző sem, normál a memóriahasználata minden proginak. Mitől lehet ez? Win8 x64.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#47012) anonymus89 válasza leslieke (#47006) üzenetére


anonymus89
addikt

Esküszöm, hogy nem találom ennyire béna lennék....
A saját mappájában alig van pár file, a linkelésen srác azt írja windows mappa alá teszi de akkor sem találom. :(

Az is be van kapcsolva csak akkor hol keressem szerinted?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47013) Rivaul válasza Eternitys (#47011) üzenetére


Rivaul
addikt

Sok minden lehet. Egy vírus scant és egy registry pucolást csinálnék elsőre.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47014) leslieke válasza anonymus89 (#47012) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rejtett fájlok. Kapcsold be a rejtett fájlok mutatását.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47015) Eternitys válasza Rivaul (#47013) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Frissen telepített a win-em, bár attól még lehet, de nem tudom.
Gondoltam esetleg hogy sok fájl van egy mappában és ezért lassú, de az sem mert olyanban is néztem ahol csak 1-2 fájl van és akkor is jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#47016) enginev3.0 válasza leslieke (#47010) üzenetére


enginev3.0
félisten

De honnan tudom mennyi a havi bruttóbér? :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47017) leslieke válasza enginev3.0 (#47016) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

8 óra x 950 Ft x a munkanapok száma. A munkanapok száma havonta változó, ez egy 20-23 nap közötti szám.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47018) enginev3.0 válasza leslieke (#47017) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is így számoltam, de akkor ez "nagyon szép" fizetés lenne, már mint bruttó az nagyon szép :D a nettó meg jobb 30 ezerrel mint én számoltam mikor még nem tudtam az órabért
Hm, "gyanúsan" sok 96-100ezer forint, de úgy legyen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47019) zoltanz válasza tDr1v3r (#47001) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezzel lehet, de 100 $ körűl van: Rex-VGA2DVI-PW

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47020) tDr1v3r válasza zoltanz (#47019) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én is valami hasonló aktív átalakítóra gondoltam... csak kicsit megzavart hogy lehet venni sima kis adaptert is DVI-D -> VGA konverzióra. De ha csak az aktív átalakító megy, akkor inkább veszek új VGA-t...

Köszi mindenkinek a segítséget. :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#47021) Rivaul válasza tDr1v3r (#47020) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is pont így voltam a napokban lapossal. 10k alatt nem nagyon úszod meg sajna.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47022) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Van egy hdd guarder pci+ kártyám, szeretném meghirdetni, de gondban vagyok a kategórát illetően. Az hogy egyéb hardver az túl kézenfekvő, hisz saját biosa van, és vissza tudja állítani a partíciókat, így akár vezérlőkártya is lehetne...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#47023) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Következő a probléma:
Használat közben olyanokat produkál a gép, hogy pl. játékokat percenként lerakja tálcára, rtl most videónézésnél folyamatosan kilép a teljes képernyős üzemmódból, böngészéskor, gépelésnél inaktívvá válik az ablak, mindig rá kell kattintani hogy újra az legyen használatban.

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Előre is köszönöm! :R :R

(#47024) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Multheten irtam a topicba azzal kapcsolatba, hogy az lg ips 237l monitoromhoz gyarilag adtak olyan kabelt, ami.ek egyik vege az xperia x10i telomba jo, a masik vege pedig hdmi. Valaki azt irta valaszul, hogy a telo nem kepes meghajtani a monitort, vagyis nem nezhetek a telo segitsegevel magan a monitoron videot. Az lenne a kerdesem ha tenyleg nem tudja meghajtani a monitort, akkor minek adtak hozza gyarilag a monitorhoz ilyen kabelt? Akkor ha erre nem, mire szoktak hasznalni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47025) sgergi válasza Satyricon (#47024) üzenetére


sgergi
veterán

Meg tudja hajtani elvileg, mert miért ne tudná. Egyébként, ha adott minden, akkor miért nem próbálod ki?

(#47026) Satyricon válasza sgergi (#47025) üzenetére


Satyricon
addikt

Mert uj a monitor, es nm ertek a menujehez. Atlathatatlan. Am probaltam, raallitottam hdmire a monitort, se nem adott kepet. Sztem hamar feladtam, es lehet meg allitani kell valamit rajta. Tudtok otletet adni, mit kell meg allitani?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47027) pjen válasza Satyricon (#47026) üzenetére


pjen
félisten

szia,ha megnézed a teló leirását xperia x10i látod,hogy nincs tv kimenete.hdmi kábelhez is tv kimenet kell. :((

(#47028) Satyricon válasza pjen (#47027) üzenetére


Satyricon
addikt

Bejott a monitor menuje.es azt irta ki, hogy dual display cannot be used. Instaplation of ''dual package' will enable this menu. Ezt irja ki a monitor ha bedugom ezt a kabelt. Es egy cd van a kepen. Gondolom cdn van rajta ez a progi, ami nekem kene. Es fel kene telepiteni? Eleg gyer az angol nyelvtudasom...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47029) roland_17 válasza Zirowe (#46850) üzenetére


roland_17
tag

Helló !
Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni ..
Adott egy LCD monitorom / Tv LG lg m2362D m
A gondom , a színek nagyon nem vagyok megelégedve vannak opciók a beállításokban de azt se tudom mi mihez tartozik , van Képüzemmód itt 6féle modót lehet kiválasztani (Élénk ( Egyéni ) , Normál ( Egyéni),Mozi, Sport,Játékgép, Halado1,Halado2, és még ezeket lehet szabályozni , nekem össze vissza van állítva a monitorom és nem vagyok megelégedve a szín-el sajnos , akinek hasonló monitorja van és játékra használja le írná nekem a részletesebben a beállításait ?? meg hálálnám !! előre is köszönőm üdv

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#47030) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy asus m2v típusú lap van mellé egy fix hdd és van egy mobile rack 3,5-ös mind kettő és mindkettő ide csatis és van egy dvd meghajtó szintén ide csatis.

Az a kérdés hogy hogy kötöm össze őket tehát mondjuk egyik kábelre dvd és mobile rack (itt melyik eszköz a master és melyik a slave?) és a kábel másik végét az alaplapon melyik ide csatira dugom? elsődleges vagy másodlagos?

És ugyanez a kérdés a fix HDD-re jumper=mester vagy szolga és alaplapra melyik csatira menjen?

(#47031) pjen válasza Norbi46 (#47030) üzenetére


pjen
félisten

Szia.én igy kötném.alaplao 1:fix hhd master, alaplap 2:dvd master mobil hhd slave.A master eszközöket kötném a kábel végére.az én asztali gépeim mindig így mentek.

(#47032) Norbi46 válasza pjen (#47031) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia! Köszi a választ!
Szóval a fix hdd-t master-nek, az alaplapon az elsődleges ide csatlakozóra?
Másodlagos ide csatlakozóra (alaplapon) menne a dvd master-nek és a rack menne slave-nek?

(#47033) pjen válasza Norbi46 (#47032) üzenetére


pjen
félisten

Igen.És a fix hdd n van a rendszer.A mobilt dughatod a fix hdd mellé is slave nek,próbáld ki hogy gyorsabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#47034) Norbi46 válasza pjen (#47033) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi szépen a választ! :R

(#47035) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

Adott egy pc amin a rendszer állandóan újraindul, hiába a win javítás fogja magát és restar-tól a gép .
(csökkentett módban is)

Hogy tudnám megoldani,hogy lementsem róla az adatokat ?

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#47036) leslieke válasza pelenka35 (#47035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy Ubuntus lemezről bootolsz live módban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47037) pelenka35 válasza leslieke (#47036) üzenetére


pelenka35
őstag

Valami leirás hogyan merre találom ?
pendrivrol megy ?

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#47038) leslieke válasza pelenka35 (#47037) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Innen letöltheted: [link] Megy pendrive-ról is, csak oda telepíteni kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47039) pjen válasza pelenka35 (#47035) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Csak 1 ötlet.Nem lehet hogy ossze szedted azt a virust amelyre azt kellett beirni hogy shaddam-1.igaz ez xp. n volt.Ha win 7 van a gépen akkor tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#47040) pelenka35 válasza pjen (#47039) üzenetére


pelenka35
őstag

win 7 /8 van a gépen

ubuntus dolog nekem kínai fogalmam sincs,hogy installálom pendrivra :((

Gamertag:Rob3rt75

(#47041) leslieke válasza pelenka35 (#47040) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lemezről nem tudsz bootolni?

Pendrive-ról futtatható Ubuntu

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47042) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Bár a kérdésem nem pont ide tartozik ám a megfelelő topikot nem találtam meg erre a "problémámra"
Segítséget szeretnék kérni / ajánlást (hol kapható) egy 2.5" Sata 3 (6Gb/s) 1 TB / 7200rpm HDD ügyében , sajnos sehol se találok, ahol találtam előrendeltem és azt mondták, hogy sajnos a termék kifutás alatt van így nem érkezik belőle utánpótlás (erre vártam 3-4 hetet) eBay-en is szétnéztem és csak 5400rpm -es van..

Előre köszönöm a segítséget ! :R

(csak 2.5" / 1TB / 7200rpm / Sata 3 -as megfelelő a részemre)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47043) radi8tor válasza MaxxDamage (#47042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hitachit szerezni elég lutri, mivel már nem gyárt merevlemezeket a gyár. :(

⭐ Stella

(#47044) Vakegérke válasza radi8tor (#47043) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy ez is kamu gyártmány?
Itt egy másik, látszólag ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47045) radi8tor válasza Vakegérke (#47044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy érted hogy kamu gyártmány? Akinél még van raktáron, az árulja, ameddig ki nem fut..

⭐ Stella

(#47046) spiritex válasza radi8tor (#47045) üzenetére


spiritex
veterán

Hát a "lutri" szó engem is megtévesztett... Mi másra gondolna az ember?
Gondolom akkor inkább arról van szó, hogy "necces" vagy "nehézskes".

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47047) MaxxDamage válasza radi8tor (#47043) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a linkeket , de Magyarország területén nem fellelhető sehol? :U
(én nem találtam, szinte minden nagyobb webáruházat körbenéztem...) :(((

Ahol "előrendeltem" azt mondták majd lesz helyette másik (azonos spec) a listán.

Amazon -ról a Free Ship az csak USA területére vonatkozik, ha jól tudom... vagy tévedek? :Y
(Meg Hungary -ba ki se hozzák ? :) )

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47048) duncan66


duncan66
csendes tag

Sziasztok, van egy Packard Bell Easynote notebookom, amin win 8 van. Egyik napról a másikra a fülhallgatón nem jön ki hang. Van a gépen egy Linux mint is azon jó, szóval szoftveres gond lehet, de nem találom azn okot. Ötlet valakinek? Két napja küzdök :-)

(#47049) pjen válasza pelenka35 (#47037) üzenetére


pjen
félisten

Szia hhd t kiveszed haver gépébe berakod,nem tart semmiből,vagy szerintem egy számtech boltban is megcsinálják pár forintért.

(#47050) Rivaul válasza duncan66 (#47048) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáltad hogy teljesen eltávolítod eszközkezelőből a hangot s hagyod újratelepíteni magát? Kompletten pucolj le mindent s újraindítás után hagyd felismerni magától. Esetleg egy új média lejátszó állíthatott el valamit még vagy egy registry pucolásnak eshetsz neki. Így elsőre ezek lennének az ötletek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.