Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Az Asrock Instant Boot programot próbálta valaki?

No Sana No Life

(#73002) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali,
Az ablakoknak meg tálcának sötétebb színeket állítok de így viszont fent a fekete szöveget nem nagyon lehet látni rajta ami elég zavaró tud lenni. Nem lehet a színét állítani?

[ Szerkesztve ]

(#73003) nábob válasza CJ4567 (#73001) üzenetére


nábob
tag

Én próbáltam, de nem mindig ment. :F Szerintem rosszul állítottam be valamit.

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#73004) Czementhy válasza horváth91 (#72997) üzenetére


Czementhy
csendes tag

A Samsung szerint fel kell telepítened az Intelli studio-t

(#73005) dudikpal


dudikpal
aktív tag

A jófogáson tényleg nincs olyan link, hogy "az eladó további hirdetései"?!?

Péel itt se látok semmi hasonlót, de régen mintha lett volna...vagy rosszul emlékszem?

(#73006) De4d


De4d
őstag

Helló.
Sajnos nem igazán van napszemüvegeknek külön topikja, Olyannak meg amilyen szeretném meg főleg. Hátha itt kapok választ a kérdésemre.
Szeretnék egy sport napszemüveget, főleg az Arctica márkából néztem ki párat ami tetszik (lehet más is, nem a márka a fontos, hanem a stílus) de nem tudok ilyen boltot Budapesten. Neten több helyről is lehet rendelni, de ki az aki 10-20 ezer forintért rendel úgy hogy fel se próbálja? Én nem szívesen, ez nem egy billentyűzet hogy nem kipróbálni/felpróbálni. Szeretném én azt előbb megnézni élőben is.
Tud valaki ilyen boltot ahol van választék? Vagy csak kiállatott darabok? Esetleg egy Arctica s 197 szemüvege? Azt néztem ki nagyon :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#73007) leslieke válasza De4d (#73006) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van topik: Napszemüveg, csak nem túl nagy az élet ott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#73008) De4d válasza leslieke (#73007) üzenetére


De4d
őstag

Ezért próbálkozom itt :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#73009) Rivaul válasza De4d (#73008) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezért kéne a fáradt gőzbe kérdezned, mivel ez szakmai topic :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#73010) Bjørgersson válasza De4d (#73006) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#73011) De4d válasza Rivaul (#73009) üzenetére


De4d
őstag

Rendben :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#73012) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Azt látom én valahol, ha valaki letilt engem, hogy ne tudjak neki privát üzenetet küldeni?
Küldtem, és nem kapok rá választ.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#73013) Rivaul válasza JohnnyX (#73012) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem látod.
Attól hogy nem válaszol még nem biztos hogy letiltott csak nem ér rá vagy nem akar ráérni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#73014) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali,
Szereztem egy IBM ThinkCentre-t. Szerintetek Win7-et vagy Vistát lehet rakni rá? Van benne egy 2,8-as P4 HT meg 1GB ram és egy 40GB-os WD

(#73015) Kódos válasza Milgram1 (#73014) üzenetére


Kódos
aktív tag

Hát szerintem Vista vagy attól függ melyik win7 verzió kellene rá?Hát én a home premium-ot ajánlanám erre a gépezetre de szerintem a vista is jó lesz!

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#73016) Milgram1 válasza Kódos (#73015) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Jó lesz akkor a Vista, köszönöm.

(#73017) razorbenke92 válasza Milgram1 (#73016) üzenetére

Keress meg privátban, tudok segíteni valamiben, csak itt nincs kedvem :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#73018) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Van valahol olyan portál ,ahol ingyen sms-t tudok küldeni?

(#73019) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok.

Most lett VGA cserélve a gépben és a sajátgépből utána eltűnt a Meghajtóm.Bios látja, viszont nem olvas,nem pörög fel, sajátgép nem látja. Múltkor is ugyan ez volt egy másik VGA cserénél és akkor win 7 újra telepítéssel jött helyre. Csak van más módja...

iPhone 13 Pro 128GB

(#73020) Csury


Csury
csendes tag

Sziasztok. Az a kérdésem ,hogy tettem fel a gépemre amin win 7 fut egy repülőszimulátor programot,de ha a gépre dugom az irányítót az nem ismeri fel ,nem jelenik meg az eszközök alatt sem .Így az használhatatlan. Mit kellene tennem vagy milyen program hiányozhat , hogy használható egység legyen?Köszönöm

(#73021) Feketelaszlo válasza dani0113 (#73019) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Milyen meghajtó? Optikai vagy merevlemez? Ha előbbi, valami alaplapi drivert kéne keresni, utóbbit a Vezérlőpult->felügyeleti eszközök->Számítógépkezelés->Lemezkezelés alatt nézd meg, hogy látod-e?

(#73022) KaiotEch válasza Csury (#73020) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A botkormányod driver-ét fel kéne tenned. A gyártó honlapján megtalálod.

(#73023) Vakegérke válasza starpeter (#73018) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj. Kipróbáltam, működik. Hátránya, hogy az ékezetes betűket nem fogadja el, pontosabban az üzenetben nem megfelelően jelennek meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73024) starpeter válasza Vakegérke (#73023) üzenetére


starpeter
senior tag

Ékezetes sehol nincs? :(

(#73025) Vakegérke válasza starpeter (#73024) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jóindulattal mondom, ne ess bele az eddigi hibádba. Ne halmozz kérdést kérdésre. Rendben?

Én is gúgliztam, ezt te is megtehetted volna. Tessék, keresgélj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73026) dani0113 válasza Feketelaszlo (#73021) üzenetére


dani0113
senior tag

DVD olvasó.

iPhone 13 Pro 128GB

(#73027) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Van egy MSI EX600X-415HU notebook-om, és a dvd író helyére szeretnék betenni egy Samsung SSD 830 (64GB SATA3)-at.
Szegényke már elég lassú, de amúgy semmi baja, ezért gondoltam, hogy SSD-vel turbózom fel (az ssd jelenleg az asztali gépemben teljesít szolgálatot, ha átkerül a notiba, akkor veszek egy újat az asztaliba).
Nem tudom, hogy a noti és az ssd kompatibilis-e egymással, egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele, mennyivel lesz gyorsabb stb?!
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#73028) Kódos válasza vacs (#73027) üzenetére


Kódos
aktív tag

Hát én csak a gyorsasággal kapcsolatban tudnék nyilatkozni!De gyorsnak biztos hogy gyors lenne ha bele lehet rakni akkor foglalkozz vele.Mindig is egy ssd-volt a vágyam:)Ja és annyit én is tudok hogy ha SATA3-as a notid akkor valószínű hogy működni fog mivel a méretek ugyanazok (2,5)!

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#73029) starpeter válasza Vakegérke (#73025) üzenetére


starpeter
senior tag

A Viber-el lehet gépről ,telefonra küldeni ingyen sms-t? Vagy ,csak telefonról telefonra?

[ Szerkesztve ]

(#73030) pjen válasza vacs (#73027) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha kompatibilis akkor sokkal gyorsabb lesz.Ne a dvd helyére tedd mert onnan sok lapos nem tud bootolni ssd ről,oda a mostani HDD t és annak helyére az SSD t. :)

starpeter:igen,de először a telón kell vibernek lenni,egyébként próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#73031) cattus válasza starpeter (#73029) üzenetére


cattus
őstag

A Viber-rel nem SMS-t küldesz. Inkább nem szóltam, lehet félrenéztem.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#73032) Vakegérke válasza starpeter (#73029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73033) starpeter válasza cattus (#73031) üzenetére


starpeter
senior tag

Azzal lehet sms-t illetve hívást kezdeményezni ingyen ,csak azt nem tudom ,hogy lehet-e gépről telefonra.

(#73034) pjen válasza cattus (#73031) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben igazad van,bár az is szöveges üzenet.

starpeter:van vibered?telón is és gépen is?mért nem próbálod ki.Én közben amíg Neked írok viberen beszélek gépről telóra. :)

[ Szerkesztve ]

(#73035) CJ4567 válasza starpeter (#73029) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, lehet, rakd fel a Vibert gépre.

No Sana No Life

(#73036) starpeter válasza pjen (#73034) üzenetére


starpeter
senior tag

Most letöltöttem a vibert gépre ,de nem igazán megy gépről az sms küldés telefonra.
Azt kéri ,hogy adjam meg a telefon számom. na de a gépnek nincsen..

[ Szerkesztve ]

(#73037) CJ4567 válasza starpeter (#73036) üzenetére


CJ4567
veterán

Nincs telefonszámod? vesszők után kell szóköz nem előttük

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#73038) starpeter válasza CJ4567 (#73037) üzenetére


starpeter
senior tag

Nincs. Azért szeretnék gépről telefonra küldeni. Legközelebb ügyelek arra is..

[ Szerkesztve ]

(#73039) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Kérdés:
Az experia s leveszi az órajelet magától és/vagy ki is kapcsolja az egyik magot?

Moretimer

(#73040) pjen válasza starpeter (#73036) üzenetére


pjen
félisten

Nem is a géped, hanem a mobilod számát kéri. ;]

Intel fan11:Nem lehet, hogy túl melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#73041) CJ4567 válasza starpeter (#73038) üzenetére


CJ4567
veterán

Telefonszám nélkül nem tudod a Vibert használni.

No Sana No Life

(#73042) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! olyan próblémám lenne h a gépem kb 5 perc használat után leáll magától és nem is lehet azonnal elindítani! Mi okozhatja ez? Tápegység rossz?

Battletag: hojszi#2983

(#73043) Rivaul


Rivaul
addikt

Már is letelt volna a 3 nap? Az az édes nyugalom... :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#73044) dani0113 válasza Feketelaszlo (#73021) üzenetére


dani0113
senior tag

Ja és nem látom ott se a meghajtót.

iPhone 13 Pro 128GB

(#73045) elistvan


elistvan
senior tag

Van egy régebbi 2600+ os 462-es gépem agp-s lappal. Szeretnék bele egy olyan olcsó videokártyát amivel nem szaggatnak a youtube videók lejátszásnál (nem hdre gondolok.) gf 6200 agp-ben már elég hozzá? (Muter örökölné meg a masinát excelezni.) (Azonnali vga-s topicban nem jött válasz,)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#73046) Rivaul válasza Intel fan11 (#73042) üzenetére


Rivaul
addikt

Elsőre a táp a gyanús valóban. Húzz le minden felesleges fogyasztót a gépről és nézd meg úgy meddig bírja. Akár csökkentettbe is indíthatod. Ezen kívül a melegedés lehet még probléma ami ilyet idézhet elő.


elistvan

Mivel a flash egyre nehezebb így vagy egy 6600-as nv-t, vagy a legerősebb agp-t egy 3850-es ati-t keresnék.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#73047) pjen válasza dani0113 (#73044) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Kapcsold ki a gépet,húzz le a meghajtóról minden kábelt,inditsd újra -kapcsold ki -dugd vissza a kábeleket és kapcsold be a gépet,hagyd hogy a win keressen drivert.(egy próbát megér) :)

(#73048) Feketelaszlo válasza dani0113 (#73044) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ott nem is fogod látni, mert azt a merevlemezre értettem. ;) Azt kéne tudni milyen típusról is beszélünk (elsősorban hogy IDE-s vag S-ATA-s)? Ha BIOS látja, akkor sanszos, hogy a WIN7-nél van a gond, eszközkezelőben hardverváltozások keresése gombot nyomd meg, ha az sem segít, akkor próbálj meg valami boot CD-t elindítani az optikai meghajtóval (mondjuk Windows telepítő, vagy Hiren's BootCD) - ha azt betölti a gép, akkor biztos, hogy valami driver kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#73049) pjen válasza elistvan (#73045) üzenetére


pjen
félisten

NV.ben van 7600Gt AGP is,igen jó kis kari. :)

(#73050) tornas válasza elistvan (#73045) üzenetére


tornas
őstag

Nekem ezzel a géppel nem okozott gondot:[link] Első bekezdés...P4 2,4 GHZ proci GF FX5200 VGA-val...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.