Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy haverom megvette DVD-n a Far Cry Primal-t.
Amikor elkezdte telepíteni, uplay-ba be kellett jelentkeznie, meg onnan is töltött le valamiket...
Én most bejelentkeztem az Ő uplay-ébe, és nincs olyan, hogy a játék letöltése.
Az látszik, hogy játszik a játékkal, de letöltés nincs.
Ez normális? Itt nem úgy van, mint pl a steam-nál? :U

:R

(#97002) mezis válasza sklopp (#97000) üzenetére


mezis
nagyúr

"Próbalámpával mindkét esetben azonos fényerőt kell kapni."

Ha van érintésvédelmi FI relé, a védőföld próbalámpázása elég rövid ideig fog tartani. Mondhatnám úgy is, hogy csak villanásnyi időre.... :D :D

96993: Nézzétek meg jobban azt a kis dobozt. Mert ha két szál drót, semmi UTP kábel vagy nehezebben szerelhető koax, akkor csak akad valaki, aki képes egy kisfeszültségű kéteres kábelt szerelgetni, vezetgetni... :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#97003) forras2 válasza forras2 (#97001) üzenetére


forras2
őstag

Tárgytalan, megoldódott! :R

(#97004) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Access

Elég sürgős a dolog azért teszem fel itt is a kérdést.

(#97005) bitpork válasza DrojDtroll (#97004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha kiveszed a spacékat akkor is dob hibát?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97006) DrojDtroll válasza bitpork (#97005) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Azt a program teszi bele. Én #12/24/2012# formában adom meg a dátumot. A program alakítja át ilyenné.

(#97007) bitpork válasza DrojDtroll (#97006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha pont helyett kötőjelet írsz akkor is átalakítja?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97008) DrojDtroll válasza bitpork (#97007) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Igen át.

(#97009) bitpork válasza DrojDtroll (#97008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

tyű, akkor régen accesseztem. Mert nekem anno volt olyan bajom h átírta és belerakott szóközt, és/vagy "." helyett "-"
Sajnos akkor nincs ötletem :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97010) DrojDtroll válasza bitpork (#97009) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm, :R akkor túrom tovább a súgó és majd a google-t.

(#97011) embe válasza sklopp (#97000) üzenetére


embe
nagyúr

Van egy régi multiméterem. Akkor ahogy írtad elbb megmérem a konnektorban a feszültséget. Értkelem a kapott eredményt.....Viszonyítom a 220-hoz.

Ezután a föld csatlakozást mérem és az egyik "lyukat" ? :D

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#97012) bebe159 válasza Vakegérke (#96982) üzenetére


bebe159
aktív tag

Találtam itthon régi ventiket. Molexest, ami 2 eres és 3 pinest. Levágtam mindkettőnek a végét, a molexes 2 kábelét rákötöttem a 3 pines csatira, és lehet szabályozni a ventiszabályzóval. :) Szóval nem is kell vennem semmit, pár perces művelet. :D

(#97013) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A segítségeteket szeretném kérni.

Anyumnak van egy Asus A9T notebookja, akadnak a böngészőn keresztül nézett videók a gépen. A normál (avi) filmek viszont nem, vagyis én azokon nem veszem észre.

Újratelepítettem az egészet, de így is, ami nekem azért fura, mert ezt kb 1-2 éve csinálja, előtte jó volt.
Csak böngészésre van használva a gép, videók/filmek nézésére, semmi hardver igényes dologra.

Csináltam pár Aida riportot, hogy lássátok milyen hardverek vannak a gépben:

Hardver: [link]
Sebesség tesztek:[link]
Szoftver: [link]

Gyanakszom, hogy a túl régi vga driver-hez van köze, viszont a legutolsó van fent az asus oldaláról, ha tudnátok nekem linkelni újabbat azt meghálálnám.

Hajlandó vagyok némi tuningra is, hogy megoldódjon/mérséklődjön a probléma.
Ha más topicban érdeklődjek akkor egy linket ugyan csak megköszönnék.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#97014) quailstorm válasza Predator2 (#97013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy múzeumnak felajánlhatnád. Vagy mazochistának. Afrikai gyerekeknek.
Nem elég hogy 10 éves még SiS is. Esélytelen fejlődni.

(#97015) embe válasza Predator2 (#97013) üzenetére


embe
nagyúr

Ma már sajna nem jó az a szöveg gyenge gépekre, hogy "netezős". Azért egy pár összetett oldal megnyitása már a gyenge gépeket megizzasztja. A Tied meg mint előttem írták sajna már elég öreg.....és gyenge.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#97016) Predator2


Predator2
addikt

Akkor minimálisan se tehetek semmit, hogy javuljon a helyzet?
Driver, esetleg egy minimális tuning?

Sajnos abból kell főzni ami van. Ingyen nem adnak másikat helyette.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#97017) quailstorm válasza Predator2 (#97016) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Driver? Örülj hogy van valami XP-re, amit összehánytak. Az a hulladék még a DX7-et se támogatja rendesen, van kép oszt annyi. Hardveres videogyorsításról ne is álmodj az MPEG-2 meg DVD-n kívül.
CPU-val is inkább fűteni tudsz ha egyáltalán egy laptopban lehet húzni :U

Tudsz flash-t downgradelni 11.1-re, amivel pár beágyazott site akár 360pben, sőt 480p-ben is elmehet. De azzal kockára teszed a gép épségét plusz már annyira öreg a 11-es flash is, hogy nem lesz elég a weboldal megnyitásához.

Gyakorlatilag ki kell iktatnod a beágyazást, HTML5-öt, JS-t, Flasht ha akarsz valamit. Ergo streaming client. KMPlayer, VLC, Minitube, ami viszi.

Az újkorában 20 ezer Forintos gagyi kínai ZTE Blade Q-m erősebb annál a gépnél... Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#97019) Krista


Krista
csendes tag

Sziasztok!
Van egy laptop, hangfalak és egy erősítő. Valahogy hangot kéne majd varázsolnom. Milyen kábelekre lesz majd szükségem a kivitelezéshez? Gondolom majd egy jack kábel megy a laptop-erősítő kombóba és a hangfalak meg az erősítőbe...

(#97020) mezis válasza Krista (#97019) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Igen.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#97021) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok!
Ide rakom fel a kérdést,mert sajnos senki nem tud rá válaszolni. Régi fórumból idézem ezeket a sorokat,de ugyanaz a gondom. Kb 6 éve is ilyen problémája volt valakinek. Nekem most Win10Home x64 alatt jött ki. A configom a profilomba van.

Hiba a következő:
A gép lassan tölti be a textúrákat. Pl: messziről nem látom a füvet, fokozatosan tölti be ahogy közeledek, kocsinak a formája is változik ahogy közelebb megyek, kisebb tárgyakat is csak akkor tölt be ha közelebb megyek,kisebb tárgyaknak is változik a formája ahogy közelebb megyek, meg sorolhatnám. Minden játéknál jelentkezik ez sajnos. Újra raktam a Windowst10 is már. Legyen szó Cod2-ről vagy újabb játékokról.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#97022) mezis válasza Pokesz007 (#97021) üzenetére


mezis
nagyúr

"...messziről nem látom a füvet..."

Szemészet + drogambulancia ! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#97023) Spet válasza Pokesz007 (#97021) üzenetére


Spet
addikt

Nem tudom, milyen operációs rendszert használtál elötte (ha használtál), de ott is előjöttek ezek a problémák? Különböző VGA driverrel is próbáltad, hogy ugyanúgy előjön a probléma? Játék beállításokkal trükköztél (élsimítás, textúra etc.)? DirecX frissítve? Ha mindenre igen a válasz és ugyanúgy fennáll a hiba, akkor esélyes, hogy a kártya a ludas (sőt még a kártya driverében is állíthatod, az előző dolgokat).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#97024) philoxenia válasza mezis (#97022) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szaglászás... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97025) Predator2 válasza quailstorm (#97017) üzenetére


Predator2
addikt

Ha bepróbálkoznék egy linux-al sem javítana a dolgon? Mint említettem csak a böngésző fut a gépen.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#97026) Krista válasza mezis (#97020) üzenetére


Krista
csendes tag

Köszi!

(#97027) quailstorm válasza Predator2 (#97025) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ártani tudsz vele az biztos. A SiS videókártya, khm grafikus lassító miatt esélye sincs a Linuxnak. Nuku driver, lesz kép. De már önmagában az ablakok megjelenítése is borzalmas CPU terhelést fog jelenteni.

(#97028) gee84 válasza Predator2 (#97025) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Ha csak a böngészőben akad, akkor keress rá, hogy tudod a html5.-öt letiltani. Amióta a youtube is átállt arra (az általad említett 1-2 éve) a régebbi gépeken gyakori hiba lett az akadás. Pár ismerősnél, egymagos notebookon így tudtam megoldani.

(#97029) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Ide is beteszem a kérdésem, hátha a Primal-os topicban nem jön válasz.
Haverom megvette a Far Cry Primal játékot, de a héten dolgozik. Letöltöttem Uplay-ról az Ő accountjával, de felhőbe ment a játék, így a mentéseit is letöltötte.
Ha én bele kezdek 1 új játékba, akkor lehet majd váltogatni a 2 mentés közt?
Játékon belül nem találtam új profil lehetőséget, így csak az Ő neve alatt tudnék játszani.
Próbálkozni nem merek, mert félek, hogy az életembe kerülne, ha a 42%-os mentését elsz@rnám :))

:R

(#97030) sklopp válasza embe (#97011) üzenetére


sklopp
őstag

Megméred a föld érintkezőhöz az egyik "lyukat", ha épp a 0 vezetőt találod el, ott 0 V feszt kell kapnod, a fázis és a föld között pontosan annyit, mint a fázis-0 között.

(#97031) quailstorm válasza gee84 (#97028) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor még ment is, de azóta a flash is "fejlődött", 15-nél frissebb nemigen lesz gyorsabb mint a HTML5

(#97032) Spet válasza forras2 (#97029) üzenetére


Spet
addikt

Reddit-en kutakodtam és sajnos a válasz: nem. Igaz ez még csak az FC4-et taglalja, de elméletileg a hivatalos forumon is kérdeztek hasonlót (bocs, hogy nem nyálaztam át munkahelyi net bizonyos oldalakat tílt).

Lehet trükközni, hogy kikapcsolod a Uplay felhő szolgáltatássát illetve a játékét is, kimásolod az eredeti mentést, és még ráadásul offline is játszol. Lesz mentésed illetve a barátodé is megmarad, de hogy mennyire biztonságos, az egy nagyon jó kérdés.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#97033) gee84 válasza quailstorm (#97031) üzenetére


gee84
tag

Mármint mikor? Csak mert pár hónapja csináltam utoljára egy celeronos Fujitsu Li1705-ös gépen, és jó lett.

(#97034) Pokesz007 válasza Spet (#97023) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Win10 volt mindig is ezen a gépen. Probaltam a drivereket.Frissitettem a directxet.Annyi valtozott h 4gb volt benne. Most 1db 8GB modul van a gépbe. Esetleg ez lenne a ludas?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#97035) forras2 válasza Spet (#97032) üzenetére


forras2
őstag

Közben megoldódott a dolog, de azért köszönöm! :R
Meg van a gépen a mentés. így Haverom mielőtt elindítaná a játékot, kimásolja a mentéseket. Ha ez megvan, akkor indíthatja a játékot. Ekkor a mentés helyére /Program Files x86->Ubisoft->Ubisoft Game Launcher->savegames/ a felhőből letölti az én mentéseimet. Ha ez megvan, a saját, korábban kimásolt mentéseket vissza teszi, és elvileg a saját játékát tudja folytatni tovább! :)) Legalábbis tervben működik. Valóságban meg majd jövőhéten kiderül :D

(#97036) philoxenia válasza forras2 (#97035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondd meg neki, hogy ha agyonver mégis, akkor azért írja be ide... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97037) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy régi ZTE Skate lelóm, és érdekellne, miként lehetne beállítani mobilon a Facebookot, hogy folyamatosan töltse be az anyagot, ne csak néhányat, mert így csak párat tölt be, leér az aljára és "vissza a tetejére" felirat olvasható :(
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#97038) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Miért ordít a laptop hangszóróm minden egyes alkalommal amikor egy ideig nem megy rajta semmilyen hang, utána pedig újra zenét hallgatnék vagy bármi? :W

Fn+F11 lehetőséggel újra normalizálódik a hang, de ha nem állítok hangerőt, csak elindítok valamit, akkor mintha háttérben mindig maxolná magát vagy nem is tudom. Mondanom se kell, rendkívül bosszantó jelenség.

Realtek Audio Driver telepítve van, hivatalos ASUS oldalról. :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#97039) varmi2


varmi2
nagyúr



Ez milyen csatlakozó, új autó hifi kellene a kocsiba(Alfa 156) de nem tudom, hogy milyen csatlakozós ez.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#97040) embe válasza varmi2 (#97039) üzenetére


embe
nagyúr

Neked ehhez kell egy adapter/átalakító. Egy olyan ami ebbe megy, a másik vége egy szabvány ISO csatlakozó. 1-2-3eFt. körül lehet, autóhifiboltokban nézz szét!
Ha van egy ilyened, akkor minden "normális" EU-ban forgalmazott rádióhoz tudod csatlakoztatni.

Persze ez akkor igaz, ha az az autó gyári csatlakozója. Ha nem gyári, hanem már mókolt, akkor ki kell dobni, vagyis levágni, és a kivett magnóval eladni.
Ekkor egy ilyet kell beszerelni,

és akkor mehet ehhez a fent leírt módon bármilyen rádió.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#97041) mezis válasza varmi2 (#97039) üzenetére


mezis
nagyúr

Sony-hoz hasonlít.

Pár napja szenvedtem két autó mókolt autó rádió csatlakozóival. A tapasztalatom az volt, hogy a hangszórókhoz menő vezetékek "kirecssenthetők" néhány voltos egyenfeszültséggel. (Csak egy érintés idejére szabad egyenfeszültséget kapcsolni a hangszóróra.)

Ha sikerül a rádió csatlakozójáról is információt beszerezni, a legegyszerűbb a megfelelő vezetékeket összesodorni, leszigetelni. A hangszórók együtt mozgása miatt figyelni kell az érpárok jelzésére.
Panasonic, Sony hangszóró csatlakozások rendeje: az egyiknél egymással szemben, a másiknál egymás mellett vannak az első/hátsó hangszóró párokhoz a kivezetések.

A rádiókon be kellett kötni még a testet (-), állandó pluszt (Battery +), és a gyújtáskapcsolótól érkező +-t.

mezis

(#97042) forras2 válasza philoxenia (#97036) üzenetére


forras2
őstag

kössz :DDD

(#97043) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Valaki ismeri, használta már a www.g2a.com oldalt ?

Ezt ajánlották , hogy olcsón lehet venni aktiváló kódot a Kerbal Space Program-hoz.

Van Steam fiókom...ott 40 euró a játék ára.
Itt viszont 20 euró lenne.....kérdés, hogy mennyire "biztonságos" az oldal és , hogy működik e ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#97044) Khelben válasza Borisz76 (#97043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Úgy tudom, ez is olyasmi, mint az ebay, egy felületet ad különféle eladóknak. A listában látod az értékeléseket, akinek van 1-200 ezer pozitívja, attól már lehet venni szerintem. Pár cuccot vettem már onnan, nem volt gond.

(#97045) Borisz76 válasza Khelben (#97044) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.

A KSP Staem CD KEY Global-t néztem ki....közel 1.5 Millió vásárló és közel 100%-s elégedettség.

Biztató :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#97046) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van egy hibás pixel a tv-n. Wiki-n ilyet olvastam: Egyes esetekben a pixelhibák házilag is javíthatóak (más esetekben ez még súlyosabb kárt okozhat a monitorban). A két általában javasolt módszer a pixel színének gyors váltogatása egy célprogrammal, illetve a képernyő megnyomása egy ceruzával vagy egyéb tompa tárggyal a hibás ponton.
Érdemes ezeket bepróbálni?
Valakinek sikerült már javítania hibás pixelt?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#97047) bitpork válasza JoolsNOS (#97046) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

CSak akkor érdemes ha tudsz együtt élni a sikertelenséggel is. Én a Thomson LCD tv-nket javítottam itthon fizikai masszírozással annak tudatában hogy tönkre is tehetem a panelt. Megjavult. És kb 5 éve jó is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97048) quailstorm válasza gee84 (#97033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az a gép két generációval újabb mint amivel csodát kéne művelni
amúgy meg már régen, Athlon XP-n, Northwood vagy pláne Willamette P4-en nem segít a flash önmagában, régi flash kell
az a Fuji meg procicserével még html5-ben is vinné szvsz

(#97049) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Szervusztok.Szeretnék segítséget kérni hogy hol tudom LCD Tv.-vel kapcsolatos kérdésem feltenni?Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#97050) Boxi88 válasza Elvagyok (#97049) üzenetére


Boxi88
őstag

Itt

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.