Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Az min múlik, hogy a bekapcsoló gomb megnyomása, és a boot screen megjelenése között mennyi idő telik el? A táp minőségén? Vagy a hardverek erőforrásigényén?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38002) Bogyó bá' válasza pocokxx (#38001) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A BIOS megírásán.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38003) pocokxx válasza Bogyó bá' (#38002) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

És az UEFI lassabb? (SSD van a gépben és előbb eljut a boot képernyőtől a jelszó beírásig, mint a power gombtól a post screenig)...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38004) Bogyó bá' válasza pocokxx (#38003) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem ezen nem tudsz változtatni. Olyan, amilyenre a gyártó megírta. Bár pár alaplapnál van ilyen "gyors boot" opció a BIOS-ban, ki kell próbálni azt is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38005) TESCO-Zsömle válasza Bogyó bá' (#38002) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És a HW-ek számán. Minél többet kell beazonosítani, annál tovább tart.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38006) Satyricon


Satyricon
addikt

Udv mindenkinek! Szerintetek ha veszek egy [ilyen] atalakitot a maxtor ide s 120gb os winyomhoz, mekkora az esely arra, hogy felismeri a samsung bd d5500 as tipusu asztali dvd lejatszonk?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38007) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspirion N5110-es notebook és egy eredeti Win8 Pro 64bit. A kérdésem az volna, hogy média lejátszásánál mi okozhatja azt a problémát, hogy néha-néha (gyakran, de random időközönként) beszaggat a kép és a hang pár másodpercig majd megy tovább rendesen?

Előtte egy Win7 Pro 64bit volt fent és semmi hasonló probléma nem volt.

Mi okozhatja ezt a jelenséget? (A telepítés óta fennáll ez a probléma)

[ Szerkesztve ]

(#38008) Winne válasza Rivaul (#37967) üzenetére


Winne
nagyúr

Értem. Félek, hogy könnyen törik, kicsit kockázatos. Nem nagyon találok videót róla, ahol csinálják. Garis a cucc, nem akarom törni, de lehet, hogy nem is gariznák így, hogy ragad.. Nem tudom mi legyen vele..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38009) Bogyó bá' válasza TESCO-Zsömle (#38005) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igazad van, mióta beszereltem a multi-kártyaolvasót (4db drive-nak látszik), azóta 1-2 másodperccel lassabban bootol. Mondjuk mivel naponta átlag csak egyszer indítom a gépet, olyan nagyon nem tud felizgatni a dolog! :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38010) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek. Mondja meg nekem vki, hogy hogy a fenébe tudok én USB2.0-s pendrive-ra 170mb/s-el másolni, igaz nem tartósan, de egy 3GB-s file-ból 1GB-t simán felküld, utána szépen belassul ~15mb/s-ig természetesen. Mondjuk erre a pen-re szerintem ~10mb/s-nél többel nem is másolhatnék.

(#38011) agressiv válasza KaiotEch (#38010) üzenetére


agressiv
addikt

Valami pufferbe megy talán eleinte.

Hát még a borz.....

(#38012) anonymus89 válasza agressiv (#37992) üzenetére


anonymus89
addikt

A lényeg :B kép1 kép2

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38013) Rivaul válasza Winne (#38008) üzenetére


Rivaul
addikt

Így esélyed sincs a garanciára, egyből elküldenek.

Met
Köszi, van ami még nálam is kimarad :B Így valóban stabilabb. Mindig tanul még az ember.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38014) Winne válasza Rivaul (#38013) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem kockáztattam meg, kimostam zuhany alatt. Elég paraszt módszer, de a gombok megjavultak, most már csak pihentetem pár napot a radiátoron mielőtt bedugom. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38015) anonymus89 válasza Winne (#38014) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha van hajszárító akkor rányomhatod azt is.
Én ahányszor szétszedtem a billi-t mindig csavarhúzó segítségével csináltam, a mellette lévőre feszítettem rá és közben a másik kezemmel alul-felül megfogva rásegítettem. Eltörni biztosan nem fog mert nem gagyi, vékony anyagból van az.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38016) Rivaul válasza Winne (#38014) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezzel csak az a baj hogy valószínű buktad a garanciát. Ha bevizsgálásra kerül a sor hiába száradt ki megmondják hogy víz érte mindenhol s nem sok olyan szerviz van aki erre ne dobná vissza. Remélem nem lesz igazam :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38017) W1 válasza agressiv (#37992) üzenetére


W1
senior tag

Hát jelenleg úgy van, hogy PC+xBox menne rá, beérném ezzel, de ha belefér egy harmadik is a Macnek, az plusz pont lenne.

(#38018) Winne válasza anonymus89 (#38015) üzenetére


Winne
nagyúr

Megvolt az is, de várok vele akkor is pár napot, az a biztos. :) Csavaros megoldás nem volt opció, mert a hátulján lévő matricát csavarok takarására is alkalmazzák, ami látványosan garvesztés. :)

@(#38016) Rivaul: ezzel tisztában voltam, amikor nekikezdtem, egy próbát megért, mert ahogy megszáradt, rendesen benntragadtak a gombok.. Ez a probléma megoldódott, most már csak az kérdés, hogy működni fog-e. Anno egy ugyanígy ki lett zuhanyozva, a mai napig tökéletesen működik. A sulinet első évében vettem, az nem ma volt. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38019) agressiv válasza Winne (#38018) üzenetére


agressiv
addikt

Ha egyszer már jól átmlegedett az egész a radiátoron, az elég neki. :)

Hát még a borz.....

(#38020) neduddgi8456


neduddgi8456
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jó minőségű sd kártya olvasót venni, belsőt, 3.5-t
Tudnátok ajánlani egy-két jobbfajtát?
Előre is köszi!

(#38021) Winne válasza agressiv (#38019) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem kockáztatom a zárlatot, elvagyok nélküle 3 napig. Túl drága volt, hogy ezen bukjak el... :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38022) Vidual


Vidual
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem a héten egy Orion DvD 3600-as DvD lejátszót, ami sajnos nem működik. Ma érkezett meg, és sajnos nem működik, az lenne a kérdésem, hogy ebben a helyzetben mi a teendő?
Írtam egy levelet az eladónak, mivel vállalt egy nap próbagaranciát, ezért szeretném a pénzemet visszakapni.
Előre utalással vettem meg, viszont a termék nem olyan, mint amilyennek a hirdetésben/levelezésben leírta.

Van rá lehetőség, hogy a pénzt visszakapjam?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#38023) rii válasza rii (#36417) üzenetére


rii
nagyúr

lehet valahogy egy DELL Latitude E6400on MIDI-t emu7lálni WIN7 alatt?

vagy feltenni valanmi MIDI eszközt netről?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38024) tikshow válasza Vidual (#38022) üzenetére


tikshow
addikt

Ha az eladó nem hajlandó visszavenni és itt vetted hardveraprón akkor majd írj a Jelentsd a csalókat és a rossz üzletfeleket. Ha ezután se hajlandó akkor akár rendőrségre is viheted az ügyet szerintem ugyanis család áldozata lettél, ha működőképesnek jó állapotúnak volt meghirdetve, de te nem azt kaptad, mint amiért fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#38025) Rivaul válasza Vidual (#38022) üzenetére


Rivaul
addikt

Az előttem szóló jól írta de még annyi hogy az üzenetváltásokat tartsd meg s esetleg a feljelentés mellé kinyomtatott formában csatold is. Ne remélj hamar pénzt belőle de még mindig jobb mint ha lenyelnéd. S jelenteni itt PH-n se felejtsd.

Egy levelezés váltást azért megvárhatsz vele s annak függvényében lépj csak ilyet ha még nem tetted volna ezt meg. Hátha elsimítható a dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38026) Vidual válasza tikshow (#38024) üzenetére


Vidual
csendes tag

Rendben, köszönöm! Jelentem is, bár 13.-a óta nem volt fent az illető.

(#38027) regener


regener
veterán

Sziasztok,
ez csak a referencia AMD kártyákra szól?
Pl. ASUS és MSI-re nem?

Hoppá, igen lemaradt a link: Never Settle Reloaded

[ Szerkesztve ]

(#38028) tikshow válasza regener (#38027) üzenetére


tikshow
addikt

Na mégegyszer, mert nem látjuk.

(#38029) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Help!
Van egy mp 3-as szám ,hogyan tudom azt 3 részre szedni , azaz a középső részt kivenni,aztán az első és a harmadik részt összefűzni? :F
Win movie maker-rel szét lehet vágni ,de mivel lehet össze fűzni?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#38030) regener válasza Sanyabá (#38029) üzenetére


regener
veterán

Audacity
A "LAME MP3 enkóder"-t mindenképpen szedd le hozzá, hogy mp3-ba tudj kimenteni ha végeztél a vágással.

Csak kijelölöd a közepét és miután kivágtada nem kívánt részt, a két szélét magától összetolja eggyé.

tikshow
Utólag szerkesztettem a hsz-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#38031) Sanyabá válasza regener (#38030) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm, meg próbálom.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#38032) scream


scream
veterán

Szerintetek leszedhetem a RAM-jaimról a burkolatot (mivel magasak) és nem férnek el a Brocken+ ventilátor alatt ha s775-re rakom a Brockent.

Azon kívül, hogy a gari ugrik, lehet belőle valami hátrányom ? :F

(#38033) föccer válasza scream (#38032) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nincs túlfeszelve, akkor nem valószínű, hogy baja lesz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38034) TESCO-Zsömle válasza föccer (#38033) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nana... 775-re még DDR2-es volt, az képes melegedni, ha tuningram, és nem is kell a "gyári értékhez képest" túlfeszelni. Elég az a 2.1V, amit egy jobb tuningramok megkérnek...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38035) föccer válasza TESCO-Zsömle (#38034) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, 1,8->2,1 a nálam eléggé nagy túlfesznek számít. :) Bár arról nem volt szó, hogy milyen modulokról van szó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38036) W1 válasza TESCO-Zsömle (#38034) üzenetére


W1
senior tag

Esetleg ha hűtő sünikkel pótolja a dolgot?

(#38037) gyulaszu válasza gyulaszu (#38000) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A google groups kérdésre senki?

gyulaszu

(#38039) scream válasza föccer (#38035) üzenetére


scream
veterán

DDR3 Corsair Vengeance 1600MHz 2x4 GB -os kitem van. És inkább alulfeszelve lenne.

(#38040) TESCO-Zsömle válasza föccer (#38035) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont azt mondom, hogy egy 1200MHz-es gyári kitnek nem 1.8 az alap feszültsége, hanem 2,1-2,2...

babicsbalu: Akkor szvsz no para.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38041) agressiv válasza scream (#38039) üzenetére


agressiv
addikt

Arra nem kell hűtőborda, ha DDR3.

Hát még a borz.....

(#38042) pocokxx válasza gyulaszu (#38037) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tedd fel a konkrét kérdést, hátha...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38043) csyo


csyo
senior tag

miért van az, hogy valamit a neten meg akarok nézni, és ez a jelenségsorozat kezdődik:

1. elkezd tölteni, egy csomo ideig, aztán vagy bejön az oldal, vagy nem. (a google keresőre is várni kell)

2. bejön az oldla, hogy
"Ez a weboldal nem érhető el A(z) www.blablalba.com címen lévő szerver nem található, mert a DNS-keresés nem sikerült...." blablabla probalja meg ujra...stb...
Nyomom a frissites gombot, ugyanaz, frissites, ugyanaz.. vagy 10x meg kell nyomni a frissítést, mire bejon végre a kivánt oldal:-S

3. Ha facebookon vagyok, vagy prohardveren, a hozzaszolasokra is rá kell klikkelni, vagy probalkozni kell tobbszor, mert nem kuldi el:-S Egy linkre, vagy lájkra is 10-szer rá kell klikkelni, mert nem csinál semmit.

Letoltésnél ugyanez a helyzet. Klikkelek, és semmi.
Nagynehezen elkezd tolteni, , vagy uj oldalon nyilik meg a letolto oldal (mint pl feliratok letoltesenel) akkor a fentebb emlitett jelensegek kovetkeznek ismetelten... ("nem sikerult kapcsolodni, blablabla")

Mi a baja a rendszernek? Vagy a google chrome akad valamiért?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#38044) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Lehet kicsit butának fog tűnni a kérdés, ezért előre is elnézést kérek. :B

Szóval, valahogyan megoldható, hogy távolról (suliból,munkahelyről,stb) elérjem az itthoni gépemet és annak a tartalmát egy másik számítógépről/okostelefonról úgy,hogy adott esetben a gép ki van kapcsolva, de távolról be illetve ki is tudom kapcsolni?

Ha létezik ilyen megoldás, akkor hogyan?

(#38045) brd válasza csyo (#38043) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg az Internetszolgáltatód DNS-e gyengélkedik, próbáld meg, hogy beírod elsődleges DNS-nek a 8.8.8.8-as, vagy 8.8.4.4-es címet.

The only real valuable thing is intuition.

(#38046) brd válasza scream (#38044) üzenetére


brd
nagyúr

A távelérés a kevésbé problémás, pl. VNC, Távoli asztal (RDP), de ha kényelmes vagy, és nem értesz, vagy nem akarsz érteni hozzá, akkor Logmein. A felélesztés (bekapcsolás ún. készenléti módból) viszont problémás lesz, ahhoz kell egy olyan router/gép a géped elé, ami folyamatosan működik (amikor be akarod kapcsolni a géped), és tudja azt, hogy egy UDP portjára érkező csomagot a "túloldalra" (LAN) úgy tud továbbítani, hogy ott ún. broadcast csomagként jelenjen meg. Erre azért van szükség, mert a kikapcsolt gép ugye nem válaszol semmire, így nem tudható, hogy a switch melyik portjára van kötve, ezért minden portjára ki kell küldeni a felélesztő csomagot, ezt biztosítja a csomag broadcast volta. Viszont ezt a routerek gyári firmware-e nem szokta tudni, nehogy túl jól járjon a vásárló. Amelyik router firmware-e viszont cserélhető pl. dd-wrt, vagy tomato nevű példányokra, azokkal ez ilyen módon megoldható. Pontosabban utóbbit annyira nem ismerem, de az biztos működik vele, hogy távolról bejelentkezel a router felületére, és ott adod ki a WOL-hoz szükséges csomag küldésére az utasítást. Előbbivel viszont mindkettő (használom is erre). Röviden ennyi. :)
Nem ment még el a kedved tőle? Akkor kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos!

The only real valuable thing is intuition.

(#38047) scream válasza brd (#38046) üzenetére


scream
veterán

Nem, egyáltalán nem ment el. :)

Egy TP-Link WR1043ND routerem van OpenWRT-vel (vargalex féle), szóval akkor mennie kell.

A router konfigolásához, majd akkor átmegyek a topicjába és megtudakolom.

Magának a gépnek milyen állapotban kell lennie? (S3/4/5/6)

(#38048) brd válasza scream (#38047) üzenetére


brd
nagyúr

S1-től S5-ig mind alkalmas rá, az S6 ugye az árammentes állapot, onnan így nem éleszthető.

The only real valuable thing is intuition.

(#38049) kjani18 válasza brd (#38048) üzenetére


kjani18
őstag

Ezt az S1.....S6 dolgot elmagyarázhatnád nekem!
Köszi!!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38050) gyulaszu válasza pocokxx (#38042) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Igazad van, felteszem a kérdést:

Regisztráltam egy csoportot a Google-n, ahol ezt írják:
"A többi ingyenes levelezőlista-szolgáltatással ellentétben a Google Csoportok többek között szinte kifogyhatatlan tárhelyet, személyre szabható oldalakat, valamint egyedi kezelési lehetőségeket kínál."

A kérdésem az, hogy tudja-e valaki, hol találom azt a tárhelyet, ahová pld fotókat tudnék feltölteni?

gyulaszu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.