Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) grrpowa válasza Bogyó bá' (#35250) üzenetére


grrpowa
aktív tag

De az a baj hogy 95% ban ezt játékok alatt csinálja :K ha kontaktos lenne a kábel akkor sima netezés alatt is ugyanolyan sürün jönne elő a hiba szerintem :F

0631 7710098

(#35252) Lenry


Lenry
félisten

nem tudom hol tegyem föl a kérdésem, mert egyszerre Windows 8, Internet Explorer, választható grafikus kártya és Unity Webplayer probléma.

van egy laptop, Dell, Intel HD4000 meg valami AMD VGA-val. a Unity webplayerben játékokat futtatva az összes többi böngésző átvált a Radeonra és szépen hasít rajta minden, kivéve ezt a retkes Explorert. GPU gyorsítás aktív, CCC-ben beállítottam, hogy az IE a Radeont használja, mégis sz*rik rá.

mit csináljak?

(hanyagoljuk a "ne használj IE-t" mondatokat, működnie kell és kész)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35253) ebegab92 válasza uyka (#35140) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez esetleg?Ismerősnek is vacakolt az összes böngésző (Java sem futott,IE szerint az összes oldal veszélyes-tanúsítványkéréssel szenvedett...)Hátha :DD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#35254) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Szerintetek mitől lehet az, hogy ha az 5mbit-es ADSL netemmel maximális sávszélességen töltök (~600kb/s), akkor annyira belassul a gép, hogy az egér elkezd akadozni, szaggatva megy az MP3, szóval gyakorlatilag használhatatlan lesz. Már kicsit fáradt a WinXP is, de nem hiszem, hogy emiatt lenne. Régebben simán néztem a Youtube videókat is, most az is lehetetlen, mert miközben tölti, annyira akad, hogy nézhetetlen.

Van ötletetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35255) soo277


soo277
őstag

Sziasztok.
Meg tudná valaki mondani,hogy találok Győrben "Makett"boltot?

BT: wersoo#21211

(#35256) Qru válasza soo277 (#35255) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#35257) leslieke válasza csabyka666 (#35254) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nézd meg a processzor mennyire van leterhelve letöltés közben

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35258) soo277 válasza Qru (#35256) üzenetére


soo277
őstag

THX

BT: wersoo#21211

(#35259) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Oroszul tudó van valaki?

Én tanultam valamikor a múlt évezredben, de az már nem most volt ...

Azt tudom, hogy a @ jelet az oroszok kiskutyának hívják, de fonetikusan és cirill betűkkel is kellene.

Ha esetleg valaki tud segíteni.

:R

Press any key to continue ...

(#35260) csabyka666 válasza leslieke (#35257) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha 600kb/s a sebesség, akkor 100%-on pörög végig, és ebből 50-60%-ot az Avast tesz ki. Megpróbáltam Netlimiter-rel bekorlátozni 400-ra a letöltést, úgy 60-70%-ra esett vissza a procihasználat, és így már tudok MP3-at is hallgatni, de ez így elég fapados megoldás. Mindig Avast-ot használtam, és csak nemrég jelentkezett ez a probléma...

Ötlet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35261) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok

Egy helyről ( családtól) kaptam javításra 3 gépet. Mindhármat néhány hete javította szervíz, de nem tudják megmondani mit csináltak velük. A hiba, win. töltődése során mindhárom gép ujraindul.
Újratelepítés közben problémamentesek, utána is jók. HDD.k mindhárom gépben tartalmaznak bad szektort, sentinel szerint 98, 80, 50 % -osak. A gépek különböző időpontokban hibásodtak meg, de 1 hónapon belül, az előző javítás után néhány nappal. A szervíz ugyan az, más közös pont nincs, mind három gép különböző korú, összetételű, régebbi.
Van valami ötlet?

Köszi

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#35262) leslieke válasza csabyka666 (#35260) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mikor volt frissítve az Avast? Nem azóta jelentkezik a probléma?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35263) tikshow válasza marsu (#35259) üzenetére


tikshow
addikt

собака - Ezt írja a google fordító.

(#35264) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Malenykij szabaka. :R

Soha többé ...

(#35265) Lompos48 válasza marsu (#35259) üzenetére


Lompos48
nagyúr

собака, собачка

(#35266) csabyka666 válasza leslieke (#35262) üzenetére


csabyka666
addikt

Húh, ez jó kérdés, naponta frissít, nem tudom, hogy van-e köze hozzá. Telepítettem már más gépekre is ezt a verziót, ott nem volt gond. Teljesítmény sem lehet neki kevés, mert bár egy régebbi notiról van szó, de 2*1,8GHz-es Intel proci van benne...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35267) leslieke válasza csabyka666 (#35266) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem jó eséllyel az Avast fogja meg a rendszert. Nézd át a beállításait.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35268) Vakegérke válasza Elvagyok (#35264) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bocs, de a szabaka nőnemű szó, így málenkaja a helyes előtag. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35269) Lompos48 válasza Vakegérke (#35268) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A собака, собачка alapértelmezése/jelentése már tartalmazza a kis jelzőt, így a маленкая hozzátétele felesleges. Azt jelentené, hogy kis kiskutya. :) A "kukacot" pedig собака, собачка-nak hívják.

[ Szerkesztve ]

(#35270) Elvagyok válasza Vakegérke (#35268) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Ennyire nem vagyok jó Oroszból. :R

Soha többé ...

(#35271) csabyka666 válasza leslieke (#35267) üzenetére


csabyka666
addikt

Az lesz, azt hiszem elszórakozok vele. Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35272) kjani18 válasza kjani18 (#35261) üzenetére


kjani18
őstag

Valaki nézzen rá, hátha...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#35273) csabyka666 válasza kjani18 (#35272) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha a vinyók badsector-osak, akkor nem ritka ez a jelenség...bejön a bootképernyő, esetleg látsz egy rövid kékhalált, majd újraindul. Cseréld ki a vinyókat 100%-osra. Ami még lehet: memória, alaplap, valami hardverösszeakadás...de első körben a vinyóra gondolok.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35274) Melack


Melack
veterán

Helló!

Egy munka kapcsán várhatóan XPről is fognak kérdezgetni - viszont évek óta nem használok XPt. Van a neten vmi olyan hely, ahol vmiféle virtuális megoldás formájában egy kicsit el tudok merülni benne? Fontos lenne. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35275) Malanrion válasza Melack (#35274) üzenetére


Malanrion
tag

ilyesmire gondoltál? :[link]

(#35276) Melack válasza Malanrion (#35275) üzenetére


Melack
veterán

:R Ezer hála!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35277) mk86


mk86
tag

Üdv!
Egyik napról a másikra lelassult a böngészőm,de csak az.Mozillát használtam,a 17-est.
Leszedtem a Chrome-ot,azzal sem lett gyorsabb.Explorerről nem is beszélve.
Valakinek van valami ötlete? A gépem teljesen jól megy,csak a böngésző gernyózik.
Köszönöm a választ!

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#35278) odrif válasza mk86 (#35277) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Vírus?

20 éve a Prohardveren

(#35279) mk86 válasza odrif (#35278) üzenetére


mk86
tag

Advanced system care-t végigfuttattam,hiába optimalizáltam,ugyanolyan rossz....

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#35280) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!
Vettem egy TP-LINK TL-WR541N tipusú routert csak az a probléma, hogy túl öreg a modemem ehhez (H/W: B3) és elvileg kéne vegyek egy újat, azért nincs net a tplinkesek szerint.
Milyet ajánlanátok?
Jelenleg 5 megás net van, talán lesz majd még 10, kb. 4 ember csatlakozna rá.

Írtam már a milyen routert vegyek totyikba, csak még nem érkezett válasz, és ma tudnám megvenni a modemet 4körül, ezért itt is megkérdezem.

(#35281) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok adva van egy 2 hónapos Acer Aspire One D270-es laptop az alábbi tulajdonságokkal.

CPU: Intel Atom N2600 Dual-Core (1M Cache, 1.6 GHz)
RAM: 2GB
HDD: 320 GB

Érdekelne, hogy szerintetek a Worms 2-őt és hasonló kb 2000-es játékokat vinnie kellene-e, vagy ehhez egy netbook kevés? Azért kérdezem, mert néha nagy ritkán van, hogy videolejátszásnál is bekad kicsit s nem tudom akkor hogy elvinne egy régi játékot mondjuk.

Előre is köszönöm a segítségeteket! : )

(#35282) Vakegérke válasza mk86 (#35279) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eszközök, (nem fontos) Előzmények törlése.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35283) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Vinyód milyen állapotban van :F
Nekem is volna egy kérdésem elkezdet szarakodni a vinyóm :W 100/94 es lett most is töltök torrentet és azt irja az utorrent hogy a lemez tulterhelt ez mitöl lehet iszonyat lassan jönnek rá az adatok pedig annyira nincs rossz állapotban :F

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#35284) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Na erre varjatok gombot kb egy orrája ujraraktam win7 mert szarakodot ezelött 100/94 es volt a 320 Gb vinyóm
Kiváncsiságbol felraktam újra a hard disk sentinelt és hoppá 100/99 lett megint na ez mitöl van :F

0631 7710098

(#35285) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Jelenleg van egy 1TB-os vinyóm, ami 3 felé van particionálva
C: System, 85GB
D: régen XP, 15GB
E: Data, 832GB

Tervezek belé SSD-t venni, amire ugye új rendszer lesz rakva, tehát feleslegessé válnak a rendszereknek fenntartott partíciók, így szeretném "egybenyitni" az egész 1TB-os vinyót.

A kérdésem, hogy fennáll-e a kockázat arra, hogy sérülnek az adatok a 832GB-os Data partíción, ha hozzáveszem még a C-t és a D-t? Vagy csak rendszerpartíció esetén lenne para az ilyen művelet?

(#35286) unravel válasza grrpowa (#35284) üzenetére


unravel
őstag

HD Sentinelben a Felület teszt tud biztosat mondani.
Ha azon belül sok piros szektort mutat, akkor ne tárolj fontos dolgot azon a vinyón.

geckowize: az ingyenes EASEUS Particion Masterrel meg lehet csinálni.
Ezt tenném:
SSD bekötés, mehet rá a windows
Easeus telepítés
utána a mostani C: partíció törlése
D: és E: partíciók összevonása
maradék hely partícionálása
és végül a maradék + D,E összevonása.
Én így csinálnám, nem félnék az adatvesztéstől, viszont biztosan jó sokáig tart, mert sok adatot kell megmozgatni. Sok sikert. :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#35287) leslieke válasza geckowize (#35285) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kockázat mindig van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35288) spista222 válasza grrpowa (#35284) üzenetére


spista222
addikt

Ha teljes formázást választottál telepítéskor akkor lehetséges hogy a hibás gyenge szektorok észhez tértek/át lettek helyezve és ez látszik meg a kondíción, vagy akár egy rövid önteszt alkalmával is áthelyeződhetnek hibás szektorok. El kellett volna mentened a S.M.A.R.T- adatokat és akkor meg tudnád állapítani mi változott pozitív irányban.

geckowize Ha van rajta fontos adat akkor én meg se kockáztatnám hogy véletlen hiba folytán az elvesszen.

unravel Ha már egy piros van akkor az már meg tudja fogni a gépet rendesen, ha pont ott van egy lényeges dolog.

Összevonás miért tartana sokáig? adatmozgatás nincs csak a partíció logikája változik előrébb kerül a kezdő szektor.

[ Szerkesztve ]

(#35289) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Vettem a következő konfigot:

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS4 Rev. 2.0
Processzor: Intel® Core™2 Duo E8400 (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
Proci hűtő: HyperTX
RAM: 4GB Kingston HyperX 1066MHz DDR2 RAM

Tettem hozzá egy SATA HDD-t most próbálom telepíteni a WIN7-t rá egy DVD-ről, de valami irgalmatlan lassan megy a dolog.
Vajon ez mitől lehet?

20 éve a Prohardveren

(#35290) unravel válasza spista222 (#35288) üzenetére


unravel
őstag

Kicsit túlbonyolítottam. El kell menteni a fontos adatokat a C: és D: ről, mindkettőt törölni, és az helyére kerülő új partíciót összevonni az E: -vel.

"Összevonás miért tartana sokáig?"
Ez relatív. Szerintem eltart 5-10 percig és az már sok. Próbáld ki.:)

odrif:
- bad sectoros vinyó?
- rossz dvd meghajtó?
- hibás sata kábel?
- karcos lemez?
- helytelen bios beállítás?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#35291) odrif válasza unravel (#35290) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Karcos lemez, és elég régi dvd olvasó/író.
Csak erre tudok gondolni egyenlőre.
Most megyeket fel az OP rendszer, ha megvan megnézem ennélkül a DVD nélkül.

szerk: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#35292) spista222 válasza unravel (#35290) üzenetére


spista222
addikt

Ha csak a logika változik akkor az 5-10 másodperc de ekkora HDD-nél(1TB) még az 5-10 perc se sok ha csak egyszer kell végigvárni.
Én a mentés híve vagyok inkább lementek mindent mint hogy eltűnjön valami:)

(#35293) unravel válasza odrif (#35291) üzenetére


unravel
őstag

Ha nincs floppy meghajtód, akkor ellenőrizd a BIOSban, hogy tiltva van-e.

Telepíts pendriveról, ha van rá lehetőség.

(nincs több ötletem) :F

¯\_(ツ)_/¯

(#35294) odrif válasza unravel (#35293) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Rendben, köszönöm! :R

20 éve a Prohardveren

(#35295) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sosem rendeltem amazonról

Ez most új vagy nem? [link]

Szállítják magyarországra is?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35296) freaghill válasza enginev3.0 (#35295) üzenetére


freaghill
őstag

Itt nézelődj.

(#35297) agemate


agemate
addikt

A következő a problémám:

Nemrég váltottam platformot 1155-ről FM2-re. Az alaplapon és a processzoron kívül minden maradt: Samsung F3 HD502HJ, 2x2GB Kingmax DDR3-1333, NEC7241S és Corsair CX400. Az új konfiguráció alatt nagyon lassan kapcsol be a merevlemez, rendszerint hibaüzenettel indul a gép: helyezzen be bootolható médiát, vagy indítsa újra a gépet. Általában ez alatt a felirat alatt már bekapcsol a HDD, többszöri újraindítás árán néha be is bootol a rendszer. Az oprendszert nagy nehezen felraktam rá (Win7 x64), de elindulni vele már nagyon nehezen akar, a fent említett hibaüzenetet dobálja. Ha elindul, rögtön jelez a Sentinel, hogy a merevlemez hamarosan meghal, mentsek adatot. Így is tettem, átvittem haveromhoz a HDD-t, lementettünk róla mindent, majd le is formáztuk. Nála érdekes módon 100/100-as állapotúnak írta a Sentinel (a formázás előtt is).
Hazahoztam a HDD-t, próbáltam rá Windowst telepíteni, de a telepítő nem látja, néha már be sem kapcsol. Hangsúlyozom, haver gépében (AM3-as platform) pöccre indult.

Tápra is gyanakodtunk, kipróbáltuk mind a hat SATA tápkábelt, még molexes átalakítókat is, a probléma változatlan. Mi lehet a gond?

(#35298) Lompos48 válasza enginev3.0 (#35295) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt hiszem nem is lehet. Azonnal azzal dobja vissza a kérelmedet, hogy magyar (vagy más, de nem amerikai) hitelkártyával akarsz fizetni.

(#35299) McDog válasza agemate (#35297) üzenetére


McDog
aktív tag

Másik SATA kábellel próbáltad?

(#35300) enginev3.0 válasza Lompos48 (#35298) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sajna tényleg nem lehet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.