Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) snake1977 válasza uyka (#35095) üzenetére


snake1977
őstag

Használj mozilla firefoxot, és az adatvédelem részt igy állitsd be:

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#35102) jozsi0104 válasza spista222 (#35100) üzenetére


jozsi0104
tag

milyen lapom van ?
Erre gondolsz! Dell system gx620

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#35103) uyka válasza snake1977 (#35101) üzenetére


uyka
tag

Mindig is Firefox-ot használtam .. minden ugyan úgy van ahogy a képen és semmi változás :F :W
De azért Köszönöm szépen ! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#35104) jozsi0104 válasza spista222 (#35100) üzenetére


jozsi0104
tag

Ezt a biost nem igazán ismerem mert most látom először
Win-ben nem látom
Lemezkezelőben sem látom

[ Szerkesztve ]

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#35105) spista222 válasza jozsi0104 (#35102) üzenetére


spista222
addikt

Erre ám! ;)
Volt már Dell alaplap a kezemben és ott tiltani kell azokat a csatlakozókat amik nincsenek használva, mert különben POST képernyőn nem enged tovább csak F1-re ha jól emlékszem.
Akkor meg is van a hiba:
A BIOS-ban tiltva van az a csatlakozó amin a másik HDD van.
Megoldás:
Engedélyezd, sajnos abban nem tudok segíteni hogy hogy, mert nem ismerem pontosan a te típusodat és már a Dell GX260 GX270 GX280-nál is 3 teljesen különböző beállítási mód volt, arra emlékszem hogy nem mezei usernek való a nehézsége:)

[ Szerkesztve ]

(#35106) Gzolo válasza Lompos48 (#35082) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nincs szükségem plusz egy nagyfogyasztóra, 1,5 terás külső WD-m van, ami jelenleg a tv-re van dugva, és így a rámásolgatás plusz macera, ha meg a routeren lenne a tv onnan tud róla lejátszani, és a laptop is tud rátölteni. Hallottam már usb-s routerekről, csak nem ismerem őket és nem tudom milyen típust lenne érdemes venni.

(#35107) jozsi0104 válasza spista222 (#35105) üzenetére


jozsi0104
tag

Köszönöm a segitségedet :R
Ha valami eszedbejut ird le légyszi.
A biosban kel a tiltást feloldani?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#35108) Lompos48 válasza Gzolo (#35106) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hónapokkal korábban írtam a fogyasztásról. Ha jól emlékszem alvó módban valami 7-8W, pörgő HDDvel tizenvalahány Watt a fogyasztása. Nem a kimondottan nagy fogyasztó. Egy konnektorba dugott leoltott PC is hasonló fogyasztással menetel.
Csak azért "mertem" írni, mert kb. 2 éve használok NAS-t és főnyereménynek tartom.

(#35109) spista222 válasza jozsi0104 (#35107) üzenetére


spista222
addikt

Igen a BIOS-ban kell a tiltást feloldani de gx620 még nem volt a kezeim között.
Itt ha megnézed akkor olyat kell keresned a a BIOS-ban hogy
Drive 0
Drive 1
Drive 2
Drive 3
Drive X

és elvileg ezek közül valamelyikre kötötted rá a HDD-t és azt kell Disabled-ről Enabled-re állítanod.

Gzolo Egy jobb NAS nem eszik többet maximum párszor 10W-nál.

[ Szerkesztve ]

(#35110) fess


fess
őstag

üdv
Chrome-nál ma jelentkezett az,hogy a belinkelt youtube-os videók nem töltődnek be az adott oldalon,csak akkor ha továbbmegyek és youtube-on nézem meg. Adblock és Adblock plus-t használok,eddig nem volt ilyen gondom.
Tiltottam őket,de akkor sem jöttek be. Mi lehet a gond?

(#35111) Vakegérke válasza fess (#35110) üzenetére


Vakegérke
veterán

A válaszra én is kíváncsi vagyok. Egy linknek működnie kell.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35112) snake1977 válasza uyka (#35103) üzenetére


snake1977
őstag

Nem használsz valami spéci tűzfalat, vagy egyéb programot ami esetleg blokkolhatja az oldalt valamilyen szinten? Másra már nem tudok gondolni. :F

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#35113) Gzolo válasza Lompos48 (#35108) üzenetére


Gzolo
senior tag

Köszi a tippeket, most hirtelen ránéztem a NAS árakra, 16-tól fölfelé határ a csillagos ég. Viszont nekem egy 10-esem van és ilyesmi megoldásra gondoltam:

Az ilyen usb-s routerekről gondoltam, hátha van valakinek pro/kontra tapasztalata, melyiket szabad venni, ez a darab pl már 7000 Ft-ból megúszható.

(#35114) Varoz


Varoz
őstag

Üdvözletem!

Létezik, hogy nem lehet feltelepíteni Win 7-et, satás vinyóra egy Asrock N68-S alaplappal?

Kér telepítésnél egy illesztőprogramot, amit le is szedtem az oldalukról, de nem megy vele. Valaki, valami ötlet?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35115) uyka válasza snake1977 (#35112) üzenetére


uyka
tag

A tűzfalammal ez a helyzet .. ez lehet a hiba ?
egyéb más programot nem .. amit használtam is ment eddig hibamentesen ..

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#35116) jozsi0104 válasza spista222 (#35109) üzenetére


jozsi0104
tag

Megszületett :C
Engedélyeztem biosban a sata 1 mert oda van kötve :)
Már utánna irta hogy az eszköz használatra kész.
Utánna ujrainditást kért, és kész.
Nagyon szépen köszönöm a segitségedet! :R

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#35117) xxxthrief válasza Varoz (#35114) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Olyan nincs :D

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#35118) nábob


nábob
tag

C++ programozással kapcsolatban hol kaphatok gyors választ?
Hogy lehet több dimenziós map-et készíteni?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#35119) xxxthrief válasza leslieke (#35088) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

De egyiksem utal arra hogy atléta kriszti :D

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#35120) Realradical válasza nábob (#35118) üzenetére


Realradical
őstag

[link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#35121) Varoz válasza xxxthrief (#35117) üzenetére


Varoz
őstag

Pedig van. Itt ülök a gép mellett. Szóval kéne valami jó tanács. A kalapács, balta és társai nem begyere. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35122) Kommy válasza Varoz (#35114) üzenetére


Kommy
veterán

Ha biosban kikapcsolod a az ahci-t akkor sem megy fel?

(#35123) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kulfoldon vagyok vendegsegben, es a csalad gepe eleg gaz.

Egy p4es proci intel d865perl alaplappal elvileg, de a legnagyobb baja, hogz a cpu venti allandoan maxon forog, es a hangtol mar durvan faj a fejem.

Biosban csak ket opcio van: fan control (enabled/disabled) es lowest fan speed (slow/off).
[link]

Enabled es lowestre van allitva, de semmi.
Ha jol latom a csatlakozo es a foglalat is 3pines, speedfannal se ertem el semmi eredmenyt, allandoan 5258rpm-en megy.

Van vmi megoldas arra, hogy lejjebb vegyen?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35124) Varoz válasza Kommy (#35122) üzenetére


Varoz
őstag

Olyan opció nincs. SATA Operation mode van, 2 lehetőséggel IDE/RAID
Itt kellene valamit?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35125) xxxthrief válasza Zirowe (#35123) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

hova van dugva a venti csatija? ha a speedfan nem segített akkor a lap nem tudja ezt az opciót!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#35126) Kommy válasza Zirowe (#35123) üzenetére


Kommy
veterán

Lehet túl meleg a proci azért nem kapcsolja lejebb, amúgy rakhatod a lowest fan speed-et off-ra is és akkor ki is kapcsolhatja.

(#35124) Varoz: Akkor IDE-re rakd

[ Szerkesztve ]

(#35127) Zirowe válasza Kommy (#35126) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Cpu jelenleg 35fokos, ugy, hogy maxon suvit ez a cucc.

A problema az, hogy csak nagyon korlatos mobilnet van, szoval nem igazan tudok programokkal kiserletezni, elvileg mindjart lejon az inteltol az idcc, azt irjak az oldalukon, hogy azzal lehet szabalyozni.

Hazban van egy front fan is, az mintha lassabban forogna, csak 2631el :S, es mi van, ha felcserelem a ketto csatlakoztatasat, vagy a frontot kiiktatom a cpuert cserebe?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35128) Varoz válasza Kommy (#35126) üzenetére


Varoz
őstag

Úgy volt és nem megy.

Ezt írja a gyártó:
"SATA RAID Driver is for users who plan to install Windows OS on SATA / SATAII HDDs with RAID functions. To use RAID functions, you need to make a SATA RAID Driver floppy diskette before you install the operation system, such as Windows XP. If you do not plan to use RAID functions, it is not necessary to make a SATA RAID Driver floppy diskette. Please follow below steps for the usage of SATA RAID Driver:

Copy the SATA RAID Driver from our website to your SATA HDDs. Unzip it, and copy all the files and folders to an empty diskette.
Make sure that the “SATA Operation Mode” option in BIOS setup is set to RAID mode.
Install Windows OS to your system. At the beginning of Windows setup, please press F6 and insert the SATA RAID Driver floppy diskette you just made. Then you are allowed to select the required driver to install after your system reading the SATA RAID Driver floppy diskette.
After Windows OS installation, use the RAID tool in our support CD to configure RAID arrays under BIOS or Windows environment.

For the details of RAID operation procedures, please refer to our user manual in the support CD or quick installation guide for further information."

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35129) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Be kell szereznem egy HDMI => DVI-D 24+1 tűs átalakító adaptert.

Ma voltam bent a médiában ott 8 ezerért vesztegetik (HAMA) enyhén szólva is lefagytam... körbenéztem a neten vannak már 4-5 ezer környékén is. Viszont az E-digitálnál találtam 990.- ért :) Meg is rendeltem [link]

Tudna valaki ésszerű magyarázatot adni, hogy mi lehet az oka az ekkora árkülönbségnek. Mindegyik ugyanolyan kivitelű adapter direkt megnéztem, vagy talán működésében lehetnek eltérések? :F

Köszi!
T

(#35130) Varoz válasza Varoz (#35128) üzenetére


Varoz
őstag

Meg csinálom és ezt írja ki.
" Nem található új eszköz. Győződjön meg arról, hogy az illesztőprogramfájlok megfelelőek és megtalálhatóak a telepítési adathordozón."

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35131) Kommy válasza Varoz (#35130) üzenetére


Kommy
veterán

Nálad semmiképppen nem kéne akkor driver mivel az csak a Raid mode-hoz kell. A biosban látszik a merevlemez?

(#35132) choco01


choco01
addikt

Van program arra hogy ha a gépemen több fiók van és én vagyok rendszer gazda csak,mások általános felhasználók..de kevés jogaik vannak,de mégse szeretnék rendszer gazda jogokat..valamivel szabályozni hogy ki mit tehet konkrétan?:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35133) Varoz válasza Kommy (#35131) üzenetére


Varoz
őstag

IDE módban igen. De úgy is kéri a drivert. Anélkül nem lehet tovább menni, csak kilépni.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35134) McDog válasza choco01 (#35132) üzenetére


McDog
aktív tag

Futtatásba: gpedit.msc

Számítógép konfigurációja/Windows beállításai/biztonsági beállítások/helyi házirend/Felhasználói jogok kiosztása

Itt elég sok mindent módosíthatsz, hogy ki mit csinálhat.

(#35135) choco01 válasza McDog (#35134) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm.
Érdekes,nem tűnik egyszerűnek.:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35136) Varoz válasza Varoz (#35114) üzenetére


Varoz
őstag

Megoldódott. SP1-es Win 7 kell neki. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35137) snake1977 válasza uyka (#35115) üzenetére


snake1977
őstag

Ehhez már komolyabban hozzáértő emberke szükségeltetik, nálam itt kimerült a tudomány, sajnálom. :(

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#35138) McDog válasza uyka (#35115) üzenetére


McDog
aktív tag

Ezt a megoldást próbáltad?
http://support.microsoft.com/kb/968002/hu

(#35139) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Mivel nincs normális topikja, ezért megkérdezem itt, hogy : tényleg a rutse kialakítású hangfalak ( mélyek ) a legjobbak kültérre ?

Mert tervezek venni pár darabot.

(#35140) uyka válasza snake1977 (#35137) üzenetére


uyka
tag

Semmi gond és köszönöm szépen ! :R

McDog: Kipróbáltam mindet sorba és semmi változás.. ui; Köszönöm szépen ! :R

Holnapi nap folyamán akkor rá kell szánni magam valóban egy újratelepítéshez :O

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#35141) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok...
A piros pontot mikor írják jóvá?
Értem ezt a PHmegbízhatóság oldalán.

(#35142) ch003067 válasza Tompo92 (#35141) üzenetére


ch003067
addikt

1 - 2 nap alatt. Attól függően, hogy az illetékesek hogy érnek rá :)

(#35143) Tompo92 válasza ch003067 (#35142) üzenetére


Tompo92
senior tag

Köszönöm :R

(#35144) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Lenne egy olyan problémám hogy szeretnék játszani a Counter Strike Global Offensive-el, de csak 40-50 szervert tudok találni (az amúgy 600-700 helyett), és azokra sem tudok felcsatlakozni csak consoleból. Van ennek egy külön matchmakingje, ott pedig nem tudom elfogadni a meccseket, csak kb a 10.-et mindig ami beletelik akár egy órába is, az amúgy 2-3 perces várakozási idő helyett.
A sourceal is szintén ez a helyzet.
A netem pedig egy helyi kolis internet, írtam már a rendszergazdának az ügyben, de azt mondta próbáljam meg az általa írt proxyn keresztül, de azon sem ment. (otthon működött minden rendben)
Szerintetek mit kellene írnom? Idáig ment rendesen, kb 1 hónapja nem megy csak, esetleg valami portot kellene engedélyezni?

Köszönöm előre is a segítséget :R

*Sn0w

(#35145) Sub-ZeRo válasza gtamate2 (#35144) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Koleszban inni kell meg nőket "lövöldözni" nem kockulni ilyen ótvar játékokkal. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35146) xxxthrief válasza gtamate2 (#35144) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

talán nincs is olyan sok. ezek csak magyar szerók!
Lehetne egy kérdésem?
Töltötted a játékot? Ha igen akkor honnan?
Üdv!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#35147) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy usb hub-ot a notimhoz, amin csak usb 2.0-s port van. De ha usb 3.0-s hub-ot veszek, (gondolva a jövőre, hogy hamarosan lesz usb 3.0-a gépem) akkor működnie kell, igaz? - csak nem használja ki a sebességet.

(#35148) PapB18


PapB18
tag

Sziasztok !
Lenne egy kérdésem
Van otthon egy gépem win8 van rajta és azt néztem hogy nagyon gyorsan feláll a rendszer .(kb. 15-20 másodperc)
Viszont nem mutatja azt a részt amit szokott nem tudom hogy hívják azt amikor ki írja hogy hogyan tudsz belépni a boot menübe meg egyáltalán.
Fogom bekapcsolom a gépet majd a monitort és már az van hogy tölti a win8 at
Ez csak egy beállítás ? Ha igen akkor hogy lehet ezt beállítani ?
Vagy csak a win8 ilyen ?
Köszönöm a válaszokat !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35149) PapB18 válasza Paulo81 (#35147) üzenetére


PapB18
tag

Elméletileg kell hogy működjön ! legalább is én úgy olvastam valahol.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#35150) sgergi válasza PapB18 (#35148) üzenetére


sgergi
veterán

A biosan szokott lenni olyan beállítás, hogy Bios screen mutatása, vagy valami hasonló. (most nem jut eszembe a pontos neve) Ezt kellene bekapcsolni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.