Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) ggabor55 válasza spista222 (#34646) üzenetére


ggabor55
csendes tag

Köszönöm!

(#34652) PapB18


PapB18
tag

Üdv!
Valaki segítsen nekem !

Van olyan program amivel a tápot lehet lemérni hogy mégis mekkora ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#34653) sgergi válasza PapB18 (#34652) üzenetére


sgergi
veterán

Nincs. Le kell venni a ház oldalát, és megnézni.

(#34654) Lompos48 válasza sgergi (#34653) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Inkább megmérni. :)

(#34655) PapB18 válasza sgergi (#34653) üzenetére


PapB18
tag

De ez a baj hogy nincs rajta semmi papír !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#34656) PapB18 válasza Lompos48 (#34654) üzenetére


PapB18
tag

akkor megmérni :R

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#34657) pocokxx válasza JohnnyX (#34649) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Topikod

Egyébként Dell U2312HM és egy TV tuner....:)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34658) Bogyó bá' válasza PapB18 (#34656) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Noname tápnál ez nem megoldás (mármint a mérés), mert azonnali füstképződéshez vezet. TROLL OFF.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34659) PapB18 válasza Bogyó bá' (#34658) üzenetére


PapB18
tag

Köszi a segítséget !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#34660) Phili


Phili
tag

(#34661) tajati


tajati
aktív tag

Üdv!

eladásra került az iphonem és adás vételit akarok írni róla , de sehol nem találok mintát..esetleg tudnák linkelni egyet?

Köszönöm üdv t.

(#34662) Burrowz válasza tikshow (#34609) üzenetére


Burrowz
csendes tag

proci 50 fok, vidikari se melegedik túl

(#34663) wmati válasza Phili (#34606) üzenetére


wmati
addikt

Mert Vga kábelt használtál fel

(#34664) wmati válasza tajati (#34661) üzenetére


wmati
addikt

(#34665) tikshow válasza Burrowz (#34662) üzenetére


tikshow
addikt

Mit jelent nálad az, hogy nem melegedik túl?

[ Szerkesztve ]

(#34666) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Hová, hogyan érdemes .txt fájlt minél egyszerűbben és gyorsabban feltölteni, hogy utána a fórumhozzászólásba belinkelhessem?

Köszönöm, előre is.

(#34667) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A barátnőm gépét most telepítették újra és azóta nem érzékeli a wifis hálózatokat. Mi maradhatott ki? Tudja ezt két viszonylag zsenge tudású nő pótolni? Ez különben egy Asus K50C laptop lenne...
Köszi
Tikalin

(#34668) regener válasza peter889 (#34666) üzenetére


regener
veterán

Pastebin
Bemásolod a txt teljes tartalmát és linkelheted is :D

(#34669) Realradical válasza Phili (#34660) üzenetére


Realradical
őstag

Használj HDMI kábelt és úgy nézd meg. A VGA kábel alatt pontosan milyen kábel értendő?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34670) sgergi válasza Tikalin (#34667) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen operációs rendszer lett rátéve? Windows 7? Valószínűleg a Wifi driver maradt ki, a gyártó honlapjáról leszedhető, és telepíthető.

(#34671) Lompos48 válasza Bogyó bá' (#34658) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tolómércére gondoltam. :D

(#34672) peter889 válasza regener (#34668) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm :R , és ott meddig tárolódik a .txt fájl?

(#34673) peter889


peter889
őstag

Még egy kérdésem lenne.
Valaki tudna ebben segíteni?
[link]

(#34674) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Köszi ráleltem! Win7 van a gépén, de nem tudom, hogy 32 vagy 64 bit. Számít ez? Ha igen hol kell megnéznem? Itt a listában a wireless vagy a lan, ami nekem kell? És onnantól én döntöm el, hogy melyik legyen a próbacseresznye? :))

(#34675) wmati válasza Tikalin (#34674) üzenetére


wmati
addikt

Meg kéne nézni hogy 32 vagy 64 bites az operációs rendszer a gépen. Ezt kiderítitek és után a letöltitek Wireless menüpont alól

(#34676) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Köszi! Szóval onnantól mindegy gyakorlatilag melyiket választom. Azt hol találom, hogy milyen op rendszert raktak rá? És még valami...A barátnőm azt mondta, hogy otthon egy darabig működött a gép és egyszercsak "megvakult" a wifilátása... Azóta kijöttünk külföldre és kicsit nehézkessé vált a szervizelés.:) Lehet, hogy hibásan tette föl a szerelő és először el kellene távolítani annak a maradékait? Vagy fogjak hozzá bátran?

(#34677) spista222 válasza Tikalin (#34676) üzenetére


spista222
addikt

Ha egy ideig jó volt akkor nem kellene driver problémának lennie de egy próbát megér az újratelepítése.

A legtöbb laptopon billentyűvel vagy külön kapcsolóval ki lehet kapcsolni a WIFI-t. Sajnos nem volt még a kezemben ilyen laptop de interneten rákeresve a billentyűzetre elvileg ez ennél a laptopnál Fn+F2-vel tehető meg.

[ Szerkesztve ]

(#34678) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Akkor ugyanezzel a kombinációval esetleg vissza is lehet kapcsolni? Megpróbálom a telepítés előtt ezt is. És valahogyan kiderítem hány bites a kis huncut. Köszönöm a segítséget!

(#34679) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Aztamindenit! Ránéztem a wireless telepítőkre és ott vannak még további felbontások (Global DLM, P2P) Melyik az igazi?

(#34680) peter889


peter889
őstag

Újabb probléma merült fel, sajna:
A PCI és PCIe kártyákat nem tudom az alaplapba rendesen becsatlakoztatni, mivel az alaplapomat úgy 2-3 mm-rel meg kéne emelni.

Hogyan tudnám az alaplapot megemelni?

[ Szerkesztve ]

(#34681) peter889 válasza peter889 (#34680) üzenetére


peter889
őstag

Ilyesmi csavarok vannak a házba csavarozva:
[link]
Ezek lennek a távtartók?
Az enyémek talán sűrűbb menetűek.
Ezekre van rátéve az alaplap, amit szokványos csavarokkal rögzítek.
Csak túl mélyen van az alaplap, meg kéne emelni.

[ Szerkesztve ]

(#34682) agressiv válasza peter889 (#34680) üzenetére


agressiv
addikt

Ki kell cserélni alatta a (ezek szerint) túl rövid távtartókat

Hát még a borz.....

(#34683) peter889 válasza agressiv (#34682) üzenetére


peter889
őstag

Nincsenek más távtartóim. Nem lenne valami más megoldás?
Pl. ha anyákat csavaroznék a távtartókra és úgy rögzíteném a házhoz?

(#34684) agressiv válasza peter889 (#34683) üzenetére


agressiv
addikt

Rövid hozzá a menet és ezt te is látod.

Hát még a borz.....

(#34685) sgergi válasza Tikalin (#34679) üzenetére


sgergi
veterán

Azok csak a letöltési helyek, szedd le a Global DLM pont alól.
Hány bites a win7 kérdésre: Start menü/ Vezérlőpult/ rendszer. Itt kiírja, hogy 32 vagy 64 bit.

(#34686) spista222 válasza Tikalin (#34678) üzenetére


spista222
addikt

Persze ezzel(Fn+F2) vissza is lehet kapcsolni, telepítés előtt egy próbát megér.
HA win7-ről van szó akkor vezérlőpult->rendszer->rendszer típusánál megtalálod hogy hány bites rendszered van.
Most látom hogy ezt már írták :B

peter889 Csak gányolós megoldás van ha nincs hosszabb távtartód. A gányolós megoldás lehet alátét vagy bármi amivel ki tudod emelni azt a 2-3mm-et, én ha nem lenne más megoldás a ház lemeze és a távtartó közé raknék 2-3 alátétet, ha így is átér a menet a lemez hátoldalára.

[ Szerkesztve ]

(#34687) kenny123


kenny123
addikt

Tudnátok nekem mondani egy partícionáló programot? Régebben PQ partition magic-et használtam, de most win8 alatt nem akar működni. C-nek szeretnék adni még pár gigát, mert kinőtte, hátha gyorsulna valamit a rendszer.

Köszi

yo

(#34688) agressiv válasza kenny123 (#34687) üzenetére


agressiv
addikt

EASEUS. Ingyenes is van belőle és frankón működik, ráadásul gyorsabb, mint a PM.

Hát még a borz.....

(#34689) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Ha valakinek van kedve, privátban szívesen fogadom a tanácsokat kuplung, pedálok használatáról: [link]

Köszi! :)

(#34690) Phili válasza Realradical (#34669) üzenetére


Phili
tag

A hdmi beszerzés alatt,d-sub-ot használok de lehet ez a baj?Mert a tv fullhd a vga meg ugyebár tudja.

(#34691) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Megpróbálok varázsolni... :-)

(#34692) kenny123 válasza agressiv (#34688) üzenetére


kenny123
addikt

Koszi, rá néztem, de bonyolult.:D

Fent nyomtam egy frissitest, azóta restart, win8 pedig hibára hivatkozva nem indul.

Ezt valahogy meg tudom oldani, win ujra húzás nélkül? Csak mert nincs egy darab pendrive sem a kozelemben.

https://www.dropbox.com/s/y5hivuy7h9ypygp/2013-01-05%2010.17.32.jpg

[ Szerkesztve ]

yo

(#34693) Vakegérke válasza SOAD19 (#34689) üzenetére


Vakegérke
veterán

Indulás.
Kuplungot lenyomod, sebességet egyesbe rakod, kis gáz, kuplungot lassan engeded fel, míg érzed, hogy már fog. Még egy kis gáz, hogy le ne fulladjon, és nem rávágva, de kiengeded csutkára a kuplung pedált, közben mértékkel adsz még gázt. Utána gázadás, hogy felgyorsulj.

Váltás.
Mikor eljött az ideje, lenyomod a kuplungpedált, vele egyszerre a gázpedált felengeded, váltasz, és mérleghinta szerűen egyszerre engeded fel a kuplungot, és megnyomod a gázpedált. Ezt már lehet gyorsan is, de a gázpedált nem kell tövig nyomni, elég a harmadáig, feléig. Ha nem akarsz gyorsítani, csak felváltani, akkor pici gáz elég. Majd ráérzel.

Fékezés.
Ha nem kell nagyot fékezni, csak lassítani, nincs kinyomott kuplung, csak akkor, ha már vissza kell váltani. Akkor viszont kuplung ki, váltó eggyel vissza. Cicizni nem kell, nyugodtan felengedheted a kuplungpedált.

Kuplung csúsztatás csak indulásnál van, mozgásban lévő autónál nincs rá szükség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34694) agressiv válasza kenny123 (#34692) üzenetére


agressiv
addikt

Ugyanaz, mint a partition magic.

SOAD19 Előbb, utóbb magadtól is rájössz nyugi. ): Teljesen autó függő, erre szerintem nincs konkrét válasz, az elméletekkel csak összezavarod magad.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#34695) kenny123 válasza agressiv (#34694) üzenetére


kenny123
addikt

Akkor nem tudom mi zavart be, pár éve meg meg tudtam csinálni. :F

Az éppen pont nem csinál semmit, szóval igen.

[ Szerkesztve ]

yo

(#34696) agressiv válasza kenny123 (#34695) üzenetére


agressiv
addikt

Az automatikus javításra nagy hiba rányomni...

Hát még a borz.....

(#34697) Bogyó bá' válasza Lompos48 (#34671) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én se tolómércére gondoltam, hanem egy korrekt, szabályozható műterhelésre. :N A Vargáné és Tettestársa, valamint a Kodegány tápok ezt nem szokták elviselni meghibásodás nélkül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34698) marec1122


marec1122
senior tag

üdv

adott egy win7 ultiamte 64.

na mármost a képernyőkímélőt állítgatom. 3d szöveg-->beállítások és itt elvileg a felület jellegénél van egy mintázatos lehetőség aminek mintáját a Mintázat választása menüben meg lehetne adni,de csak kidob a fájlkezelőbe.

kérdés: hol találok beépített mintázatokat és van ilyenre lehetőség hol tölthetek le egyéb mintázatokat?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34699) kenny123 válasza kenny123 (#34692) üzenetére


kenny123
addikt

Senkinek nincs ötlete?
Auto javitas nem csinál semmit. Parancs sort meg el tudom erni, onnan tudok valamit mokolni?

yo

(#34700) agressiv válasza Bogyó bá' (#34697) üzenetére


agressiv
addikt

A vargánét és a kodegányt ne vegyük egy kalap alá, a régi 300-as kodegenek mai napig mennek.

Az viszont tény, hogy rövidzárba tekert kábel mellett, csak tolják az ampert, amíg a fetek, diódák bírják. :)

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.