Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) spista222 válasza apro (#35800) üzenetére


spista222
addikt

Futtass egy HD sentinel-t és nézd meg mit ír ki a lemezre.
Néha segít adat és tápkábelcsere, de a hdd-nek van gondja akkor ez kevés lesz.

(#35802) apro válasza spista222 (#35801) üzenetére


apro
senior tag

hali
Koszi megnézem amit ajánlottál.

(#35803) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!
Abban kérnék segítséget hogy a Philips Crystal 650 típusú nyomtatót hogyan lehet működésre bírni 7-es windows alatt.? Van-e valami megoldás erre?

(#35804) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! 9800gt-hez milyen alaplapot ajánlotok?Amd-s ddr2. Olcsó legyen az a lényeg. köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35805) Malanrion válasza seederking (#35798) üzenetére


Malanrion
tag

(#35806) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni mert a Format Factori bármelyik változatát installálom fel,mindig hibát jelez hogy a rendszerben valamilyen hiba miatt a program nem fut és installáljam újra.Újra installálom és ugyan úgy nem fut bármelyik verziót rakom fel!!! :R

Soha többé ...

(#35807) fess válasza apro (#35800) üzenetére


fess
őstag

Nézd meg HD Sentinel-el,hogy mit ír rá.

(#35808) soo277


soo277
őstag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni.
AM3+ Alaplap ba müködni fog az AM3 as proci?

BT: wersoo#21211

(#35809) s3toraph válasza soo277 (#35808) üzenetére


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Plazma TV-vel kapcsolatban (Samsung) hol kérdezzek? Téma: PC-t akarom rákötni HDMI-vel, és nem klappol minden. Nem találok megfelelő topicot...

Bocsi soo2777 nem neked akartam írni csak félrenyomtam! :W

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#35810) Bogyó bá' válasza soo277 (#35808) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Természetesen igen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35811) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.A "Format Factory" semelyik verziója nem működik,pedig újrahúztam a Windows-t.Tudna-e valaki linkelni olyan programot amely legalább annyit tud mint a "Format Factory"? :R

Soha többé ...

(#35812) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egyik barátomnak van egy MSI laptopja, aminek két gondja van, amikre nem találtam eddig megoldást:

-Bekapcsolás után néha csinál olyat, hogy mielőtt indulna az OS egy vonal (aláhúzás jel) villog, és közben sípoló hang hallatszik, de nem hangszóróból, hanem valamelyik hardver adja ki. Nem csinálja mindig (én pl még nem is hallottam), de előfordul.

-Nem tudtuk megoldani, hogy bekapcsolás után a wifi adapter automatikusan bekapcsoljon. Minden újraindításnál be kell kapcsolni az Fn+Fvmi kombóval. Hogy lehetne ezt automatizálni...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35813) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Szeretném az uTorrent-et service-ként futtatni win7 x64 alatt és webui-on keresztül elérni.
Kétféle képpen próbáltam, de egyikkel se sikerült:

1. Próbáltam egyszer ez alapján. Ekkor sikeresen megjelent a szolgáltatásoknál és el is tudtam indítania szolgáltatást, de mégse futott a háttérben (webui nem jött be, ami pedig biztosan jól van konfigolva, mert amikor fut a program akkor bejön)

2. Aztán próbáltam ez alapján is. Ekkor is létrejött a service, viszont indításkor azt írja, hogy a szolgáltatás nem válaszolt megfelelő időben az indítási vagy vezérlési kérésre.

Tudnátok segíteni?

Köszi!

(#35814) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! 100-110k forintból kellene vennem egy lapot egy procit és egy ramot. Főként játékra kellene. i5 2500k környékén gondolkozok és örülnék ha vége nem egy trash lapom lenne mint a mostani 10k-s giga..
Mit ajánlanátok?
Előre is köszi!

(#35815) leslieke válasza reflxx (#35814) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35816) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Volna egy kérdésem, amire biztos roppant egyszerű a válasz, de nekem valahogy nem jut eszembe.
Adott egy Excel táblázat - Office 2007 -, mely jelenleg 87 sorból áll, ebből az első sor tartalmazza a táblázat nevét, az alatta lévő pedig azokat a kategóriákat, ami alá az adatok kerülnek.
Az első sor, amiben már adatok vannak, az 3-as számmal van jelölve, így hiába 85 sorból áll a táblázat érdemi része, mégis, az utolsót már 87-nek jelzi. Remélem, érhetően fogalmaztam. :)
Szóval az lenne a kérdés, hogy hogyan oldható meg az, hogy az első két sor ne legyen számozva? :R

(#35817) leslieke válasza siebener (#35816) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Újrasorszámozod a harmadik sortól? :F

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35818) siebener válasza leslieke (#35817) üzenetére


siebener
aktív tag

Rendben, de hogyan is álljak neki? :))
Utoljára 10 éve használtam Excelt, akkor se ezt.

(#35819) leslieke válasza siebener (#35818) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Oszlop kitöltése számsorozattal

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35820) siebener válasza leslieke (#35819) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm.

Szerk.: a felsorolásra gondoltam, lehet, hogy én nézek valamit rosszul, de ez nem az. De azt hiszem, közben megtaláltam, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#35821) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Azt gondoltam,hogy itt segítenek. :R

Soha többé ...

(#35822) Kommy válasza Elvagyok (#35811) üzenetére


Kommy
veterán

Ez sem megy? [link]

(#35823) siebener válasza siebener (#35820) üzenetére


siebener
aktív tag

Helyesbítek, nem találtam meg.

Szóval, az lenne a kérdés, hogy a képen látható táblázatban - az adatokat töröltem, bocsi, titkos. :) - a "... dátuma" sor elől eltűnjön az egyes, az alatta lévő első dátumos sor kezdődjön 1-gyel (ahol most 2 van)

Sorry, hogy ilyen értetlen vagyok, nagyon régen használta Excelt, akkor sem ezt, és már a hócipőm tele van.

(#35824) leslieke válasza siebener (#35823) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azok a cellák sorszámai. Fogalmam sincs el lehet-e tüntetni. De talán az Excel topikban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35825) siebener válasza leslieke (#35824) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm, megnézem ott, hátha valaki tud segíteni.

(#35826) zarayg válasza apro (#35800) üzenetére


zarayg
aktív tag

Sentinel szerint hány %-os? Amúgy szerintem windows hiba.

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35827) SOAD19 válasza siebener (#35823) üzenetére


SOAD19
addikt

De, miért akarod eltűntetni?! Azok, csak a szerkesztés miatt fontosak, ha kinyomtatod pl., akkor nem látszik, hogy most melyik hányas sorszámú sor. Szerintem nem lehet megcsinálni azt, amit Te akarsz.

Ha, azt akarod, hogy legyenek sorszámozva a sorok az első dátumtól kezdve, akkor szúrj be egy oszlopot a dátum oszlop elé, és elkezded a számozást ahonnan szeretnéd, vagyis ez esetben a 2. sortól lefele.
Majd a Nézet fül alatt a Fejlécek elől kivéve a pipát, eltűnik a most számodra zavaró fejlés számozása.

[ Szerkesztve ]

(#35828) seederking válasza Malanrion (#35805) üzenetére


seederking
őstag

Ez jónak tűnik,köszi.
Már csak az egér helyét kell "kialakítani"Holnaplefényképeztetem a gép hátulját.Az lesz a tiszta.

(#35829) siebener válasza SOAD19 (#35827) üzenetére


siebener
aktív tag

Nem a nyomtatás, vagy bármi egyéb miatt fontos, csak szimplán zavar.

De ez jó lesz, köszönöm.

(#35830) Lompos48 válasza siebener (#35829) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet, hogy a te táblázatodnál ez nem fontos. Vannak ellenben olyan táblázatok, aholvmatematikai vagy logikai műveleteket végzel cellák tartalmával ezzel új cellák tartalmát generálva. Ezeknél az általad annyira nem kedvelt sorszámokat használja az Excel, meg minden táblázatkezelő szoftver.

(#35831) leslieke válasza Lompos48 (#35830) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem attól, hogy elrejti, a cellahivatkozások még működnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35832) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Sziasztok! Van egy nagyon régi vasam,de nem megy fel rá az xp.
Ezt a hibaüzenetet kapom.
Állítólag ezt sata winyóknál írja ,de ebben egy őskori quantum hdd van.
Alaplap neve asus cubx
xp-be kéne esetleg egy ide driver ?

(#35833) marsu válasza Hopkins_001 (#35832) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Az ntfs.sys hiba merevlemez hibát jelezhet ...

... én egy másik HDD-vel próbálnám meg először. Ha régi Quantum HDD, célszerű negnézni egy másik gépben, hogy mit mond rá a HDD Sentinel.

Press any key to continue ...

(#35834) Lompos48 válasza leslieke (#35831) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze. Csak az Excel sorszámozását nem lehet emiatt "odébbtologatni". Bármit el lehet rejteni, a funkcionalitás marad.

(#35835) RootRulez válasza JoolsNOS (#35804) üzenetére


RootRulez
félisten

AMD-s, de milyen? AM2(+), AM3(+) :)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#35836) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!

Ide is feltenném a kérdésem:
Bocs ha hülye a kérdésem:
utorrent 3.2.3 verziónál a seedeknél kiírt szám mit jelent:pl.:13.000 vagy 1.000 ?
13000-en seedelik az adott torrentet,illetve 1000-en?
Vagy 13-an illetve csak 1 ember a seedelő?
Vagy hogyan kell ezt érteni?

(#35837) Elvagyok válasza Kommy (#35822) üzenetére


Elvagyok
senior tag

TE egy ÚR vagy!!Tökéletes!! :R

Soha többé ...

(#35838) RootRulez válasza Kezdő vagyok (#35836) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem úgy van, hogy az egyik az összes, a másik meg az online seeder? Azt nem tom, hogy melyik-melyik a zárójelen belül/kívül...

═════════════════════════════════════════

(#35839) Kezdő vagyok válasza RootRulez (#35838) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Sok mindent látok itt,csak zárójelet nem. :)

Arra az egyre rájöttem,hogy ha végtelent ír ki,akkor egy sincs.

(#35840) RootRulez válasza Kezdő vagyok (#35839) üzenetére


RootRulez
félisten

A zárójelen kívüli az online seeder a zárójelen belül meg az összes tán... Ha erre gondolsz egyáltalán. :U

═════════════════════════════════════════

(#35841) Kezdő vagyok válasza RootRulez (#35840) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Jaa,nálam máshogy jelenik meg.
Köszi a képet!
Igen,erre gondoltam.

(#35842) Kezdő vagyok válasza RootRulez (#35840) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Kép róla:
Erre gondoltam.

(#35843) attiati


attiati
veterán

prime95 cpu terhelés tesztet futtatnék, de azt írja, hogy:

"error creating worktodo.txt file"
"error openin results file to output this message"
"unable to open log file"
"stopping all worker threads"

Win7 alatt, rendszergazda jogosultsággal. Mi baja van?

(#35844) brd válasza attiati (#35843) üzenetére


brd
nagyúr

Ismerkedsz a Win7-tel? :D

Hol van az .exe, amit futtatsz? Ill. a rg jogot úgy érted, hogy a user rg, vagy az indítás rendszergazdakéntre? Mert utóbbi az igazi rg jog. Az UAC-hoz nyúltál?

The only real valuable thing is intuition.

(#35845) pocokxx válasza Kezdő vagyok (#35842) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az egy arámyszám: seedek/peerek.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35846) attiati válasza brd (#35844) üzenetére


attiati
veterán

c:\program files (x86\prime85

jobb katt\ futtatás rendszergazdaként
uac-hoz nem nyúltam, mivel nem tudom mi az (vagyis tudom, de kb ennyi)

jah, ismerkedek :) (délután visszanéztem xp-re 2 nap után, és már furcsa is volt a kinézete. De a Win7 meg egyelőre szokatlan, és a betűtípust is szokni kéne nagyon)

(#35847) wmati válasza apro (#35800) üzenetére


wmati
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#35848) Satyricon


Satyricon
addikt

sziasztok

Lenne két kérdésem: Pár napja újrahúztam tesómék gépén az XP-t, és akárhogy állítgattam a dolgokat, nem akart bejönni a net. Természetesen feltettem a hálókártya driverét is, és jól írtam be felhasználó nevet és a jelszót is(15 ször csináltam új hálózati kapcsolatot, ennyiszer meg csak nem rontom el)... Kétszer lett emiatt újratéve az XP, de egyetlen egyszer se jött be a net! Aztán másnap tesóm telefonált, hogy bejött a net, vagyis úgy nézett ki... Az internet explorerben bejön a google, majd kiírja, hogy a működése leállt, a kellemetlenségekért elnézést kérünk... Én kb. 8 éve telepítek XP-t és már ott tartok, hogy lassan becsukott szemmel is meg tudnám csinálni telepítést + beállításokat is, arról nem is beszélve, hogy ez a gép kb 4 évvel ez előtt 2-3 évet szolgált nálam, szóval ismerem, mint a tenyeremet! Viszont ezzel a hibajelenséggel soha nem találkoztam! Mi lehet a probléma??? :F

Konfig:

Asus M2NPV-MX
AMD Athlon 64 3500+
Kingmax 1GB DDR2 1066
340gb WD winyó

Más téma: Szeretnék venni az albérletbe valami jó kis hangcuccot, amit meg lehet néha néha dörrenteni, ha rámjön az ötperc ;] Elsősorban zenére, másodsorban játékra, végül, nagy ritkán film nézésre használnám! Kinéztem pár hangfalat(köztük egy hifit is), kíváncsi lennék a véleményetekre, melyiket érdemes ezek közül megvenni:

Logitech G51 22-25k használtan
Creative Gigaworks T20
Logitech Z-506
Panasonic SC AK 410 képek:[link] [link] használtam 22k

Egy kis eszmefuttatás: A G51 inkább játékra jó filmre nem tudom, de zenére nem a leg alkalmasabb... Creative Gigaworks T20: nagyon dicsérik, én mégis félek tőle, mert állítólag nem olyan jók a mélyei. Logi Z-506: Nem ismerem, ettől félek a legjobban, viszont külsőre nekem kis okosnak tűnk, és végül: Panasonic SC AK 410: Nekünk itthon vidéken ilyen van, eszméletlenül jól szól! Csak nem nagyon tudom hova tenni a szobámba

Szerk.: Sajna nem tudom eldönteni, hogy 2.0, vagy 5.1-es hangcuccot vegyek. X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro hangkarim van, emiatt lenne jó az 5.1, na meg a játékok miatt. Csak az a baj, hogy az itt jelen lévő 5.1-ek közül mind kellemetlen meglepetést okozna, ugyanis otthon vidéken Z.5500-am van! (Igaz nem mindegy, hogy Z-5500 nagy szobába, vagy kisebb teljesítményű 5.1 kis szobába) Lehet egy jó 2.0 megoldaná minden gondomat? Nem tudok választani... Ti melyiket vennétek ezek közül?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35849) McDog válasza Satyricon (#35848) üzenetére


McDog
aktív tag

Az első kérdésedre válaszolva, nem hiszem, hogy elrontottál volna bármit a telepítésbe, vagy a beállításokba, azon ne törd a fejed. Kíváncsiságból bedugnék egy hálókártyát, használt is jó, csak tesztelt, működőképes és megnézném, hogy azzal mit kezd...

[ Szerkesztve ]

(#35850) Elvagyok válasza McDog (#35849) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Szeretném megkérdezni "Satyricon" kollégát aki most telepített XP-t hogy az rendben van miszerint feltette a VGA Drivert de a LAN Drivert is feltetted?Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.