Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) marec1122 válasza fastleslie (#34799) üzenetére


marec1122
senior tag

ITT ilyen nincs :D

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34802) sgergi válasza marec1122 (#34801) üzenetére


sgergi
veterán

Ha a színét akarod megváltoztatni, akkor a felette lévő egyszínű menüpontot válaszd ki, ott tudsz megadni színeket. Ha mintázatot szeretnél, akkor kell az a menüpont, amit aláhúztál, de akkor neked kell készítened/ letöltened egy bmp fájlt, ami a képet meghatározza. Máshogy már nem tudjuk leírni. Szerintem eléggé egyértelmű a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#34803) kenny123


kenny123
addikt

Valaki meg tudná mondani saccra, hogy az alábbi zenelejátszók közül melyiknek van a legkissebb erőforrásigénye?

AIMP
-foobar2000
-iTunes
-Last.fm Client
-MediaMonkey
-Media Player Classic
-MusicBee
-OpenPandora
-Spotify
-TTPlayer
-Winamp
-VLC
-WMP
-Zune

[ Szerkesztve ]

yo

(#34804) PPatrik válasza kenny123 (#34803) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Sok ismeretlen van, de egy biztos: A vlc eleg jo, az itunes pedig rengeteg helyet foglal.

(#34805) Arkennys válasza kenny123 (#34803) üzenetére


Arkennys
addikt

A VLC-t mondanám én is. Kisebb-régebbi gépen is gond nélkül elmegy, ott is, ahol már a media player is szórakozgat.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#34806) leslieke válasza kenny123 (#34803) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

VLC

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34807) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

*.doc fájlokat szeretném átalakítani pdf fájlokká. Microsoft Office Word 2003, és Adobe Acrobat 8.0 Professional fel van telepítve. De a konvertálás mégsem sikerül.

Ezzel a két progival sikerülnie kell az átalakításnak? Ha igen, hogyan? Ha nem, milyen progikat kell még telepítenem?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#34808) pocokxx válasza peter889 (#34807) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én a dopdf et használom. Gyakorlatilag, amit ki lehet nyomtatni, abból tud pdfet is csinálni. Ráadásul ingyenes. [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34809) peter889 válasza pocokxx (#34808) üzenetére


peter889
őstag

És még ráadásul nagyon kicsi. Köszönöm szépen, ki fogom próbálni. :R

[ Szerkesztve ]

(#34810) agressiv válasza kenny123 (#34803) üzenetére


agressiv
addikt

Zenére winamp, classic skinnel, direct sound kimenettel bármilyen gépen elmegy.

Hát még a borz.....

(#34811) marec1122


marec1122
senior tag

üdv

ha valakit ez érdekel és be tudja üzemelni az elmondhatná nekem is hogy hogy cisnálta

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34812) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ilyen szöveg érkezett emilben:
لsoltam és لtneveztem ْgy, hogy a végén a backup-ot és a pontot kitِrِltem. ءtvلltozott a file win konfigurلciَs beلllيtلsokkل.

Nálam, vagy a feladónál lehet a hiba? Gondolom kódolás, és feltételezésem szerint nem az én saram, hiszen nem állítottam át semmit. Miként korrigálható?
Gmail mindkét helyen, ő WEB-es felületen, én Outlook-ban intézem a levelezést.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34813) tikshow válasza Vakegérke (#34812) üzenetére


tikshow
addikt

Sztem az outlook kavart be, csekkold le webben is.

(#34814) pocokxx válasza Vakegérke (#34812) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Csak ebben a levélben jelenik meg így a karakter? Mindkettőtöknek ilyen? Más weboldal/másik levél/más böngésző?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34815) Vakegérke válasza pocokxx (#34814) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vicces, de rendben volt minden, aztán jött három ilyen, aztán a két utolsó megint rendben volt. Este sűrűn emileztünk.
Szóltam neki érte, talán korrigálta is a dolgot, csak nem jelezte. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34816) Qru


Qru
MODERÁTOR

Androidos vcf kiterejesztésű telefonyköny-állományt hogy tudok Iphone 4-re átjátszani?

#nincsbennetarcsi

(#34817) McDog válasza Qru (#34816) üzenetére


McDog
aktív tag

(#34818) Qru válasza McDog (#34817) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi!

Én meg közben ezt találtam: [link] ez egyszerűbb, mert nem használok outlook-ot.

#nincsbennetarcsi

(#34819) Fricu válasza #85154688 (#34743) üzenetére


Fricu
tag

Nekem egy vinyó halálát jelezte előre u.a a hibajelenség.
Töltsd le a gyártó oldaláról a dos-os ellenőrző pgm-et, és futtasd. (Xp alól nem korrekt, veszélyes lehet - adatvesztés).
Ha tudsz (van mire), csinálj mentést a fontos adatokról.
Nekem már nem sikerült, néhány nap múlva már formázatlannak jelezte a vinyót az XP, és mindenáron formázta volna.
Egy recovery pgm-el csináltam mentést, a vinyó most van gariztatni..
üdv

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#34820) siebener válasza Ruszki (#34797) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszi a választ.
Az a gond, hogy az én kompetenciám kb ott merül ki, hogy bekapcsolom. :) De aztán jobban belegondolva a tabletek - amit néztem, konkrétan Androidos - nem tudom, mit kezdenének a modem exe file-jával.

(#34821) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ma reggel az öregecske gépem ezzel a cuki üzenettel fogadott:

"SMART Failure Predicted on Hard Disc 0: WDC WD1200UE-22KVTO-(PM)
Immediately back-up your data and replace your hard dics drive. A failure may be imminent."

Annyit én is kihámoztam belőle, h gáz van, és mentsem az adataimat, ez már folyamatban van. De valakinek van ötlete, h mi történt és mit kéne csinálnom vele?

Előre is köszi! :)

(#34822) spista222 válasza tomi5244 (#34821) üzenetére


spista222
addikt

futtasd a HD sentinelt és az ki fogja neked írni szövegesen is hogy mi a probléma a hdd-vel.

(#34823) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
vettem egy 8gb-s pendrive-ot és ugye alapból fat32 formátumban van ami ugye nem enged 4gb-nál nagyobb fájlt
és így már nem tudok rátenni egy dvd minőségű filmet de ha meg átformázom ntfs-be akkor nem látja a dvd lejátszó ilyenkor mit tudok csinálni ?

(#34824) Sub-ZeRo válasza Maxell014 (#34823) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

exfat-ban sem látja?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34825) Maxell014 válasza Sub-ZeRo (#34824) üzenetére


Maxell014
senior tag

nem mert már azt is kipróbáltam és a legnagyobb bajom hogy csak ez a 3fajta között tudom váltogatni a formátumokat esetleg van még ext 3 de az nem tudom hogy mi

[ Szerkesztve ]

(#34826) Sub-ZeRo válasza Maxell014 (#34825) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

ext3 is az cask az Linuxalatt használják. Ha nem jó az ntfs akkor a dvd olvasó vagy mid nem tud vele mit kezdeni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34827) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van arra lehetőség hogy a Games For Windows Live-os accountom-nak a mail címét átírjam? Most hotmailes van és gmailes-re akarom átírni. xbox.com-on bejelentkeztem de ott nem találtam olyan űrlapot ahol erre lenne lehetőség.

iPhone 13 Pro Max

(#34828) tomi5244 válasza spista222 (#34822) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi!

(#34829) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Itt van ismerősnek a laptopja, ami egy Samsung R40Plus laptop. Elég régi, és akkor még finoman fogalmaztam : DD Nem is ezzel van a gond hanem nem tudok rájönni hogy kell @ jelet csinálni. Alapból a Bill angol kiosztású, és ott van a @ ahol az á. De akármit nyomok, akármilyen kombinációba egyszerűen nem tudok @ jelet csinálni. Illetve valami össze is lehet kavarodva mert pl a ( ) jelek se ott vannak ahova van nyomtatva a billre, hanem a ( pl 9 helyett a 8-ason van.

Szóval teljesen tanácstalan vagyok hogy mi a fene lehet ezzel a lapival. Esetleg javaslat?

Köszönöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#34830) Kommy válasza jozsi252 (#34829) üzenetére


Kommy
veterán

Állítsd angolra a billentyű kiosztást és a helyükön lesznek, magyar billentyűzet kiosztásnál az altgr + v a @

[ Szerkesztve ]

(#34831) unravel válasza jozsi252 (#34755) üzenetére


unravel
őstag

"Keresgéltem ma hogy mikor áll le teljesen Magyarországon az analóg földi sugárzás, de ahány oldal annyi féle időpontot találtam."

Ez azért van mert már többször kitolták a dátumot. Jelen állás szeint:
"A digitális átállásnak legkésőbb 2014. december 31-ig kell megvalósulnia" - Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság

¯\_(ツ)_/¯

(#34832) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!

Adott egy Ati Radeon x1950 VGA. Ezen van kettő darab DVI aljzat. Mindezidáig egy monitor volt a gépen. A monitoron csak D-sub aljzat van. Ezzel semmi gond nem is volt. Ám eljött az idő, hogy kipróbáltam egy tv-vel is a gépem. A tv-n HDMI aljat is van, ezért azt használtam. Minden rendben is volt mindaddig, míg nem akartam a tv-t (vagy újabban a vetítőt) is rákötni a gépre a monitor mellé. Amíg a monitor maga van a gépre csatlakoztatva, addig működik, de amint rákötöm a vetítőt, a monitor kikapcsol a windows betöltése közben. A gép tölt tovább - azt hallani - de a monitor rendesen készenlétbe kapcsol, mint mikor ki van kapcsolva a gép.

Mitől lehet ez, és van e rá megoldás?

A segítséget előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#34833) Kommy válasza csapos2 (#34832) üzenetére


Kommy
veterán

Átkapcsolja magát a másik kijelzőre. AZ egyik kimenten képnek kell lennie, szerintem te eddig amásodlagos portba dugtad a monitort és most, hogy van az elsődlegesben így az a fő kijelző.

(#34834) GyéBen


GyéBen
tag

Erre esetleg valaki?

Próbáltam mind a routeren, mind a gépen a DNS beállításoknál beállítáni a Google DNS kiszolgálóit, meg a T-Home-ét is, de semmi eredmény. :(

(#34835) csapos2 válasza Kommy (#34833) üzenetére


csapos2
addikt

Van is kép a másik kijelzőn, de a monitor kikapcsol magától, akkor is, ha megcserélem a portokat. Ám, amennyiben a TV és a vetítő van a gépre kötve, mindkét kijelző megy ugyanazzal a képpel... a monitor viszont rosszalkodik sajnos.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#34836) Kommy válasza csapos2 (#34835) üzenetére


Kommy
veterán

ha nyomogatod a windows + p gombot akkor sem jön vissza monitor?

(#34837) csapos2 válasza Kommy (#34836) üzenetére


csapos2
addikt

Nézd el nekem kérlek tudatlanságom, de nem ismerem ezt a gyorsbill kombinációt, minek okán ezt még nem próbáltam ki. Mit is csinál pontosan ez a két gomb, ha nyomkodom őket?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#34838) spista222 válasza csapos2 (#34837) üzenetére


spista222
addikt

Ezzel a kombinációval lehet váltani a kijelzési módokat.
Csak egyik, csak másik, vagy mindkét monitor adjon képet(itt még lehet választani másolás és kiterjesztés között is).

(#34839) Socket A


Socket A
aktív tag

Sziasztok! Németországból nem tudnék valahogyan official youtube videókat nézni? Vagy pedig egy alternatív oldalt mint pl nálunk az indavideó amin az új videókat meg tudom nézni?
Köszi!

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#34840) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Pdf dokumentumban hogyan tehetek felismerhetetlenné szövegrészeket?
(Úgy is jó lenne, ha egy világosszürke kitöltött négyzettel takarnám el.)

Elsősorban Adobe Acrobat Professionál-ban szeretném megcsinálni.

Köszönöm, előre is

(#34841) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm vett egy Pinnacle Dazzle Video Creator Platinum DVC 170 USB-s digitalizáló eszközt.
Windows 7 Ultimate 64 bit-je van,de sehogy sem ismeri fel az eszközt a gép,ha csatlakoztatjuk hozzá.
Mit ajánlotok?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#34842) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy laptop és egy külső DAC, ami ugye SPDIF bemenettel rendelkezik.
Építettem egy egy PCM2902 alapú USB hangkártyát, aminek van spdif kimenete. (optika vagy koax teljesen mindegy), de a MASTER hangerőt nem tudom szabályozni, csak külön-külön a winampot, youtube-ot, vlc-t satöbbi.
Asztali gépen egy Realtek ALc889 hangkártyával képes voltam a master hangerőt állítani ( billentyűzeről, távirányítóval), de ugye így már nem adott a dolog.
Nem szeretném potméterrel állítani a hangerőt...

Tudtok ajánlani olyan olcsó, külső hangkártyát, ami megfelelne az igényeimnek? Gondoltam rá, hogy veszek egy "virtual 5.1 usb hangkártya" néven csúfolt eszközt, amelyben talán cm102 vagy cm119 hangcsip van. Viszont léteznek pcm2902 alapúak is... Nem okozna problémát ráapplikálni egy spdif kimenetet, ha adott az ic.
De hogy melyik tudja kezelni a Master hangerőt...

[ Szerkesztve ]

(#34843) stopperos válasza Socket A (#34839) üzenetére


stopperos
senior tag

Firefox alatt mondjuk a proxy-s vagy Tor os plugineket próbáld meg, hogy elrejtsék a valódi ip-det. Mondjuk ez: Hide my Ass!

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#34844) stopperos válasza GyéBen (#34834) üzenetére


stopperos
senior tag

Nekem tűzfal ugrik be elsőre. Az 53-as port hogy áll?
A dig paranccsal tudsz linux alól a dns-ből keresni. Pl dig www.prohardver.hu

Böngészőből próbáltad már a úgy beírni, hogy a cím után beírsz még egy pontot? www.prohardver.hu. Mert ha így bejön, akkor valami a köztes dns kiosztókkal lehet, mert ilyenkor a legmagasabb szintről kéred a feloldást.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#34845) ricsi081


ricsi081
tag

Sziasztok!

Vettünk egy új gépet, win7et elkezdtem rá felrakni, de a particióknál problémába ütköztem, ezzel a hibaüzenettel: "A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti."

Tudna valaki segíteni?

(#34846) stopperos válasza ggabor55 (#34632) üzenetére


stopperos
senior tag

Menni fog. Nálunk is így működnek 5 en a routerek. Viszont ilyenért harapni szoktam nálunk, konkrétan fél éves kitiltás jár a hálózatról.
Amit meg kell csinálnod: kilövöd a dhcp-t, de azonnal. Kilövöd a tűzfalat. Majd rádugod és úgy fog működni mint egy switch és egy Access Point. Ha kell segítség, írj privátba.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#34847) stopperos válasza ricsi081 (#34845) üzenetére


stopperos
senior tag

Egy kicsit bővebben, milyen a merevlemez/SSD benne? [Típus, méret] Illetve mi a géped márkája, típusa

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#34848) ricsi081 válasza stopperos (#34847) üzenetére


ricsi081
tag

Ez a gép.
HDD

Amúgy a gépen van egy ilyen partíció is: [link]

Arra gondoltam, hogyha ezt törölném az talán megoldaná a problémát, de nem tudom, hogy szabad-e...

[ Szerkesztve ]

(#34849) stopperos válasza ricsi081 (#34848) üzenetére


stopperos
senior tag

Köszi, azért kérdeztem, hogy mennyire cserélhető le a partíciós tábla. De mivel 2 TB alatt van, és "normál" a gép, ezért meg lehet csinálni.
Amit én csinálnék, mert linuxos vagyok:
1. Készíts egy Gparted Live Usb kulcsot, vagy írd ki cd-re. A honlap. Itt van leírás is, vagy használj windowsra Unetbootin-t, és azon keresztül.
2. Indítsd el USB/CD-ről a géped, hogy a GParted Linux töltsön be. Ha kérdezi mit szeretnél, üss mindig entert, akkor az alap tölt be angolul és indul a gparted.
3. Itt a felső menük egyikéből válaszd ki, hogy új partíciós táblát akarsz létrehozni. A speciális gombra kattintva válaszd ki az msdos-t.
4. Indítsd újra és telepítsd a win7-et.

Szerk:
Szerintem az a FreeDos lesz. Törlheted, mert nem fogod használni. Lehet hogy megoldja a problémát és akkor nem kell linuxozni.

Szerk#2:
Azt a windows telepítő hozta létre neked, hogy menjen GPT-vel. Ha nem kell, akkor töröld és kezd előröl.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#34850) jozsi252 válasza Kommy (#34830) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.