Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) spurika válasza kornyiktamas (#6000) üzenetére


spurika
senior tag

Az nem eget verő robléma ha mindenműködik jól,majd a bios-nál ha szükséged volna rá lehet izgalmas.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6002) zoltanz válasza kornyiktamas (#5945) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Néha érdemes megnézni lassú formázással, mert így ha van rossz szektor az elkülönítésre kerűl.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6003) kornyiktamas válasza spurika (#6001) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

De nem érted.. NEM TUDOM a ***** xpt felrakni...
MIVEL nem érzékeli AKÖZBEN az USB-s billentyűt, mivel a másik ELROMLOTT így nem tudok mit csinálni vele.
Az usbs billentyű BEKAPCSOLÁS utána jó, D meghajtóról indítva bekapcsolva tudnám telepíteni, de úgy nem hiszem hogy lehet formázni.(pedig az lenne a lényeg)

(#6004) spurika válasza kornyiktamas (#6003) üzenetére


spurika
senior tag

annyira kesze kuszán irtad le hogy nagyon.Meg variáltad mint kutya a ba.....ást.Nincs mese kell egy sp2 es klavi.Vagy vedd ki a lapból az elemet,húzd ki 220 ból,várj egy kicsit,és rakd össze.Ha szerencséd van egy gyári beállítás révén visszaáll az usb-re.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6005) kornyiktamas válasza spurika (#6004) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

ÉS nem lehet átállítani usbre? vagy hogy..?

(#6006) spurika válasza kornyiktamas (#6005) üzenetére


spurika
senior tag

Próbáld ki ezt amit írtam.Ha nem érzékeli hogy lépsz be?sehogy

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6007) kornyiktamas válasza spurika (#6006) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Bios menübe be tudok lépni

(#6008) spurika válasza kornyiktamas (#6007) üzenetére


spurika
senior tag

Adveced,usb configuration mindegyiket rakd enabled-reUtánna F10 yes

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6009) kornyiktamas válasza spurika (#6008) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

ty megnézem mi lesz

(#6010) DJ WOKKY válasza Truckdriver (#5969) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

5 percen belül voltál, használd a szerkesztés-t

(#6011) fess


fess
őstag

sziasztok
ma nézegettem az eszközkezelőmet és ezt találtam? Mi ez? Videókártya csak a 6850-en van,illetve alaplapi integrált,de az tiltva van.

(#6012) spurika válasza fess (#6011) üzenetére


spurika
senior tag

Nekem noti-hoz volt utoljára ilyen illesztőm.Megfelelő programmal el takaríthatók ezek a régi driverek.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6013) CoolMan válasza DJ WOKKY (#6010) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

De ne csak ő.....már tiszta chat topic az egész. :(((

(#6014) DJ WOKKY válasza fess (#6011) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Egy odakerült driver. Keresd meg a helyét, és töröld le, vagy egyszerűen tiltsd le.

CoolMan81: sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#6015) freaghill válasza spurika (#5991) üzenetére


freaghill
őstag

az nem lehet h az xp baszta el? Elhoztuk, elindult, nem dugtam be az egeret akk újraindítottam, telepítettem drivereket újraindítottam, utána megint telepítettem, kikapcsoltam, de előtte magátol akart frissíteni, én meg hagytam, és azóta nem megy. Előtte is így volt. Lehetséges ez v nem?

(#6016) siebener


siebener
aktív tag

Üdv.

Adott egy halálraítélt PC.
Link: prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/hsz_5745-5745.html

(Sorry, telefonról nem tudok rendesen linkelni).

Ma szereztem hozzá egy CD rom-ot, hátha az kuka, de azzal be se boot-olt, villogott a kurzor, de nem történt semmi.

Visszaraktam a régit, erre láss csodát, eljutottam addig, hogy "nyomjak engert telepítéshez, j-t a javításhoz, esc a kilépés", erre én marha, megpróbáltam a javítást...
Egy ideig dolgozott, majd kiírta, hogy a javításhoz, és újraindításhoz gépeljem be, hogy exit.
Na, ott semmit nem fogadott el, mintha nem is lenne billentyűzet.
Vártam vele kb. fél órát, restart, azóta újra a régi hibaüzenetek fogadnak.

Ez jelentheti azt, hogy a telepítő rossz csak?
Vagy szerintetek ez mitől lehet?

Különben sorry, hogy napok óta ezzel zaklatlak benneteket. :)

(#6017) spurika válasza freaghill (#6015) üzenetére


spurika
senior tag

Nem valószínű a dolog. :(

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6018) DJ WOKKY válasza siebener (#6016) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem csak akkor csinál ilyet, ha nem jó a telepítő, hanem akkor is, amikor nem tudja kijavítani. Mert van hogy ezt közli a felhasználóval, csak kikapcsol, újraindul, parancsot kér.
Legközelebb ne javíts, hanem telepíts újat.

(#6019) siebener válasza DJ WOKKY (#6018) üzenetére


siebener
aktív tag

Pont azt szeretném, de azóta ugyanazok a hibák vannak, mint korábban, nem jutok el a telepítésig.

Azt nem értem, miért van, hogy 50 alkalommal hiba van, egyszer pedig megy...

(#6020) DJ WOKKY válasza siebener (#6019) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egy kicsit tudjuk rendszerezni, hogy mi is a hiba, mert a tiedet, nem hiszem, hogy olvastam, ha még is, akkor sajnos nem emlékszem. És mi az amit eddig próbáltál ?

Szerk.: közben gyorsan elolvasgattam az elejétől [link], aztán már beugrott idő közben beszéltünk.

Első körben minden csatlakozást, meg hardvert meg kéne nézni, megfelelően van e a helyén, illetve csatlakoztatva minden téren.
Majd az egész hdd-t le kellene majd formázni, mert félek, hogy vírus bizony van rajta.
Ha sikerülne feltelepíteni az xp-t -ami remélhetőleg eredeti, mert ha nem akkor megint megvan a hibaok, plusz az tiltott is itt- akkor pedig alap dolgok (chipset, audio, lan), majd vírusirtó azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#6021) siebener válasza DJ WOKKY (#6020) üzenetére


siebener
aktív tag

Rendszerösszeomlás után nem indult a windows, csökkentett módban sem.

Telepítésnél pedig hibaüzeneteket ír, mindig mást.
Vagy egy file sérült, vagy egy file hibát okozott, és mindig máshol áll le a telepítés.

CD lemez, vagy az olvasó maradt gyanús itt pár usernek, az olvasót cseréltem, de arról be se boot-ol.

Most az atapi.sys okozott hibát...

(#6022) KrAt


KrAt
veterán

Tisztelt érintettek!

Kérlek, hogy a nem idetartozó beszélgetésekhez használjátok a privátot vagy bármely off topicot, de ne itt!
Ugyanez vonatkozik a szerkesztés gomb használatára is: HASZNÁLJÁTOK!!

Köszönöm.

(#6023) DJ WOKKY válasza siebener (#6021) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Próbálj már meg valamit. Ez lehet csatlakozó lazulástól is kapott hiba, vagy:
Win. indító lemez, majd bootolj be róla és írd be ezt:
copy A:\atapi.sys C:\Windows\system32\drivers (enter)
Ehhez kell egy floppymeghajtó/ vagy usb és a windows indítólemez (floppy-ról, vagy pendrive-ról) amire rámásolod a fájlt.
Előtte természetesen töltsd le az atapi.sys file-t és másold floppy-ra vagy pendrive-ra.

(#6024) siebener válasza DJ WOKKY (#6023) üzenetére


siebener
aktív tag

Az a gond, hogy a jelenlegi helyzet nem teszi lehetővé azt, amit tanácsolsz, nincs meg hozzá a technikai háttér.
A csatlakozó kilazulását máshogy nem szűrhetném ki? Látszólag minden rendben, mozgatom, de nem érezni, hogy gond lenne.

(#6025) DJ WOKKY válasza siebener (#6024) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Esetleg azt csináld még meg, hogy vinyót elviszed az egyik ismerőshöz, rokonhoz, és beteszed a konfigjába, előtte vedd ki az ő vinyóját, meg minden tárolót húzz le.
És próbáld meg ott feltelepíteni, hogy a vinyó egyáltalán jó e.
Ha ott sikerül feltelepíteni (természetesen ez a te konfigodhoz nem lesz használható tekintettel a más hardverkörnyezetre), akkor vinyót kiszűrted. Maradnak a kábelek.
Más most sajnos nem jut az eszembe.
Esetleg még az, hogy pen.re letöltöd valahol az említett file.t és megpróbálsz arról otthon bootolni.

(#6026) siebener válasza DJ WOKKY (#6025) üzenetére


siebener
aktív tag

A HDD-t azért valószínűsítem jónak, mert ezen kívül kettő másikat próbáltam.

Az ismerős, rokon egy kicsit húzós, mert nemrég költöztünk Budapestre, de majd körülnézek.

Válaszolva a korábbi, azóta szerkesztett hozzászólásodra: a win eredeti, viszont elég karcos a lemez, innen indult, hogy talán az lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#6027) DJ WOKKY válasza siebener (#6026) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez sem kizárt így. Viszont, ha azt át tudnád írni valahol, mert ez ha jól tudom semmit jogszabályt nem sért.

(#6028) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Asrock-Conroe D667-1337 alaplapnál milyen driver kell ehhez az SM buszvezérlőhöz? Chipset vagy egyéb? valaki linkelne esetleg. Köszi

(#6029) CoolMan válasza kornyiktamas (#6028) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Válogass. Chipset driver kell.

[ Szerkesztve ]

(#6030) kornyiktamas válasza CoolMan (#6029) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Természetes, hogy innen leszedtem az összeset..

(#6031) siebener válasza DJ WOKKY (#6027) üzenetére


siebener
aktív tag

Megpróbálom, persze, ha nem sért törvényt.

Elgondolkodtam azon, amit korábban írtál, hogy esetleg a csatlakozások, mert mikor visszatettem a régi CD-t, ergo meg lett mozgatva a kábel, utána továbblépett.

Amúgy mi az a Kernel hibakereső DLL? Többnyire annak a másolása közben áll le, hogy valami file hibát okozott, vagy hogy az /i386/c_1259.nls file nem tölthető be...

(#6032) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Hali úra:D
ATI Radeon hd 4350 512mb VGA-hoz leszedtem a hiv. oldalról a legújabb(11.2) drivert és valami "telepítőcsomag" hiba lett, de attól feltette, viszont a kezelője nem indul, hanem hibát ír ki. Töröljem, s tegyek fel eggyel régebbit?

(#6033) spurika válasza kornyiktamas (#6032) üzenetére


spurika
senior tag

Amit leszedtél win7 re jó szerintem.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6034) kornyiktamas válasza spurika (#6033) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Előző válaszaidat megköszönöm!:D
Windows xp professionalt szedtem le..

(#6035) spurika válasza kornyiktamas (#6034) üzenetére


spurika
senior tag

Szivesen,örülök hogy elindult a technika végre :C

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6036) tajati


tajati
aktív tag

Hali!
Bedöglött a Samsung n210 netbookban a vinyo és kicseréltem de kiboritottam véletlen a poharat amiben a csavarjai voltak a gépnek...és 3-4 nem találtam meg. A kérdés az lenne hogy honnan tudnak ilyen csavart szerezni?

(#6037) .bableWes


.bableWes
őstag

Sziasztok!

PPPOE hiba a modem meghibásodására utal? 3 gépen ezt irta ki, kábelt cseréltem, kihuztam-bedugtam az adaptert majd 10 perc után magához tért.
Egyre többet csinálja.
Tanulmányaim miatt ritkán vagyok itthon és a családot nem akarom internet nélkül hagyni, mit tehetnék?

Előre is köszönöm!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#6038) beszter1991


beszter1991
tag

Valaki nem tudja hogy a laptop(acer 5542G) miért nem olvassa be a dvd-t, ha pedig igen akkor pedig üresnek látja. Win7 van rajta

a másik gép(5735z) az beolvassa. ezzel írtam ki.

[ Szerkesztve ]

(#6039) CoolMan válasza beszter1991 (#6038) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Lehet, hogy azt a típusú lemezt nem szereti az olvasó. Próbáld másik típusú lemezre kiírni minél lassabb sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#6040) beszter1991 válasza CoolMan (#6039) üzenetére


beszter1991
tag

ugyan ilyen lemezen van a win7 32Bit azt beolvassa. viszont ez 64bites,

(#6041) CoolMan válasza beszter1991 (#6040) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor írd ki még egyszer lassabb sebességgel. Az, hogy 32 vs. 64bit az tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#6042) DJ WOKKY válasza siebener (#6031) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem tudom pontosan mi, de végül is a lemezről akarja felmásolni mindenféleképpen. Így lehet a karcos lemez hibája.

(#6043) beszter1991 válasza CoolMan (#6041) üzenetére


beszter1991
tag

Oké megnézem köszi.

(#6044) beszter1991 válasza CoolMan (#6041) üzenetére


beszter1991
tag

kiírtam arról a gépről a amelyikre felszeretném rakni, és most már jó.

(#6045) Realradical válasza .bableWes (#6037) üzenetére


Realradical
őstag

Mi a pontos hibaüzenet?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6046) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Melyik a legjobb 3 monitormárka LCD-knél?

Live poor, die ritch.

(#6047) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ha van egy laptopom, amit szeretnék monitorra kiküldeni és úgy játszani akkor full hd felbontásba előfordulhat simán hogy akadozhatnak a játékok igaz? Mert a laptopom alapból sima HD-t bírna.. Célszerűbb lenne HD-s tv-t vennem emiatt?

Üdv: Csabee.

(#6048) C0d3r válasza gyáliSanyi (#6046) üzenetére


C0d3r
addikt

BenQ, LG, Samsung

(#6049) spurika válasza spurika (#6035) üzenetére


spurika
senior tag

Sziasztok Nokia,Symbiannal kapcsolatos kérdéseket itt tudom fogadni.
[link]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6050) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Érdekes (idegesítő..) dolog történt:

Eddig hibátlanul működő site-ok esetében most nem tudok bejelentkezni. Helyette a böngésző kidob egy ablakot, hogy RESTRICTED és írjak be felhasználónevet és jelszót.
Miután ezt beírom, nem változik semmi (továbbra is kéri, pedig mindkettő megadott info tutijóvót) és amikor bezárom ezt a kis panelt, egy ilyen kedves üzenetet kapok:

Authorization Required
This server could not verify that you are authorized to access the document requested. Either you supplied the wrong credentials (e.g., bad password), or your browser doesn't understand how to supply the credentials required.

Ez mi má'? :W Próbáltam Chrome-ot, FF-et, még IE-t is, az eredmény dettó ugyanez.

Valaki tudna segíteni?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.