Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) razorbenke92 válasza BenJoe80 (#81994) üzenetére

Nem túl bonyolultak:

A LAN kapcsolatoknál a következő sebességű kártyák léteznek. A fejlesztésük nem úgy alakult, mint a flash memóriáké például, hogy több kombináció is kialakult, tehát LAN kártyákból alapvetően nincs 200Mbit sebességű forgalomban.

A
10 Mbit-es kártya az értelem szerint 10 Mb/s hálózati kapcsolatot képes létesíteni. Ha úgy tetszik, akkor 1,25MB/s (megabájt/s) sebességre, azaz egy 1,25 megás képet egy másodperc alatt vihetsz át a hálózaton. A sebességek innentől következetesek.
Ez volt az eredeti (B)Ethernet(/B) szabvány.

Ezt követi a Fast Ethernet, ami 100Mb/s hálózati kapcsolatot képes létesíteni. Ebben az esetben már egy kisebb videóklippet le tudsz tölteni 1 másodperc alatt.

Ez után jött a Gigabit Ethernet, ami már 1000Mb/s (azaz 1Gb/s) sebességre képes. Itt már egy zenealbumról beszélünk másodpercenként.

Jelenleg a sima felhasználásra nincs gyorsabb vezetékes eszköz. Innentől kezdve különböző modulokkal lehet enterprise eszközök között full duplex kapcsolatokat létesíteni (vezetéken vagy optikai szálon)

A többi szabvány a vezeték nélküli hálózatoknál eléggé puritán neveket kapott, igazából úgy rövidítjük őket, hogy b/g/n/ac wifi. Ezek a wikipédián szépen össze vannak szedve.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82002) fuxal válasza mezis (#81995) üzenetére


fuxal
csendes tag

most beraktam a 4db 1gb ramokat most mükszik rendesen! ez érdekes mert tegnap csak 3 gb ment rendesen! am 2db 1gb kingston és 2db 1gb TRS1G800CL5FGX16

(#82003) mezis válasza Adebayor (#82000) üzenetére


mezis
nagyúr

Vezérlőpult - Hálózat és Internet - Otthoni csoport.

Itt bogyózz, állítgass újraindítgass, várakozzgas,... Mindaddig, amíg nem működik. :U ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#82004) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

A switchröl szeretnék többet megtudni kell e valamit beállítani rajta vagy csak elég ha rákötöm a netet + a készülékeket és már meg is osztja netet ?

köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#82005) mezis válasza pelenka35 (#82004) üzenetére


mezis
nagyúr

Már osztja is - tovább. Mert valakinek kell az észt (IP cimet,....) osztogatni.
Meg vannak a manager-hető switch-ek. Ez milyen ? :F

mezis

(#82006) Atapi válasza pelenka35 (#82004) üzenetére


Atapi
senior tag

switch nem oszt netet. nem routerra gondolsz? csak akkor elég a switch, ha a szolgáltatód több publikus ip címet biztosít a végpontodhoz, vagy egy már eleve routerként is működő modemet ad neked. viszont ez esetekben nem kell semmit állítanod, mezei switch esetén egyébként nincs is mit állítani.

(#82007) pelenka35 válasza Atapi (#82006) üzenetére


pelenka35
őstag

Az egyik szobában van a router a másikban van két eszköz amit rákötnék a switchre (tv,xbox) ami a routerhez lenne csatlakoztatva. (switch : D-Link DES-1008D )

Gamertag:Rob3rt75

(#82008) lacik25 válasza Adebayor (#81998) üzenetére


lacik25
tag

2 vines gépet úgy a legegyszerűbb összekötni, hogy mindkettőn ugyanazzal a felhasználónév-jelszó párossal lépsz be, s ha kéri, ezt adod meg.

(#82009) razorbenke92 válasza pelenka35 (#82007) üzenetére

Nincs más teendőd. Ha már van egy működő otthoni hálód (írtad, hogy van routered) akkor az IP osztást az alhálón megoldja a router DHCP-je.

Onnantól kezdve nagyon zanzásítva egy switch olyan a hálózatban, mint a villamos hálózatban a konnektor és az elosztó kapcsolata. Azaz bedugod és bővül vele a csatlakozók száma. Nem kell vele semmit sem csinálni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82010) Tercsifercsi


Tercsifercsi
csendes tag

Sziasztok!

Szert tettem egy Amiko wln-880 usb wifi n-es adapterre. A laptopomban szeretném használni, mert a gyári wifi behalt, azonban a win7 ultimate nem ismeri fel, sőt a gyári driver telepítése után sem üzemel. Biztos, hogy nem hibás, mert táblagéphez csatlakoztatva prímán használható. Van valakinek ötlete az életre keltéséhez?
Köszönöm előre a választ!

(#82011) razorbenke92 válasza Tercsifercsi (#82010) üzenetére

Eszközkezelő mit mond rá?

Felkiáltójeles, felismeri csak nem tudja használni, esetleg letiltja?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82012) Tercsifercsi válasza razorbenke92 (#82011) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Látja, mint egyéb eszközt, felkiáltójeles. Nem tiltja.

(#82013) MaxxDamage válasza Tercsifercsi (#82010) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Esetleg ezzel próbáld /hátha/ [link] (ki lehet játszani a Win7 -et pl. XP-s driverrel is és ha már látja valamely formában, akkor Win7 is keres hozzá megfelelő drivert - auto updateli netről... :K ) pl.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82014) Tercsifercsi válasza MaxxDamage (#82013) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Nagyon köszi, már próbáltam, nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#82015) lacik25 válasza Tercsifercsi (#82014) üzenetére


lacik25
tag

lehet, hogy összevész a gyári, beépített wifivel, biosban le kéne tiltani, s a vin7-ből minden drivermaradványát kipucolni, akár rendszervisszaállítással.
A weboldaluk szerint 7-esen is megy [link]
esetleg másik driver a mediatek oldaláról [link]

[ Szerkesztve ]

(#82016) Pete55555


Pete55555
addikt

Berakom ide is, hátha:
W8 nem ismeri fel a lemezt

...Szeretem leracsniztatni...

(#82017) Pete55555 válasza Pete55555 (#82016) üzenetére


Pete55555
addikt

Megoldódott

...Szeretem leracsniztatni...

(#82018) Tercsifercsi válasza lacik25 (#82015) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Sajnos ez sem jött be. A gyárival nem ütközik, mert nem működik. Nem marad más hátra, megy pihenni.

(#82019) BenJoe80 válasza razorbenke92 (#82001) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot! :R

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#82020) lacik25 válasza Tercsifercsi (#82018) üzenetére


lacik25
tag

ne add fel olyan könnyen, "Látja, mint egyéb eszközt, felkiáltójeles. Nem tiltja.", tehát driver gondja van.
Próbáld meg a driver backup-pal lementeni, rendszervisszaállítással Amiko-előtti állapotra küldeni (s persze a gyári wifi drivere se legyen fenn), majd dugd be a dögöt, és a felugró ablakban kéri a drivert, akkor mindenhol a legalsó opciókat válaszd, tehát sorolja fel az összes létező driver-gyártót majd ott a saját lemez tallózz a mentésedre. Így nem teszi fel a setup.exe a saját dolgait, csak a szűz driver kerül fel, majd a vin7 lekezeli a wifi-kapcsolatot.

(#82021) kenwood


kenwood
veterán

chromehoz keresek olyan kiegeszitot,mint az androidos keyboardnal is van.
pl ha tobbszor leirom a telefonszamomat,akkor egy ido utan automatikusan befejezi 2-3 karakter utan.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82022) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Videókártya teljesítményét milyen progival érdemes megnézni összehasonlítás végett?
Én még le voltam ragadva a 3dmarknál, de látom az fizetős lett. :U

(#82023) caprine válasza dudikpal (#82022) üzenetére


caprine
aktív tag

Pedig a futuremark-ból a 3Dmark továbbra is használható, max néhány opció fizetős.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#82024) caprine válasza pelenka35 (#82007) üzenetére


caprine
aktív tag

Jól írták a többiek, a switch csak elosztja hálózati eszközök forgalmát, jobban mondva összeköti őket, de IP címet adni nem tud. A jobbak szabályozhatóak, a tied egy alap típus (nagyon jó áron adják), de szerencsére gigás, így NAS-t is köthetsz rá. Elméletileg semmit nem kell rajta állítanod, csak bekötöd és megy, sőt ahogy látom külön uplinkje sincsen, szóval nem tudod elrontani :D IP cím kiosztására, akár manuális akár automatikus (DHCP) csak arra tervezett eszközök tudnak, lásd router.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#82025) dudikpal válasza caprine (#82023) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Köszi, meglesem.

(#82026) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, raktam a gépre win7 startert, de nincs lehetőség asztali téma beállítására. Ezt utólag lehet telepíteni?

AMD+Ati powee'R

(#82027) razorbenke92 válasza lacik25 (#82020) üzenetére

Ugyan ezt akartam javasolni. A saját driver betallózásával és Windowsra bízásával sok ilyen gond megoldható.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82028) pelenka35 válasza razorbenke92 (#82009) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#82029) mezis válasza harcikoca (#82026) üzenetére


mezis
nagyúr

Win7 Home Premiumhoz telepítettem a "Oceanis Change Background" programot évekkel ezelőtt. Nem tapasztaltam semmilyen kellemetlen mellékhatását.

mezis

(#82030) V.Dave


V.Dave
senior tag

sziasztok

windows 8.1-et telepítettem, előtte 7 volt. Most a 2TB-os merevlemez azt csinálja, hogy általában 5-30mp-enként "kattanik" egyet. A teljesítményre nincs hatással, de nagyon idegesítő. Mitől lehet ez és hogyan tudnám kiiktatni?

HD204UI egész pontosan

240GB szabad jelenleg. A rendszer SSD-n van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#82031) razorbenke92 válasza V.Dave (#82030) üzenetére

Energiagazdálkodásnál néznék a körmére a HDD szabályoknak. Ha bent marad valami buta opció, akkor az ki-be kapcsolgatáshoz vezethet, ami meg kattanáshoz.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82032) sixpak válasza dudikpal (#82022) üzenetére


sixpak
nagyúr

Esetleg Unigine Heaven/Valley...sokan használják ezeket is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#82033) V.Dave válasza razorbenke92 (#82031) üzenetére


V.Dave
senior tag

be van állítva, hogy soha ne kapcsoojon ki a HDD a windowsban. Erre gondolsz?

Xiaomi mi 8 6/128

(#82035) bladegery


bladegery
senior tag

Udv!
A mechanikus billentyuzetemen elromlott a 9-es gomb, tudtok valakit aki megtudja javitani, lehetoleg szegeden?
Kosz.

gergely-szabo.com

(#82036) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Üdv,

Skype-ra próbáltam regisztrálni de nem lehet.. Más találkozott ilyen hibával?
Weben is próbáltam, hiába megyek fiók készítésre nem tölt semmit. Applikációból sem történt semmi..

(#82037) razorbenke92 válasza V.Dave (#82033) üzenetére

Erre. Akkor ez megvan.

A másik ami még csinálhatja, hogy a Windows nekiáll indexelni a HDD tartalmát. Ezt nem tudom, hogy 8.1-ben ki lehet e kapcsolni külön meghajtókra. Ha igen, akkor az indexelést kapcsold ki a merevlemez területén.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82038) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

A problémám a következő.
Word-ből nem tudok nyomtatni. Azt mondja nincs nyomtato telepitve.
Officet ujraraktam mar. Nyomtatot toroltem, majd ujra felraktam.
Excelbol, pdf olvasobol tudok nyomtatni.
Egyedul wordbol nem.
Mi lehet a problema?
:W

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#82039) _Csaba_ válasza JohnnyX (#82038) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Üres word doksiról van szó amibe pl egy betűt írsz? Vagy egy megnyitott doksiról van szó?

(#82040) harcikoca


harcikoca
senior tag

Windows XP-n valahogy előtudom hozni a beírt wifi kódot?

AMD+Ati powee'R

(#82041) JohnnyX válasza _Csaba_ (#82039) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Barmilyen, legyen az ures, belegepelt par sor, vagy mar kesz tobb oldalas doksirol.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#82042) _Csaba_ válasza JohnnyX (#82041) üzenetére


_Csaba_
senior tag

És biztosan hogy a nyomtatónál a nyomtató és nem pedig a fax van kijelölve? (Nem téged nézlek hülyének, csak már magam is belefutottam egyszer ebbe a hibába). Persze ez akkor van ha multifunkciós a készülék.

(#82043) _Csaba_ válasza _Csaba_ (#82036) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Már működik, biztos a skype szerverrel volt ideiglenes zavar..

(#82044) JohnnyX válasza _Csaba_ (#82042) üzenetére


JohnnyX
senior tag

nincs fax, direkt letoroltem.
Csak a nyomtatom van feltelepitve. Alapertelmezett is.
Excelbol nyomtat rendesen, csak wordbol nem.

A nyomtato cegnel, Xerox WC Pro 55.
Nagy teljesitmenyu halozati nyomtato es fenymasolo.

Csak egy gepen van ez a problema ma ota, tegnap meg ment a nyomtatas a wordbol.

Valami windows frissitesre gyanakszok, ami a napokban tortent.

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#82045) mezis válasza harcikoca (#82040) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg ez ? (Nem próbáltam.)

mezis

(#82046) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Sziasztok!
Egy kérdésre szeretnék gyors választ kapni, memóriavétel előtt állok és nem tudom eldönteni, hogy megfelel-e számomra ez a memória:
TeamGroup Xtreem Vulcan RED 8GB (2x4GB) 2400MHz DDR3 KIT CL11
A márka nekem nem ismerős, azt mondják megbízható, viszont a CL11-es késleltetés nem igazán tetszik.
Nem lesz vele gond, nem lesz lassabb?
Főleg játékra akarom használni, tuningra, konvertálásra, tömörítésre.
Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#82047) .:Secur:. válasza .:Secur:. (#82046) üzenetére


.:Secur:.
tag

Köszönöm. :U

(#82048) Balathruin válasza .:Secur:. (#82046) üzenetére


Balathruin
veterán

Minek ilyen gyors memória? Külön VGA mellé fölösleges. CL11 nem sok ekkora órajelnél.

(#82049) .:Secur:. válasza Balathruin (#82048) üzenetére


.:Secur:.
tag

Olcsón kapom viszonylag, ezért veszem ezt. :)

(#82050) anonymus89 válasza razorbenke92 (#81953) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnos semmi itt is hibát írt rá úgyhogy reménytelen.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.