Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Sub-ZeRo válasza choco01 (#39986) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Betűjelet adtál neki?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40002) ggg666 válasza Sub-ZeRo (#40001) üzenetére


ggg666
őstag

Mondjuk a betűjel hiánya még nem okozna lassulást.És mivel, hogy rendszerlemez is valószínű kapott.

(#40003) kelemen93 válasza AkosAkos (#39985) üzenetére


kelemen93
tag

manuálisan szerintem hamarabb megtudod, hogy mennyit is bír a CPU.az overdrive 1mhz vel lép úgyhogy 2 nap mire eléri a határt :D , de ebben nem vagyok teljesen biztos.A jelenlegi procimat sajnos nem tudom Overdrive.al húzni.

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#40004) BénaNyurga válasza ggg666 (#39995) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Na szia displaydriver összeomlik média dekódolásnál nem találtam 6600 gt hez régi drivert meg nagyon nem is kerestem a vinyón lecseréltem az adatkábelt meg egy új tápátalakítót kapott mert akkor mindkét sata csati rossz a tápon azóta nincs leállás de a teljesítmény indexelés nem megy végig! valami 300.67 es driver van fent hozzá... vagy ilyesmi... lehet hogy a vga rúgja már az utolsókat...

(#40005) choco01 válasza Sub-ZeRo (#40001) üzenetére


choco01
addikt

Eddig volt most már nincs..hol tudok adni neki.
Amúgy lemez kezelőbe azt írja h 100% szabad közben meg van rajta 3 giga hely az 500-ból...

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40006) BénaNyurga válasza #65675776 (#39999) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

szia 307.83-at cseréltem 280.27-ra és megszűnt a gond :) de legalább a vinyót is átnézem

Mindenkinek köszi

[ Szerkesztve ]

(#40007) AkosAkos válasza AkosAkos (#39979) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

?

(#40008) Sub-ZeRo válasza choco01 (#40005) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelés, jobb gomb az adott merevlemezre és betűjel, vagy hozzáadás, vagy valami ilyesmi less.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40009) scream válasza AkosAkos (#40007) üzenetére


scream
veterán

Szerintem több sikerrel jársz, ha ellátogatsz, a CPU-d topicjába.

Továbbá szerintem felejtős dolog az auto-tuning, az sohasem jó :(

(#40010) choco01 válasza Sub-ZeRo (#40008) üzenetére


choco01
addikt

ÓÓ,köszönöm így már jó!!! :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40011) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Postai úton be tudok fizetni pénzt külföldi bankszámlára? Ha igen hogy és mennyiért?

Köszi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40012) syberia


syberia
veterán

Sziasztok, mivel nem találtam témaspecifikus topikot itt teszem fel a kérést:

Adott egy Dell Optiplex GX520 és ebbe szerettem volna tenni egy vga-t
a haramatgyenge intel 945 helyett. Találtam egy passzív X1300 Pro pci-e
kártyát de itt jön a probléma: az alaplapon csak PCI csati van és alul egy
pci-e X1 nevű kis csoda...alaposan utánaolvastam hogyan lehet ebbe normál
pci-express vga-t pakolni.
Ma délután forrasztópákával óvatosan kiolvasztottam a slot hátuljából annyit
hogy a kártya belemenjen de ne sérüljön meg a csatlakozó aranyozott érintkezője,
meg kell mondjam nem volt egyszerű az alaplap kiszerelése nélkül de 3-4
próbálkozás után az X1300 a helyére került. 50% esélyt adtam hogy működni
fog a kockázatos beavatkozás után. Láss csodát a gép szépen bebootolt az
Ati kártyáról :D biosba beléptem megnéztem a beállításokat a video fülnél.
Az öröm a win7 bootscreen bevillanásáig tartott mert onnan nem akart tovább menni.
Utána nagyon csúnya színösszeállítás mellett vga 640X480 ban felállt a rendszer,
gondotam az ati driver megoldja a problémámat de miután felraktam sem volt hajlandó
normális felbontáson normális színeket adni :W
Olvastam hogy a pci-e X1 csak 25W áramot tud adni, viszont nem tudom hogy az
X1300 pro ezt meghaladja e....ha jól láttam 33w tdp-t írnak róla a neten
de ez nem 100% tanácstalan vagyok :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#40013) Rivaul válasza syberia (#40012) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerintem az egész chip készlettől kezdve az utolsó csavarig utál a géped :U Nem fog vele normálisan működni. Egy lap meg vga kombó nem csak annyiból áll hogy belepasszírozod ami belemegy.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40014) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Sziasztok nem tudja valaki hogy t-mobilnál lehet e böngészni úgy hogy mi mennyi kapcsolatpontba kerül ??

(#40015) >Deego.. válasza syberia (#40012) üzenetére


>Deego..
senior tag

Az szép. :)

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#40016) Rivaul válasza BénaNyurga (#40014) üzenetére


Rivaul
addikt

Mint mindenre, erre is van közösségünk :K T-mobil topic

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40017) syberia válasza >Deego.. (#40015) üzenetére


syberia
veterán

Köszi :) volt már akinek működött ez a házi barkács megoldás,
lehet inkább lottóznom kéne :DDD

(#40013) Rivaul tudom nem vagyok túl kedves hozzá hogy kiégetem
az egyik alkatrészét ;] Valami ötleted nincs hogy mitől nem hajlandó operálni?
:R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#40018) >Deego.. válasza syberia (#40017) üzenetére


>Deego..
senior tag

Meglehet.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#40019) BénaNyurga válasza Rivaul (#40016) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

köszi rájöttem végül is arra amiért kérdeztem...

(#40020) Rivaul válasza syberia (#40017) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy gyárilag nem úgy lettek tervezve hogy együtt muzsikáljanak. Gondolom van olyan lap vga páros ami ezek ellenére is összeegyeztethető volt de ez csak mák. Bepróbálta s szerencséje volt. Se a lap készlete, se a csatoló, a fesz leadás, illesztők... Konkrétan semmi nem klappol ha 2 ilyen dolgot akarsz egyesíteni. Lehet ha én is ott ülnék akkor vakon elkezdenék mindent variálni s a végén vagy leégne a ház vagy menne a gép de így nem tudok a segítségedre lenni. Arra azért készülj ha folytatod lehet elmegy vadászni az egész. Csak sok sikert tudok kívánni s ha úgy döntesz folytatod a sikerről azért írj 2 sort ide vagy blog-ba :) Én google keresések hadával indulnék ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40021) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Hülye kérdésem lenne, de hátha segít valaki, ezt találtam a legjobb topicnak. Egy barátom akar venni 4 darab terepgumit, és ebből keresném az elérhető legolcsóbbat, de én nem találtam valami sokat, külföldit egyáltalán, igaz csak ebayen néztem, de gondoltam hátha ott olcsóbb, vagy van free shipping.

Ha találna valaki valamit azt nagyon megköszönném, én egyenlőre 55e-ért találtam legolcsóbban újat. 33x10,5x16 -os méretben kellene.

Köszönök bárminemű segítséget!

(#40022) Rivaul válasza Babetta-X (#40021) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha itt nem is de a autós kollégák elég széles körben tájékozottak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40023) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van egy Microsoft Wireless Media Desktop 1000 billentyűzet és egér párosom.

Az egérrel való görgetés sokszor akadozik, van erre valami megoldás? Ezen kívül semmi más baja nincs!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#40024) Rivaul válasza Aaron14 (#40023) üzenetére


Rivaul
addikt

Tegyél fel hozzá drivert vagy pucold ki az egered :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40025) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Lenne nekem egy olyan érdekes gondom, hogy az elmúlt két napban kicsit megkergült a gépem és nem tudom mire vélhetném. A jelenség annyi, hogy netezés közben már 2-3x csak úgy fogta magát a gép és alvó állapotba küldte magát. Erre vajon lehet valami megoldás? Win7 home 64bites rendszer egy viszonylag korszerű gépen...

Ja és ez Firefox és Chrome alatt is előjött már.

[ Szerkesztve ]

(#40026) Aaron14 válasza Rivaul (#40024) üzenetére


Aaron14
őstag

Vadiúj a kombo, és a driver is fent van. :-/

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#40027) >Deego.. válasza F_Zolee (#40025) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ha amd 7xxx vga-d van akkor lehetséfes ZeroCore de nembiztos.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#40028) syberia válasza Rivaul (#40020) üzenetére


syberia
veterán

Köszi szépen a segítséget :R ha leég akkor egy tapasztalattal leszek gazdagabb :)

Elég sokat kerestem a neten, igazából ez csak a tartalék gépem lenne
amin elmegy a win7, jó lett volna látni hogy ez a megoldás működik :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#40029) Rivaul válasza Aaron14 (#40026) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos akkor én ejtem a témát. Nem ismerem csak az alap tippem volt :( Többiek biztos tudnak okosabbat tanácsolni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40030) F_Zolee válasza >Deego.. (#40027) üzenetére


F_Zolee
veterán

6850em van. ZeroCore meg akkor működik ha a monitor megy alvó állapotba.

(#40031) BénaNyurga válasza F_Zolee (#40030) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Milyen billentyűzeted van ? esetleg az is okozhatja... pl beragadó gomb vagy érintkezési hiba ha tudod próbáld ki egy másikkal hogy akkor csinálja e

esetleg energia gazdálkodásban teljesen vedd ki...(már ha be van kapcsolva) bár ez nem természetes jelenség és még sosem hallottam ilyenről

[ Szerkesztve ]

(#40032) F_Zolee válasza BénaNyurga (#40031) üzenetére


F_Zolee
veterán

Revoltec lightboard. Nagyon nincs beragadt gomb, meg nem is nyúltam hozzá amikor épp leállt.

(#40033) BénaNyurga válasza F_Zolee (#40032) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Értem azért én megpróbálnék egy bill cserét :) csak van valahol elfekvőben egy... annyival is előrébb vagy

(#40034) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Néhány webes videónál (youtube és társai) bekockásodik a kép, zöld elmosódott lesz. Ezt milyen driver telepítésével vagy kodek telepítésével tudnám elkerülni?

(#40035) #65675776 válasza cekkk (#40034) üzenetére


#65675776
törölt tag

Első körben próbáld meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást a flashplayer-ben. HA akkor megjavul, akkor a VGA drivere körül kell szétnézni. Ha nem, akkor a flashplayer vagy a böngésző problémázik.

(#40036) cekkk válasza #65675776 (#40035) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Mindjárt nézem is ezeket a lehetőségeket. :R

Egy gyors kérdésem még lenne, a flash beállításait hol találom? :B

ennyit találtam a rókában:

[ Szerkesztve ]

(#40037) #65675776 válasza cekkk (#40036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elindítasz egy videot mondjuk youtube-on, és azon jobbgomb -> Settings...

(#40038) cekkk válasza #65675776 (#40037) üzenetére


cekkk
veterán

Áh. Köszi!

Most néztem ugyan ez a videó chromeba tökéletesen jól ment. Lassan még egy érv a róka lecserélésére.

(#40039) >Deego.. válasza cekkk (#40038) üzenetére


>Deego..
senior tag

A chrome számomra tökéletes, de az Internet Explorer 9 is sokat javult.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#40040) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Múlthéten telepítettem egy ismerősöm új Samsung laptopjára win8-at. Pár napig működött minden rendesen. Viszont tegnap óta a bejelentkezés után a csempék mondhatni megfagynak.. (bejelentkezni jelszóval még be tudok) az egér müxik de bárhova kattintok nem történik semmi... windows gombra
sem reagál.

Ötlet? Elég sok windowst telepítettem már de ez az első win8-am. Nem vágom annyira a rendszert. :)

Köszönöm!

(#40041) Rivaul válasza tomi5244 (#40040) üzenetére


Rivaul
addikt

Eredeti a win? Ha nem, akkor tegyél fel mást első körbe. Esetleg csökkentett módba indítsd el s ha ott tovább jut akkor lehet valami illesztő nem tetszik neki. Bár ebbe az esetbe is újrahúznám mással/másikkal.

(#40042)
Igen f8

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40042) tomi5244 válasza Rivaul (#40041) üzenetére


tomi5244
őstag

Eredeti a win, ha újrateszem pl win7 el akkor elvész a win8 :U Nem az enyém a gép szóval sok mozgásterem nincs... Nem tudom mi legyen... :(((

Csökkentett módot megpróbálom még, az F8, igaz?

(#40043) tomi5244 válasza Rivaul (#40041) üzenetére


tomi5244
őstag

Újraindítás után annyival javult a helyzet, hogy reagál a windows gombra de azt se megfelelően, egy pillanatra megjelenik az asztal utána vissza is ugrik.

Egy videó a hibáról

F8-al nem sikerült, biztos rosszkor nyomom a gombot. Ez nekem soha nem ment! :)

(#40044) Rivaul válasza tomi5244 (#40043) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem indul úgy akkor van a barbár módszer (én ezt szoktam) :U
Ahogy elkezd betölteni a win lenyomod a gépet/tápot mind1.
Köv indulásnál egyből csökkenteni akar. Elég hülye tanács de működik :K
Próbáltad alt+f4 kombóval esetleg ctrl+del el visszavarázsolni asztalig? Nekem heti 1-2x csinálja ugyan ezt a w8 de fél perc nyaggatás után behódol s megy szépen tovább.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40045) tomi5244 válasza Rivaul (#40044) üzenetére


tomi5244
őstag

Ez egy vicc komolyan mondom! :D

Kirántottam alóla a "szőnyeget" az általad javasolt módszerrel, újraindítás után most müxik! :) Esetleg VGA drivert ne tegyem újra, vagy ne frissítsek valamit, hogy máskor ne legyen ebből gondja az illetőnek. Az a baj abszolút kezdők a gép felhasználói ezért lenne jó ha megbízhatóan menne ez a fránya 8....

Köszönöm a segítséged!! :R

(#40046) Rivaul válasza tomi5244 (#40045) üzenetére


Rivaul
addikt

Szívesen, örülök hogy jó lett :K
Végigfrissítheted amit tudsz az ártani nem árt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40047) brd válasza tomi5244 (#40043) üzenetére


brd
nagyúr

Win8-nál már ne is próbálkozz vele, mert valamelyik pszichiátriai eset kollégájuk rábólintott, hogy ne legyen ilyen lehetőség benne... :W Csak a működő windowsból tudod úgy újraindítani, hogy legyen olyasmi menü, ill. hiba esetén elvileg automatikusan jelenik meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#40048) Rivaul válasza brd (#40047) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt még én se tudtam. Mi értelme volt így megoldani :( Azért a barbár módszer még mindig működik, ez a lényeg :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40049) tomi5244 válasza brd (#40047) üzenetére


tomi5244
őstag

szép.... :(((

(#40050) agressiv válasza brd (#40047) üzenetére


agressiv
addikt

Ezek után valaki kérdezze meg tőlem, hogy miért fikázom az új windows-okat... :W

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.