Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) tikshow válasza Khelben (#35649) üzenetére


tikshow
addikt

AutoHotkey-el szerintem megoldható, de tudnod kell rá scriptet írni.

(#35650) penge111: Ha valaki jelent, ugyanúgy ban. Vannak erre megfelelő fórumok, keress rá Google-be.

[ Szerkesztve ]

(#35652) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi!

Gyors segítség kellene mivel rendeltem 32 GB-os class 10-es microSD memória kártyát ebay-en decemberben, de az eladó azóta törölte magát és tegnap vettem észre. Felvettem a kapcsolatot a customer care-rel és már elvileg vissza is utalták a pénzt a paypal számlámra, azonban nekem viszonylag gyorsan kellene most már ez a kártya. Legkésőbb feb. 1-jén a kezemben kell legyen, így kínából már valószínűleg nem jönne meg.
Az EU-n belülről rendelt dolgok, pl. ez valóban megérkezik 1 héten belül ahogy írja? Még mindig 3-4000 Ft-tal olcsóbb mint itthon (8000-ért találtam legolcsóbban, de arra még szállítási költség lenne).

(#35653) zarayg


zarayg
aktív tag

Üdv, Hello

Nagy segítségre lenne szükségem. Van egy ILYEN ventilátorom (F-4007M12C | Méretei:40x40x12 mm). Ugyan ilyet szeretnék, de sajnos nagyon nem találtam róla több infót, sőt, beszerzési lehetőséget se sajnos. Valaki tudná orvosolni a problémám? Valahol, ahol megtudnám vásárolni. Ár lényegtelen.

Saját képek:


Köszönöm előre is.

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35654) Met válasza penge111 (#35650) üzenetére


Met
nagyúr

Ha jó az acc akkor érdemesebb külföldön eladni [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35655) Khelben válasza tikshow (#35651) üzenetére


Khelben
nagyúr

szuper, működik, köszönöm.
vettem egy egeret, aminek nem lehet programozni két gombját, be van állítva fixen pgup,pgdn-ra, nekem viszont jobban kell a browser forward/back.

(#35656) V.Dave


V.Dave
senior tag

Üdv emberek mi lehet a baj? Kicsit most betojtam:


[link]

Úgy kezdődött hogy a gép lelassult mint állat pl torrentezés sem indult el, hamar rájöttem a hatalmas eszemmel hogy a HDD lesz a ludas mert SSD-n lévő játék vígan futott. Aztán elindítottam egy víruskeresést 2 csúnya találat azokat letöröltem, restart aztán utána jó lett de most pl nem látom a "downloads" mappát amiben kb 500giga adat volt még tegnap :F

Xiaomi mi 8 6/128

(#35657) V.Dave válasza ALI_G (#35652) üzenetére


V.Dave
senior tag

Üdv, [link] itt szerintem egész jó árban van, és az eladó is nagyon megbízható és korrekt, én is tervezem hogy veszek egyet.

Xiaomi mi 8 6/128

(#35658) Gyikfej


Gyikfej
tag

Sziasztok.
Lenne egy nagy kérdésem.
Lenne nekem egy Rock Xtreme 770-es notim.
Ez a proci jó lenne hozzá?
Q9100
- 4 x 2,26 Ghz
- 12 Mb cache
- FSB 1066
- 45W TDP

Most T9300-as proci van a notimban és azt akarom lecserélni.
Előre is köszönöm a segitséget. :R

(#35659) ALI_G válasza V.Dave (#35657) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi!!!

(#35660) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A megoldandó feladat:
XP-s gép melóhelyen. Használni szeretném a My Passport külső merevlemezem, ami megy is, DE CSAK akkor ha az usb-n gépre csatlakoztatott nyomtatót lehúzom. Ha rajta a nyomtató (kyocera - driver frissítés volt) bármelyik porton, akkor nem megy a my passport. Ahogy lehúzom a nyomtatót, simán megy. Ötletek, javaslatok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35661) zarayg válasza V.Stryker (#35660) üzenetére


zarayg
aktív tag

Szia

Teljesítményimpuzlus van a HUB-okon, egyszerűen nagy az áram felvétele a nyomtatónak, és lefoglalja az összes másik USB port áramfelvételét :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35662) V.Stryker válasza zarayg (#35661) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát de akkor miért van bedugva a 220v -ba? :D

Meg van egy 0,5A-es vonalkód olvasó is, ha azt lehúzom, akkor se változik a helyzet, pedig az pont az usb2 maximuma.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35663) zarayg válasza V.Stryker (#35662) üzenetére


zarayg
aktív tag

Nálam ugyan ilyen van amúgy. 1 nyomtató, 1 Wifi-s USB, és ha már rádugok egy telefont, adatkábellel, akkor lekapcsol mindent.. ahogy kihúzom a nyomtatót minden működik. Ha a telefont húzom ki, akkor azon kívül minden :) szóval valahogy így

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35664) V.Stryker válasza zarayg (#35663) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szóval akkor megoldás nincs. :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35665) zarayg válasza V.Stryker (#35664) üzenetére


zarayg
aktív tag

esetleg próbálj meg még egy olyat, hogy ház rögzítőlapjához raksz egy ilyen toldót, amit az alaplapra raksz rá (mint kb az előlapi USB) Szerintem ezzel megtudnád oldalni a problémát.

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35666) V.Stryker válasza zarayg (#35665) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó az ötlet de nem tudom megcsinálni, mert ez ilyen "barbon" házas sz.r. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35667) agressiv válasza V.Stryker (#35666) üzenetére


agressiv
addikt

Ki kell vezetni a kábelt valami lyukon. :)

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#35668) Katana28 válasza ALI_G (#35652) üzenetére


Katana28
csendes tag

Cs.
Egyszer rendeltem már ebayen UK-ból xbox360 receivert 4-6 napot írtak és a 6. napon valóban meg is jött. De gondolom a megbízhatóság változik felhasználónként.

(#35669) sklopp válasza Elvagyok (#35599) üzenetére


sklopp
őstag

Pl. innen.

(#35670) Elvagyok válasza RootRulez (#35640) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm a segítséget,újrahúztam a vinyót,megtisztítottam a CD-t és megszűnt a probléma. :R

Soha többé ...

(#35671) Elvagyok válasza sklopp (#35669) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm a Segítséged,elraktározom!!! :R

Soha többé ...

(#35672) leyence2


leyence2
tag

Sziasztok! Gyors segítség kéne.

Van egy HP Deskjet 2050 j510-es nyomtatóm. Az a problémám, hogy nem nyomtat bármit csinálok. Azonnal törlődik a dokumentum abban a várólistában. Scannelni tud és minden másra (nyomtatópatron tisztítása) reagál. Nem tudjátok mi baja lehet? Másik USB kábellel is próbáltam, úgysem jó.

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

(#35673) tomi5244


tomi5244
őstag

Grub visszaállításban tud valaki segíteni, vagy pár instrukcióval ellátni? :)

Win újratelepítésnél ugyebár eltűnik... :U :(((

Köszönöm!
T

(#35674) Pityke78


Pityke78
őstag

Senki nem használja úgy a VGA kártyáját, hogy két olyan eszközt köt a kimeneteire (DVI, HDMI), amik hangot és képesek kezelni (TV, erősítő)?

(#35675) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok olyan jobbfajta windows progrogramot ajánlani amivel gyorsgombokat (F1-F10) lehet hozzárendelnelni a következő 6db windows funkcióhoz ?:

-shutdown
-restart
-close active window
-hide/unhide active vwindow
-open taskmanager
-volume up/down

Már vagy 10 félét kipróbáltam, de olyan amelyikkel ezeket egyszerre mind lehetne olyat nem találok. (Autohotkey nem jó, kissé nehézkes beállítani).

[ Szerkesztve ]

(#35676) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Valami ellett rontva gépemen..és csináltam előette visszaállítási pontot..de win 7 csak az uccsó 5-öt mutatja..másik gépemen egy csomót,ezt hogy hozhatnám vissza?
Köszi.:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35677) antivirtuoz válasza Pityke78 (#35674) üzenetére


antivirtuoz
tag

Szia!

Nekem mindkét DVI csatlakozójára olyan megjelenítő van kötve, ami képes hangot megszólaltatni: monitor és TV. Miért kérded?

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35678) Pityke78 válasza antivirtuoz (#35677) üzenetére


Pityke78
őstag

Tudod állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett hangkimenet?
Nekem ha csak az egyik kimenet van használva, vagy DVI, vagy HDMI, akkor ki tudom őket választani, de ahogy mindkettőre dugok eszközt úgy érzékeli hang szempontjából, mintha nem lenne csatlakoztatva és egyiket sem tudom kiválasztani.

Milyen kártyád van, milyen audio driverek, nálad ez hogy működik?

Köszi a segítséget.

(#35679) antivirtuoz válasza Pityke78 (#35678) üzenetére


antivirtuoz
tag

VGA kártya: GTX560TiOC.
Egyszerűen csak bekötöm mind a két kijelzőt (monitort és TV-t) a két DVI csatlakozóba, és máris tudok rájuk hangot küldeni. Külön audio drivert nem telepítettem, elég volt az nVidia VGA drivere (abban benne van: "nVidia HD audio-illesztőprogram").
Annyi beállítást lehet még eszközölni a VGA kártya oldaláról, hogy az nVidia vezérlőpulton tudod letiltani illetve engedélyezni a digitális hangot mindegyik kimenetre (nálam 2 DVI és 1 HDMI: persze utóbbira nem enged beállítást eszközölni, hiszen nincs rákötve semmi sem).
Ezen túlmenően a Windows hangbeállításaival lehet már csak babrálni. Valamint el tudod dönteni (szintén Windows hangbeállításoknál), hogy melyik legyen az alapértelmezett eszköz. Az alapértelmezett eszköz gyors váltogatására én egy ki programot használok: Audio Switcher [link: a negyedik].

Természetesen, ha maga a csatlakoztatott kijelző le van tiltva (megint nVidia vezérlőpult), akkor nem is lehet rá hangot küldeni (még csak engedélyezni sem).

Természetesen a Windows hang beállításoknál is lehet tiltani és engedélyezni az audio eszközöket (a letiltott eszközök pedig lehet, el vannak rejtve).

Monitorra egyébként nem szoktam hangot küldeni, csak TV-re, amikor filmet nézek. Egyébként meg 5.1 rendszerre vagy fejhallgatóra.

[ Szerkesztve ]

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#35680) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok.

Ma megnyitottam az Gpu-z -t és azt láttam, hogy a Bus Interface csak x8 2.0 ez miért van?

Köszi. :B

(#35681) Pityke78 válasza antivirtuoz (#35679) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi az infót. Akkor nálam mi lehet a baj? Nekem HD 7770-es kártyám van szóval Ati és Catalist driverrel. :(

(#35682) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Van egy galaxy minim. Win7-nél nem volt probléma de win8-nál hiába dugom rá usb-vel csak tölti nem tudom "háttértárolónak beállítani" Leszedtem hozzá a samsung kies-t a helyzet változatlan. Valakinek volt hasonló problémája?
Esetleg ha van ilyesmi topik kérnék egy átirányítást.
Előre is köszi!

(#35683) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Sziasztok, szerintetek az tap hiba ha winchesterrel nem indul a gep (felporognek a ventik 1secre) winyo nelkul pedig elindul.. 3winchesterrel probaltam. A tap egy HKC USP5550

(#35684) Bogyó bá' válasza dltpwnz (#35683) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Dobd el azt a tápot messzire, ne nyírj ki több vinyót vele!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35685) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Hihi, meg garis... remelem nem nyirta ki a vinyokat mert kolcsonbe voltak :D

(#35686) McDog válasza V.Stryker (#35666) üzenetére


McDog
aktív tag

Aktív USB HUB-bal próbáld meg. Itt a HUB-hoz egy külön tápegység tartozik. biztosítva a megfelelő áramellátást.

(#35687) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok segítségre lenne szükségem, nem tudok választani a következő 2 megoldás közül:
előzmény:be köttetem a napokban a nete és szükségem lenne egyszerre egy modemre és egy wifis routerre.
ALTA-netnél lesz a csupasz netem ami 5 megás lesz T-com-os területen(annex B) és a következő 2 megoldás közül kellene váasztanom, de nem tudok ezért kérném a segítségeteket.
1. lenne egy D-Link DSL 380T ADSL2+ modem + Gigabyte BR01G wifi router ez 4000ft
2. ZTE ZXV10 H201L modem + wifi router egyben ez 3500ft

Melyiket ajánljátok inkább?????
köszi :C :C

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#35688) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Hogy tudok excelben 2 oszlop számainak abszolút értékének a különbségét venni? :U

Thx :R

All Black...

(#35689) iljicSke


iljicSke
csendes tag

Tiszteletem!

Egy digitális hangrögzítő USB driver-ére lenne igen-igen nagy szükségem, konkrétan egy Forus USB Controller DVR008 driver kellene, hogy a Windows lássa a készülék tartalmát és le tudjam menteni onnan. Maga az eszköz egy MyVoice Digital Voice Recorder 1418SU.

Köszönök minden segítséget!

Gigabyte Z270X Ultra Gaming, Intel Core i5-7600K @ 4.5 GHz, Corsair Vengeance LPX 2x8 GB kit 3000MHz, MSI Geforce GTX 1060 6 GB Gaming, Kingstone HyperX Savage SSD 120GB, Western Digital 1 TB Caviar Black, Cooler Master SilentPro M2 420W

(#35690) attiati


attiati
veterán

hülye kérdés, de le tudok futtatni úgy egy vírusos exe fájlt pár másodpercre teljes értékűen valamilyen zárt környezetben, hogy a gépet ne fertőzze meg?

(#35691) kispx válasza attiati (#35690) üzenetére


kispx
addikt

Virtualbox
vmware player

Nem teljesen teljesértű, de nem fogja megfertőzni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#35692) spista222 válasza attiati (#35690) üzenetére


spista222
addikt

Vírus függő hogy mennyire fertőz, szerintem ha virtuális gépen futtatod akkor nem tehet kárt a főgépben, de még nem teszteltem.

(#35693) attiati válasza kispx (#35691) üzenetére


attiati
veterán

És virtualis gép nélkül?
Mivel annyi fáradságot nem ér.
Nincs valami könnyen telepíthető zárt környezet?

Régen a Kaspersky Internet Security-ben volt sandbox, vagy safe run nevű opció, de a 2013-as verzóban nem látok már ilyet :S

(#35694) JohnnyX válasza attiati (#35693) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Mit értelmezel azon hogy "könnyen telepíthető zárt környezet"?
Ez is futtat exe fájlokat. :)

Én amúgy a VMWare Player-t használom virtuális célra.

Vagy összekolbászolsz egy gépet direkt erre a célra. A futtatandó vírusnak amúgy mi az erőforrás igénye? :DDD
(Ez már gyanúsan aranyköpés helyett kérdés...)

:))

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#35695) attiati válasza attiati (#35693) üzenetére


attiati
veterán

sandboxie

Hm, ez egy állati hasznos program.

JohnnyX: lásd itt fent
vmplayert régen használtam, de már nem emlékszem, hogy ahhoz kell e külön wint klónozni, telepíteni. Ez a sandboxie pár kattintásra települ és jobb klikkel futtatható bármilyen program egy teljesen zárt környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#35696) ingalls


ingalls
senior tag

Sziaszok!

Vettem egy bontatlan, új Samu 830 64-es SSD-t. Megpróbálnám felrakni rá a win 7-et (premium 64x), de azt írja, "GPT stílusú particionálási stílusú szerinti" és nem engedi. A telepítést úgy próbáltam, hogy a HDD-t kihúztam. Majd, mikor nem sikerült, visszadugtam és LEMEZKEZELŐBEN megpróbáltam, hátha MBR-re át lehet hajtani, de nem, mert csak ennyi van: "konvertálás alaplemezzé".

Segítségeteket köszönöm!
:R

(#35697) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Az Intel Celeron G550-ben (Sandy Bridge alapú Celeron) pontosan milyen néven szereplő GPU van ?
A driver miatt kérdezném, vagyis hogy mit töltsek le az Intel honlapjáról (a legfrissebbet akarom felrakni, ezért nem az alaplap gyártójának honlapján lévőt akarom).

(#35698) zarayg válasza atesss (#35697) üzenetére


zarayg
aktív tag

Szia!

Van egy ilyen funkció az Intel oldalán, hogy automatikusan felismeri a keresett driver-t [link] :) Amúgy Intel HD Grapics, valószínűleg HD3000 vagy kisebb esélyben HD4000 :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35699) atesss válasza zarayg (#35698) üzenetére


atesss
addikt

Próbáltam már tegnap, de valamiért a Java VM feltelepítése után sem működött...
A 3000-s és a 4000-s szériához képest elég sok mindent letiltottak benne.
És biztos hogy nem így nevezik (nem 3000 és nem is 4000).
Asszem csak annyi van, hogy "Intel HD Graphics". Na most az első i3/i5-ökben (még nem Sandy-s) is ilyen néven volt; ezért vagyok megkavarodva (meg az Intel honlapja is megvan).

[ Szerkesztve ]

(#35700) pocokxx válasza pocokxx (#35646) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

up.... :F

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.