Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) robick5 válasza Tompo92 (#3996) üzenetére


robick5
tag

Ha van másik cd-dvd olvasó próbáld meg azzal,vagy csinálj egy bios resetet !

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4002) Tompo92 válasza GrandeP (#3998) üzenetére


Tompo92
senior tag

Most betettem a 3. Xp lemezt es most ugyahogy elszenved vele. De erdekes hangokat ad ki a gep, a transzformersz is megirigyelne.

(#4003) GrandeP válasza Tompo92 (#4002) üzenetére


GrandeP
őstag

Akkor ez az így járás esete, sajnos... már én is találkoztam ilyennel nem egyszer...

Lehet sok minden, lehet wincsi, lehet a sata-ide vezerlő, hangkártya, lankártya..

Általában, ha chkdisk után is ezt csinálja akkor én hagyni szoktam... mert többe kerül a munkadíjam, mint amit az ilyen hibákat dobáló gépek érnek...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4004) Tompo92 válasza GrandeP (#4003) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ertem, hat akkor most elszenvedke vele meg egy kicsit aztan ha nagyon nem megy akkor meg jelentkezem.

(#4005) mzprox


mzprox
tag

Hali, aszali gépről váltanék notebookra, de használnám a régi winchestereim, ha lehet. Kérdés milyen adapterre van szükségem? Kerestem de nem találtam ilyet.. elképzelhető, hogy az usb port nem ad elég energiát egy normál (egyébként SATA-s) hdd meghajtásához?

(#4006) GrandeP válasza mzprox (#4005) üzenetére


GrandeP
őstag

3,5-ös kell majd külön adapter...

Egyébként rack-nek hívják.... 3-8 között szokott lenni, dízájn és márka fűggően.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4007) pocokxx válasza krypton (#4000) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha csak memóriát bővítesz, akkor nem kell.ű

"A C OEM megvásárolható kereskedelmi forgalomban is, de erre is érvényes bizonyos formában, hogy összeforr a hardverrel, de itt azért némileg jobb a helyzet. Az megmaradt, hogy alaplap-csere esetén kell az új Windows, de itt bármilyen más alkatrész cseréje lehetséges… ám ilyen esetben 14-szer használható a termékkulcs (és havonta egyszer telepíthetsz ilyen esetben). Ha a hardver nem változik, abban az esetben korlátlan… Végül is, mondhatjuk azt, hogy 14 alkalommal cserélhetünk hardvert a gépben."

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4008) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Két problémám lenne, a fontosabb:

Olyan jellegű problémám van, hogy Win 7 alatt 1-2 napja folyton beakad két svchost.exe és folyamatosan 30-40 %-on használja a procit... Közben meg jelzi az egyik LED, hogy a vinyó használva van és hallom is, ahogy nagyon dolgozik... Nagyon idegesítő, és egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni.
Valakinek lenne rá ötlete?

A kevésbé fontos:

Mióta létrehoztam egy másik felhasználói fiókot a gépemre azóta az üdvözlőképernyő után nagyon lassan töltenek be a programok (pl. az Everest 1.5-2 perc alatt :( ). Ezt sem tudom miért van, de jó lenne rá megoldást találni (ami nem SSD - bár lehet az lesz belőle... )

Lehet, hogy a két eset összefüggésben van és a 8 éves vinyóm készül megadni magát? (Pont a legamgasabb vinyó árak mellett fasza )

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4009) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Mit lehet olyankor tenni, ha a facebookra, a gmailre, nem tudok bejelentkezni, mert azt írja ki, hogy ez a kapcsolat nem megbízható? Most jelenleg vírust irtok a gépen, talált is párat, de nem hinném hogy azzal van a baj. És mindegyik böngészővel ezt csinálja. Legyen az IE8, új Firefox és az új Google Chrome is ezt írja ki.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4010) moonguru válasza Satyricon (#4009) üzenetére


moonguru
őstag

Szerintem a https-ből töröld ki az "s"-t!

Ui: a Gmail-nál nem megoldás...

Ui2:

Ez csak tüneti kezelés...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4011) rlazol


rlazol
addikt

kihez forduljak alaplapi pöcök visszaforrasztása kapcsán?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4012) Sub-ZeRo válasza rlazol (#3988) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az gáz. Ha nem találsz senkit, akkor buktad a lapot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4013) Satyricon válasza moonguru (#4010) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

végülis a gépemmel van gáz és azt szeretném helyrehozni. De köszi

Segítsen már valaki, mert már a 3. hete ez van a gépemmel. Most hazajöttem, és neteznék, de nem tudok emiatt. :W

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4014) moonguru válasza rlazol (#4011) üzenetére


moonguru
őstag

Attól függ hogy mi a "pöcök" funkciója...

Monitor Guru!

(#4015) rlazol válasza moonguru (#4014) üzenetére


rlazol
addikt

egy SATA csatlakozó egyik pöcke.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4016) robick5 válasza rlazol (#4011) üzenetére


robick5
tag

Merre laksz ?
Én kicserélem neked ha a közelemben laksz ! :DD

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4017) rlazol válasza robick5 (#4016) üzenetére


rlazol
addikt

Budapest, Gazdagrét, de akár el is autózom hozzád...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4018) robick5 válasza rlazol (#4017) üzenetére


robick5
tag

Szerintem akkor ne ülj be az autóba mert 240km-re vagyok tőled ! :DDD :K Vas Megye Sárvár

bundata kollégát ajánlom neked ő budapesti

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4019) rlazol válasza robick5 (#4018) üzenetére


rlazol
addikt

köszi szépen! :R írtam neki...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4020) robick5 válasza rlazol (#4019) üzenetére


robick5
tag

:R örülök,hogy segíthettem :R
Egyébként ő cserél proci folalatban égett,görbült tűket is :Y Foggalmam sincs,hogy csinálja ! :O

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4021) siebener válasza KicsiUbul (#3974) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom.
Ugyanúgy lassú, néha már használhatatlan, nincs türelmem kivárni azt sem, míg valamit tálcára teszek.

Spet: December 24-én lett telepítve, azóta nem is nagyon volt használva. Mindenesetre kipróbálom, amit írtál, köszönöm.
Amúgy netezős gépnek lett véve, meg zenét hallgatni, szóval túl sokat nem szeretnék rákölteni.

(#4022) vhooper


vhooper
tag

Senki nem tudna segíteni?Újra belinkelem,hátha!Egy új gépet vettem,indítom a gépet,elején biosban megy az egér és billenytyűzet,de amikor bejön a windoes üdvözlóablak,akkor nem működik az egér,bill.Mi lehet a gond?Köszönöm előre is!(usb-s mindkettő)

[ Szerkesztve ]

(#4023) rlazol válasza vhooper (#4022) üzenetére


rlazol
addikt

csökkented üzemmódban próbáltad?
Driverek jók?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4024) vhooper


vhooper
tag

Csökkentett módban is ua,driverek is megvannak.Lehet a tápegységgel van vmi gebasz?Mivel csak 300 wattos.

(#4025) GrandeP válasza vhooper (#4022) üzenetére


GrandeP
őstag

Neked új, vagy egyébkén is új?! :)

Mert régebbi gépekben lehetett állítani h az usb-t a bios vagy az OS kezelje...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4026) Hunork válasza vhooper (#4022) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Milyen gép, milyen Win? Eredeti, vagy tákolat? Ha utóbbi, abból is lehetnek érdekes dolgok.
Amúgy a tippjeim:
1. Cseréld az USB portokat hátha megoldja. Win alatt amúgy is automatikusan fel kéne ismerni, ha bármit beledugaszolsz a portba. (hopp, tehát nem tudsz belépni, akkor lásd a köv 2 pontot)
1a. USB3 van az alaplapon? Milyen chipes, Etron? Mert ha oda dugtad (kék színű), akkor az is lehet a hiba oka. (az Etron egy f@s)
2. BIOS: nézd meg, hogy az USB Configuration Menu-ben mi van. Mindent állíts Enabled-re, még a Legacy Support-ot is! Gép újraindít, és megnézed.
Most ennyi jutott eszembe, majd jelezd, hogy mi a helyzet.

szerk: és igen , fentebb javasolták a csökkentet módba való kutakodást, port cserét, azt is nézd meg!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4027) vhooper válasza Hunork (#4026) üzenetére


vhooper
tag

Asrock Extreme 870 2.0,igen van rajta kettő USb 3.0,na de akkor kipróbálom, amit mondtál köszi!Konfig:fentebb leírt alaplap,AMF Phenom X4 955 BE,2*2 GB Hyperx ram,Radeon HD 4870

[ Szerkesztve ]

(#4028) grex86


grex86
csendes tag

Sziasztok!

Új gépet szeretnék építeni,és a segítségeteket szeretném kérni!Teljesen össze vagyok zavarodva...sajnos.

Asrock alaplapokat nézegetek,és hát van olcsóért Asrock N68 többféle variáns...UCC-s,nem UCC-s.
Az UCC-t még vágom is hogy mire jó,de a HT-ról nem találok ésszerű információt.Miben más a 2000 MT/s mint az 5200 MT/s?
Megéri Phenom II X2 555-t venni,reménykedve a magfeloldásban?vagy inkább egy gyári 955 BE?
FX-4100 Bulldozerről mi a véleményetek?Asrock alaplapba lehet tenni Geil Black Dragon kit-et?

(#4029) GrandeP válasza grex86 (#4028) üzenetére


GrandeP
őstag

Már nincsenek "forgalomban" olyan procik, amiknél feltudnál oldani a magot...
Max ha bent ragdat raktárkészletről kapod...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4030) Melack


Melack
veterán

Kérdés: ki az, aki speckó IBMes csatlakozót tudna nekem normálba átalakítani? Mert a mostani házban spec csatlakozója van az előlapi panelnak + a bekapcsológombnak. És az én alaplapom azt nem fogadja be :/ Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4031) GrandeP válasza Melack (#4030) üzenetére


GrandeP
őstag

:F :Y

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4032) Cucuska2 válasza Melack (#4030) üzenetére


Cucuska2
őstag

Csinálj róla fotót és megszakértjük.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4033) robick5 válasza Melack (#4030) üzenetére


robick5
tag

Legegyszerűbb megoldás,ha egy kiszuperált házból levágod a vezetékeket majd a tiédről is,blankolás összekötés!

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4034) Melack válasza robick5 (#4033) üzenetére


Melack
veterán

Neked lehet hogy mindennapos elfoglaltság mindez, számomra sajnos nem. Ezért fordultam hozzátok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4035) Melack válasza Cucuska2 (#4032) üzenetére


Melack
veterán

Íme, a képek. Mobillal csak ilyen megy :/

Ezt a kábeltípust kellene átalakítani.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4036) robick5 válasza Melack (#4034) üzenetére


robick5
tag

Akkor ha tudsz egy fotót csinálj a lap csatlakozórol illetve a ház csatiról !

:Y Uhh,nem szóltam semmit,nem tudtam,hogy szalagkábel! :B
Ez így már nehezebb ügy !

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4037) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Tisztelt Fórumozók!

Az volna a kérdésem, hogy az Canon IP2700 nyomtató képes-e "csak fekete" nyomtatásra.
(Tehát üres avagy hiányzó színes festékkazettával.)
Privát üzeneteket kérnék, azt azonnal meglátom.
Előre is hálás köszönetem. :R

Üdvözlettel, DragonR+

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#4038) Melack válasza robick5 (#4036) üzenetére


Melack
veterán

Amint a gép megkerül, és kap tápot, készítem

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4039) Satyricon válasza Satyricon (#4009) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

Na az a helyzet, hogy feltettem a spyware terminatort, majd lefuttattam. Talizott rajta közel 50 hibát, köztük trójait is. Az eset Smart Securityt is lefuttattam, az is talált pár vírust. Töröltettem vele őket. Újraindítottam a gépet, de semmi se változott a helyzet! Most ott tartok, hogy win7ből kiléptem, mondom megnézem mi a helyzet az XP-vel. Hát... Itt is ugyanazt írja ki a facebook és a gmail is, hogy ez a kapcsolat nem megbízható... :(( Nincs valakinek ötlete, mi kavarhat be? Már baromi idegesítő hogy nem jövök rá.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4040) Cucuska2 válasza Satyricon (#4039) üzenetére


Cucuska2
őstag

Oprendszer újratelepítés. Ennyit nem éri meg sz*pni vírusokkal. Formázz mindent, majd kezdj elölről.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4041) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok
Új alaplap, felraktam XP-t
drivereket, hang, vga, lan kártya egyéb.
Alaplap neve Asrock COnroe 1337 D667 R3.0
Hivatalos oldalról szedtem drivereket..
Majdnem minden tökéletes, de sajnos a Realtek driverrel nincs hang. Mindenhol fullra felveszem és nincs hang!
Mi lehet az oka?
A Rendszer/hardverek/eszközkezelőbenm egy fel NEM telepített drivert mutat melynek a neve: Ismeretlen eszköz, esetleg ez okozhatja?
Esetleg aki itt vagy teamvieweren tudna segíteni megköszönném! Üdv.

(#4042) Melack válasza robick5 (#4036) üzenetére


Melack
veterán

Akkor essünk neki:

Ebbe a házba kerül be az alaplap, ami már benne van. Aláírásomban látható lap az.

Ez a tápcsati csatlakozója, ez megy bele ebbe a panelba.

És ezt a fejet kellene a lapomhoz átalakítani. De hogyan? Illetve ki tudja nekem megcsinálni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4043) GrandeP válasza Cucuska2 (#4040) üzenetére


GrandeP
őstag

És legközelebb ne akarjon, hányós polipos kecske poreszt nézni orosz oldalon, kínaiakkal... ennyi! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4044) Satyricon


Satyricon
addikt

Az a gáz, hogy baromira nem érek rá telepítgetni az oprendszereket, mert tanulnom kell. De valahogy nem akarom elhinni, hogy létezik olyan vírus ami kiirthatatlan a világ egyik legjobb vírusirtójával... :( Ráadásul bekavar a másik oprendszernek is! Vagy lehet a tűzfal szórakozna? Esetleg valami más? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4045) GrandeP válasza Satyricon (#4044) üzenetére


GrandeP
őstag

A nod a földkereékség legrosszabb írtója, sőt kifejezetten arra írják a vírusokat újabban..

Ellenben ha egy virus már manipulálta a regisztrit, akkor hiába van törölve....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4046) Cucuska2 válasza Melack (#4042) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az első kép bolhafing méretű, a harmadik link alatt szereplő meg elérhetetlen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4047) Cucuska2 válasza kornyiktamas (#4041) üzenetére


Cucuska2
őstag

Innen töltötted le a drivert?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4048) Melack válasza Cucuska2 (#4046) üzenetére


Melack
veterán

Pedig mind nyilvános :/ Igen tudom hogy az első nem az igazi, de mostanra kapott erőre a fényképezőgépem

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4049) kornyiktamas válasza Cucuska2 (#4047) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

Igen, de most kirpóbáltam hogy hátra dugom a headsetet és így van hang, de szar víszhangzik az egész, MIÉRT?

(#4050) Satyricon válasza GrandeP (#4045) üzenetére


Satyricon
addikt

A Földkerekség legrosszabb vírusirtója? Nem gondolod hogy ez egy kicsit túlzás? :DDD Amúgy is én úgy tudom, hogy pár évvel ez előtt ő volt a number one a vírusirtók közül!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.