Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) RootRulez válasza spista222 (#34600) üzenetére


RootRulez
félisten

Másoltam. :K

═════════════════════════════════════════

(#34602) Babetta-X válasza spista222 (#34598) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszi a tippet sajnos próbáltam, de még ha teljesen törlöm is és újat hozok létre akkor is RAW formátumú lesz, hiába álítom be NTFS-re. Ez a legnagyobb problémám.

(#34603) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Megpróbálom érthetően megfogalmazni a kérdést, remélem sikerül...:)

Van nekem egy siralmas internetem, amit szeretnék lecserélni. A szolgáltató, ahol most vagyok, azt mondta, hogy ennél nagyobb sebességem nem lesz, amíg nem cserélik ki a kábeleket, mivel túl messze vagyok a központtól, és túl sok fele van osztva a kábel, mire ideér. Ha szolgáltatót váltanék, akkor is ezeket a kábeleket használná? Mert pl. az egyik ott dolgozó ismerősöm azt mondta, hogy hiába megyek máshoz, nekik is ezekkel a feltételekkel kell dolgozniuk. Ez valóban így működik?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34604) Melack válasza pocokxx (#34603) üzenetére


Melack
veterán

Sajnos ez így van. Amíg a gerinc nem lesz felturbózva, addig mások sem tudnak jobbat/gyorsabbat adni :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34605) Babetta-X válasza pocokxx (#34603) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nem izélgetésnek, de ha nem akarsz neten játszani, akkor azért ez nem annyira siralmas...

(#34606) Phili


Phili
tag

Sziasztok.
Rákötöttem a fullhd tv-t a gépre,de 1366*768-as felbontásról nem tudom magasabbra venni.Vga kábelt használok meg egy gtx 260-at.Miért van ez?

(#34607) nonee


nonee
aktív tag

hy!olyan problémával állok szemben hogy az xp 32bites service pack 3as rendszer nem ismeri fel semelyik pendrive-omat,pedig az összes driver,chiepset stb fel van telepítve..vki nem találkozott ilyen problemmal még?

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#34608) Burrowz


Burrowz
csendes tag

Sziasztok!
Most nemrégiben szereztem be egy új pc-t, fps növelés céljával, ezzel meg is van codba 250 meg minden oké, de kb 10-15 perc játék után lefagy a gép, először a tápra gyanakodtam, ezért rendeltem egy 500 wattosat, de még ezzel is ugyan azt csinálja. Az egyik ramomról kiderült, hogy rossz, ki is szedtem, de a másik jó, viszont ugyan úgy lefagy a gép, megpróbáltam tesóm 2 jó ramjával és ugyan az. Valaki nem tudja, hogy mi lehet a gond?
Válaszokat köszi!

(#34609) tikshow válasza Burrowz (#34608) üzenetére


tikshow
addikt

Proci es videokartya hofokok?

(#34610) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, aviból szeretném lecsípni a hangsávot (mp3) és mkv-hoz hozzáadni+az esetleges hangcsúszásokat korrigálni, hozzáigazítani a filmhez.

Melyik a legjobb program ehhez?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34611) unravel válasza Zirowe (#34610) üzenetére


unravel
őstag

Szia

AVIDEMUX

aviból szeretném lecsípni a hangsávot (mp3)
Audio fül -> Save audio

és mkv-hoz hozzáadni+az esetleges hangcsúszásokat korrigálni, hozzáigazítani a filmhez.
belehúzod a videót
Video - Copy (a videóforrás érintetlen marad)
Audio - Copy (az audio is)
Shift funkcióval el lehet tolni a hangsávot
Format - MKV
SAVE - kész

¯\_(ツ)_/¯

(#34612) Zirowe válasza unravel (#34611) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34613) falat08


falat08
csendes tag

Üdv!
Itt Hardveraprón IP cím alapján ki lehet tiltani valakit ?

(#34614) Vakegérke válasza falat08 (#34613) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valószínűleg, de erre egy moderátor tudna inkább választ adni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34615) Zirowe válasza unravel (#34611) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Most megcsináltam egyet, minden rendben, a hang rajta van, viszont a képből 16:9ből csinált 3:2est.

Mindent hagytam alap beállításon, video output copy, audio output copy, output format mkv muxer.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34616) cashback


cashback
őstag

Üdv.

Nem találtam megfelelő helyet... ezért megkérdezném, hogy hol lenne ezt érdemes elhelyeznem:

Kaptam egy levelet az AMD-től hogy meghívtak egy rendezvényükre...

Még ha itthon lenne megfontolnám, de LV-ben lesz. :U

"AMD Digital Engager Event at CES
Monday, January 07, 2013 5:00 PM - 6:30 PM (Pacific Time)
AMD Experience Zone at CES
3000 Paradise Road
Las Vegas, NV 89109"

A meghívóért még külön regisztráció kell, de ha valaki éppen arra jár és érdekli ez, akkor szívesen beregisztrálom a mail címét és jó mulatást neki. :C

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#34617) falat08 válasza Vakegérke (#34614) üzenetére


falat08
csendes tag

És pontosan kinek ?

(#34618) Zirowe válasza Zirowe (#34615) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tárgytalan, mkvtoolnix megoldotta a problémát. :R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34619) tikshow válasza falat08 (#34617) üzenetére


tikshow
addikt

Mondjuk Oczu.

[ Szerkesztve ]

(#34620) ^^|CC|^^


^^|CC|^^
tag

csáóó!

olyat észleltem a mai nap folyamán, hogy egyszer csak fogja magát a gép és el kezd kattogni meg ugye a piros led is villog ahogy kattog és be is lassul/ fagy a gép és aztán meg "elműlik".. nem vágom mitől lehet ez a "csuklás" de nem tetszik. esetleg vmi ötletek észrevételek?? köszi szépen :R

üdv.:
^^|CC|^^

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#34621) Kommy válasza ^^|CC|^^ (#34620) üzenetére


Kommy
veterán

Haldoklik a merevlemez , rögtön adatmentés

(#34622) tikshow válasza ^^|CC|^^ (#34620) üzenetére


tikshow
addikt

Döglődik a vinyód. Ami fontos neked róla, azt azonnal mentsd ki és gariztasd, ha még tudod.

(#34623) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a HD Tune, ha végigírom a vinyót (erase) egyetlen egy rossz szektort sem talált, a Sentinel pedig több tucatot? Mivel lehetne meggyőződni, hogy melyiknek van igaza?

Köszönöm előre is...:)

(#34624) pocokxx válasza Babetta-X (#34605) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

(Végülis igazad van, átlagos használat közben nem tűnik lassúnak. csak azért bosszantó, mert elvileg 10Mb/s csomagban vagyok...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34625) Realradical válasza laci06 (#34623) üzenetére


Realradical
őstag

A HDD Sentinel a SMART-ból dolgozik így egy teljes scan a HD Tune-ból megbízhatóbb. Ellenben a HD Tune-nál nem tudom , hogyan kezelődik a már unuseable-nak jelölt szektorok kezelése. Megeshet, hogy azokat nem jelzi, ez magyarázná az eltérést. Valószínű, hogy nem véletlen kerültek be a SMART-ba ezek a sectorok.

A legegyszerűbb megoldás a chkdsk /r /f az megmondja a tutit.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34626) joecontra válasza joecontra (#33227) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv!

Arra gondoltam, hogy megírom a fejleményeket [kiindulás] -> [reakció1], [reakció2].

Megnéztem, CR2032 az elem típusa így nyakamba vettem a várost, hogy beszerezzek egyet. Persze pont ilyen sehol nem volt.

Egy ajándékboltban azt mondták, hogy egy CR2025-el helyettesíthető.
Kipróbáltam, valóban. A kiinduló probléma nem jelentkezik, a gép tartós áramtalanítás után is helyesen jelzi a pontos időt.

Időleges megoldásnak megteszi, mindenképpen egy CR2032-es kerül majd bele, amint hozzájutok egyhez. Mert bár a CR2025 is jó, de vékonyabb és kisebb mAh értékkel bír.

Mod.:
Ami előtte volt benne régi CR2032-es valóban gyenge volt, rápróbáltam.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#34627) ggabor55


ggabor55
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ADSL routerem, ez:http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=&model=TD-W8951NB . Otthon ASDL WiFi routerként használtam, de most koleszon vagyok és azt szeretném, hogy lehetne-e úgy használni az egyik LAN portját, hogy abba dugnám be a koleszos netet és azt megosztanám Wi-Fi segítségével? A koleszos netre MAC cím alapján lehet kapcsolódni.
Köszönöm!

(#34628) tikshow válasza ggabor55 (#34627) üzenetére


tikshow
addikt

Ezt a rendszergazdával beszéld meg. Amúgy menne szerintem.

(#34629) ggabor55 válasza tikshow (#34628) üzenetére


ggabor55
csendes tag

Tudnál valami tippet adni, hogy mégis milyen beállításokat kellene használnom?

(#34630) spista222 válasza ggabor55 (#34627) üzenetére


spista222
addikt

Biztos megy, de jobb koliban ha fizetni is kell a netért akkor a net szétosztásáért bünti van:D
Általában AP-ként kell használni és a gép Wifi-jének MAC címét kell regisztrálni ilyen esetben, mert ez engedélyezett.

Egyszerűen belépsz a Router-be ott beállítod a Dynamic IP Adress-t és klónozod a géped mac címet.

[ Szerkesztve ]

(#34631) JohnnyX válasza ggabor55 (#34627) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ha a router tud mac cim klonozast, semmi akadalya.
Azt a gepet kell klonozni a routerre, amelyik gepen most hasznalod. Stop. :K

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#34632) ggabor55 válasza JohnnyX (#34631) üzenetére


ggabor55
csendes tag

És ha a 4 LAN porjta közül az egyikbe beledugom a netkábelt, amin jön a net, akkor fog menni?

(#34633) tikshow válasza ggabor55 (#34632) üzenetére


tikshow
addikt

A legelső WAN portba kell bekötni. És ha a gépeden nem kellett semmit sem beállítani, hogy menjen a kolis net akkor van esélye, hogy fog menni.

(#34634) laci06 válasza Realradical (#34625) üzenetére


laci06
senior tag

Ez ("A legegyszerűbb megoldás a chkdsk /r /f az megmondja a tutit.") pontosan mit csinál?

Ha az a vinyó ami csekkolni szeretnék nem az a vinyó, amin mondjuk a rendszer van azt hogy tudom beállítani?:) Vagyis van egy 2 terrás vinyó is a gépembe, és egy régi 160 Gb-osat szeretnék leellenőrizni. Vagyis ha nem muszáj, akkor nem szeretném az összes vinyón lefuttatni. Bármi is legyen ez...:)

(#34635) pocokxx válasza ggabor55 (#34632) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A WAN portba dugod, a géped MAC címét pedig klónozod a routerre. A net kapcsolatot meg valószínűm hogy Dynamic IP-re kell állítanod és engedélyezned a DHCP-t. Elvileg így mennie kell.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34636) JohnnyX válasza ggabor55 (#34632) üzenetére


JohnnyX
senior tag

A Wan-ba kell dugni mindig a bejovo netet, majd dhcp-t engedelyezed (a ra csatlakozo gepeknek). ;)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#34637) ggabor55 válasza tikshow (#34633) üzenetére


ggabor55
csendes tag

Pontosabban kellett volna fogalmaznom. A router hátulján nincs WAN bemenet, csak ADSL-nek való (telefonkábel). Én azt szeretném, ha a 4 LAN (ami nem WAN) port egyikét tudnám WAN-ként használni.Szóval a routert egyfajta switchként használnám.

(#34638) tikshow válasza ggabor55 (#34637) üzenetére


tikshow
addikt

Akkor azzal nem fog menni vszeg. És csak, hogy pontosítsuk neked Modemed van nem Routered.

[ Szerkesztve ]

(#34639) pocokxx válasza ggabor55 (#34637) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem ez így nem működik...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34640) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Na, amíg megformázom a C: meghatót, írja már le valaki szépen, hogy milyen alapvető programokat telepítsek (pl.: Adobe xy/z, Java, Flash, Net Framework, DirectX stb.)

Windows 7 - 64 bit
Részletesen, ha lehetne. :DDD

gölmétcsül ©

(#34641) Sub-ZeRo válasza Ricardo128 (#34640) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezeket mind, + 64 bites telepítőjét is. A többi meg az lesz, amit felraksz magadnak, lejátszó program stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34642) tikshow válasza Sub-ZeRo (#34641) üzenetére


tikshow
addikt

Szvsz egyik se, ha Chrome-ot használ akkor lesz Flash is, Java meg mindegyik böngészőben van már, eseteleg Adobe Reader nem árthat. A többi mind rajta van alapból.

(#34643) Sub-ZeRo válasza tikshow (#34642) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

IE8-ban nincs flash, telepíteni kell, java van, de abból is le kell szedni a netes telepítőt és frissíteni kell, a dx-et is, mert abból sem az összes fájl van fent. Net-et is kell, mert csak 3.5 van 7 64 biten, és winupdate leszedi a 4.0-át. Szóval kell mindegyik. Adobe-ot is ha szeretni, vagy foxit-ot ha az a szimpatikus.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34644) JohnnyX válasza ggabor55 (#34627) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Igy van. Nem fog menni.
"Sokan" nem neztuk meg ezt a kepet a modemedrol.
Rendes wifis router kell neked.
4-5k kornyeken kapni mar egy ilyet.
Haverokkal osszedobjatok, es kesz.

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#34645) Realradical válasza laci06 (#34634) üzenetére


Realradical
őstag

Idevágom, a privi választ :)
Nyitsz egy parancssort start->futtatás->cmd
Ha ide beírod a chkdsk /r /f akkor az aktuális meghajtót ellenőrzi. Ha átváltasz a D:-ra akkor azt. Persze meg is tudod neki adni melyiket ellenőrizze pl. chkdsk d: /r /f
Amit csinál: megnézi van-e bad sector (f) és ha talál megpróbálja javítani (r).

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34646) spista222 válasza ggabor55 (#34637) üzenetére


spista222
addikt

AP-ként még nagy valószínűséggel lehet használni de mivel nem a Wifi-d MAC címét adtad meg így ez is bukott hacsak Win7-ben át nem írod a Wifi mac cimét ugyanarra mint a kábelesé.

(#34647) Ricardo128 válasza Sub-ZeRo (#34643) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm :R

gölmétcsül ©

(#34648) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy a laptopomon (ASUS K55VD-SX023D) fogyamatosan előjön a COM SURROGATE nevű probléma, nem tudok képeket nézegetni.., utána olvastam, nincs rajta nero, se ffd show..
Először 64 bites rendszer volt rajta(win7) de feltettem egy 32eset, így már a sajatgepnel, kiiktattam a dllhost.exe-t de a probléma, meg mindig fent áll, remélem tudtok segíteni az ügyben:)
A másik probléma, hogy valamikor fogja magát és lefagy, tapon és aksin is ez miért lehet??

Köszönöm előre is a válaszokat:))

(#34649) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

22-24" környékén milyen monitort tudnék venni, ami tv is egyben, fullhd, van hdmi bemenete, és fps játékokra is megfelelne?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#34650) bb0t válasza Qru (#34527) üzenetére


bb0t
senior tag

Egyébként azt rebesgetik, hogy az egyik win frissítés miatt nem lehet elaltatni. Korábban nekem sem volt bajom vele.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.